آیا شغل طراحی مد برای شما مناسب است؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

آیا شغل طراحی مد برای شما مناسب است؟

‘من لباس طراحی نمی کنم. من رویاها را طراحی می کنم.» رالف لورن

هنر طراحی لباس چیزی فراتر از ایجاد چیزی است که کسی بپوشد. لباس ها مظهر خلاقیت و منحصر به فرد بودن هستند، بنابراین طراح مد بودن به رویایی بودن خلاصه می شود. تشخیص اینکه مردم می‌خواهند چه احساسی داشته باشند. گذاشتن علامت خود در لحظه

پس جای تعجب نیست که یک طراح مد احتمالاً شغلی است که اکثر مردم هنگام فکر کردن به حرفه ای در مد فکر می کنند. همچنین مسلماً یکی از خلاقانه‌ترین مشاغل در این صنعت است که به شما امکان می‌دهد در اولین مرحله از فرآیند با لباس‌ها مقابله کنید. اگر خودتان را هنری می‌بینید -و فقط عاشق خلق کردن، طراحی و تصور هستید -طراحی مد ممکن است مسیر درستی برای شما باشد.

آیا شما کارل لاگرفلد بعدی خواهید بود یا دایان فون فورستنبرگ؟ دقیقاً چه چیزی مربوط به یک حرفه در طراحی مد است؟ پس از اتمام مدرسه چگونه به شغل رویایی خود دست پیدا می کنید؟

در آکادمی خرده‌فروشی مد، دوره طراحی مد سطح 3 ما، تمام مهارت‌های اساسی مورد نیاز برای یک حرفه موفق در طراحی مد را به شما آموزش می‌دهد. ما استعداد طبیعی شما را تقویت خواهیم کرد تا مطمئن شویم که آماده برداشتن اولین قدم ها در حرفه رویایی خود هستید.

حرفه در طراحی مد شامل چه مواردی می شود؟

یک طراح مد در قلب هر خانه مد یا برندی وجود دارد. آنها لباس‌ها و مجموعه‌های شگفت‌انگیزی را ایجاد می‌کنند که در کت‌واک‌ها و خیابان‌ها می‌بینید. طراحان مد معمولاً در یک زمینه خاص، مانند کفش یا جواهرات، تخصص دارند و می‌توانند در خانه یا به صورت مستقل کار کنند.

این وظیفه طراح مد است که لباس‌ها را طراحی کند، پارچه‌ها و الگوها را انتخاب کند، و تولیدکنندگان را در مورد نحوه ساخت قطعات مد اصلی راهنمایی کند.
به عنوان یک طراح مد، سایر وظایف شما ممکن است شامل موارد زیر باشد:
.به‌روز ماندن از روندهای فعلی مد برای مرتبط نگه داشتن نام تجاری مد
.جان بخشیدن به طرح ها با استفاده از CAD (نقاشی به کمک کامپیوتر)
.طراحی تک تک قطعات یا مجموعه‌های کامل. برای مجموعه‌ها، مهم است که موضوعی ایجاد کنید که دامنه را به هم مرتبط کند
.کار در کنار سایر اعضای تیم برای ساخت طرح ها
.ارائه ایده ها به مدیران خلاق
به‌عنوان یک طراح، احتمالاً در یک تیم با افراد خلاق دیگر کار خواهید کرد که همگی برای یک فصل یا مجموعه کار می‌کنند. شما همچنین در کنار فن‌آوران پوشاک کار خواهید کرد، که به شما کمک می‌کنند مطمئن شوید ایده‌های خلاقانه‌تان برای مشتریان کاربردی هستند.

bardiyastudio

برای حرفه ای در طراحی مد به چه مهارت هایی نیاز دارم؟

به عنوان یک طراح مد، مهمترین چیزی که می توانید داشته باشید، چشم خوب است. اما این دقیقاً به چه معناست؟

شما در تطبیق شکل‌ها، بافت‌ها، رنگ‌ها و الگوها مهارت خواهید داشت. از جذابیت بصری و همچنین غیرمعمول بودن قدردانی خواهید کرد. شما همچنین درک درستی از انواع پارچه و خواص آنها خواهید داشت. این به شما کمک می کند تا طرح هایی بسازید که در زندگی واقعی و همچنین روی کاغذ کار کنند.

مهارت در خیاطی و برش الگو یک مزیت بزرگ است. طراحان مد قبل از اینکه حتی بر روی قطعه نهایی کار کنند، آزمایش ها و ماکت های زیادی انجام می دهند. شما باید خلاق و تخیلی باشید – بهترین طراحان نمی ترسند مرزها را کنار بگذارند و خارج از چارچوب فکر کنند. به طرح های انقلابی الکساندر مک کوئین فکر کنید!

