shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

10 گرم ترین پارچه برای هوای سرد و نحوه لایه بندی آنها

برای آماده شدن برای هوای سرد، سه ژاکت زیر ژاکت سنگین خود می پوشید. نه تنها در نهایت شبیه یک نسخه متورم از خود قبلی خود به نظر می رسید، بلکه همچنان احساس سرما می کنید.

چه می‌شد اگر می‌توانستید از انباشتن این همه لایه‌های سنگین اجتناب کنید؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که نوع پارچه های مناسب برای سرما را بپوشید و آنها را به درستی لایه برداری کنید. به این ترتیب، می توانید با لایه های کمتر احساس گرما کنید.

پارچه های زیر در فصل زمستان، به خصوص زمانی که به درستی لایه بندی شده باشند، بهترین عملکرد را دارند.

1. پشم

مطمئن شوید که برای زمستان ژاکت های پشمی تهیه می کنید – این پارچه گرم ترین پارچه ای است که می توانید پیدا کنید. همانطور که احتمالا می‌دانید، پشم از گوسفندان بریده شده (و گاهی اوقات حیوانات دیگر) به دست می آید. دارای خواص عایق طبیعی و جذب رطوبت است که شما را در هوای زمستانی گرم نگه می دارد.

اگر نگران این هستید که پارچه پشمی باعث خارش شما شود، به جای آن از انواع مرینو استفاده کنید. بسیار نرم تر و راحت تر از پشم معمولی است.

2. ابریشم

کرم‌های ابریشم هنگام ساخت پیله‌های خود ابریشم ایجاد می‌کنند. اگرچه ممکن است در مورد پارچه های دنج به ابریشم فکر نکنید، این ماده به عنوان یک عایق عالی عمل می کند. با این حال، شما نباید ابریشم را به عنوان لایه بیرونی بپوشید. این ماده سبک وزن و قابل تنفس است که باعث می شود در زیر یک لایه دیگر بهترین عملکرد را داشته باشد.

3. پشم گوسفند


بر خلاف پشم و ابریشم، پشم گوسفند از یک ماده کاملا مصنوعی ساخته شده است: پلی استر. این به معنای تقلید از پشم است و کار خوبی در آن انجام می دهد – پشم گوسفند می تواند شما را گرم نگه دارد بدون اینکه شما را سنگین کند. همچنین به سرعت خشک می شود و به شما امکان می دهد آن را در شرایط مرطوب یا هنگام ورزش در سرما بپوشید.

4. پر


Down یک عایق فوق‌العاده است. با این حال، کمی گران است زیرا از پرهای غازها و اردک ها می آید. هنگامی که در کت استفاده می شود، معمولاً در یک لایه بیرونی ضد آب پر می شود. هرچه پرهای یک کت بیشتر باشد، احساس گرما بیشتری خواهید داشت.

5. نایلون

نایلون فقط در چتر و جوراب شلواری استفاده نمی شود – برای لباس های زمستانی نیز عالی است. این پارچه مصنوعی از ابریشم الگوبرداری شده است. در حالی که این ماده شما را فوق‌العاده گرم نمی کند، یک ماده ضد آب قابل اعتماد است که به شما کمک می کند در برف خشک بمانید.

6. کنف

هر چقدر هم که پوشیدن کنف عجیب به نظر برسد، اما در واقع یک پارچه بسیار سازگار با محیط زیست است که برای زمستان عالی است. به دلیل خواص عایق بودن، بیشتر و بیشتر در کت ها استفاده می شود، مانند این طرح سفارشی Etsy. اگر پوست حساسی دارید، ایده آل است زیرا هم تنفس پذیر و هم ملایم است. بعلاوه، شاهدانه دارای خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی است تا در صورت تعریق از بوی بد دهان جلوگیری کند.

7. ترمه


دلیلی وجود دارد که ژاکت های کشمیری بسیار محبوب هستند. نه تنها پارچه های فوق‌العاده شیک هستند، بلکه پارچه های فوق‌العاده نرم و ابریشمی هم مجلل و هم گرم هستند. این یکی از گرم ترین پارچه ها است و برای ژاکت، روسری، ژاکت و کت به خوبی کار می کند. وقتی با پارچه‌های دیگر لایه‌بندی می‌شود به خوبی عمل می‌کند تا در سردترین ماه‌ها شما را حتی گرم‌تر نگه دارد. تنفس پذیر است و گاهی اوقات حتی بهتر از پشم برای روزها و شب های زمستان در نظر گرفته می شود.

8.کتان(پنبه)


در حالی که برخی استدلال می کنند که پنبه برای زمستان وحشتناک است، برای لایه های میانی یا بیرونی به خوبی کار می کند. لباس‌های نخی ضخیم‌تر، سرما را بدون تحریک پوست حساس حفظ می‌کنند. با این حال، رطوبت را جذب می کند، بنابراین اگر اصلاً عرق می کنید، نمی خواهید از آن به عنوان لایه داخلی استفاده کنید. جفت شدن با ابریشم، پشم یا حتی نایلون ایده خوبی است.

9. کادوی


به نظر می رسد کادوی در دنیای مد می آید و می رود، اما درست زمانی که فکر می کنید از مد افتاده است، ناگهان دوباره به محبوب ترین پارچه زمستانی تبدیل می شود. کت و شلوارهای ساخته شده از این پارچه قطعا شما را گرم نگه می دارد. ضخامت آن باعث شده است که کرفس به یکی از گرم ترین پارچه ها و همچنین یکی از بادوام ترین پارچه ها تبدیل شود. به عنوان یک لایه بیرونی بهترین کار را دارد، مگر اینکه آن را به عنوان شلوار بپوشید.

10. فلانل


فلانل ممکن است در واقع از پشم یا انواع مختلف نخ ساخته شود. همچنین برای همه چیز از پیراهن گرفته تا ملحفه‌های تخت، به دلیل محافظت از شما در برابر سرما، یکی از لوازم اصلی زمستانی است. پارچه بادوام به خوبی عایق می شود. به لطف جیب های هوا در سراسر پارچه، شما به خوبی از باد و هر آنچه که زمستان ارائه می دهد محافظت می کنید. به علاوه، هم به عنوان یک لایه داخلی یا خارجی به خوبی کار می کند.

چگونه به طور مؤثر لباس خود را لایه بندی کنید

اکنون که انواع مختلف پارچه‌ها را می‌شناسید، زمان آن فرا رسیده است که نحوه لایه‌برداری مؤثر آن‌ها را بیاموزید. اگر لباس‌هایتان را به‌درستی لایه‌بندی نکنید، یا عرق می‌کنید، احساس ناراحتی می‌کنید، سرد می‌شوید یا هر سه احساس می‌کنید. این روش لایه بندی بدون خطا شما را در تمام زمستان گرم نگه می دارد.

لایه پایینی

لایه پایین شما زیر تمام لایه های دیگر شما قرار می گیرد. هدف اصلی این لایه کمک به خشک ماندن شما است. وقتی برای مدت طولانی بیرون هستید، مهم نیست که چقدر سرد باشد، عرق خواهید کرد. اگر لایه پایه شما را خشک نگه نمی دارد، پوست شما در نهایت مرطوب و سرد می شود.

بهترین ماده برای لایه زیرین شما چیزی سبک و مطبوع است. برای این کار، می خواهید یک پیراهن پشمی یا ابریشمی آستین بلند بپوشید. نایلون نیز به خوبی کار می کند.

لایه میانی

لایه میانی به عنوان عایق شما عمل می کند. این لایه ممکن است شما را گرم نگه دارد، اما این بدان معنا نیست که شما را سنگین کند یا باعث گرم شدن بیش از حد شما شود.

این باعث می شود که پشم گوسفند به بهترین لایه میانی تبدیل شود – گرما را در حین تنفس حفظ می کند. یک ژاکت سبک نیز یک لایه میانی مناسب است، اما برای فعالیت های سنگین ایده آل نیست، زیرا به سرعت گرم می شود. پنبه همچنین به عنوان یک لایه میانی عالی در هنگام جفت شدن با لایه زیرین هوا عمل می کند.

لایه بالایی

لایه نهایی در خارج از همه این لایه های دیگر قرار می گیرد. از آنجایی که این لایه باید با عناصر روبرو شود، مهم است که ضد آب و ضد باد باشد. برای جلوگیری از بارش برف، یخ و باران با یک ژاکت ساخته شده از نایلون بروید. یک ژاکت پایین با پوسته ضد آب نیز کار می کند. اگر با باران و برف سر و کار ندارید، کرفس و کنف ایده آل هستند زیرا عایق هستند و شما را از باد در امان نگه می دارند.

یک ژاکت ساخته شده از پارچه گورتکس ضد آب یکی دیگر از انتخاب های کاربردی برای لایه بیرونی شما است. اگر قبلاً یکی از آنها را دارید، مطمئن شوید که می‌دانید چگونه از ژاکت گورتکس خود مراقبت کنید. کت های عروسکی خز مصنوعی نیز برای ماه های سردتر گزینه ای عالی هستند.

سوالات متداول

آیا لایه های بیشتر در زمستان بهتر است؟

کمتر در زمستان بیشتر است. برای آماده شدن برای هوای زمستانی نیازی به پنج لایه ژاکت پشمی ندارید. در واقعیت، شما فقط به سه لایه نیاز دارید که با پارچه های خاص ساخته شده باشند. فقط به یاد داشته باشید که هر چه لایه های سنگین تری داشته باشید، احساس سردی و عرق بیشتری خواهید داشت.

فناوری گرما بهتر است یا پارچه های فن آوری زمستانی؟

بسیاری از ترکیب‌ها و بافت‌های پارچه‌ای جدید بازار را هجوم آورده‌اند و نوید می‌دهند که شما را بیشتر از همیشه گرم نگه دارند. و بسیاری از آنها در واقع به خوبی کار می کنند. برخی، مانند Polartec Thermal Pro، فقط تغییراتی در پارچه های معمولی زمستانی مانند پشم گوسفند هستند. اما، همانطور که قبلاً هم داشتیم، پشم گوسفند به طرز باورنکردنی گرم است.

با Under Armour ColdGear برای مردان و زنان، یک لایه رسانای ویژه برای جذب و حفظ گرمای بدن به طور طبیعی گنجانده شده است. ژاکت و چکمه های کششی Thermoball North Face در واقع از جیب های پارچه های بازیافتی و مواد عایق برای ایجاد پارچه های گرم‌کننده منحصر به فرد استفاده می کنند.

بنابراین، این پارچه ها لزوما بهتر یا بدتر نیستند. آنها فقط با در نظر گرفتن دمای زمستان طراحی شده اند.

پیراهن های آستین بلند برای لایه داخلی در زمستان بهتر است یا آستین کوتاه؟

اگر قرار است زیاد بیرون بروید، پیراهن های آستین بلند قطعا بهتر هستند. با این حال، اگر در داخل خانه به راحتی گرم می شوید، داشتن یک پیراهن آستین بلند نازک‌تر یا حتی یک پیراهن آستین کوتاه به عنوان لایه داخلی می تواند بهترین گزینه باشد.

چگونه می توانم پاها و سرم را در زمستان گرم نگه دارم؟

گرم ترین پارچه ها برای زمستان فقط برای کت، پیراهن و شلوار نیستند. برای اینکه پاهای خود را گرم تر نگه دارید، این کفش های کتانی مردانه زمستانی را بررسی کنید. یا این کلاه های سطلی مردانه را برای شیک و گرما امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.