4 اشتباه رایج هنگام راه اندازی یک کسب و کار مد

راه اندازی یک کسب و کار مد یک گام بزرگ است. از همان روزهای اول، می خواهید مطمئن شوید که خود را برای موفقیت آماده کرده اید. متأسفانه، بسیاری از مردم در هیجان گرفتار می شوند و اشتباهات قابل توجهی مرتکب می شوند که می تواند آینده برندهای مد آنها را تحت تأثیر قرار دهد.

آیا به راه اندازی یک تجارت مد نزدیک تر شده اید؟ مطمئن شوید که از این اشتباهات مهم اجتناب می کنید.

اشتباه شماره 1: نادیده گرفتن داده ها و تحلیل ها

خیلی آسان است که فکر کنید شما بهتر می دانید. شما ایده های خارق العاده و خلاقانه ای دارید. شما دوستان و اعضای خانواده – یا حتی چند فالوور نزدیک – دارید که از قبل به برند شما و آنچه شما برای ارائه دارید علاقه مند هستند. نه تنها این، شما هیجان زده و آماده راه اندازی هستید.

متأسفانه، پیشی گرفتن از خود می تواند به معنای از دست دادن داده های مهمی باشد که می تواند به شما در راه اندازی یک تجارت مد کمک کند.

قبل از اینکه برند خود را راه اندازی کنید، به داده ها نگاهی بیندازید. شما باید چیزهایی مانند:
.مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند
.آنها واقعاً چه نوع لباسی را می خواهند و نیاز دارند
.بودجه تقریبی آنها
.نوع بازاریابی که به احتمال زیاد به آنها می رسد
.آنها به چه انگیزه ای نیاز دارند تا برندهای جدید را امتحان کنند
هرچه بیشتر در مورد مخاطبان هدف خود بدانید، بهتر می توانید بازاریابی و محصولات خود را به سمت آنها تغییر دهید – و شانس موفقیت آمیز بودن راه اندازی برند شما بیشتر می شود. از طرف دیگر، اگر مخاطبان هدف خود را نشناسید، ممکن است برای رسیدن به اهداف خود دچار مشکل شوید.

2. اشتباه شماره 2: امتحان هر تاکتیک بازاریابی زیر نور خورشید

گزینه های بازاریابی بالقوه زیادی وجود دارد. می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی به مجلات، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، ایجاد تبلیغات نمایشی و بسیاری از گزینه‌های دیگر استفاده کنید. با این حال، وقتی یک برند مد کاملاً جدید دارید، نمی‌توانید بازاریابی خود را خیلی ضعیف گسترش دهید. در عوض، این جزئیات کلیدی را در ذهن داشته باشید.

بودجه بازاریابی خود را بدانید.

شما باید یک ایده محکم از میزان هزینه ای که باید برای بازاریابی خرج کنید داشته باشید: سرمایه واقعی که در دسترس دارید. در حالی که ممکن است با راه اندازی برند خود، بودجه شما تغییر کند، به خصوص اگر راه اندازی موفقیت آمیز باشد، باید با بودجه ای شروع کنید که بودجه ای را که واقعاً در دسترس دارید را فراهم کند.

مخاطبان هدف خود را ارزیابی کنید و اینکه در کجا به آنها دسترسی دارید.

این احتمال وجود دارد که وقتی برای اولین بار برند خود را راه اندازی می کنید، بودجه بازاریابی نسبتاً محدودی دارید. گسترش بازاریابی خود در چندین پلتفرم دارای چندین معایب است. اول، به این معنی است که اگر روی چند حوزه کلیدی تمرکز می کردید، دیدی را که می توانستید به دست نمی آورید.

دوم، ممکن است به این معنی باشد که با تلاش برای همگام شدن با همه چیز، خود را بیش از حد لاغر کرده اید – و این بدان معناست که هیچ پلتفرمی بهترین تلاش شما را نمی کند. در عوض، تلاش‌های بازاریابی خود را بر روی پلتفرم‌هایی متمرکز کنید که احتمالاً تأثیرگذار هستند.

تلاش های بازاریابی خود را با توجه به نتایج خود تغییر دهید.

مراقب نتایجی باشید که تلاش های بازاریابی شما در طول زمان ایجاد می کند. آیا پلتفرمی وجود دارد که به سادگی آنطور که شما دوست داشتید عمل نمی کند؟ آیا در تلاش برای جذب مشتری از یک منبع خاص هستید؟ تلاش های بازاریابی خود را تغییر دهید تا احساس بهتری نسبت به نتایج خود پیدا کنید – و پلتفرم هایی را که برای برند شما کار نمی کنند کنار بگذارید.

اشتباه شماره 3: عجله در فرآیند برندسازی

هنگامی که برند مد خود را راه اندازی می کنید، اغلب بر محصولات خود تمرکز می کنید. شما ایده های خارق العاده ای برای طرح ها دارید و می خواهید در اسرع وقت آنها را به بیرون ارائه دهید.

با این حال، عجله در فرآیند برندسازی می‌تواند منجر به فاجعه شود. ممکن است در نهایت نام، لوگو یا سایر شناسه‌ها (رنگ‌ها، فونت‌ها و غیره) داشته باشید که واقعاً نشان‌دهنده برند شما یا نحوه درک مشتریان از شما نباشد. در عوض، وقت خود را صرف کنید! روی هر راه حلی که به ذهنتان می رسد بخوابید. از افراد مورد اعتماد، چه در بازار هدف خود یا دوستان و اعضای خانواده، نظر بخواهید. سوالاتی مانند:

.به نظر شما این لوگو نشان دهنده چه نوع برندی است؟
.آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برند هستید؟
.کدام یک از این لوگوها را بیشتر دوست دارید/آیا بیشتر به آنها پاسخ می دهید؟
قبل از تصمیم گیری در مورد محتوای برندسازی، این پاسخ ها را در نظر بگیرید.

اشتباه شماره 4: تلاش برای انجام همه چیز

هنگامی که برند مد یا خط لباس خود را راه اندازی می کنید، احتمالاً مجبور خواهید بود کلاه های زیادی بپوشید و از خیلی چیزها مراقبت کنید، به خصوص در ابتدا. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید همه آن را به تنهایی انجام دهید!

شما می‌توانید یک طراح مد فوق‌العاده باشید، اما ممکن است مهارت‌های لازم برای انجام امور مالی، بازاریابی، یا بسیاری از کارهای دیگری را که ممکن است مجبور به انجام آن‌ها باشید، نداشته باشید – و تلاش برای انجام آن‌ها ممکن است برای شما هزینه، دید و موارد دیگر داشته باشد.

نقاط قوت خود را ارزیابی کنید

در چه کاری خوب هستید؟ شما چه مهارتهایی دارید؟ با رشد برند خود، ممکن است مهارت ها و قابلیت های شگفت انگیزی را کشف کنید.

نقاط ضعف خود را بپذیرید

اگر می دانید که عنصری در مدیریت برند مد شما وجود دارد که در آن خوب نخواهید بود، آن را بپذیرید! اگرچه گسترش، یادگیری و رشد خوب است – و این قطعاً کاری است که باید در این سفر انجام دهید – اعتراف به ضعف‌هایتان، یافتن افرادی را که می‌توانند آن وظایف را به جای شما انجام دهند، آسان‌تر می‌کند، که ممکن است به شما کمک کند تا در کل برای شما آماده شوید. موفقیت

افراد یا شرکت های با کیفیت را برای پر کردن این نقش ها پیدا کنید

وظایفی را که نمی توانید بر عهده بگیرید، چه بازاریابی، تولید محتوا یا مدیریت مالی، برون سپاری کنید. به یاد داشته باشید، شما نمی‌توانید همه این کارها را به تنهایی انجام دهید – و انتخاب افراد مناسب برای ایفای این نقش‌ها می‌تواند برای موفقیت کلی برند شما تفاوت ایجاد کند.

آیا آماده راه اندازی برند مد خود هستید؟ راهنمایی بیشتر در مورد نحوه شروع می خواهید؟ این کلاس رایگان را تماشا کنید که همه چیزهایی را که هنگام راه اندازی کسب و کار مد خود باید در مورد آنها فکر کنید، غوطه ور می شود.

تماس با ما