علاوه بر این، درک عمیقی از کل دنیای مد خواهید داشت. این صنعتی است که هر روز تغییر می‌کند و طراحان باید هر لحظه چیزهای جدیدی را بدانند. هنگام تحقیق در مورد ماهیت جدیدترین مجموعه خود، داشتن دانش کاری از برندهای مد و آخرین روندها بسیار ارزشمند است. این به شما کمک می‌کند مطمئن شوید آنچه طراحی می‌کنید برای آن کار می‌کند و برای مخاطبان هدفتان جذاب است.

توانایی تشخیص روند در حال توسعه از یک مایل دورتر و پرش سریع روی آن، شما را در مزیت رقابتی بزرگی قرار می دهد. به عنوان یک طراح مد، همه چیز این است که همیشه یک قدم جلوتر از جمعیت باشید.

شما باید با ترسیم آثار خود راحت باشید. این یکی از روش‌های اصلی شما برای ثبت ایده‌هایتان و به اشتراک گذاشتن آن‌ها با دیگران خواهد بود، بنابراین اگر بتوانید به‌سرعت و به‌طور مداوم طرح‌های قابل ارائه تولید کنید، به شما کمک می‌کند. راه دیگری که می‌توانید طرح‌های خود را زنده کنید، از طریق نقشه‌های CAD است، بنابراین باید بتوانید به صورت دیجیتال و روی کاغذ طراحی کنید.

همچنین باید از ارائه ایده‌های خود مطمئن باشید، زیرا طراحان مد دائماً باید ثابت کنند که طرح‌هایشان برای برند یا خانه مدی که در آن کار می‌کنند، درآمد کسب می‌کنند. به همین دلیل باید بتوانید انتقاد سازنده داشته باشید! بسیاری از طراحان در تیم کار می کنند، بنابراین یک متقاضی موفق یک بازیکن طبیعی تیم است.

حرفه ای در طراحی مد واقعا چگونه است؟

نقاشی در تمام طول روز و به اشتراک گذاشتن دیدگاه خلاقانه خود با جهان – عالی به نظر می رسد، درست است؟ با این حال، مانند هر شغلی، ایده خوبی است که قبل از شروع به غواصی، وقت بگذارید و بفهمید که حرفه در طراحی مد واقعاً چگونه است. برای کمک به روشن کردن تمام جنبه‌های حرفه‌ای در طراحی مد،باکسانی که قبلاً در این صنعت هستند در مورد آنچه لازم است صحبت کردیم.

لوسی سامپسون، دستیار طراح لباس مردانه در Next، می‌گوید که «فارغ التحصیلان باید مراقب طراحی مد به عنوان یک تلاش صرفاً هنری باشند. ممکن است شما در حال تولید طرح‌های مد باشید – اما آن‌ها هنوز باید به یک نیاز کلی کسب‌وکار و ترجیحات مخاطبان شما در کل صحبت کنند. به زبان ساده، فقط ترسیم هر چیزی که به سرتان می آید نیست. شما باید تخیل خود را با هوش تجاری خود هدایت کنید.’

وقتی کار می‌کنید، احتمالاً از دنیای اطرافتان الهام می‌گیرید، و لوسی مشتاق است بر مزایای بسیاری که یک طراح مد نیز هست تأکید کند. ‘مهیج ترین عنصر سفر است. من دوست دارم به شهرهای جدید بروم تا الهام بگیرم و ببینم چه روندهایی وجود دارد. به فرآیند خلاقیت کمک می کند. بهترین چیز در مورد شغل من این است که طرح‌هایم را در فروشگاه یا خیابان‌های بزرگ ببینم و بدانم چیزی که خلق کرده‌ام جزو 10 فروشنده برتر است.»

همچنین ارزش این را دارد که در نظر داشته باشید که جنبه های طراحی مد همیشه آنطور که به نظر می رسد ساده نیستند. طراح جان مونسالو می‌گوید: «در کار با پارچه‌ها و سایر منسوجات، می‌توانید با مشکلات زیادی مواجه شوید، زیرا ممکن است مواد مشکل‌ساز باشند، یا شاید ایده روی کاغذ به این راحتی به واقعیت تبدیل نشود». ‘گاهی اوقات، لازم است در مورد دیدگاه هنری خود مصالحه کنید تا مطمئن شوید که می توانید به هدف خود برسید.’

چگونه وارد طراحی مد شوم؟

بهترین راه برای راه اندازی یک حرفه طراحی مد موفق این است که پس از ترک تحصیل، مدارک لازم را کسب کنید.

دوره طراحی مد سطح 3 ما دو سال طول می کشد و معادل سه سطح A است. 88 درصد از دانش‌آموزان ما در آکادمی خرده‌فروشی مد به تحصیلات تکمیلی یا نقش مد می‌روند. بسیاری از دانشجویان ما در مقطع کارشناسی طراحی مد در دانشگاه های معتبر مانند سنترال سنت مارتینز، کالج مد لندن و وست مینستر تحصیل کرده اند. و در هر مرحله از پشتیبانی شخصی خدمات شگفت انگیز FRACareers ما بهره مند خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *