چگونه یک صنعت طراحی لباس را ایجاد کنیم؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

چگونه یک صنعت طراحی لباس  را ایجاد کنیم؟

همانطور که طرح های خود را می سازید و برند خود را رشد می دهید، الهام شما ممکن است از مکان های مختلفی باشد: پارچه ها و طرح های رنگی خاص. تصاویر یا مکان ها؛ فصول خاص و لباس های مرتبط با آنها؛ و بیشتر. با این حال، اغلب، همانطور که طراحی را ادامه می دهید، ممکن است متوجه شوید که مسیر الهام اولیه یا رشته هایی که یک خط خاص را به هم گره می زند، از دست می دهید. با این حال، با یک تابلوی خلق و خوی مد، حتی قبل از شروع فرآیند طراحی، می توانید دیدگاه خود را بهتر بیان و ارتباط برقرار کنید.

تابلوی صنعت  مد چیست؟

تابلوی حالت مد یک کلاژ است که نگاهی به الهام و مفهوم یک برند یا مجموعه خاص ارائه می دهد. این به شما کمک می‌کند ایده‌ها را در ذهن خود مطرح کنید و با شروع توسعه یک خط خاص یا رشد برندتان، آنها را ثابت نگه دارید. اغلب، تابلوی خلق و خوی مد یک چیز در حال رشد است: چیزی که همراه با برند شما رشد می کند.

برخی از تابلوهای خلق و خوی مد به صورت فیزیکی، روی دیوار، تابلوی اعلانات یا پوستری ساخته می شوند که به شما امکان می دهد مواد را لمس کرده و با آنها درگیر شوید. برخی دیگر ممکن است به صورت دیجیتالی انجام شوند.

چگونه یک هیئت مدیره صنعت طراحی لباس و مد می تواند کمک کند

ایجاد یک تابلوی خلق و خوی مد می تواند به طرق مختلف به رشد برند خود یا ایجاد یک خط خاص کمک کند.

1. هیئت مدیره صنعت طراحی لباس و مد می تواند به شما کمک کند تا در مسیر توسعه برند یا خط تولیدتان ادامه دهید.

با گذشت زمان ، از بین بردن جزئیات طرح های خود آسان است. شما ممکن است از دید اولیه خود شروع به گمراه کنید – کسی که در وهله اول مشتری را به خود جلب کرده است – یا در چسبیدن به مفاهیمی که به شما الهام بخش است تا در وهله اول خط ایجاد کنید ، مشکل دارید. یک هیئت مدیره خلق و خوی مد این الهام را در مقابل شما نگه می دارد ، جایی که می توانید برای توسعه طرح های خود به آن ادامه دهید.

2. یک تابلوی صنعت طراحی می تواند به حفظ چندین طراح در یک صفحه کمک کند.

گاهی اوقات، ممکن است بخواهید کسی را بیاورید تا در طراحی شما کمک کند. ممکن است با طراح یا برند دیگری همکاری کنید، یا ممکن است فردی در شرکت خود داشته باشید که در طراحی هایتان به شما کمک کند. با یک تابلوی حالت مد، می‌توانید همه اعضای تیم طراحی را در مورد ظاهر و احساس کلی طرح‌هایتان در یک صفحه نگه دارید: مثلاً رنگ‌ها، جریان، پارچه‌ها و الهام‌بخشی که بیشتر می‌خواهید استفاده کنید.

3. می تواند به شما کمک کند تا به دیگران، از جمله طراحان وب سایت، طراحان برندینگ، و موارد دیگر در مورد دیدگاه خود توضیح دهید.

تابلوی خلق و خوی یک نمایش بسیار بصری از برنامه های شما برای یک خط خاص است. با ایجاد یک تابلوی خلق و خو، نشان دادن آن دیدگاه را به دیگرانی که نماینده برند شما هستند یا ممکن است نیاز به تصمیم گیری برای خرید بر اساس آن دیدگاه های اولیه داشته باشند، آسان تر می کنید.

4. تابلوی خلق و خوی مد به حفظ ارزش های برند شما در خط مقدم کمک می کند.

با کنار هم قرار دادن طرح های جدید، می توانید الهام خود و چیزهایی را که برای شما مهم هستند به وضوح قابل مشاهده نگه دارید. در نتیجه، ارزش های برند خود را با هر طراحی در ذهن خواهید داشت.

چگونه یک تابلوی صنعت طراحی لباس و مد ایجاد کنیم

برای شروع آماده اید؟ با یک تخته فوم بزرگ یا تخته چوب پنبه ای و تعداد زیادی پین شروع کنید. در حالت ایده‌آل، شما راهی برای پیوست کردن موارد می‌خواهید که بعداً در صورت نیاز بتوانید آنها را مرتب کنید. این مراحل را دنبال کنید تا تابلوی خلق و خوی مد را ایجاد کنید که باید به اشتراک بگذارید و روی الهام خود تمرکز کنید.

مرحله اول: تحقیق خود را انجام دهید.

وقت آن است که به دنبال الهام بگردیم. وقتی آماده شروع خلق هستید کجا می روید؟ ممکن است به انواع خاصی از موسیقی گوش دهید، تحقیقات آنلاین انجام دهید که به شما امکان می دهد انواع خاصی از سبک ها و طرح ها را مشاهده کنید، یا حتی موزه ها و گالری ها را مرور کنید. ممکن است به یک مکان مورد علاقه بروید و نگاهی به آنچه که مردم واقعاً می پوشند و چگونه روندها در حال تغییر هستند بیندازید. از چیزهایی که الهام بخش شما هستند و نشان دهنده برند شما هستند عکس بگیرید. محتوای آنلاین را چاپ کنید. عکس‌هایی را بگنجانید که نشان می‌دهد برند یا خط شما درباره چه چیزی است: می‌خواهید مردم چه احساسی داشته باشند، چه رنگ‌ها و سبک‌هایی را می‌خواهید استفاده کنید، و موارد دیگر.
در حالی که می توانید عناصری از طرح های رقبا را بگنجانید که ممکن است بخواهید آن ها را بگنجانید – برای مثال نوع خاصی از خط کمر یا تزئینات – مطمئن شوید که طرح های رقبا را کاملاً کپی نکنید. سعی کنید تنها از تکه‌هایی از لباس‌ها یا طرح‌های آن‌ها به‌عنوان بخشی از تابلوی حالت مد خود استفاده کنید.

مرحله دوم: به خلاقیت موجود خود نگاهی بیندازید.

ممکن است از قبل طرح‌ها یا عکس‌هایی داشته باشید که روحیه یا موضوع خاصی را منعکس می‌کنند. گاهی اوقات، یک طرح اولیه که در یک خط قرار نمی گیرد، می تواند الهام بخش یک خط کامل باشد. در مواقع دیگر، ممکن است متوجه شوید که مدتی قبل از اینکه آماده تحقق آن باشید، رویای این خط خاص را در سر می‌پرورانید. به خلاقیت موجود خود نگاه کنید تا مشخص کنید که آیا چیزی دارید که می توانید برای تابلوی خلق و خوی خود یا برای این منظور دوباره استفاده کنید.

مرحله سوم: مواد، تزئینات و چیزهای دیگری را که به الهام شما می‌افزایند، در نظر بگیرید.

همانطور که شروع به کشف رنگ، پارچه و تزئینات می کنید، نمونه هایی از آن موارد را در تابلوی خلق و خوی خود قرار دهید. همچنین می‌توانید رنگ‌ها یا خانواده‌های رنگی خاصی را وارد کنید که بیشتر با طرح‌هایی که می‌خواهید ایجاد کنید، مطابقت دارند.

مرحله چهارم: ویرایش

همانطور که شروع به جمع آوری و ایجاد کرده اید، به تابلوی حالت مد خود نگاه کنید. آیا چیزی روی تابلو وجود دارد که به نظر می رسد با بقیه تصویری که می خواهید ایجاد کنید مناسب نباشد؟ همانطور که بینش شما رشد می کند، آیا تابلوی خلق و خوی همچنان آن را منعکس می کند یا محتوایی وجود دارد که دیگر منعکس کننده برنامه ها و ایده های شما نیست؟ مواردی را که با دید شما مطابقت ندارند را بردارید و در صورت نیاز آنها را مرتب کنید.

مرحله پنجم: به «چرا» توجه کنید.

چرا آیتم های خاصی در تابلوی حالت مد شما گنجانده شده است؟ یادداشت برداری کنید که به شما یادآوری می کند که می خواهید چه احساسی ایجاد کنید یا چرا موارد خاصی را دوست داشتید تا بتوانید بعداً به آنها مراجعه کنید. یادداشت‌های ارسالی یا یادداشت‌هایی که از میان آن‌ها سنجاق دارند، با طراحی قابل جابجایی و تنظیم مجدد آسان شما مطابقت دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *