۸ راهنمایی ساخت برند لباس

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
طراحی لباس

8 راهنمایی ساخت برند لباس

ساخت یک لیست تماس از مشتریان یا منجر به کسانی که واقعا علاقه مند به محصول شما هستند و همه چیزهایی که شما باید ارائه می دهید، بخش مهمی از استراتژی بازاریابی شما است. شما می خواهید افرادی را پیدا کنید که عمیقا علاقه مند به دیدن آنچه شما باید بعدا ارائه دهید: جدیدترین آیتم های خود، آخرین تبلیغات، و یا حتی تیزرهای آنچه که ممکن است آینده باشد.

چگونه می توانید این لیست را شروع کنید؟ این راهنمایی های اصلی ساخت لیست می تواند کمک کند.

1. پلتفرم خود را انتخاب کنید.

کجا می خواهید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید؟ در روزهای اولیه مارک مد خود، ممکن است ابزارهایی را که نیاز دارید برای یک پلت فرم بازاریابی گسترده ای که سیستم عامل های متعدد را پوشش می دهد نداشته باشید. در عوض، ممکن است بخواهید روی یک یا دو نفر تمرکز کنید: یک کانال رسانه اجتماعی یا یک لیست ایمیل قوی، به عنوان مثال. همانطور که نام تجاری شما رشد می کند، می توانید مکان هایی را که با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنید، گسترش دهید.

برای موثرتر کردن تلاش‌هایتان برای فهرست‌سازی، مطمئن شوید که با مشتریان بالقوه در جایی که هستند – و در جایی که بیشترین تأثیر را دارد، در ارتباط هستید. به عنوان مثال، اگر می‌دانید که مخاطبان هدف شما عمدتاً از Gen Z تشکیل شده‌اند، ممکن است بخواهید بر روی یک پلتفرم مبتنی بر اینستاگرام تمرکز کنید، در حالی که اگر مخاطبان هدف شما عمدتاً از نسل هزاره تشکیل شده‌اند، ممکن است فیس‌بوک را موثرتر بیابید. تحقیقات خود را انجام دهید و مطمئن شوید که می دانید مشتریان شما بیشتر از چه پلتفرمی استفاده می کنند تا ارتباط شما با آنها آسان تر شود.

2. بر بازار هدف ایده آل خود تمرکز کنید.

در حالی که بعضی از مردم مطمئنا برای لیست خود ثبت نام خواهند کرد که به نظر نمی رسد که به نسخه ذهنی شما از بازار هدف شما برسد، اکثر مشتریان شما احتمالا به یک نمایه خاص متصل می شوند. آن را به وضوح تعریف کنید تا بدانید که شما به دنبال آن هستید. بهتر است مخاطبان هدف خود را بدانید، بیشتر می توانید تلاش های بازاریابی خود را اصلاح کنید، و بهتر است بتوانید تلاش های خود را به طور مستقیم به آنها برسانید.

3. مشوقی را ارائه دهید که مردم را تشویق به ثبت نام کند.

بعضی از مردم به طور طبیعی ثبت نام خواهند کرد، زیرا آنها نام تجاری شما را دوست دارند و می خواهند بدانند چه اتفاقی می افتد. آنها علاقه مند به دیدن آنچه که شما بعدی را منتشر می کنید، یا ایده های جدید یا تبلیغاتی که ممکن است اجرا کنید. دیگران، با این حال، به انگیزه کمی بیشتر نیاز به حرکت به جلو با اتصال با نام تجاری خود را.

به عنوان مثال، آنها ممکن است تمایل بیشتری به ثبت نام در لیست ایمیل شما، پیوستن به یک گروه رسانه های اجتماعی، یا دنبال کردن پلت فرم رسانه های اجتماعی شما در صورت ارائه کد تخفیف یا انگیزه های دیگر برای ثبت نام، داشته باشند. در نظر بگیرید که چه نوع انگیزه ای بیشترین احتمال را دارد که مخاطبان هدف شما را به حرکت درآورد: تخفیف؟ یک مورد کوچک رایگان با سفارش بعدی آنها؟

4. اطلاعات مربوط به لیست خود را در نمای روشن در وب سایت خود نگه دارید.

نوار کناری یا سرصفحه در حال اجرا یک مکان عالی برای شامل اطلاعات ثبت نام لیست است. شما نمی خواهید آن را بر روی صفحه نمایش بگیرید، که می تواند آنها را برای انجام اقدامات دیگری که می خواهند بر روی صفحه خود انجام دهند، دشوار است.

در عوض، آن را یک نوار کناری کوچک و یا برگه به ​​راحتی قابل دسترسی است که می تواند به عنوان مشتریان وب سایت شما را مرور کند. اطمینان حاصل کنید که مزایایی را که مشتریان می توانند از ثبت نام به دست آورند، برجسته کنند، به ویژه، آیا می توانند تخفیف را در اختیار آنها قرار دهند، با ثبت نام آنها.

چگونه بازار هدف لباس خود را ایجاد کنیم

5. یک پاپ آپ را اضافه کنید.

گاهی اوقات، می توانید افراد را تشویق کنید تا در لیست شما ثبت نام کنند و در اولین بازدید از وب سایت شما، یک پاپ آپ در آن قرار دهید. با این حال، به خاطر داشته باشید که مشتریان ممکن است در اولین بازدید از وب سایت شما تصمیم نگرفته باشند که آیا خریدی را انجام خواهند داد. تصمیم گیری در مورد اینکه می خواهند ثبت نام کنند را برای آنها آسان کنید.

6. آن را به همان اندازه ساده برای افراد برای ثبت نام برای لیست خود را.

طبیعی است که بخواهید از تلاش های ساخت لیست خود برای کمک به شما در کسب اطلاعات بیشتر در مورد مخاطبان هدف خود استفاده کنید، آیا این چند سوال جمعیتی یا یک سوال ساده در مورد آنچه آنها را به وب سایت شما به ارمغان آورده است. با این حال، در حالی که معمولا به نظر می رسد که یک سوال یا دو نفر از ثبت نام های جدید خود را بپرسید، مهم است که آن را به عنوان ساده و کوتاه نگه دارید. مشتریانی که باید از طریق چند مرحله برای ثبت نام برای وب سایت شما ثبت نام کنند، به احتمال زیاد به سادگی از دست دادن و کلیک کردن دور خواهند بود.

7. ارائه محتوای با کیفیت.

اگر می خواهید مردم را در لیست خود نگه دارید و نگه دارید، مطمئن شوید که آنها را با محتوای با کیفیت بالا ارائه می دهید که احتمالا علاقه آنها را جذب می کند. وب سایت شما، صفحات رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و ایمیل ها همیشه باید چیزهایی را ارائه دهند که در نظر گرفته شده به نفع خوانندگان شما هستند. طرح های جدید خود را نشان دهید راهنمایی های مد را ارائه دهید، از جمله راهنمایی برای دسترسی به موثرتر. دعوت از خوانندگان خود را به نگاه دقیق تر به تلاش های پشت صحنه خود را.

با این حال، هرچیزی که ارائه می دهید، بازار هدف خود را در ذهن خود نگه دارید و اطمینان حاصل کنید که شما مواد را به سمت نیازهای خود هدایت می کنید. نه تنها آنها را بیشتر احتمال دارد که ثبت نام کنند، این شانس را افزایش می دهد که در طول زمان اعضای عضویت شما باقی خواهند ماند.

8. به مشتریان اجازه دهید هنگام خرید شرکت کنند.

گاهی اوقات مشتریان به دنبال ساده ترین راه برای ارتباط با نام تجاری خود هستند. در نظر بگیرید که آنها را در هنگام خرید از شما انتخاب کنید. یک کادر انتخاب ساده می تواند یک مشتری جدید را برای لیست ایمیل خود در هنگام تکمیل فرآیند پرداخت خود امضا کند، و مشتری مجبور نیست هر گونه اطلاعات اضافی را لیست کند یا هر زمان دیگری را از روز خود بگذارد.
ایجاد لیست های ایمیل، لیست های طرفداران و لیست های تماس کلی برای برند شما در ابتدا می تواند دشوار باشد. با این حال، همانطور که نام تجاری شما به طور گسترده‌تری شناخته می‌شود، مخاطبان هدف شما بیشتر به سمت شما می‌آیند و خواهید دید که فهرست کلی قوی‌تری دارید که به ایجاد ترافیک مداوم مشتری کمک می‌کند. امیدواریم این نکات فهرست سازی مفید بوده باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *