پارچه بامبو چیست؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
bamboo fabric

آیا پارچه بامبو به شهرت ساخت پایدار و مناسب برای محیط زیست می رسد؟ بیایید نگاهی دقیق تر به این پارچه منحصر به فرد و همچنین تاریخچه و کاربردهای آن بیاندازیم.

پارچه بامبو چیست؟

پارچه بامبو پارچه ای است که از گیاه بامبو ساخته می شود ، سریعترین گیاه روی کره زمین است. این پارچه غالباً برای محیط زیست مناسب تلقی می شود. بامبو بخشی از خانواده چمن ها است و برای رشد به سموم دفع آفات و مواد شیمیایی خطرناک احتیاج ندارد.

بامبو همچنین یک منبع تجدید پذیر است زیرا شاخه های جدید پس از برداشت از سیستم ریشه رشد می کنند. برخلاف درختان چوب سخت که چندین دهه طول می کشد تا به بلوغ برسند ، گیاهان بامبو در عرض چند سال به بلوغ کامل می رسند. از هر قسمت گیاه بامبو می توان استفاده کرد ، به این معنی که زباله صفر است.

برخی از تولیدکنندگان قول می دهند که پارچه بامبو آنها واقعاً پایدار است و به محیط زیست آسیب نمی رساند. تولیدکنندگان دیگر خیلی مراقب نیستند. این بدان معنی است که مهم است که به دنبال تولیدکنندگان شفاف در مورد روند کار خود باشیم.

پارچه بامبو چگونه ساخته می شود؟

‘پارچه بامبو’ یکی از انواع پارچه های بامبو است. پارچه با شانه زدن الیاف بامبو و چرخاندن آنها به یک نخ ساخته می شود. این پارچه در مقایسه با دیگر محصولات بامبو کمی لمس است.

در روش محبوب تر ساخت پارچه بامبو از یک فرآیند شیمیایی برای ایجاد پارچه ای به نام ‘ریون بامبو’ استفاده می شود. در این روش ، سلولز بامبو در مواد شیمیایی حل می شود و ماده پالپی ایجاد می کند و سپس به الیاف تبدیل می شود. مواد شیمیایی سخت استفاده شده باعث می شود این روش سازگار با محیط زیست نباشد. با این حال ، محصول حاصل پارچه ای دوست داشتنی و نرم است که قابل تنفس ، کشش و محکم است.

ویژگی های بامبو

پارچه بامبو دارای خواص بسیار مطلوبی است. در برابر پوست شما احساس ابریشمی و لطافت می کند و رطوبت را از بدن دور می کند. پارچه بسیار کشدار و همچنین تنفس است. همچنین به سرعت خشک می شود و باعث می شود در هوای گرم و مرطوب احساس خنکی و راحتی کنید.

در هوای خنک ، پارچه به گرم نگه داشتن شما کمک می کند. این به لطف الیاف مقطعی است که هوای گرم را در داخل لباس به دام می اندازد. بامبو به طور طبیعی ضد حساسیت است و مناسب برای افرادی با پوست حساس است. همچنین بهتر از پنبه در برابر چین و چروک مقاومت می کند.

گیاه بامبو در برابر باکتری بسیار مقاوم است. برخی افراد ادعا می کنند که این خاصیت ضد باکتری به داخل پارچه منتقل می شود و باعث تمیزتر شدن پارچه بامبو و مقاوم در برابر بو می شود. پارچه بامبو تمایل به جمع شدن در شستشو دارد. مهم است که آن را در آب خنک بشویید و اجازه دهید در هوا خشک شود.

تاریخچه پس از پارچه بامبو

اگرچه به نظر می رسد پارچه بامبو امروزه مرسوم است ، اما در واقع هزاران سال در آسیا وجود داشته است. هند ، چین ، افغانستان ، پاکستان و اندونزی همگی امروز نساجی بامبو تولید می کنند. در روستاهای هند ، مردم پارچه بامبو را هر ساله با یک جشنواره جشن می گیرند. در چین ، بامبو بخشی مهم از فرهنگ تا زمانی که هر کسی بخاطر دارد ، بوده است.

متأسفانه ، استانداردهای زیست محیطی چین طی چند دهه گذشته سست بوده است. این بدان معنی است که تولید نساجی در آنجا هزینه کمتری دارد زیرا آنها استانداردهای سختگیرانه بسیاری از کشورهای دیگر را ندارند. منسوجات بامبو ایجاد شده در چین ممکن است ماده سازگار با محیط زیست نباشد که شما امیدوارید.

با استفاده از بامبو در مارک خود

بامبو دارای بسیاری از خصوصیات مشابه پنبه مانند نرمی و راحتی است و در بعضی موارد از پنبه برتری دارد. این پارچه به طور طبیعی محکم و بادوام است ، بنابراین مواد عالی برای لباس هایی که اغلب می پوشند مانند لباس زیر ، تی شرت و لباس خواب عالی می شود. می توانید جوراب بامبو ، روپوش بامبو ، شورت بامبو و لباس بامبو درست کنید. این پارچه در برابر پوست شما احساس خوبی دارد ، بنابراین هنگام پوشیدن لایه هایی از لباس به خوبی لایه زیرین عمل می کند.

لباس بامبو برای مسافران نیز بسیار مناسب است. این ماده بهتر از پنبه در برابر چین و چروک مقاومت می کند ، و این یک پارچه عالی برای بسته بندی در چمدان است. همچنین امکان کنترل دما را فراهم می کند ، برای هر آب و هوایی که پیدا کنید مناسب است. مواد رطوبت گیر خود را تازه نگه می دارد ، بنابراین ممکن است دو یا سه روز پشت سر هم بدون شستن لباس بامبو احساس راحتی کنید.

لباس های بامبو را برای لباس های گاه به گاه که در بهار ، پاییز یا تابستان پوشیده می شوند در نظر بگیرید. مواد به خوبی با بدن شما حرکت می کند ، بنابراین برای فعالیت هایی مانند قایقرانی ، ماهیگیری ، گذراندن یک روز در ساحل یا بازی در پارک مناسب است.

اگر مارک مد شما سازگار با محیط زیست است ، پس بهتر است درباره نحوه تولید پارچه خود تحقیق کنید. حتماً به دنبال پارچه ساخته شده با روشی مسئولانه باشید. سپس ، در مورد آن در وب سایت خود و سایر مواد بازاریابی شفاف باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *