۵ مرحله کلیدی برای موفقیت در تولید لباس

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Clothing

5 مرحله کلیدی برای موفقیت در تولید لباس

شما سرانجام تصمیم گرفتید که همه کارها را انجام دهید و برند مد خود را شروع کنید! این یک زمان هیجان انگیز است اما ممکن است برای نفرات اول هم طاقت فرسا باشد. با نگاه از خارج به صنعت مد ، بسیاری تصور می کنند که روند از مفهوم تا خلق ساده خواهد بود. شما یک ایده دارید و فقط باید شخصی پیدا کنید تا آن را زنده کند. متأسفانه ، این آسان نیست.

مراحل زیادی وجود دارد و چندین شریک فروشنده در طول مسیر به آنها نیاز خواهید داشت. در اینجا مروری کلی از مراحل تولید مد وجود دارد:

1.ایده – توسعه ایده شما

2.طراحی فنی – طراحی دقیق محصول برای ساخت

3.توسعه محصول – در حال ساخت و تأیید نمونه های اولیه محصول شما

4.پیش تولید – جمع آوری تمام مواد و تریم ها و آماده سازی برای تولید

5.تولید – تولید محصول شما

6.فروش – با فروش محصولات خود سود کسب کنید

من بیش از 15 سال در صنعت مد کار کرده ام و به صدها مارک تجاری در حال رشد و رشد با یک شبکه جهانی فروشنده کمک کرده ام. بر اساس این تجربه گسترده ، من 5 مهمترین قدم را که می توانید برای تولید موفقیت آمیز برند مد خود بردارید ، گردآوری کرده ام.

توسعه بسته های باکیفیت

بسته های فنی پایه و اساس محصولات شما هستند. آنها را به عنوان یک دستورالعمل برای کارخانه در مورد چگونگی کنار هم قرار دادن همه قطعات در نظر بگیرید. اگر آنها اطلاعات کافی نداشته باشند یا گیج کننده باشد ، رسیدن به یک نمونه قابل قبول ، اتلاف وقت و هزینه در طول راه ، بسیار بیشتر طول می کشد.
برای ساده سازی فرآیند تولید محصول ، بسته های فناوری باید شامل موارد زیر باشند:

طرح های محصول – این طرح های دقیق CAD از محصولات شما است. آنها باید شامل چندین نمایش و نمای نزدیک از عناصر خاص مانند پانل های مش ، درمان های خاص مارک تجاری ، اشکال زیر بشکهای زیر بغل ، جیب ها و غیره باشند. اندازه گیری های کلیدی نیز باید در این طرح ها فراخوانی شود.

مشخصات – این اندازه گیری های دقیق برای تمام نقاط اندازه گیری (POM) مورد نیاز محصول شما است. من مشخصاتی را دیده ام که به اندازه کافی POM ها را صدا نمی کند و بسیاری از طراحی ها را برای تفسیر انجام می دهد ، همان چیزی نیست که شما می خواهید.

درجه بندی شده – این مشخصات شما در محدوده اندازه کامل شما است.

(لایحه مواد)*- BOM نیز نامیده می شود ، این جایی است که شما تمام مواد و اصلاحات خود را لیست می کنید. این بسته به نوع نخ مورد استفاده و اندازه برچسب مراقبت است. تمام جزئیات و توضیحاتی را که می توانید وارد کنید.

(تصاویر مرجع)*- تصاویری که جزئیات خاص ساخت یا طراحی را از نمونه های مرجع نشان می دهد. درک تصاویر برای کارخانه ها گاهی اوقات آسانتر است.

* نکته حرفه ای – فقط به این دلیل که بسته های فنی با کیفیتی دارید به این معنی نیست که کارخانه شما در اولین نمونه مناسب است. در تولید پوشاک هنر وجود دارد ، بنابراین اگرچه بسته فنی پایه و پایه ای برای کار بر روی آنها ایجاد می کند ، به محض بررسی طرح به صورت لباس ، به احتمال زیاد تغییراتی در آن ایجاد خواهد شد.

 

در نزدیکی یک کارخانه خرید کنید

تنها راه اطمینان از دستیابی به بهترین کیفیت و قیمت خرید در بازار است. همیشه نمی توان هزینه های برآورد شده را از کارخانه ها دریافت کرد و یا اینکه کاملاً درک کرد توانایی تولید آنها چیست. با پرسیدن سوالات صحیح می توانید به درک کامل سرمایه گذاری خود نزدیک شده و اطمینان حاصل کنید که تولید آنها با محصولی که می خواهید تولید کنید همسو است. در اینجا چند سوال عالی برای پرسیدن وجود دارد:

.هزینه های تولید محصول شما چقدر است و شامل چه مواردی می شود؟

.شما در چه نوع محصولاتی تخصص دارید؟ آیا می توانم نمونه هایی ببینم؟

.برای چه مارک های دیگری تولید کرده اید؟ آیا می توانم لیستی از منابع برای تماس داشته باشم؟

.هزینه تخمینی در حداقل مقدار سفارش (MOQ) شما چقدر خواهد بود؟

.اگر نمی توانید هزینه تخمینی را به من بدهید ، حداقل می توانید محدوده هزینه ای به من بدهید؟

.چگونه و چه زمانی هزینه توسعه و تولید محصول را پرداخت کنم؟

اگرچه متغیرهای زیادی وجود دارد که هزینه تولید مد را ایجاد می کند ، یک کارخانه بالقوه باید بتواند پس از بررسی بسته های فنی و درک طراحی شما ، محدوده هزینه تخمینی را برای شما فراهم کند. اگر این یک کارخانه باتجربه است که محصولات مشابهی تولید کرده است ، باید چیزی برای مقایسه داشته باشد.
من همیشه مردد هستم که با کارخانه هایی کار کنم که از شما می خواهند قبل از ارائه ایده در مورد هزینه تولید ابتدا مراحل توسعه محصول را طی کنید. با هزینه های تولید محصول به طور متوسط حدود 1000 دلار برای هر سبک ، به راحتی می توانید پس از این مرحله توسعه هزاران دلار درآمد داشته باشید و سپس متوجه شوید که توانایی تولید با آنها را ندارید.
همچنین تأمین منابع خارج از کشور را فراموش نکنید. فقط به این دلیل که در حال راه اندازی نام تجاری خود هستید ، به این معنی نیست که گزینه های مناسبی در خارج از ایالات متحده وجود ندارند که مقادیر کمی تولید کنند. تحقیق خود را انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که قبل از انتخاب شریک زندگی ، همه گزینه های خود را بررسی کرده اید.

هزینه کل واحد خود را درک کنید

برای ایجاد یک تجارت مد پایدار و سودآور ، باید مطمئن شوید که درآمد کسب می کنید. تنها راه دانستن این مسئله این است که اگر تمام هزینه های خود را در طول مسیر پیگیری کنید و بر اساس آن نقاط قیمت خرده فروشی را انتخاب کنید.
هزینه های این واحد در مجموع پارچه ها ، پارچه ها ، تولید ، تمام حمل و نقل مواد و واحدهای تولیدی و مواد حمل و نقل شما مانند جعبه ها ، دستمال کاغذی و غیره است. آن را جداگانه حساب کنید. در هر صورت کار می کند!
وقتی این کل هزینه را داشتید ، می توانید آن را بر تعداد واحدهایی که تولید می کنید تقسیم کنید. این هزینه کل واحد شما را به شما می دهد. در این مرحله می توانید معتبر باشید که امتیازات قیمت خرده فروشی که انتخاب کرده اید با مدل کسب و کار شما سازگار است و برای کسب و کار شما سودآوری ایجاد می کند.
به یاد داشته باشید که سودها با مقادیر کمتری کمتر هستند زیرا هزینه ها بیشتر است. همیشه اطمینان حاصل کنید که با افزایش واحدهای تولید ، سود هر واحد نیز افزایش می یابد.

درخواست و بررسی همه عناصر برای تأیید

این یکی از مهمترین مراحل برای موفقیت در تولید مد است. این فرآیند ارزیابی تک تک عناصر محصول شماست ، بنابراین می توانید هر مسئله ای را که انتظارات شما را برآورده نمی کند اصلاح کنید.

در اینجا لیستی از موارد ارسالی و نمونه هایی است که باید برای بررسی و تأیید قبل از تولید از کارخانه یا تأمین کنندگان خود درخواست کنید:

کیفیت پارچه: هیچ مورد خلاف تصویر را تأیید نکنید ، می خواهید این را شخصاً مرور کنید. برای صرفه جویی در وقت ، می توانید 2 یا 3 کیفیت مشابه را برای بررسی درخواست کنید در صورتی که ویژگی مورد علاقه شما در نهایت به دنبال آن نباشد. شما باید در حال بررسی احساس دست ، محتوای پارچه و دستورالعمل های مراقبت باشید تا مطمئن شوید که با آنچه شما نیاز دارید همسو هستند.

اعتصاب کردن: این یک پارچه کوچک است که اجرای چاپ یا الگوی سفارشی را به شما نشان می دهد. شما باید کیفیت فرآیند چاپ را بررسی کنید ، پارچه را برای احساس دست مورد نظر احساس کنید و رنگ ها و مقیاس چاپ خود را مرور کنید.

تریم ها : اینها شامل دکمه ها ، زیپ ها ، برچسب های آویز ، برچسب ها و غیره است. هر چیزی که محصول شما باشد پارچه نیست. شما باید اندازه ، کیفیت ، رنگ و محل قرارگیری هر تریم را در نظر بگیرید.

نمونه توسعه : این اولین نمونه معمولاً در پارچه و روکش های موجود است. هدف آن ارزیابی ارزیابی کارخانه از طراحی و ساخت محصول شما است. شما باید در حال بررسی تناسب ، کیفیت ، طراحی  لباس و ساخت باشید تا قبل از شروع روند برازش ، تغییرات را لغو کنید.

متناسب با نمونه: این نمونه می تواند در پارچه موجود یا کیفیت پارچه مورد تایید شما باشد. هدف این نمونه اطمینان از متناسب بودن و عملکرد دقیقاً مطابق میل شماست. من همیشه پیشنهاد می کنم این کار را روی انواع بدن انجام دهید تا مطمئن شوید همه چیز را که می توانید بگیرید. من حداقل 2 دور نمونه برازش را بر روی محصولات جدید پیش بینی می کنم ، مطمئن شوید که این در هزینه های توسعه محصول شما باشد.

نمونه پیش تولید:  این باید دقیقاً همانگونه که محصول خود را تصور کرده اید احساس و احساس شود و در تمام مواد و تریم های واقعی باشد. هر عنصری باید بررسی و تأیید شود زیرا این استانداردی است که کارخانه شما از آن پیروی می کند. این آخرین فرصت شما برای ایجاد هرگونه تغییر در محصول شماست. اگر از نتیجه کار راضی نیستید ، نمونه دیگری بخواهید. پس از تأیید این نمونه ، کارخانه شما شروع به تولید می کند.

برترین نمونه تولید: این نمونه ها مستقیماً از تولید شما خارج می شوند. این منظور به عنوان استاندارد مرجع برای تولید در آینده است.

سازماندهی شده در سراسر فرآیند تولید FASHION

آخرین اما مطمئناً مهم این است که در کل مراحل تولید و تولید محصول سازمان یافته بمانید. ممکن است گامی آشکار به نظر برسد ، اما من نمی توانم اهمیت این مسئله را به اندازه کافی تأکید کنم. بسیاری از قطعات متحرک و شرکای فروشنده وجود دارد که شما باید در این راه با آنها کار کنید بنابراین ماندن در بالای همه چیز ضروری است.

دانستن اینکه کجا و چه زمان موارد ارسالی و نمونه ای را دریافت خواهید کرد ، به شما کمک می کند تا زمان خود را برنامه ریزی کنید و شما را در مسیر رسیدن به جدول زمانی خود قرار دهد. اطمینان حاصل کنید که زمان معاملات معمولی را برای دریافت مطالب ارسالی و نمونه از فروشندگان خود درخواست کنید. به این ترتیب می دانید چه موقع باید انتظار چیزها را داشته باشید و چه موقع درخواست به روزرسانی کنید.

ساده به نظر می رسد اما مدیریت همه فروشندگان و مواد شما کار بزرگی است. سازماندهی در تمام مراحل ، تولید مد شما را طبق برنامه نگه می دارد ، باعث صرفه جویی در وقت شما می شود و اطمینان می دهید که محصولی با کیفیت و منطبق با دیدگاه خود تولید می کنید.

مراحل زیادی برای مدیریت در روند تولید مد وجود دارد. کاملاً طبیعی است که احساس خستگی کنید. با تمرکز بر این پنج مرحله مهم در طول مسیر ، می توانید اطمینان حاصل کنید که بر مهمترین جنبه روند تولید مد تمرکز کرده اید. هر بار یک قدم بردارید و در طول مسیر سوال کنید. شما این را دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما