نحوه راه اندازی یک برند لباس: برنامه ۹ مرحله ای

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Fashion

نحوه راه اندازی یک برند لباس: برنامه 9 مرحله ای

چگونه خط لباس خود را راه اندازی کنیم

1. در مورد جایگاه خود تصمیم بگیرید

شروع تجارت پوشاک یک سفر کاملا شخصی است. شما احتمالاً یک فرد خلاق هستید ، و در صنعت سریع حرکت می توانید چیزی متفاوت ارائه دهید. به احتمال زیاد شما شکافی در بازار مشاهده کرده اید یا طرحی منحصر به فرد برای یک گروه خاص مشتری در نظر گرفته اید.

الهام شما برای شروع کار هرچه باشد ، مهم است که مجموعه خود را از مجموعه تعیین کنید. آیا به دنبال اطلاعاتی در مورد چگونگی راه اندازی یک نام تجاری لباس تناسب اندام یا یک خط لباس ورزشی هستید ، به عنوان مثال؟ شاید شما در نظر داشته باشید که برای یک مورد خاص مانند پیراهن فرد پری در جهان معروف یک fanbase بسازید.

یا می تواند سبک خاصی باشد که شما برای خط لباس خود در نظر دارید – مانند کالاهای کمربند ، کودکان با طراحی متشکل از مارک سبک زندگی Scandiborn یا لباس مردانه که به میراث منحصر به فرد خود اشاره می کند؟
این همچنین می تواند یک تجارت پوشاک باشد که از یک نیاز یا اخلاق خاص ایجاد شده باشد ، از لباس های بی رحمانه گرفته تا لوازم جانبی زودرس کودک.

جایگاه خود را بشناسید و آن را بخاطر بسپارید. حتی اگر به مرور زمان بسیاری از طرح های دیگر را منشعب کرده و معرفی کنید ، ایده اصلی شما به شما میراث ، یک اصل راهنما و یک دلیل برای یادآوری می دهد.

2. بودجه خود (یا طرح تجاری) را بسازید

اگر این واقعا فقط یک ایده لباس است و شما در حال آزمایش طرح های خود در مقیاس کوچک هستید ، شاید برای شروع نیازی به یک برنامه تجاری کامل نداشته باشید. مراقب باشید ، اگر ایده شما عملی شد ، می خواهید خیلی سریع مقیاس بندی کنید ، بنابراین منطقی است که حتی یک برنامه خشن را در پس زمینه نگه دارید.

به خاطر داشته باشید ، پیش بینی صنعت مد بسیار دشوار است. برنامه ها باید انعطاف پذیر باشند و هیچ تضمینی وجود ندارد ، بنابراین باید در چالش باشید.

ایجاد بودجه

حداقل در چند ماه اول ساده نگه داشتن کارها هزینه دارد. شروع با یک طراحی که عاشق آن هستید ، می دانید که چگونه تولید کنید (یا خرید کنید) و در مورد آن بازخورد خوبی داشته اید ، ممکن است بسیار آسان تر از راه اندازی با یک فهرست طولانی محصولات باشد.
کمک می کند تا یک شکل ثابت در ذهن داشته باشید ، و تصمیم بگیرید که چگونه بودجه خود را همراه با آنچه می خواهید به دست آورید ، هزینه کنید. سعی کنید فضای انعطاف پذیری را فراهم کنید – ممکن است هنوز از قیمت مواد خاص ، مثلاً از هزینه های تولید اطلاع نداشته باشید – اما در نظر گرفتن این بودجه اصلی به شما کمک می کند تا تصمیماتی را بگیرید که اولین فروش خود را تحریک می کنید.
بودجه شما همچنین به این بستگی دارد که شما قصد دارید لباس را خودتان (یا با تولید کننده) طراحی و تولید کنید یا از طراحان لباس را به قیمت عمده خریداری کنید. در هر صورت ، از کوچک شروع کنید. برای شروع کار و با افزایش تقاضا ، روی طراحان کوچکتر و / یا تجهیزات اساسی سرمایه گذاری کنید ، می توانید هزینه های اصلی خود را مرور کنید.

… و / یا یک طرح تجاری خط لباس

اگر به یک طرح تجاری نیاز دارید – شاید برای تأمین بودجه یا پشتیبانی دیگر – با میخ کوب کردن اصول کار را شروع کنید. شما باید یک نمای کلی از مشاغل خود ، از جمله خلاصه ای اجرایی ، و یک طرح کلی روشن از نحوه شروع ، رشد و آماده سازی مقیاس لباس خود ارائه دهید.
برای درک بازار هدف خود و سایر رقبا ، باید تجزیه و تحلیل انجام شده را نیز انجام دهید. به یاد داشته باشید ، این باید داده گرا ، ملموس و ترجیحاً کاری باشد که با منابع خارجی انجام داده اید. این فقط نمیتواند دیدگاه شخصی شما نسبت به آنچه در گزینه های فعلی بازار اشتباه است باشد (گرچه برای این موضوع نیز مکانی وجود دارد!)

در برنامه شما همچنین باید مشخص شود که چه کسی در کار شما مشارکت دارد و چه کاری انجام می دهد ، خواه فقط شما باشید ، یا اینکه با شخص دیگری کار می کنید. البته باید فضای لازم برای محصول (های) را بگذارید و در مورد هر برنامه ای که برای مارک تجاری ، فروش و بازاریابی و همچنین فعالیت های خود دارید صحبت کنید.

سرانجام ، هرکسی که برنامه شما را بخواند بیشتر به یک چیز توجه خواهد کرد ، و آن پول است. شما باید با یک بخش جامع که به وضوح وضعیت مالی فعلی کسب و کار شما (حتی اگر این کار خیلی ابتدایی باشد) ، اولویت های رشد و اینکه چگونه سرمایه گذاری آنها به پروازها کمک می کند ، پایان دهید.

3. کسب و کار خود را سازماندهی کنید

حتی اگر در حال نوشتن یک طرح تجاری کامل نیستید ، هنگام سازماندهی راه اندازی خود ، همان اصول اعمال می شود. شما ممکن است فقط برای خرید چرخ خیاطی و شروع کار مستقیم برنامه ریزی کنید ، اما حتی این یک تعهد زمان و منابع است.
اگر تلاش خود را می کنید و برای آینده هدف دارید ، نحوه شکل گیری کسب و کار خود را از جمله برنامه ها و ایده ها به صورت مکتوب بنویسید:
.مکان (های) شما آیا شما از اتاق خواب خود کار می کنید اما قصد دارید به یک استودیوی کوچک بروید؟ به یاد داشته باشید ، قوانین خاصی برای مشاغل آنلاین یا بازرگانان غرفه های بازار اعمال می شود.

.چگونه کار می کند آیا قرار است فعلا قطعاتی را در یک دکه بفروشید؟ یا می خواهید یک خرده فروش آنلاین باشید؟ آیا اینستاگرام می تواند مکان خوبی برای شروع باشد؟ در این صورت ، قبل از شروع به راهنمای ما در مورد نحوه فروش در اینستاگرام مراجعه کنید. شاید حتی قصد راه اندازی فروشگاه کفش را داشته باشید. به هر گزینه ای که مراجعه می کنید ، اکثر مشاغل برای تنظیم مالیات و مجوزها (به ویژه اگر قصد تجارت در خیابان یا بازار را دارید)لازم است قبل از فروش آنلاین لباس ، خرید یا فروش در خارج از کشور یا ذخیره مشخصات شخصی از مشتریان ، پایگاه فن یا حتی تأمین کنندگان خود ، در مورد قوانینی که باید رعایت کنید باید تحقیق کنید.

.چه کسی امور را اداره می کند؟ حتی اگر فقط شما مدیریت مشاغل را بر عهده دارید ، آیا افراد اصلی دیگری نیز درگیر هستند که به آنها اعتماد کنید؟ به عنوان مثال ، یک طراح ، حسابدار ، افرادی که در راه اندازی دکه ، انبار و غیره به شما کمک می کنند؟

.کاتالوگ محصولات شما این ممکن است فقط یک محصول قهرمان باشد ، یا می توانید لیست طولانی از موارد داشته باشید. از لیست محصولات خود آگاه باشید و به چگونگی برنامه ریزی برای تولید ، ذخیره و ذخیره قطعات ، همراه با نیازهای خاص بسته بندی فکر کنید.

.فروش و بازاریابی. در زیر با جزئیات بیشتری به این موضوع خواهیم پرداخت ، اما بهتر است به برنامه های بازاریابی خود فکر کنید و اینکه چگونه می خواهید در اطراف لباس ها و طرح های خود وزوز ایجاد کنید.

.بیمه شما ممکن است فقط قصد داشته باشید که وسایل خود را مستقیماً از طریق چرخ خیاطی خود بفروشید ، اما اگر زمان و بودجه خود را سرمایه گذاری می کنید ، ارزش آن را دارد که از همان ابتدا ، از طریق ایده آل با یک بیمه تجارت مناسب یا بیمه نامه لباس / فروشگاه مد ، از تجارت کوچک خود محافظت کنید. می تواند مواردی مانند بیمه خرده فروش آنلاین و بیمه مسئولیت محصول را نیز شامل شود.

.منابع مالی. برای راه اندازی کسب و کار خود و اینکه در کجا می توانید به دنبال پشتیبانی اضافی باشید ، به ایده ای درباره اینکه چه پول قبلاً دارید ، نیاز خواهید داشت. راهنمای امور مالی مشاغل کوچک ما از وام های استارت آپ تحت حمایت دولت تا سرمایه گذاری گسترده ، مکانی عالی برای شروع است.

4. طرح های خود را ایجاد کنید

برای هر تجارت پوشاک ، یکی از جذاب ترین مراحل تولید محصول است. حتی اگر در این روزهای ابتدایی فقط برای یک محصول مفهوم طراحی دارید ، شروع به تهیه آن روی کاغذ یا صفحه کنید. پس از آماده شدن ، ایده های خشن را به طرح های دیجیتالی ناخن تبدیل کنید. برنامه هایی مانند Adobe Illustrator می توانند کارهای زیادی را برای شما انجام دهند.

طرح هایی انجام شده است ، شما باید در مورد “بسته فنی” خود ، که اطلاعات اساسی است که به سازنده خود می دهید ، فکر کنید. این باید شامل جزئیات و مشخصات فنی محصول شما باشد ، از طراحی و اندازه گیری گرفته تا مواد و سایر لوازم جانبی یا ویژگی های اضافی.
از آنجا ، قبل از تهیه منبع تولیدکننده ، باید شروع به ساخت الگو و درجه بندی کنید.

5. نام تجاری خود را ایجاد کنید

به عنوان یک طراح لباس ، احتمالاً خلاق خواهید بود. و این شما را در ایجاد یک برند برای شرکت لباس ابتدایی خود جای خوبی خواهید داشت. نکات اساسی ما را برای ایجاد نام تجاری مناسب برای تجارت خود بخوانید.

یک نام تجاری انتخاب کنید که مورد توجه مخاطبان هدف شما قرار گیرد. به عنوان مثال ، شما ممکن است یک نام تجاری با توجه به سن مخاطبان خود انتخاب کنید ، مانند Fish & Kids. و اگر فروشگاه شما از طراحی های منحصر به فرد شما برخوردار است ، همیشه می توانید از نام خود به عنوان نام تجاری خود استفاده کنید (دقیقاً مانند تامی هیلفیگر و هوگو رئیس).

تولید را شروع کنید

به کار طراحی خود برگردید و همه چیز را با هم جمع کنید. وقت آن است که محصول خود را به تولیدکنندگان برسانید. این همان نقطه ای است که شما به شخصی (یا تیمی) که قصد دارد طرح های شما را بگیرد و آنها را به واقعیت تبدیل می کند ، کمک می کنید.
مطمئناً ، اگر قصد دارید در حال حاضر همه کارها را خودتان بسازید ، یا با تیم دست ساز خودتان ، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید! اگر شما به سادگی می خواهید محصولات آماده را به صورت عمده بخرید و آنها را به فروش برسانید ، این مورد نیز اعمال می شود.
برای شروع جستجوی سازنده مناسب ، از هر مخاطبی که دارید سوال کنید و از اولویت های خود مطلع شوید. آیا این صنعتگری صنعتگری است که به دنبال تهیه آن هستید یا یک تأمین کننده تجاری با تأکید بر سرعت و قابلیت اطمینان؟ ساخت و تولید ، یک قسمت مهم در هر کسب و کار لباس است ، صرف نظر از اندازه ، بنابراین وقت خود را صرف پیدا کردن ، صحبت کردن و بررسی لیست خوبی از پتانسیل ها کنید.
وقتی تصمیم گرفتید ، وقت آن است که نمونه ای تهیه کنید. سازنده منتخب خود را وادار کنید که یک سری کوچک از طرح های شما را اجرا کند و شاید آنها را در برابر تولیدکننده دیگری آزمایش کند. قبل از اینکه ماشه را روی یک محصول کامل بکشید ، به موقع برای بحث در مورد تنظیمات و بهبودها فاکتور بگیرید.

در کنار اهداف و دلایل خود برای راه اندازی خط تولید ، به مشتری احتمالی خود فکر کنید. می خواهید به چه کسی بفروشید؟ آیا آنها احتمالاً ظاهر و احساس خاصی را ترجیح می دهند؟ آیا شما برای افرادی که به تجربه کلی خرید از نام تجاری شما (از وب سایت یا کف فروشگاه تا برچسب ، بسته بندی و خبرنامه ایمیل) اهمیت زیادی می دهند ، طراحی می کنید ، یا خطر از بین رفتن افراد با بسته بندی فانتزی یا ظاهر و احساس هزاره وجود دارد؟ ؟

هرچه تصمیم گرفتید ، برند خود را بر اساس غریزه و کمی تحقیق قرار دهید. تا آنجا که بودجه شما اجازه می دهد ، فاکتور پول نقد برای بسته بندی و ارتباطات مشتری و مهمتر از همه ، سعی کنید سازگار باشید. استفاده از بسته بندی های زیبا در یک ماه و کیسه های تند و تیز شده در ماه دیگر خوب نیست.

7. محصول خود را تست کنید

آیا می خواهید از آن نمونه طرح های اجرا شده استفاده کنید؟ بردن آنها به بازار می تواند یک روش عالی برای آزمایش محصول شما بدون تعهد به اجرای کامل محصول باشد. فضاهای تجاری بازار ، نمایشگاه های مدارس و سیستم عامل های آنلاین مانند اینستاگرام می توانند مکان های خوبی برای شروع ، یادداشت برداری و از مشتریان خود برای بازخورد در مورد محصول و هر چیز دیگری که آنها جستجو می کنند ، بخواهید.

خواهید فهمید که مرحله آزمون هرگز کاملاً به پایان نمی رسد ، زیرا شما برای همیشه محصولات جدیدی به خط خود اضافه می کنید و در مورد فروش و محبوبیت کمتر کار می کنید.

بازخورد یک شکل مهم از ارز تجاری و راهی برای پیگیری سریع رشد شماست ، بنابراین آن را در نظر بگیرید و محصولات خارق العاده خود را اصلاح کنید.

8. آن را به بازار ببرید

شما محصول خود را آزمایش کرده اید ، این محصول به فروش می رسد و آماده سفارش اولین اجرای کامل محصول خود هستید. وقت آن است که در مورد فروش محصول خود جدی باشید و قبل از بوکس زدن اولین لباس چندتا تصمیم بگیرید.
وقت بگذارید و نحوه کار خود را در نظر بگیرید:
.محصولات خود را قیمت گذاری کنید
.مارک خود را به بازار عرضه کنید
.اگر این برنامه شماست ، یک فروشگاه لباس آنلاین ایجاد کنید
.هر معامله یا تبلیغاتی را سازماندهی کنید
.محصولات خود را بسته بندی کنید
.محصولات خود را ارسال کنید (اگر به صورت سفارش کار می کنید)
.با هرگونه بازده یا مشکلات مشتری مقابله کنید
.برای فصل های جدید و دوره های شلوغ با سازنده خود برنامه ریزی کنید
ممکن است همه اینها در برنامه کاری شما باشد ، اما بهتر است قبل از تولید در مقیاس کامل ، جزئیات آن را اصلاح کنید.

9. مقیاس بندی کنید

شما آن را انجام داده اید شرکت پوشاک شما راه اندازی شده است ، شما اولین فروش خود را انجام داده اید و چین ها را اتو می زنید. مقیاس بندی ممکن است به عنوان یک صاحب تجارت بلند پرواز ، با برنامه ریزی برای محصولات جدید یا سفارشات بزرگتر ، در ذهن شما باشد.

قبل از اینکه قدم های بعدی را بپذیرید ، مدتی وقت بگذارید تا در چگونگی روند کار خود تأمل کنید. در حقیقت ، هزینه و کوچک نگه داشتن کارها در دو فصل ابتدایی شما ، شناختن واقعیت تولید و تحقق آن قبل از شروع چالش بعدی ، پرداخت می شود. برنامه تجاری شما ممکن است نشان دهنده جدول زمانی رشد شما باشد ، اما باز هم انعطاف پذیر باشید.
اولین کار شما ممکن است استخدام اولین کارمند خود باشد ، تا در همه موارد فوق به شما کمک کند و به شما یک اتاق تنفس بسیار ضروری بدهد تا بتوانید از تجارت پوشاکی که ایجاد کرده اید استفاده کنید.

هنوز تصمیم می گیرید که آیا یک برند لباس برای شما شغل خود اشتغالی مناسبی است ؟ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *