پارچه های پنبه ای و کتان تابستانی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
پارچه پنبه ای

پارچه های پنبه ای و کتان تابستانی

 

.پارچه های پنبه ای در Tissura

چگونه در یک روز گرم تابستان خنک بمانیم؟ از پارچه های ساخته شده برای گرما استفاده کنید. پنبه ، کتان ، ویسکوز ، ابریشم-ده ها ماده مناسب تابستان وجود دارد که می توانید برای کمد لباس خود انتخاب کنید. بهترین پارچه ای که هنگام افزایش دما انتخاب می شود باید تنفس و راحت باشد.
ناگفته نماند که الیاف طبیعی بهتر از مصنوعی هستند و به چند دلیل. اول ، آنها از طبیعت می آیند ، در حالی که مواد مصنوعی از مواد شیمیایی ساخته شده اند. دوم ، آنها ضد حساسیت هستند و برای کسانی که حساسیت پوست بالایی دارند مناسب هستند. برای کمک به انتخاب درست ، ما یک راهنمای جامع از پارچه های سبک تهیه کرده ایم که بهترین دوستان شما در طول فصل خواهند بود (شامل تابستان هند).

بهترین پارچه برای پوشیدن در هوای گرم چیست؟

چه پارچه ای برای دوخت لباس برای دفتر کار خود انتخاب کنید ، چه قدم زدن های معمولی و چه بیرون رفتن ، در اینجا لیستی از الیافی که این ترفند را انجام می دهد آورده شده است:

1.پنبه

2.کتانی

3.ابریشم

4.ویسکوز

بیایید ویژگی های آنها را بررسی کنیم و ببینیم چه چیزی آنها را برای گرمای تابستان مناسب می کند.

پنبه: نرم ، جذب رطوبت ، تنفس ، از نیمه شفاف تا مات.برای زنان ، مردان ، کودکان مناسب است.

پارچه کتانی: شل ، نرم می شود با هر بار شستشو ، جذب رطوبت ، تنفس.برای زنان ، مردان ، کودکان مناسبب است.

ابریشم: نرم و خنک در لمس ، براق طبیعی ، کمتر از پنبه یا کتان تنفس می کند.برای زنان مناسب است.
ویسکوز: تنفس مانند پنبه ، صاف مانند ابریشم ، پرده زیبا ، به راحتی در رنگهای زنده رنگ می شود.برای زنان مناسب است.

مزایای پارچه های پنبه ای

شروع به کار با پارچه های نخی کردم. من از پنبه استفاده کردم زیرا کار با آن ، شستشو ، مراقبت و پوشیدن آن در صورت گرم یا سرد آسان است. عالیه. این شروع کار بود

ایسی میاکه

پنبه یکی از پرطرفدارترین پارچه ها در مورد لباس تابستانی است. موجود در طیف گسترده ای از بافت و بافت ، می تواند به راحتی کمد لباس اصلی شما را به تنهایی و بدون کمک از الیاف دیگر بسازد.
این ماده که از گیاه گرفته شده است ، بسیار جاذب و تنفس پذیر است. هم در گرمای خشک و هم در شرایط مرطوب بسیار زیبا می پوشد و این راز محبوبیت آن در سراسر جهان است. چرا این فیبر برای نیازهای تابستانی مناسب است؟

جوانب مثبت

.بسیار جاذب است
.تنفس پذیر
.بادوام
.شستشو و مراقبت آسان
.نرم
.ضد حساسیت
.سریع خشک می شود

بسیار متنوع ، پنبه پارچه ای سرد است که مناسب مردان و زنان است. پارچه های نخی جامد و طرح دار برای لباس هایی مانند چمن ، پاپلین ، باتیست ، موسلین به خانم ها پیشنهاد می شود ، در حالی که مردان از خوشمزه ، پاپلین ، گاز و مدرس لذت می برند.

پارچه های پنبه ای شفاف برای بلوزهای مجلل ، لباس های پیراهن و دامن مناسب هستند. تنوع مژه باعث می شود هوای بیشتری وارد بدن شود ، علاوه بر این لباس های زیبا مانند شورت ، لباس و تاپ می پوشد. هر نوع پارچه نخی در حیاطی که انتخاب می کنید ، احتمالاً به مراقبت کمتری از آنچه انتظار می رود نیاز دارد ، و این یک حرفه عالی است.

 

مزایا و معایب پارچه های کتان چیست؟

پارچه کتان راهی عالی برای مقابله با گرمای تابستان است. از الیاف گیاهان کتان ساخته شده است ، احساس خنکی می کند و عرق را جذب می کند و بدن شما را کاملا آماده و راحت نگه می دارد. بهترین کتانی در ایرلند و ایتالیا بافته می شود. جنس کتان فاقد کشش است و بافت آن کاملاً دشوار است. با این حال ، این لباس به راحتی انتخاب شماره یک برای لباس های تابستانی است زیرا از پنبه با دوام ، تنفس پذیر و قوی تر است.
چه چیزی باعث می شود کتانی گزینه ای عالی برای هوای گرم باشد؟

جوانب مثبت

.دارای تنفس بالا
.رطوبت را جذب می کند
.بادوام و قوی
.مقاوم در برابر آسیب
.شستشو و مراقبت آسان
.ضد حساسیت
.سریع خشک می شود

کتان تعداد نخ در مقایسه با پنبه کم است. الیاف کمتر تنفس بی نظیری را ارائه می دهند – دقیقاً همان چیزی که از یک پارچه تابستانی انتظار داریم. یکی دیگر از دلایل دوست داشتن پارچه کتان توانایی جذب رطوبت است: الیاف کتان حدود یک پنجم وزن خود را در آب جذب می کنند.

 

کتان به راحتی چروک می شود. با این حال ، با گذشت زمان کمتر چروک می شود ، زیرا هنگام شستشو نرم تر می شود. یکی دیگر از راههای مقاوم سازی آن در برابر چین خوردگی ، مخلوط کردن آن با پنبه است. اگر وقت اتو کشی ندارید ، پارچه کتان را با آب اسپری کنید و چین و چروک ها را با دست صاف کنید.

لباس های نخی تابستانی

یک لباس سبک است که ظاهری عالی در تابستان ایجاد می کند. دنیای مد با ایده هایی برای کمد لباس ما سرشار است. الگوها ، چاپها و برشهای زیادی برای انتخاب وجود دارد. برخی از محبوب ترین گرایش ها  عبارتند از:

.رنگهای روشن – از فوشیا و بنفش تا قرمز شعله ور و آبی کبالت ؛

.چاپ گل-ترجیحا سر تا پا ؛
.نوارها – از pinstripe تا بارکد ؛
.چک – مانند gingham در رنگ های متضاد.
.شفاف-پارچه های شفاف با جلوه peekaboo.

برای هر حرف الفبا ، احتمالاً یا حتی بیشتر ، یک نوع لباس وجود دارد. راز در مواد استفاده شده است. به سراغ پارچه های خنک بروید که راحتی و لمس را احساس می کنند. برای بسیاری از افراد ، طراحی مهمترین عامل در خرید است ، اما بافت و وزن پارچه به همان اندازه مهم است. گاهی اوقات می تواند یک تغییر واقعی ایجاد کند.

کدام پارچه های پنبه ای برای تحمل گرما مناسب هستند؟ انواع سبک وزن مانند پارچه چمن پنبه ای ، باتیست ، موسلین ، ویول یا پاپلین را انتخاب کنید. پوشیدن برش های گشادتر در مقایسه با مدل های سفارشی راحت تر است. طول میدی ، مینی یا ماکسی؟ خارج از شانه یا گردن؟ پیشاپیش ، لباس پیراهن یا تناسب اندام؟ آسمان حد است!

 

آموزش طراحی لباس و پارچه با نرم افزار

 

راهنمای پارچه های تابستانی قابل تنفس

هنگام انتخاب پارچه مناسب برای کمد تابستانی ، چندین ویژگی را باید به خاطر بسپارید. به چک لیست ما از ویژگی های ذاتی بهترین مواد لباس تابستانی نگاهی بیندازید:
کیفیت*
الیاف طبیعی همیشه بهتر از مصنوعی هستند. آنها به پوست شما اجازه می دهند نفس بکشد ، گرما را از بین می برد و در کل در هنگام لمس احساس ملایمت می کند. برعکس ، مواد مصنوعی خاصیت خنک کنندگی ندارند.

وزن

سبک تر ، بهتر – این قاعده ای است که باید به آن پایبند باشید. پارچه های سبک تر معمولاً شفاف ، نرم و ابریشمی هستند ، به استثنای کمی که دارای دست درشت هستند. پارچه های سنگین حتی اگر از الیاف طبیعی ساخته شده باشند باعث ایجاد عرق می شوند. پارچه هایی با وزن بیش از 100 گرم در متر مربع را انتخاب نکنید.

تنفس پذیری

بافت پارچه خود را بررسی کنید. تنفس پذیرترین آنها با نخ های نازک و در یک بافت شل ساخته می شوند.

رنگ

همه ما بسته به رنگ پوست و غیره ترجیحات رنگی خود را داریم. با این حال ، واقعیت این است که رنگ های روشن تر در غلبه بر گرمای تابستان قهرمان هستند ، زیرا در بازتاب نور بهتر عمل می کنند.

برش

حتی تنفس پذیرترین پارچه در صورت تبدیل شدن به ظاهری بدنه ، مقداری جذابیت خود را از دست می دهد. برای برش ها و شکل های گشادتر برنامه ریزی کنید تا شبح های چسبیده. در این حالت هیچ چیز مانع گردش هوا نمی شود.

چگونه مراقبت کنیم؟

اگر می خواهید پارچه های تابستانی طولانی و شاد زندگی کنند ، باید از آنها به خوبی مراقبت کنید. دستورالعمل موفقیت چیست؟ توصیه های مربوط به نوع پارچه انتخاب شده برای کمد لباس تابستانی را مطالعه کنید. در اینجا برخی از قوانین اساسی است که باید رعایت کنید تا به مواد آسیب نرسانید.

پنبه

1. در مورد شستشو ، پنبه با دمای بالا خوب نیست. 30-40 درجه سانتی گراد برای آن بهترین کار را می کند. دمای آب سردتر از کوچک شدن و محو شدن رنگ جلوگیری می کند.

2. پنبه را سفید نکنید ، در غیر این صورت الیاف ضعیف شده و شروع به پاره شدن می کنند.

3. خشک شدن با دست اجازه می دهد ، اما خشک شدن بیش از حد منجر به چین و چروک بیش از حد می شود.

4. اکثر پارچه های پنبه ای نیاز به فشار کمی دارند. از تنظیم فشار پایین روی آهن خود (حدود 150 درجه سانتیگراد) استفاده کنید. دمای بالا می تواند الیاف پنبه را بسوزاند و بسوزاند.

پارچه کتانی

1. شستشوی دست یا ماشین بهتر از خشک شویی است. کتان با هر بار شستشو نرمتر می شود و آب سرد یا ولرم را ترجیح می دهد – حدود 30 درجه سانتی گراد. چرخه شستشوی ملایم را انتخاب کنید.
2. کتان را سفید نکنید ، در غیر این صورت الیاف ضعیف شده و شروع به پاره شدن می کنند.

3. خشک شدن با دست مجاز نیست. در عوض ، کتانی خود را خشک کنید.

4. کتان را در حالی که هنوز مرطوب است ، یا با بخار (حداکثر 200 درجه سانتیگراد) اتو کنید. اکثر پارچه های کتانی بدون فشار دادن زیبا به نظر می رسند.

پوشیدن پارچه های سبک در تابستان بسیار لذت بخش است. آنها زنانگی را به تصویر می کشند و به ایجاد انواع سبک ها ، از لباس های مجلل و دامن های کامل گرفته تا تاپ های شیک و روسری های هوایی کمک می کنند. پارچه خود را عاقلانه انتخاب کنید. خود را به پارچه های پنبه ای و کتان محدود نکنید. ابریشم و ویسکوز را نیز امتحان کنید. ابریشم برای طرح های پرده دار و تناسب اندام مناسب تر است و اگرچه ممکن است تنفس پذیرترین پارچه در جهان نباشد ، اما این چیزی است که برای یک مناسبت خاص مانند عروسی تابستانی یا یک رویداد در فضای باز می پوشید. لباس های پارچه ای ویسکوز برای آب و هوای گرم و مرطوب انتخاب خوبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *