چگونه بدون رفتن به مدرسه مد، طراح مد باشیم

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

چگونه بدون رفتن به مدرسه مد، طراح مد باشیم

لباس واقعی: آنچه باید در مورد دوخت، ساخت و ساز و منسوجات بدانید تا لباس شما به درستی ساخته شود.

پیمایش در صنعت مد بدون هیچ تجربه قبلی یا آموزش رسمی می تواند دشوار و طاقت فرسا به نظر برسد. اما با طرز فکر درست، تحقیقات قدیمی خوب (شما و گوگل بهترین دوستان خواهید شد)، و سرسختی زیاد، این کار شدنی است.
آموزش مد خود را انجام دهید و در این سفر با من همراه شوید تا به استراتژی‌های چگونگی انجام این کار بپردازیم.

به شما یادآوری می‌کنم که این قسمت دوم از یک سری چهار قسمتی است (قسمت اول را اینجا بخوانید)، و برای اینکه یک تجربه تعاملی باشد ایجاد شده است. من از شما دعوت می کنم که بخشی از گفتگو باشید. در پایان این مقاله می‌توانید پاسخ سوالات بخش اول را بخوانید و همچنین سوالات خود را بپرسید که هفته آینده در بخش سوم به آنها پاسخ خواهم داد.

حالا بریم سراغ لباس واقعی…

س: آیا باید بدانم که چگونه الگوها را دوخت و ترسیم کنم؟

پاسخ: نه لزوما، اما باید با ساخت پوشاک آشنا شوید.

این یک تصور غلط رایج است که شما باید بدانید که چگونه خیاطی کنید تا یک طراح مد شوید. در واقع ریشه بسیاری از ناامیدی من از مدارس مد در اینجاست. طراحان ترم های تحصیلی خود را صرف خیاطی، طراحی الگو، پارچه کشی و سایر دوره هایی می کنند که لزوماً به مهارت های مورد نیاز برای راه اندازی یک برچسب یا کار در صنعت تبدیل نمی شود. این احتمال وجود دارد که شما نمونه یا تولید خود را نخواهید دوخت، چه کسب و کار خود را راه اندازی کنید و چه برای شخص دیگری کار کنید. در حالی که برخی از مهارت‌های اساسی می‌توانند مفید باشند، شما واقعاً نیازی به دانستن آن‌قدر که فکر می‌کنید ندارید.

با این حال، وقتی صحبت از ساخت و ساز پوشاک می شود، اینجاست که به شما پیشنهاد می کنم تحقیقات خود را انجام دهید و دانش پایه را به دست آورید. چرا؟ من طراحان زیادی را دیده ام که اصول ساخت و ساز را درک نمی کنند، ایده هایی را ارائه کرده اند که در زندگی واقعی قابل اجرا نیستند. اگر دانشی در مورد نحوه ساخت لباس و تکنیک های ساخت و ساز ضروری دارید، این به شما کمک می کند تا با پارامترهای واقعی طراحی کنید.

حال، اگر قبلاً مهارت‌های اولیه خیاطی را دارید یا می‌خواهید یاد بگیرید، می‌توانید از این به نفع خود استفاده کنید تا در زمان و هزینه توسعه صرفه‌جویی کنید و نمونه‌های اولیه خود را بسازید (در اینجا تاکید می‌کنم نمونه‌های اولیه و به طور خاص به معنای نمونه نیست) برای ارائه به الگوساز یا کارخانه شما… حتی اگر ابتدایی باشند. این امر به ویژه در صورتی مفید است که طراحی شما دارای ساختار پیچیده یا ویژگی خاصی باشد که نتوانید نمونه ای از آن را در بازار پیدا کنید. چند سال پیش روی یک تسمه دویدن برای یک مشتری کار می‌کردم و چند ساعتی را صرف دوختن یک نمونه (بسیار خانگی) کردم تا طرح پیچیده جیب را منتقل کنم. زمان ثابت شد که ارزشش را داشت زیرا اولین نمونه ای که از کارخانه برگشتم کاملاً ساخته شده بود و با مشخصات مطابقت داشت.

در حالی که برخی از مهارت های خیاطی ممکن است مفید باشند، حتی به تلاش برای طراحی یا درجه بندی الگوهای خود فکر نکنید. مهم نیست که چقدر خیاط خوبی هستید، توصیه می کنم همیشه این کار را به یک متخصص برون سپاری کنید. الگوهای تولید با الگوهای خیاطی خانگی متفاوت است، و اگر به طور خاص در این زمینه آموزش ندیده باشید، بهتر است هزینه درستی برای این کار پرداخت کنید. برخی از کارخانه ها این خدمات را به عنوان بخشی از یک بسته ارائه می دهند، یا می توانید الگوساز خود را استخدام کنید. وقتی شروع به کار بر روی توسعه اولین بلوک خود می کنید، توصیه های مفیدی به شما می دهم:

بسیاری از طراحان با یک برند موجود در بازار کار می کنند که تناسب آن را به عنوان پایه ای برای ایجاد تناسب خود می پسندند. می‌توانید یک لباس با اندازه کامل بخرید (یک لباس از هر سایزی که می‌خواهید بسازید) و از آن به عنوان نقطه شروع استفاده کنید. این نمونه‌ها را به الگوساز خود بدهید تا بلاک خود را بسازد، نمونه‌ای را در اندازه مناسب خود تهیه کنید (اغلب اندازه متوسط ​​محدوده اندازه کامل شما) و از آنجا تنظیمات را انجام دهید. هیچ دلیلی وجود ندارد که تناسب خود را به طور کامل از ابتدا ایجاد کنید، زیرا مارک های موجود در بازار وجود دارد که به راحتی می توان از آنها به عنوان پایه استفاده کرد و سپس مطابق میل شما سفارشی کرد.

بنابراین اکنون که طراحی الگو را از فهرست کارهای خود حذف کرده اید، روی ساخت لباس و اصول اولیه دوخت تمرکز کنید (فقط اگر بخواهید). راه‌های خلاقانه زیادی وجود دارد که می‌توانید بدون نشستن در کلاس درس یاد بگیرید (اگرچه وقتی برای اولین بار به فکر ورود به صنعت مد افتادم، در چند کلاس خیاطی ارزان قیمت در یک مدرسه حرفه‌ای شرکت کردم و شخصاً از این نوع یادگیری لذت بردم). برخی از گزینه های عالی در زیر لیست شده اند:

.یک کتاب خیاطی بگیرید (این مورد علاقه شخصی من است)، چند الگو، و برای یادگیری اصول اولیه و شروع به ساختن چند لباس، یوتیوب را مرور کنید. با ایجاد یک طرح پیچیده غرق نشوید – آن را ساده نگه دارید و با یک مورد اساسی شروع کنید.

.از کسی که می‌شناسید (والدین، مادربزرگ، همسایه یا دوستتان؟) بخواهید که اصول اولیه را به شما آموزش دهد – یا شاید حتی به شما در ایجاد اولین نمونه‌های اولیه کمک کند. به یاد داشته باشید، نمونه های اولیه شما لازم نیست که کامل یا حرفه ای ساخته شوند – آنها ممکن است فقط به عنوان راهی برای انتقال یک ایده پیچیده یا روش ساخت منحصر به فرد عمل کنند که ترسیم یا برقراری ارتباط در غیر این صورت دشوار است.

.لباس هایی شبیه به لباس هایی که می خواهید بسازید را جدا کنید – و بله، منظورم این است که یک جفت قیچی و یک درز شکن بگیرید و چند لباس را پاره کنید. من از مغازه‌های دست دوم لباس می‌خریدم و همیشه این کار را انجام می‌دادم و بیشتر از آنچه که هر کتاب خیاطی می‌توانست به من بیاموزد، در مورد ساخت و ساز یاد گرفتم. من به استفاده از این تکنیک در طول سال‌ها ادامه داده‌ام، هر زمان که با مشتری بر روی نوعی لباس کار می‌کنم که برای من جدید است. جزئیات خاصی ‘پشت درزها’ وجود دارد (الاستیک نازک که مستقیماً به درزها دوخته می شود تا مطمئن شود که لباس ثابت می ماند، پارچه با رابط برای ساختار و ثبات بیشتر، یا دوخت تقویت شده برای اطمینان از پاره نشدن درزها) که بسیاری از کارخانه ها برنده شدند. به طور خودکار پیاده سازی می شود مگر اینکه به آنها بگویید و نشان دهید که این کار را انجام دهند. طراحی لباس فعال؟ یک جفت شلوار استرچ را از فروشگاه مورد علاقه خود بردارید و بند کمر را از هم جدا کنید تا ببینید چگونه به هم چیده شده است. ایده هایی برای بهتر شدن آن دارید؟ آنها را اجرا کنید و همه اینها را با کارخانه خود به اشتراک بگذارید تا مطمئن شوید که بند کمر شما به خوبی یا حتی بهتر از بهترین ساق های موجود در بازار می آید. شما همیشه نمی توانید تصور کنید که کارخانه شما از تکنیک های ساخت و ساز خاصی استفاده می کند که لباس را مطابق میل شما می کند و می پوشد. روش‌ها و تکنیک‌های زیادی برای دوخت لباس‌ها وجود دارد، بنابراین برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه در نمونه‌هایی که به درستی ظاهر نمی‌شوند، طرح‌های موجود در بازار را پیدا کنید و آنها را به‌عنوان مرجع ساخت دنبال کنید.
.با برخی از اصطلاحات ضروری پوشاک آشنا شوید*با استفاده از برگه های تقلب موجود در Pinterest. در یادگیری همه چیز غرق نشوید – فقط انواع طرح هایی را که به آنها علاقه دارید پیدا کنید و با اصطلاحات آن دسته آشنا شوید. طراحی پیراهن لباس؟ شما می خواهید تفاوت بین انواع مختلف پلاکت و پلیسه را بدانید. کمی وقت بگذارید و به سرعت روی واژگان صحیح بپردازید تا بتوانید صحبت کنید – اما اگر نمی دانید اسم چیزی هم چیست خجالت نکشید – فقط فروتن باشید و بپرسید.

س: چقدر باید در مورد منسوجات مختلف و ساخت پارچه بدانم؟

پاسخ: فقط اصول اولیه را بیابید و کارشناسان و تامین کنندگان صنعت به شما کمک می کنند بقیه موارد را بیاموزید.

آموزش طراحی لباس و پارچه با نرم افزار

 

پارچه‌ها ویژگی‌ها و مزایای متفاوتی دارند، و شما باید مطمئن شوید که ساخت، محتوا و کیفیتی را انتخاب می‌کنید که با طرح‌ها و قیمت شما مطابقت دارد. در حداقل مطلق، مطمئن شوید که دو دسته اساسی پارچه را درک کرده اید و می توانید تفاوت بین بافتنی و بافتنی را تشخیص دهید. همچنین ممکن است بخواهید در مورد انواع مختلف رنگرزی پارچه بیاموزید، زیرا ممکن است به شما کمک کند در مورد آنچه در یک پارچه یا یک لباس تمام شده به دنبال آن هستید صحبت کنید. بالاتر و فراتر از این، شما می خواهید کمی خود را در مورد انواع پارچه و خواص آنها که به بازار شما مرتبط است، آموزش دهید.

بیایید به عنوان مثال به اکتیو لباس نگاه کنیم. اغلب با مخلوط پلی استر / اسپندکس ساخته می شود. چرا؟ از آنجا که پلی استر سریعتر از پنبه خشک می شود و اسپندکس باعث کشش و انعطاف پذیری بهتری می شود (چقدر لباس پس از کشیدن یا پیچاندن به شکل اولیه خود باز می گردد). با این حال، تعداد اسپندکس بالاتر اغلب به معنای پارچه با قیمت بالاتر است (اسپندکس گرانتر از پلی استر است)، بنابراین باید این را در نظر داشته باشید تا تعادل مناسب بین کیفیت و هزینه را انتخاب کنید. یک واقعیت جالب دیگر؟ ریون اغلب در لباس‌های فعال استفاده می‌شود، زیرا ذاتاً 1.8 درجه فارنهایت (1 درجه سانتیگراد) خنک‌تر از پارچه‌های دیگر است، بنابراین به طور طبیعی به خنک نگه داشتن بدن شما کمک می‌کند. جالب هست؟ آره! دانستن اینکه هنگام انتخاب پارچه برای طرح های خود مفید است؟ کاملا.

اکنون، نگران دانستن همه این‌ها در همان ابتدا نباشید – پس از 10 سال فعالیت در صنعت، من هنوز هم همیشه چیزهای جدیدی در مورد منسوجات یاد می‌گیرم. چیزهای زیادی برای دانستن وجود دارد … و من صادقانه خواهم گفت، این یکی از آن مناطقی است که برای پیمایش انفرادی کمی سخت است. اطلاعات آنلاین زیادی وجود دارد، اما شما نمی توانید پارچه را لمس کنید و احساس کنید. می‌توانید از بازار خرید کنید تا ببینید رقبای شما از چه چیزی استفاده می‌کنند، اما لزوماً نمی‌دانید چرا محتوای خاصی را انتخاب کرده‌اند و ساختار دقیق آن چیست.

در اینجا چند مکان خوب وجود دارد که می توانید شروع به کسب دانش کنید:

.نمایشگاه‌های تجارت نساجی مانند Texworld (یک شریک و حامی مالی استارت‌آپ FASHION) و DG Expo را کاوش کنید. شرکت بهترین است و باعث می شود به سمینارها و کارکنان آگاه دسترسی داشته باشید. مطمئن شوید که تحقیقات اولیه خود را انجام داده اید و می دانید که آیا به دنبال یک بافتنی یا بافتنی هستید به علاوه ایده هایی در مورد اینکه چه نوع ساختی ممکن است برای طرح های شما مناسب باشد (اگر در این مورد مطمئن نیستید، ارزیابی کنید محصولات مشابه شما در بازار از آن محتوا به عنوان نقطه شروع استفاده و استفاده می کنند). اگر بدون دانستن اصول اولیه به این کارشناسان مراجعه کنید، احتمالاً بلافاصله اخراج خواهید شد. با این حال، اگر نشان دهید که کمی تحقیق کرده اید و صادق باشید که فقط به کمی راهنمایی بیشتری نیاز دارید، از اینکه افراد زیادی مایل به تدریس هستند شگفت زده خواهید شد. اگر نمی‌توانید به صورت فیزیکی در آن شرکت کنید، بیشتر نمایشگاه‌ها فهرستی از غرفه‌داران در سایت خود دارند که می‌توانید برای یافتن تامین‌کنندگان آن را مرور کنید. در مورد آنها به طور کامل تحقیق کنید، و وقتی چند مورد را پیدا کردید که به نظر می رسد مناسب هستند، تلفن را بردارید و با آنها تماس بگیرید. شما فقط ممکن است شخصی را در خط دیگر دریافت کنید که مایل باشد مشاوره تخصصی خود را به شما ارائه دهد و به سوالات پاسخ دهد. یادداشت برداری کنید و نمونه های نمونه سفارش دهید، بنابراین می توانید آنچه را که در مورد هر پارچه آموخته اید با نمونه واقعی مقایسه کنید.

.برای خودتان چند متخصص محلی پیدا کنید که مایلند یکی دو چیز را به شما آموزش دهند. اگر به یک منطقه پوشاک (مانند نیویورک یا لس آنجلس) دسترسی دارید، کارکنان این مغازه ها اغلب آگاه هستند و مایل به صحبت هستند، فقط مطمئن شوید که در زمان های شلوغ به آن سر می زنید تا زمانی برای گپ زدن داشته باشند. مکالمه را شروع کنید و ببینید چه چیزهایی می توانید یاد بگیرید – ممکن است فروشگاه یا کارمند آن را رد کند یا از دست بدهد، بنابراین اگر اولین تلاش های شما ناموفق بود، دلسرد نشوید. اگر خارج از این مراکز مد هستید، ممکن است از میزان آگاهی کارمندان پارچه فروشی های محلی نیز متعجب شوید (تاکید بر مغازه های محلی است به جای خرده فروشان بزرگ – من متوجه شده ام که به طور کلی کارکنان خرده فروشان پارچه بزرگ معمولاً چندان آگاه نیستند). من قبلاً در دنور زندگی می کردم و به یک فروشگاه پارچه بزرگ اما مستقل در آنجا سر می زدم که استانداردهای بالایی برای کارکنان خود داشت. کارمندان آنجا چیزهای زیادی در مورد برخی از اصول اولیه، مزایا و معایب پارچه‌های مختلف و اینکه چه نوع ساختاری (به‌عنوان مثال در مقابل اینترلاک) ممکن است برای طرح‌های من بهتر عمل کند، به من آموختند. در حالی که پارچه را برای تولید در مغازه‌هایی مانند این نمی‌خرید، داشتن یک مکان فیزیکی که می‌توانید برای دست‌یابی به دانش پایه با مردم در مورد پارچه لمس، احساس و صحبت کنید، مفید است. مزایای حضور چهره به چهره یا ارزش تماس تلفنی را نادیده نگیرید – از این نوع تعامل بیشتر از ارتباط ایمیلی به تنهایی بهره خواهید برد.
.در آخر، ممکن است بخواهید کتابی مانند این را به قفسه خود اضافه کنید. در حالی که من تجربه شخصی با این مورد دقیق ندارم، به نظر می رسد منبع خوبی است و این واقعیت که شامل نمونه هایی است تنها دلیلی است که فکر می کنم ارزش سرمایه گذاری در آن را دارد.

آموزش طراحی الگو با نرم افزار جِمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *