چگونه در طراحی لباس حرفه ای شروع کنیم؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
bardiyastudio

چگونه در طراحی لباس حرفه ای شروع کنیم؟

آیا می خواهید یک طراح مد موفق شوید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ طراحی مد به یک انتخاب شغلی بسیار محبوب برای جوانان امروزی تبدیل شده است. تبدیل شدن به یک طراح مد آسان نیست، زیرا سالها طول می کشد تا دوره را تکمیل کنید و سپس چند سال در صنعت برای پیدا کردن پای خود نیاز دارید. اما خیلی هم سخت نیست تنها چیزی که نیاز دارید این است که یک دوره طراحی مد را انتخاب کرده و به آن بپیوندید و با قاطعیت به آن ادامه دهید. استراحت به دنبال خواهد داشت.

در اینجا نحوه شروع یک حرفه آمده است:

مدرک دریافت کنید

مهارت های خود را توسعه دهید. طراحان مد موفق دارای طیف گسترده ای از مهارت ها هستند، از جمله طراحی، رنگ و بافت، توانایی تجسم مفاهیم در سه بعدی، و مهارت های مکانیکی مربوط به دوخت و برش انواع پارچه ها.

.اگر این مهارت را به خوبی یاد نگرفته اید، آموزش عالی خیاطی دریافت کنید. توانایی دوختن پارچه های دشوار در شرایط چالش برانگیز، شما را در طول زندگی حرفه ای تان در جایگاه عالی قرار می دهد، اما باید روی آن کار کنید – این مهارتی است که برای بسیاری از افراد به راحتی به دست نمی آید.

.درک کنید که پارچه چگونه حرکت می کند، می پوشد، نفس می کشد، هنگام پوشیدن واکنش نشان می دهد، و غیره. دانش عمیق شما از پارچه برای استفاده صحیح از آن در هنگام طراحی کاملا ضروری است. همچنین بدانید که منابع را از کجا تهیه کنید.

.از طراحان موجود بیاموزید، نه فقط آنها که هستند، بلکه سوابق آنها، سبک امضای آنها، آموخته هایی که انجام داده اند، جایی که تحصیل کرده اند. دانستن این موضوع به شما کمک می‌کند تا خودتان طراح بهتری باشید، زیرا می‌توانید ایده‌های آن‌ها را قرض بگیرید و بر اساس آنها بسازید.

.نحوه ایجاد استوری بورد و محدوده محصول را بیاموزید. در تحقیق در مورد روندها و الهام گرفتن از رسانه های اجتماعی، خریدهای مقایسه ای و نمایشگاه های تجاری خوب باشید.

.توسعه این مهارت ها را از سنین پایین شروع کنید. آماده باشید تا ساعت ها وقت خود را برای تکمیل کاردستی خود اختصاص دهید. اگر در حال برنامه ریزی شغلی هستید، کمی روزانه باعث می شود در درازمدت به درک عمیقی از مد دست پیدا کنید. تلاش برای انجام همه کارها به یکباره ممکن است شما را ناامید کند.

بیشتر بدانید. اگر می توانید، گرفتن دیپلم یا مدرک طراحی مد یا برنامه های مرتبط منطقی است. شما چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت، تماس های اولیه عالی برقرار خواهید کرد و فرصت کافی برای نشان دادن مهارت های خود در یک محیط کمتر قضاوت کننده خواهید داشت (اگرچه همچنان آماده باشید که مورد انتقاد قرار بگیرید!) یکی از موارد زیر (یا هر دو) را انجام دهید:

.مدرک طراحی مد بگیرید. اکثر برنامه ها سه یا چهار ساله هستند. FIDM و Parsons دو تا از محبوب ترین مدارس طراحی در ایالات متحده هستند. شما طراحی، رنگ و ترکیب، الگوسازی، و پارچه‌کاری را مطالعه خواهید کرد. علاوه بر یادگیری مهارت های عملی مانند این، شما همچنین با متخصصان صنعت کار خواهید کرد که ممکن است به عنوان مخاطبین مهم در آینده خدمت کنند و می توانند به شما مشاوره و بازخورد دست اول در مورد کار شما بدهند.

.برای کارآموزی یا کارآموزی اقدام کنید. اگر مدرسه برای شما مناسب نیست، یا اگر احساس می کنید که تجربه دنیای واقعی برای شما سود بیشتری خواهد داشت، یک دوره کارآموزی مد پیدا کنید. شما باید یک نمونه کار قابل توجه برای درخواست داشته باشید و بخواهید از پایین شروع کنید. به کارورزان اغلب کارهای ساده ای مانند خوردن قهوه داده می شود. باز هم، ارتباطاتی که از طریق کارآموزی یا کارآموزی خود برقرار می‌کنید، برای دنبال کردن حرفه‌تان در مد حیاتی خواهد بود و کار با متخصصان این صنعت به شما فرصتی می‌دهد تا مهارت‌های مهم را دست اول به دست آورید.

کار کردن در مورد اینکه کدام مد علاقه شماست

تصمیم بگیرید که کدام رشته طراحی مورد علاقه شماست.*ممکن است لازم باشد از پایین شروع کنید، اما باید اهدافی را در مورد نوع طراحی که می خواهید مادام العمر انجام دهید در ذهن داشته باشید. آیا بیشتر به مد لباس، لباس های آماده، لوازم تناسب اندام/تفریح، بازار انبوه یا جاهایی مانند لباس های اکو علاقه دارید؟ هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند که باید قبل از تصمیم گیری نهایی خود در مورد مسیری که باید دنبال کنید بررسی کنید. در این زمینه های اصلی، شما همچنین باید در مورد چند زیر مجموعه برای طراحی مد خود تصمیم بگیرید. ممکن است بخواهید چند مورد را انتخاب کنید، اما برای شروع، بیش از حد خود را گسترش ندهید، زیرا بهتر است طراحی خود را در یک حوزه کامل کنید و سپس زمانی که از قبل جای پای خوبی در این صنعت دارید، آزمایش کنید. به عنوان مثال:

.لباس روز زنانه، لباس شب زنانه
.لباس روز مردانه، لباس شب مردانه
.لباس پسرانه و/یا لباس دخترانه؛ لباس نوجوان
.لباس ورزشی / تناسب اندام / لباس اوقات فراغت
.لباس بافتنی
.فضای باز، ماجراجویی، لباس بیرونی
.لباس عروس
.تجهیزات جانبی
.گاه به گاه

.طراحی لباس برای تئاتر، فیلم، صنعت تبلیغات و خرده فروشان.

نفس خود را کوچک کنید قبل از اینکه به شهرت فکر کنید به نیازهای واقعی فکر کنید. ظاهر جذاب خوب است، اما به تنهایی لباس نمی‌فروشد. اگر قصد دارید یک طراح مد شوید، نه تنها برای خود یا افراد مشهور لباس درست می کنید. شما نمی توانید از این طریق امرار معاش کنید: آنها حتی یک درصد از جمعیت را تشکیل نمی دهند. حتی اگر نام های بزرگی را در مجلات می بینید: این یک تبلیغ است، نه واقعیت. اینطوری کار نمی کند. طراحان به ویژه برای افرادی با اندام واقعی و ناقص که هنوز هم می خواهند بهترین ظاهر خود را داشته باشند مورد نیاز است. داشتن نگرش اسنوب شما را از کسب درآمد نابینا می کند. واقعیت این است: شما برای خودتان طراحی نمی کنید، شما برای دیگران طراحی می کنید.

از مشتریان خود بپرسید که به چه چیزی نیاز دارند.*واقع بین باشید: اگر اتفاقاً در یک کشور بسیار گرم زندگی می کنید، فروش کت اسکی برای شما سخت خواهد بود. به اطرافت نگاه کن افراد واقعی به چه چیزی نیاز دارند و می خواهند. به عنوان مثال، اگر قصد دارید یک مجموعه کامل طراحی کنید، به مدل های پایینی بیشتری نیاز خواهید داشت، زیرا اکثر افراد به طور کلی در کمد لباس های خود، تاپ های بیشتری نسبت به پایین دارند. تاپ ها برای تغییر ظاهر شما عالی هستند در حالی که یک شلوار ساده و زیبا با اکثر تاپ های شما مطابقت دارد. آن را ساده و واقع بینانه نگه دارید. طرح‌های عجیب و غریب روی کاغذ زیبا هستند

، اما تاپ‌ها و شلوارهای جین عالی در تعداد جالب‌تری نسبت به لباس‌های شب فروخته می‌شوند.

امتیاز دادن. بازار انبوه ممکن است به زرق و برق لباس های شب یا لباس های لوکس به نظر نرسد، اما شما را راه درازی می برد و هزینه خواربارتان را پرداخت می کند. اگر باید سبکی ایجاد کنید که بیش از صد بار تولید شود، باید از همان ابتدا آن را درست بسازید. این امر مهارت های طراحی شما را بهبود می بخشد زیرا باید لباسی را که می خواهید بفروشید کاملاً درک کنید. سبک‌های بد به شما سود می‌رساند و هزینه زیادی برای رئیس‌تان دارد.

از رقبای خود الهام بگیرید. پارچه مورد استفاده را مشاهده کرده و یادداشت کنید. اندازه زیپی که استفاده می کنند (برای اینکه لباس هایشان به اندازه کافی برای استفاده از آن محکم باشد). کیفیت پارچه برای خواص آن مانند نفوذ ناپذیری، راحتی، قابلیت تنفس یا مراقبت؛ رنگ هایی که در کشور شما به فروش می رسد. شروع از ویژگی های رقبای شما کپی کردن نیست: این مشاهده است. با در نظر گرفتن بهترین هر قطعه و تجزیه و تحلیل آن، متوجه خواهید شد که چه چیزی یک لباس ‘مورد علاقه’ را ایجاد می کند. آنها معمولاً پرفروش هستند. مشتریان شما (خواه خریداران فروشگاه ها باشند یا افراد عادی) چیزی را می خواهند که در وهله اول برایشان خوب به نظر برسد. قطعات عجیب و غریب فقط چند روز در سال پوشیده می شوند، عالی هستند، اما ممکن است برای شما دستمزدی برای زندگی به همراه نداشته باشند.

چند قطعه کلیدی را برنامه ریزی کنید. قدرت مطلق شما در طراحی چیست؟ شاید شما اهل اکسسوری یا نابغه با شلوار یوگا باشید. اشتیاق و مهارت شما اولین بخش مهم معادله است. البته، بخش دوم تطبیق این موضوع با آنچه بازار می‌خواهد است، که در مد، بخشی متقاعد کردن بازار است و بخشی نیز توجه به خواسته‌های بازار است.

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا صنعت مد برای شما آماده است یا خیر

قبل از اینکه به دنبال حرفه ای در زمینه طراحی مد باشید، مهارت ها و شخصیت خود را صادقانه ارزیابی کنید.*شما ممکن است عاشق لباس باشید، اما لباس تنها بخشی از داستان است که طراحی مد را انجام می دهید. شما همچنین به مهارت های ارتباطی عالی، تمایل به کار بسیار سخت (اغلب 24 ساعته، 24 ساعت هفته)، پنهان کاری سخت در هنگام انتقاد، توانایی کنار آمدن با استرس، گشاده رویی برای داشتن مشتریان و/یا روسای مختلف، پذیرش این موضوع نیاز دارید. تنهایی یا انزوا در مواقعی (بسته به نحوه راه اندازی کسب و کار طراحی یا حرفه خود) و توانایی خود انضباط شروع کننده خواهد بود.

.طراح مد بودن احتمالاً برای شما مناسب است اگر: بخواهید زندگی خود را وقف این حرفه کنید (این ‘حرفه’ شماست)، به عدم اطمینان یا ناامنی اهمیتی نمی دهید، مایلید برای آنچه به آن اعتقاد دارید دفاع کنید. ایده های متمایز در مورد آنچه در مد مهم است، به خوبی به مشتریان گوش می دهید، صنعت مد را از درون می شناسید و مد زندگی می کنید، می خورید و نفس می کشید.

.طراح مد بودن احتمالاً برای شما مناسب نیست اگر: نمی‌توانید استرس را به خوبی مدیریت کنید، بلاتکلیفی یا بی‌ثباتی را دوست ندارید، شغلی بدون بالا و پایین‌های زیاد می‌خواهید، به افراد دیگری نیاز دارید که تلاش‌های شما را تحسین کنند، نیاز دارید. راهنمایی زیاد، از بی ثباتی مالی متنفرید و علایق زیادی در زندگی دارید.

خود را برای موفقیت آماده کنید

در مورد جنبه تجاری مد آموزش ببینید.*یک طراح مد موفق بودن نه تنها مستلزم استعداد و خلاقیت است، بلکه مستلزم دانش کامل از جنبه های تجاری و بازاریابی دنیای مد است. با مطالعه منظم مجلات تجاری مانند Women’s Wear Daily و Daily News Record، خود را در جریان رویدادهای صنعت مد قرار دهید.
.بسیاری از برنامه های طراحی مد شامل دوره های بازاریابی هستند. برخی از برنامه‌ها/رشته‌ها بیشتر از سایرین بازاریابی را برجسته می‌کنند، بنابراین مطمئن شوید که در مورد دوره‌های درسی مربوط به برنامه‌ای که انتخاب می‌کنید، تحقیقات کافی انجام دهید. اگر قبلاً دوره‌ای را گذرانده‌اید، اما جنبه بازاریابی/مالی چیزها را از دست داده‌اید، دوره‌های کوتاهی را در این جنبه‌های کسب‌وکار انجام دهید.

.فراتر از طراحی بیاموزید یک زنجیره تامین کامل در صنعت مد وجود دارد و شما باید بدانید که شغل هر فرد چیست، به طوری که بتوانید چیزها را از منظر او نیز ببینید تا مصالحه کنید، خواسته‌ها را برآورده کنید و بفهمید که کارها کجا متوقف می‌شوند. درباره کارهایی که دیگران انجام می‌دهند، مانند خریداران، فروشنده‌ها، برش‌کننده‌های الگو، تکنسین‌های پوشاک و پارچه، کنترل‌کننده‌های کیفیت، گریدرها، ماشین‌کاران نمونه، فروشندگان، افراد روابط عمومی و بازاریابی، روزنامه‌نگاران مد، خرده‌فروشان، سازمان‌دهندگان رویدادها، طراحان مد و غیره تحقیق کنید.

.مشتری خود را بشناسید. این مهارت اساسی و ضروری است و یک طراح مد هرگز نباید آن را فراموش کند. بدانید که مشتریان شما چقدر خرج می کنند، سبک زندگی آنها چیست، از کجا خرید می کنند، چگونه خرید می کنند و چه چیزی را دوست دارند و دوست ندارند. بدانید نیازهای مطلق چیست و چه چیزهایی تنها زمانی خریداری می شوند که درآمدهای قابل تصرف کمتر محدود باشد. اگر بازاریابی را انجام داده اید، باید درک کاملی از چگونگی رفع نیازهای مشتریان داشته باشید.

.رقبای خود را بشناسید همیشه مراقب باشید که سایر طراحان مد در منطقه مورد علاقه شما چه می کنند. حداقل، ادامه دهید. بهتر است از آنها پیشی بگیرید و در عین حال نیازهای مشتریان خود را برآورده کنید.

.نمایشگاه‌های تجاری مکانی عالی برای ایجاد درک عمیق‌تر از نحوه عملکرد صنعت مد و آنچه برای شما از نظر برآورده کردن نیازهای مشتری و رقابتی ماندن کار می‌کند، هستند.

به دنبال مشاغل طراحی مد باشید. راه های مختلفی برای یافتن کار در صنعت مد به عنوان یک طراح وجود دارد و این بستگی به نوع طراحی مورد علاقه شما دارد. در برخی موارد، همه کاره بودن به شما کمک زیادی می کند، فقط به این دلیل که تجربه و سپس کسب کنید. بعداً به علاقه واقعی خود بپرید. و در بیشتر موارد، باید مداومت داشته باشید و در مکان‌های مختلف درخواست کنید تا پای خود را به درب ببرید. برای شروع، برخی از مکان‌های درخواست شامل موارد زیر است:

.خانه‌های مد و طراحان موجود – به دنبال دوره‌های کارآموزی، موقعیت‌های اولیه حقوقی، دستیاران طراحان و غیره باشید.

.موقعیت های لباس با استودیوهای فیلم، تئاتر، فروشگاه های لباس و غیره.
.تبلیغات آنلاین از طریق آژانس های مختلف کاریابی آنلاین

.شفاهی – از مخاطبین دانشگاه یا صنعت مد خود استفاده کنید تا شما را از درب عبور دهید. در صنعتی که برای گفتن افرادی که از قبل موقعیت خوبی دارند ارزش قائل است، این راه خوبی برای شروع است.
اگر کسب و کار طراحی خود را اداره می کنید، آماده باشید که از نظر مالی زیرک باشید.*ممکن است خلاقیت فوق العاده ای داشته باشید، اما کاملا مطمئن باشید که اگر برند مد خود را اداره می کنید، باید در کسب و کار هوشیار باشید. شما باید آن اعداد و فاکتورهایی را که مدام روی میز شما انباشته می شوند، درک کنید. اگر واقعاً از این چیزها متنفرید، گزینه‌های خوبی وجود دارد، مانند اینکه از حسابدار خود بخواهید به همه چیزهای مالی رسیدگی کند، اما همچنان سودمند است که خودتان همه چیز را کنترل کنید. و اگر واقعاً، واقعاً از این طرف متنفرید، به‌جای اداره کردن برچسب شخصی خود، به دنبال کار به عنوان یک طراح مد با یک خانه مد باشید.

.چه نوع معامله گر خواهید بود؟ احتمالات زیادی وجود دارد، از جمله تاجر انحصاری، مشارکت، شرکت سهامی خاص، و غیره. هر کدام دارای مزایا و معایب متمایزی هستند که باید قبل از اقدام با مشاوران حقوقی و مالی خود در میان بگذارید. مطمئن باشید که در هر شرایطی تحت پوشش مسئولیت قرار دارید، به خصوص اگر در یک فرهنگ خاص دعوی هستید.

واقع بین باش. ممکن است لازم باشد برای مطابقت با بازار خود مایل به حرکت باشید، اما این بستگی به نحوه کار و فروش شما دارد. واقع گرا بودن به این معناست که بپذیریم که تلاش برای فروش لباس های پوشیده زیاد به افرادی که فقط لباس های حرفه ای را در یک شهر نیمه روستایی می خواهند، بیهوده است، در حالی که فروش بیکینی به اینویت ها خوب نیست. شما باید روی جایی تمرکز کنید که بازار شما به احتمال زیاد کجاست فروش

.تأثیرات اطراف خود را در نظر بگیرید. به عنوان یک فرد خلاق، بخشی از فرآیند خلاقیت شما این است که مانند مردم در اطراف خود باشید و ایده ها و پیشنهادات آنها را نیز برانگیخته کنید. انجام این کار به تنهایی یا کار در کنار افرادی که به رویکردهای مد شما علاقه ندارند بسیار سخت تر است.
.همچنین به یاد داشته باشید که فصلی بودن بر طراحی مد تأثیر می گذارد و ممکن است بر نوع لباسی که تولید می کنید و جایی که می خواهید آن را بفروشید تأثیر بگذارد.

.قدرت فروش آنلاین را در نظر بگیرید. به شرط استفاده از تصاویر سه بعدی با کیفیت خوب و قابل بزرگنمایی و چرخاندن، فروش آنلاین مد خود به هر نقطه از جهان یکی دیگر از امکان واقعی امروزی است. این به شما امکان انعطاف پذیری بیشتری در محل زندگی و طراحی می دهد و می تواند رفت و آمد روزانه را به صفر برساند. اگر قصد دارید یک برچسب مد کوچک بمانید، این ممکن است ایده آل باشد. با این حال، حتی در آن زمان، همچنان باید برای سفر به نمایش‌های مد اصلی هزینه کنید.

.زندگی در شهری با صنعت مد پر رونق برای بسیاری از طراحان حس خوبی دارد. طبق گزارش Global Language Monitor (GLM)، شهرهای زیر به ترتیب نزولی، برترین پایتخت های مد جهان در سال 2012 بودند:

.لندن، انگلستان
.نیویورک، ایالات متحده
.بارسلونا، اسپانیا
.پاریس، فرانسه
.مکزیکوسیتی
.مادرید، اسپانیا
.رم، ایتالیا
.سائوپالو، برزیل
.میلان ایتالیا
.لس آنجلس، ایالات متحده
.برلین، آلمان.
.بمبئی، هند

ایجاد نمونه کار مد شما

یک نمونه کار از کار خود را جمع آوری کنید.*نمونه کار طراحی شما هنگام درخواست برای مشاغل طراحی و کارآموزی حیاتی خواهد بود، زیرا این شانس شماست که خود و کارتان را بازاریابی کنید. نمونه کار شما باید بهترین کار شما را نشان دهد و مهارت ها و خلاقیت شما را برجسته کند. از یک کلاسور با کیفیت بالا استفاده کنید تا نشان دهید که خود را به عنوان یک طراح جدی می گیرید. موارد زیر را در نمونه کار خود بگنجانید:

.طرح های دستی یا عکس هایی از این طرح ها
.طراحی های کامپیوتری
.خلاصه تجربیات
.صفحات حالت یا مفهوم
.صفحات ارائه رنگ یا پارچه

.هر قطعه دیگری که نسبتاً منعکس کننده آن چیزی است که شما می توانید انجام دهید و در آن پیشرفت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *