نحوه تعیین قیمت برای کسب و کار لباس خود

محصولات مد شما به جز یک جزئیات آماده فروش هستند. شما نمی دانید چگونه قیمت ها را تعیین کنید! تعیین قیمت محصول بر روی محصولات مد شما می تواند به روش های مختلفی انجام شود. برخی از طراحان نوظهور این بخش از شروع یک تجارت مد را گیج کننده می دانند ، اما ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. بیایید نگاهی به آنچه در روند تعیین قیمت برای کسب و کار مد شما می افتد بیاندازیم.

1. در بازار تحقیق کنید

تحقیقات بازار برای طراحان نوظهور برای رویکرد کلی شما به کسب و کار شما و رویکرد خاص شما برای قیمت گذاری مهم است. اگر برای مردان کراوات ابریشمی می سازید ، ابتدا می خواهید میزان فروش کراوات ابریشمی در بازار را تعیین کنید. به دنبال تعدادی از فروشندگان مختلف باشید که روابط مشابهی با شما دارند. میانگین قیمت را تعیین کنید.
این تحقیقات اولیه به شما کمک می کند تا از قیمت خود ایده بگیرید ، اما نباید اجازه دهید این تنها عامل باشد. موارد بیشتری باید در نظر گرفته شود.

2. تعیین کنید که چه نوع محصولی را می فروشید

آیا محصول شما یک کالای لوکس ، یک بودجه یا یک کالای مبتنی بر ارزش است؟ اگر مطمئن نیستید ، مهم است که آن را بفهمید. یک کالای لوکس و گران قیمت دارای برچسب قیمت لوکس است. محصولات لوکس در مقایسه با هزینه ساخت این محصول دارای ارزش بسیار بالایی هستند. تا زمانی که ظاهر و کیفیت موردنظر خود را بدست آورند ، مخاطب شما اهمیتی نخواهد داد. قیمت شما به خریداران شما کمک می کند تا از کیفیت بالای کالایی که می خرند مطلع شوند.
از طرف دیگر ، اگر کالاهای اساسی و روزمره بیشتری می فروشید ، نباید قیمت آنها را خیلی بالا ببرید. افرادی که با قیمت پایین خرید می کنند انتظار ندارند که اقلام لوکس را با قیمت مناسب پیدا کنند. آنها نوع مدی را می خواهند که بتوانند بدون نگرانی زیاد در مورد نگهداری و نگهداری از آن استفاده کنند.
قیمت مبتنی بر ارزش جایی در وسط است. خریداران شما افرادی هستند که هزینه دریافتی خود را پرداخت می کنند. اگر پول بیشتری بپردازند ، انتظار ارزش بیشتری دارند. شما می توانید با ارائه محصولات با کیفیت و قیمت مقرون به صرفه (اما نه بودجه ای) به این خریداران توجه کنید. استراتژی های بازاریابی شما باید به آنچه شما برای ساختن یک محصول با ارزش که با قیمت مناسب فروخته می شود ، بپردازد. به عبارت دیگر ، شفاف باشید.

3. هزینه های تولید خود را مشخص کنید

هزینه ساخت محصول شما چقدر است؟ شما می خواهید قیمت تمام موادی را که استفاده کرده اید ، و همچنین برچسب ها ، هزینه های حمل و نقل و هر آنچه که واقعاً به تولید مربوط می شود ، درج کنید. این هزینه را فهمیدید؟ عالی. این بخش مهمی از نحوه تعیین قیمت است. به مرحله بعد بروید.

4. تعیین حاشیه خود به منظور تعیین نحوه تعیین قیمت ها

حاشیه چیست؟ این اندازه گیری میزان سود شما پس از هزینه های تولید محصول است. ما معمولاً حاشیه را در درصد اندازه گیری می کنیم و احتمالاً درصد حاشیه را بین 50 تا 80 درصد می خواهید. فرمول زیر به شما در تعیین حاشیه کمک می کند:
درصد حاشیه = (قیمت خرده فروشی – هزینه های تولید) / قیمت خرده فروشی
در اینجا یک مثال است. فرض کنید شما می توانید یک کت جین با قیمت 12 دلار تهیه کنید. این هزینه تولید شماست وقتی تحقیقات اولیه خود را انجام دادید ، متوجه شدید که کاپشن های جین مشابه در خرده فروشی 45 دلار فروخته می شوند. 45 تا 12 دلار = 33 دلار این عدد را بر قیمت خرده فروشی 45 دلار تقسیم کنید و 73٪ به عنوان سود خود دریافت کنید.
اکنون در حال فهمیدن این هستید که چگونه تغییر قیمت محصول شما میزان سود را تغییر می دهد.

 

آموزش مدلسازی مبلمان های مختلف با رویکرد درآمد دلاری

5. چقدر حاشیه نیاز دارید؟

برای پیشرفت به عنوان یک تجارت مد ، باید سود کسب کنید. شما باید به خاطر سختی کار و زمان خود چیزی به خودتان بپردازید و همچنین باید به کارمندانی که برای شما کار می کنند دستمزد بدهید. شما باید برای ساختمان خود ، هزینه حمل و نقل ، برق و هر چیز دیگری که به تجارت مد شما می پردازد ، اجاره بدهید. اینها هزینه های سربار شما هستند.
هزینه دیگر بازاریابی و فروش خواهد بود. چیزهای زیادی برای پرداخت وجود دارد ، بنابراین شما نمی خواهید اقلام را با هزینه ای که برای ساخت آنها لازم است بفروشید. شما باید مطمئن شوید که حاشیه شما تمام هزینه های لازم را پوشش می دهد و برای شما کمی سود به همراه دارد تا بتوانید به کسب و کار مد خود ادامه دهید.

از سوی دیگر ، شما حاشیه زیاد نمی خواهید. برای ایجاد فروش ، به ویژه در بازار مبتنی بر ارزش ، باید نشان دهید که محصول خود را به ارزش آن می فروشید. برچسب بیش از حد بالا باعث ترس مشتریان خواهد شد.

6. راههای بیشتری برای محاسبه قیمت ها

در اینجا دو فرمول دیگر وجود دارد که ممکن است به شما در تعیین قیمت محصول کمک کند:
قیمت عمده = هزینه های تولید X 2 یا 2.5

قیمت خرده فروشی = قیمت عمده فروشی X 2 یا 2.5
در مثال قبلی ژاکت جین ، قیمت عمده شما 12 دلار 2 = 24 دلار خواهد بود. قیمت خرده فروشی شما 24 دلار 2 = 48 دلار خواهد بود. به یاد داشته باشید ، این فرمول ها پاسخ نهایی شما برای قیمت ها نیستند. آنها ابزارهایی هستند که به شما کمک می کنند قیمت مورد نظر خود را تعیین کنید.
در نهایت ، قیمت با شما است. اگر احساس می کنید که می توانید بسیاری از آنها را بفروشید و می توانید حاشیه پایینی را بپردازید ، می توانید تصمیم بگیرید کاپشن را 35 دلار بفروشید. اگر مارک تجاری شما گران قیمت تر است و خریدارانی دارید که انتظار هزینه های بالاتری دارند ، می توانید برچسب 60 دلار را روی کاپشن بگذارید.
امیدواریم این پست به شما در تعیین نحوه تعیین قیمت کمک کرده باشد. وقتی کسب و کار مد خود را شروع می کنید ، جایی برای آزمایش قیمت دارید ، اما همچنین نمی خواهید به طور ناگهانی از قیمت پایین به قیمت بالا (یا برعکس) تغییر دهید زیرا احتمالاً مشتریانی را که انتظار محصول شما را داشته اند از دست خواهید داد. قرار گرفتن در مکان خاصی از بازار وقت بگذارید ، تحقیقات خود را با دقت انجام دهید و در صورت نیاز به کمک کمک کنید.

تماس با ما