نکاتی که قبل از تبدیل شدن به یک طراح لباس باید بدانید

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

نکاتی که قبل از تبدیل شدن به یک طراح لباس باید بدانید

در نظر گرفتن حرفه ای در مد؟ آیا نمی دانید چگونه طراح مد شوید؟ قبل از درخواست برای مدارس طراحی، مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام داده اید. در اینجا سه ​​چیز وجود دارد که قبل از تبدیل شدن به یک طراح مد باید بدانید.

توانایی طبیعی، رانندگی و اشتیاق راه طولانی را طی می کنند

به عنوان یک هنر خلاق، مد بر اساس توانایی هنری رشد می کند. اشتیاق و انگیزه به طراحان کمک می کند تا در این حرفه سخت ادامه دهند. مانند سایر فعالیت‌های هنری، برای طراحان زمان می‌برد تا تلاش‌های خود را به ثمر برسانند. اعتماد به نفس و انگیزه طراحان را به اهداف حرفه ای خود می رساند.

شما مجبور نیستید یک  متخصص باشید

آیا طراحان مد و لباس به مهارت های طراحی قوی نیاز دارند؟ لازم نیست. امروزه بسیاری از طراحان با برنامه های نرم افزاری برای ایجاد طرح ها کار می کنند. برخی دیگر پارچه را با دست سنجاق می کنند تا پرده عالی را بسازند. در حالی که مهارت های طراحی به شما کمک می کند، برای اینکه یک طراح مد باشید نیازی به نقاشی مانند داوینچی ندارید.

ایجاد یک شبکه صنعتی بسیار مهم است

شبکه در مد اهمیت دارد. حتی قبل از درخواست برای برنامه های طراحی مد، شروع به سرمایه گذاری در یک شبکه صنعتی کنید. این بدان معناست که در رویدادها شرکت کنید، در جریان اخبار مد باشید و با طراحان، تولیدکنندگان و تامین کنندگان ارتباط برقرار کنید. به ملاقات با متخصصان صنعت در طول مدرسه ادامه دهید تا با حمایت یک شبکه قوی وارد نیروی کار شوید.

اطلاعات حقوق طراح مد

طراحان مد حقوقی بالاتر از میانگین دریافت می کنند و طراحان با بالاترین دستمزد بیش از 145000 دلار در سال دریافت می کنند. دستمزدها بسته به صنعت و محل متفاوت است. همانطور که جداول زیر نشان می دهد، طراحان در تولید و خدمات طراحی تخصصی میانگین حقوق بیش از 100000 دلار را گزارش می دهند.

از یک طراح مد بپرسید

کارولینا دالفو

کارولینا دالفو یک طراح مد مستقر در نیویورک است. حرفه آکادمیک او شامل لیسانس طراحی مد و پارچه از UADE در بوئنوس آیرس و کارشناسی ارشد در نظریه انتقادی و هنر از دانشکده هنرهای تجسمی در شهر نیویورک است. او تجربه کار برای برندهای برجسته مانند رالف لورن، رابرت گلر، مراسم افتتاحیه و گوستاو فون اشنباخ را دارد. او همچنین با شرکت هایی مانند Lululemon و Dreamworks در پروژه ها و همکاری های ویژه کار کرده است. دالفو همچنین بنیانگذار و رئیس LATA – انجمن فارغ‌التحصیلان لاتینکس با هم در انجمن هنر در دانشکده هنرهای تجسمی – و مالک و طراح DALFO است.

پر ارزش ترین جنبه های شغلی شما چیست؟

باارزش ترین جنبه طراح بودن این است که مردم در چیزی که من خلق کرده ام احساس خوبی داشته باشند. لباس ها در نهایت باید تجربه انسان را تقویت کنند، و وقتی فرد به نقطه ای از خلقت می رسد که لباس ها به اعتماد به نفس او کمک می کنند، مایه افتخار است.

چالش برانگیزترین جنبه های شغلی شما چیست؟

طراحی مد یک صنعت رقابتی، پرمشغله و سریع است. ماهیت آن می تواند خسته کننده باشد، حتی گاهی اوقات خسته کننده.

وقتی مسیر تبدیل شدن به یک طراح لباس مد چالش برانگیز بود، چه چیزی شما را نگه داشت؟

کار در زمینه مد در نیویورک رویایی است که به حقیقت پیوسته است، اما دور بودن از خانه گاهی اوقات بسیار سخت است. نکته کلیدی برای من این بود که همیشه به تصویر بزرگتر نگاه کنم، تصویری را که برای خودم ایجاد کردم هدف بگیرم و برای رسیدن به آن کار انجام دهم. اکنون می دانم که همه چیز آنطور که انتظار می رود پیش نمی رود، اما همه چیز در مسیر رسیدن به جایی که می خواهم باشم، یک تجربه یادگیری خواهد بود.

درست است، وقتی چیزی طبق برنامه پیش نمی رود درک این موضوع سخت است، اما بهترین راه این است. هدر دادن تمام تلاشی که انجام داده ام هرگز برای من یک گزینه نبود، بنابراین به خودم اجازه می دهم احساساتم را احساس کنم و به راهم ادامه دهم.

چه نوع آدمی در حرفه مد موفق است و پیشرفت می کند؟ چه تیپ فردی ممکن است مناسب ترین نباشد؟

انواع مختلفی از افراد در مد موفق هستند. وجه مشترک همه آنها این است که آنها نه تنها مهارت های خود را کامل کرده اند، بلکه سلیقه و ترجیحات زیبایی شناختی خود را توسعه داده اند و آنها را به خوبی درک می کنند.

دانستن اینکه چگونه انتقاد کنید بخش بزرگی از این کار است. اگر کسی با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند، به این معنی نیست که برای مد مناسب نیست – فقط به این معناست که ممکن است لازم باشد روی پذیرش نقد کار خود کار کند.

یک روز معمولی برای یک طراح لباس و مد چه روزی است؟ معمولاً روی چه وظایفی کار می کنید؟

من روی هر مرحله از فرآیند طراحی کار می کنم، از تحقیقات اولیه و طراحی یک مجموعه گرفته تا چیدن نمونه لباس ها و انجام اصلاحات با طراحان فنی.

من طراحی با دست را ترجیح می دهم تا ایده هایم به جریان بیفتد، اما کارم را در Illustrator و گاهی اوقات در یک برنامه سه بعدی طراحی می کنم. زمان زیادی از صفحه نمایش و ویرایش و بازبینی زیاد است.

این ایده نصب شده مبنی بر اینکه مد دنیایی پر زرق و برق است، کاملاً درست نیست. این یک حرفه بسیار عملی است.

با چه کسی ارتباط دارید؟

من هر روز با چندین تیم مختلف ارتباط دائمی دارم. من بیشتر با توسعه دهندگان محصول و طراحان فنی که مسئولیت ساخت لباس و تنظیم یراق آلات طراحان را بر عهده دارند، از نزدیک کار می کنم.

من همچنین با یک تیم گرافیک و یک تیم چاپ و همچنین با تیم های طراحی دیگر مانند پیراهن های بافته شده و لباس های بیرونی کار می کنم.

تیم من علاوه بر ارتباط با افراد خلاق، نزدیک به تیم بازرگانی نیز کار می کند که نیازهای مجموعه فصلی را دیکته می کند. این واقعا یک تلاش تیمی بزرگ است.

چه نوع ساعاتی را نگه می دارید؟

گاهی اوقات شلوغ‌تر می‌شود و ممکن است لازم باشد وقت بیشتری بگذارید، اما بیشتر روزها، حتی کار از خانه، ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر است.

من در هفته مد کار می کردم و آن روزها طولانی تر بود. تولید یک نمایش باند نیاز به آماده سازی زیادی دارد زیرا بخش های زیادی با هم حرکت می کنند، بنابراین برنامه می تواند کمی از کنترل خارج شود. همیشه کاری برای انجام دادن وجود داشت، اما بسیار سرگرم کننده بود. من آن را دوست داشتم.

همکاران شما چه کسانی هستند؟

همکاران من بیشتر طراحان مد و پارچه هستند، اما همچنین تصویرگران، طراحان گرافیک و طراحان محصولات نیز هستند. همه ما از جاهای مختلف آمده ایم و همه ما نقاط قوت خود را داریم که به میز می آوریم. کار کردن با افرادی که می توانید از آنها نیز یاد بگیرید عالی است.

از چه دانشی استفاده می کنید؟

یک طراح باید بداند که چگونه DNA یک برند را در هر فصل بخواند تا بتواند ایده های جدیدی ارائه دهد که برند را به جلو سوق دهد و به مشتریان جدیدی برسد بدون اینکه برند را به چیزی که نیست تبدیل کند. برای این مهم توجه به تغییرات اجتماعی و رفتار مشتری مهم است.

از نظر فنی، دانش ساخت پوشاک ضروری است، به خصوص به این دلیل که شما قرار است در یراق آلات شرکت کنید و باید بدانید که چگونه آن لباس را اصلاح کنید تا هر مشکلی را که ممکن است پیش بیاید حل کنید.

شخصا، حتی اگر تازه شروع کرده اید، دانش Adobe Illustrator برای من ضروری است. شما همیشه می توانید یاد بگیرید و مهارت های خود را ارتقا دهید، اما یک پایه خوب همیشه خوب است.

از زمانی که طراح مد شده اید، آیا چیزی در مورد این نقش بوده که انتظار یا پیش بینی آن را نداشته باشید؟

کاملا! مدرسه طراحی مد واقعیت یک طراح مد بودن را به طور دقیق منعکس نمی کند. بسیار ایده آلیستی و انتزاعی است. من را متعجب کرد که دیدم بخش هایی مانند تجارت، مثلاً چقدر وزن دارند.
در پایان روز، شما باید برای حفظ شرکت خود در کسب و کار، پول دربیاورید و برخلاف آن، طراحان برای نگاه به آینده و آزمایش آموزش دیده اند. مدتی طول کشید تا تعادل مناسب بین تلاش برای جدید بودن از طریق آزمایش و ایجاد چیزی که بدون احساس «فروختگی» سود می‌آورد، پیدا کنم.

به دانشجویان توصیه می‌کنید علاوه بر برنامه‌های مدرک طراحی مد، چه کاری انجام دهند تا در مقابل کارفرمایان متمایز شوند؟

هر چیزی که واقعاً برایشان جالب است [که] بتوانند از آن برای تقویت طرح های خود استفاده کنند. هنگام مصاحبه، من همیشه به سمت نامزدهایی جذب می‌شدم که چیزی در مورد آن علاقه و دانش داشتند و می‌توانستند عناصری را از آن برای اضافه کردن به خلاقیت‌های خود استفاده کنند. این در مورد متمایز کردن خود و آوردن چیز جدیدی به میز است.

سوالات متداول در مورد طراحان مد

چگونه می توانم طراحی لباس را در خانه یاد بگیرم؟

آره. برنامه‌های طراحی مد آنلاین ما دانشجویان را برای مشاغل طراحی لباس بدون رفتن به دانشگاه آموزش می‌دهند. طراحان آینده نگر همچنین می توانند در دوره های آنلاین ثبت نام کنند و مهارت های خود را در خانه تمرین کنند.

چند سال طول می کشد تا یک طراح مد شوید؟

حدود چهار سال. اکثر طراحان مد دارای مدرک لیسانس هستند. در طول یک برنامه طراحی مد، دانش آموزان منسوجات، تاریخ مد و تجارت مد را مطالعه می کنند.

آیا می توانم لباس ها را بدون ساختن آنها طراحی کنم؟

بله، برخی از طراحان لباس بدون اینکه خودشان قطعه ای بسازند، طرح هایی را ایجاد می کنند. طراحان می توانند ساخت و ساز را به متخصصان دیگر برون سپاری کنند.

آیا طراحان مد و لباس زیاد سفر می کنند؟

آره. بیشتر طراحان مد و لباس به طور منظم برای شرکت در نمایش های مد، ملاقات با تامین کنندگان و شبکه سازی سفر می کنند. اکثر طراحان مد در نیویورک یا لس آنجلس زندگی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *