چگونه یک کروکی مد رسم کنیم.

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

چگونه یک کروکی مد رسم کنیم.

از لباس‌های آماده گرفته تا طراحی لباس‌های مد روز.

در مد، کروکی یک طرح سریع از یک گروه است. این تصاویر مد رسا به طراحی یک هنرمند جان می بخشد. لین دوهرتی، طراح مد و مدیر خلاق، توضیح می‌دهد: «چه با خیاط‌ها، الگوسازان، تأمین‌کنندگان پارچه یا نمایندگان فروش کار می‌کنید، کروکیس می‌تواند به همه کمک کند تا تصور کنند که یک مجموعه چگونه خواهد بود». بنابراین قبل از برش پارچه و دوخت درز، باید ایده های خود را محکم کنید و کروکی خود را بسازید.
طراح Saudamini Madra می گوید: ‘کروکی ها بلندتر و نامتناسب با بدن انسان هستند.’ شکل مدل مد با پاها، بازوها و گردن کشیده اغراق آمیز است. بدن انسان به طور متوسط ​​حدود هفت سر قد دارد، اما کروکی اغلب از هشت تا یازده سر است. این به نشان دادن حرکت لباس و نحوه پوشیدن لباس بر روی شخص کمک می کند. علاوه بر این، جزئیات و ویژگی های صورت کروکی اغلب نامشخص است بنابراین تمرکز روی لباس باقی می ماند.
در حالی که استفاده از الگوی کروکی در حین یادگیری طراحی می‌تواند مفید باشد، از کشف اشکال و ژست‌های مختلف بدن نترسید. از آنجا، سبک کروکی امضای خود را پیدا خواهید کرد.

آنچه مد روز است را مطالعه کنید.

همانطور که ممکن است برای الهام گرفتن از لباس به طراحان دیگر نگاه کنید، قبل از شروع به طراحی به نقاشی های دیگر کروکی نگاه کنید. کاوش کنید که چگونه هنرمندان دیگر از مواد و سایه‌زنی برای ثبت عمق و حرکت در طرح‌های خود استفاده می‌کنند. و ببینید چه ژست هایی طبیعی به نظر می رسند. علاوه بر کپی کردن ژست هایی که در نقاشی ها می بینید، می توانید به عکس ها نیز مراجعه کنید. مجلات و وبلاگ های مد پر از عکس های مدل های حرفه ای در ژست های منحصر به فرد است. کمی تحقیق کنید و عکس ها را ذخیره کنید تا در حین طراحی به آنها نگاه کنید.

سطح طراحی خود را تنظیم کنید.

ابزارهای دیجیتالی مانند Adobe Fresco ایجاد نقاشی های مد را آسان تر از همیشه می کند. از چند لایه استفاده کنید و یکی را برای کروکی خود و بقیه را برای طرح های لباس خود رزرو کنید. این به شما این امکان را می دهد که هر لایه را بدون پاک کردن نقاشی یا طرح خود ویرایش کنید و فرآیند ساده تری را نسبت به استفاده از یک کتاب طراحی مد ساده ایجاد می کند.

طراحی شکل خود را ترسیم کنید.

1. با یک خط مستقیم شروع کنید.
یک خط عمودی در سراسر صفحه خود بکشید تا طول شکل شما را از سر تا پا نشان دهد.

2. شکل خود را به قسمت های مساوی تقسیم کنید.
به طور مساوی در امتداد خط علامت بزنید تا به بخش ها تقسیم شود. از آنجایی که بخش اول طول سر خواهد بود، بخش های دیگر به عنوان ‘سر’ نیز شناخته می شوند. اگر اولین بار است که کروکی می‌کشید، شکل خود را ده سر بلند کنید. این یک عدد زوج است که به راحتی به بخش های کوچکتر تقسیم می شود.
3. تناسب اندام خود را.
تصمیم بگیرید که نیم تنه، بازوها و پاها چقدر باید باشد. «اولین بخش درست بالای سر است. سپس مورد بعدی گردن است. نیم تنه حدود دو تا سه قسمت است. لگن یکی است. مدرا می‌گوید و بقیه بخش‌ها پاها و پاها هستند. این به مدل کروکی شما ظاهری بلند و زیبا می دهد.

4. برای شانه ها و باسن خطوط بکشید.
خطوط افقی را برای زوایای شانه ها، سینه، کمر و باسن اضافه کنید. برای یک ژست زیبا، خط شانه و خط سینه را به صورت زاویه دار بکشید و گردن و سر را به سمت دیگر زاویه بگیرید. این زمان شماست که به نقشه های مرجع خود مراجعه کنید و با ژست های پویا مختلف آزمایش کنید.

5. شکل کامل را پر کنید.
هنگامی که زاویه ها را در جای خود قرار دادید، به شکل کامل مدل خود طرح کنید. انحناها را به باسن و کمر اضافه کنید و پاها و بازوها را درآورید. دست ها باید بین لگن و وسط ران برخورد کنند. انگشتان را روی دست ها ترسیم کنید و انحنای آرنج و زانو را اضافه کنید.
6. طرح مد خود را بکشید.
هنگامی که یک طرح خشن از بدنه روی یک لایه دارید، یک لایه دیگر برای طراحی در طرح خود اضافه کنید. به این ترتیب می توانید نقاشی شکل را برای استفاده مجدد حفظ کنید. برای دستیابی به بافت‌های منحصربه‌فرد، تقلید از منسوجات و افزودن رنگ به لباس‌هایتان، برس‌های مختلف فرسکو را کاوش کنید. «اگر یک بلوز ابریشمی می‌کشید، واقعاً می‌خواهید آن پرده و آن شفافیت را به تصویر بکشید. پس این جایی است که جزئیات وارد می شود،” دوهرتی توضیح می دهد. وقت خود را صرف ترسیم خطوط روان گروه خود کنید. پس از همه، مد باید تمرکز هر کروکی باشد.

7. طرح در ویژگی های صورت.

این به شما بستگی دارد که چقدر می خواهید با کروکی خود جزئیات داشته باشید. من سعی می کنم چهره را بسیار مینیمالیست نگه دارم. من فقط یک مژه بزرگ و لب های پف کرده و دو نقطه کوچک برای بینی اضافه می کنم.» برخی از هنرمندان ترجیح می‌دهند صورت را خالی نگه دارند، در حالی که طراحان دیگر چهره‌های حجاری‌شده و پرتره‌مانند را اضافه می‌کنند. یک راه آسان برای شروع این است که فقط چشم ها را به صورت اضافه کنید. این امر به انسانیت اضافه می کند بدون اینکه توجه را از لباس بدزدد.

8. جزئیات بیشتر را اضافه کنید.

اکنون زمان اضافه کردن مو و لوازم جانبی است. از موها برای برجسته کردن ژست فیگور خود استفاده کنید. موها را با خطوط حرکتی بر روی شانه بمالید یا آن را روی سر جمع کنید. اطمینان حاصل کنید که لوازم جانبی به جای اینکه حواس را از آن منحرف کنند، به طرح کلی اضافه می کنند.

9. رنگ و سایه.

هنگامی که همه چیز ترسیم شد، وقت آن است که رنگ را اضافه کنید (اگر قبلاً این کار را نکرده اید). از ابزار Eyedropper برای مطابقت با رنگ پوست عکس مرجع خود استفاده کنید. به مو، لباس و پس زمینه رنگ اضافه کنید. از لایه های مختلف و بافت های قلم مو استفاده کنید. رنگ آمیزی استراتژیک را آزمایش کنید تا طرح لباس خود را برجسته کنید.

سبک خود را توسعه دهید.

همانطور که شما برای طراحی لباس‌ها چرخش خود را انجام می‌دهید، می‌توانید روی طراحی کروکی نیز چرخش خود را انجام دهید. ‘چشم شما با گذشت زمان تغییر می کند. شما مهارت‌های خود را ارتقا می‌دهید و در طول مسیر به چیزهایی پی می‌برید.’ شاید کروکی ها را ترجیح می دهید که فقط هشت سر قد دارند و دارای بدن طبیعی تر هستند. شاید دوست داشته باشید برای نشان دادن خطوط شلواری که طراحی می‌کنید، فیگورهایی با پاهای بسیار بلند بکشید. همانطور که بیشتر نقاشی می کنید، سبک هایی را که بیشتر دوست دارید پیدا خواهید کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.