ملزومات ساخت الگو و چرایی ایجاد آن !

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

ملزومات ساخت الگو و چرایی ایجاد آن !

ایجاد الگوهای تولید لباس عملی ماهرانه است. جزئیات و تکنیک پشت هر الگو اطمینان حاصل می کند که لباس ها با حداقل حاشیه خطا طبق مشخصات ساخته می شوند. هنگامی که لباس خود را طراحی کردید ، قبل از ایجاد الگوها ، طرح های شما باید به نقاشی های فنی تبدیل شوند.

برای کسانی که در الگوهای پارچه تازه کار هستند ، منابع و متخصصان زیادی وجود دارند که می توانند در روند کار کمک کنند. Sewport یک عملکرد جستجوی آسان برای فیلتر کردن نیازهای شما و یافتن طراحانی است که می توانند ایده های شما را به مرحله توسعه برسانند.

این مرحله حیاتی در پیشرفت به شما کمک می کند تا متناسب بودن را تجسم کرده و در مورد دامنه اندازه لباس خود تصمیم بگیرید. اساساً ، الگوها فاصله بین ایده و تولید را پر می کنند ، که این فرایند را برای هر دو برند و تولید کننده ساده می کند.

درک اصول ساخت الگو ، بینشی در مورد شکل گرفتن لباس شما ایجاد می کند. به برخی از عناصر اصلی این هنر نگاهی بیندازید تا طرح های اولیه خود را به مرحله بعدی برسانید.

نحوه ایجاد الگوها

روشهای مختلفی وجود دارد که افراد حرفه ای از آنها برای ساختن الگوهای تجاری استفاده می کنند و علی رغم تصور ایجاد شده توسط فرهنگ پاپ ، همه این روشها شامل فرم لباسهای سه بعدی نیستند. در حقیقت ، سازندگان الگو به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرند که از رایانه یا حتی تبلت های سطح بالا برای ساخت الگوهایی استفاده می کنند که برای برش و مونتاژ لباس های زنانه و مردانه در دنیای واقعی قابل استفاده است.
مهم نیست که از کدام ابزار ساخت الگو استفاده می شود ، روند توسعه الگو از زمانی شروع می شود که طراح طرح لباسی را که دوست دارد درست کند ، می سازد. در حالی که این طرح اولیه با در نظر گرفتن فرم انسان ساخته شده است ، مراحل زیادی وجود دارد که باید انجام شود تا این ایده اولیه به لباسی متناسب با بدن انسان تبدیل شود.

مبانی ساخت الگو

اساساً ، ساخت الگو هنر ترجمه ایده اصلی طراح برای یک لباس به یک قطعه واقعی از لباس است که متناسب با بدن انسان به شکلی چاپلوسانه باشد. چند قرن است که در ساخت الگو از چند تکنیک ساده استفاده می شود و برخی از سازندگان الگو ترجیح می دهند که چیزها را در مدرسه قدیمی نگه دارند.
با این وجود ، چندین نسل تجربه در ساخت الگوهای طراحی ، فنون سازگار در هنر الگو سازی را تولید کرده است. هر تکنیکی که طرح طراحی را به یک لباس واقعی تبدیل کند در دنیای الگو سازی معتبر است و بسیاری از طراحان از الگوهای تخت به ساخت الگوهای سه بعدی روی مانکن ها یا دنیای دیجیتال روی آورده اند.

همانطور که به صنعت پوشاک نگاهی می اندازید ، کاملاً واضح است که می بینید طراحی الگوها اشکال مختلفی دارد ، همانطور که عناصر طراحی از یک شرکت به شرکت دیگر متفاوت است. با این حال ، اصول ساخت الگو به همان شکل باقی مانده است: این روند همه چیز در مورد زنده کردن رویاهای یک طراح در دنیای واقعی است.

مردم الگوها را کجا می سازند

بیشتر تولیدکنندگان بزرگ پوشاک دارای یک یا چند سازنده الگو هستند که از ساخت و ساز خیاطی و سایر کارهای مرتبط با الگو مراقبت می کنند. این متخصصان معمولاً در همان ساختمان کارمندان طراحی شرکت کار می کنند ، اما آنها معمولاً در دفاتر یا دفاتر منفردی کار می کنند که با سایر سازندگان الگو مشترک هستند.
اما سازندگان الگوهای آزاد ممکن است در خانه کار کنند یا دفاتر شخصی داشته باشند. با استفاده از فناوری مدرن ، اغلب سازندگان الگوها ، طراحان و تولیدکنندگان لباس می توانند با یکدیگر هماهنگ و هماهنگ کار کنند بدون اینکه هرگز شخصاً با یکدیگر ملاقات داشته باشند. با این گفته ، اغلب ترجیح داده می شود که با سازنده الگوی خود ملاقات فیزیکی داشته باشید حتی اگر آنها از محل کار خود کار کنند. انجام این کار به اشتراک گذاری الگوها را آسان تر می کند و مکالمات رو در رو اغلب برای ایجاد اهداف مشترک و به اشتراک گذاری اطلاعات مهم بهتر است.
دفتر یک الگو ساز اغلب با پیچ و مهره های مختلف پارچه پخش می شود. این حرفه ای ها ممکن است تجهیزات رایانه ای پیشرفته داشته باشند یا ممکن است قرص هایی روی سطوح مختلف قرار بگیرند. بعلاوه ، این دفاتر معمولاً حداقل یک یا دو میز بزرگ دارند و معمولاً مشاهده می شود که سازندگان الگو با فرم لباس و مانکن کار می کنند.

چگونه شروع کنیم و از کجا شروع کنیم

هیچ راهی مشخص برای تبدیل شدن به یک الگو ساز موفق وجود ندارد. تنها عاملی که لازم است در ابتدای کار یک سازنده الگو وجود داشته باشد ، انگیزه است. این حرفه فقط برای افرادی که پارچه را بسیار دوست دارند مناسب است به طوری که آنها مایل هستند سالها با آن هر روز کار کنند.
برخی از زمینه های خیاطی اگر بخواهید یک الگو ساز باشید معمولاً یک امتیاز مثبت محسوب می شود و باید انواع مختلف پارچه های موجود در بازار را درک کنید. هنگامی که آماده هستید تا در این حرفه تلاش کنید ، روشهای آسان زیادی برای شروع آنلاین وجود دارد. به عنوان مثال ، تعدادی راهنمای جامع وجود دارد که اصول ساخت الگو را پوشش می دهد و آزمایش این مهارت را در اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود آسان می کند.

برخی از بهترین الگوهای سازنده خودآموز هستند و شاید نیازی به گذراندن دوره آموزش سنتی نداشته باشید تا در این حرفه عالی باشید. با این حال ، برخی از افراد تصمیم می گیرند که به سختی تجربه خیاطی به ساخت الگو بپردازند و سایر افراد حرفه ای که از قبل در صنعت مد فعال هستند ، برای ارتقا further مهارت های خود ، آموزش رسمی در این حرفه را می بینند.

ساخت الگو را کجا مطالعه کنید

بسیاری از طراحان مشتاق تصمیم می گیرند که الگو سازی را به عنوان بخشی از مطالعات خود در زمینه طراحی مد بیاموزند. تقریباً تمام مدارس مد دوره هایی را در زمینه ساخت الگو ارائه می دهند و برخی از نمونه های برترین موسسات مد در سراسر جهان عبارتند از:

سنت مارتین مرکزی: مرکز سنت مارتینز لندن که به طور مداوم یکی از بهترین مدارس مد در جهان محسوب می شود ، فارغ التحصیلان برجسته ای مانند دیوید کما ، جیمی چو ، الکساندر مک کوئین و جان گالیانو تولید کرده است. برنامه طراحی مد این مدرسه دارای دوره هایی در زمینه الگو سازی است.

دانشکده طراحی پارسونز: دانشکده طراحی پارسونز با قرار گرفتن در شهرهای نیویورک و پاریس یکی از برجسته ترین (و گرانترین) موسسات مد است. مارک جیکوبز ، تام فورد ، الکساندر وانگ و دونا کاران همگی از پارسونز فارغ التحصیل شده اند و برنامه کارشناسی طراحی مد این مدرسه یکی از بهترین آموزش ها را در زمینه ساخت الگو ارائه می دهد که در هر کجا یافت می شود.

کالج مد لندن: این دانشکده مد برنامه های مختلفی را در مقطع کارشناسی ارائه می دهد و کالج مد لندن حتی مدرک برش الگو را ارائه می دهد ، که ممکن است این موسسه را به مکانی مناسب برای شروع به عنوان یک الگو ساز تبدیل کند.
با این حال ، به دلایل زیادی ممکن است رفتن به مدرسه برای ساخت الگو نباشد. مدرسه مد گران است و عمدتا برای کمک به طراحان در دریافت آموزشهای کاملاً متناسب طراحی شده است.

با این حال ، یادگیری به تنهایی ساخت الگو چندان دشوار نیست و منابع آنلاین زیادی وجود دارد که می تواند به شما در شروع کار کمک کند. در پایان ، درایت و عزم شخصی شما همان چیزی است که موفقیت شما را به عنوان یک الگو ساز تعیین می کند و در صورت لزوم می توانید با چند صد دلار و یک لپ تاپ این انتخاب شغلی را تعیین کنید.

نقش سازندگان الگو در مد

سازندگان الگوها خلاقیت های عملی صنعت مد هستند. در حالی که طراحان تمایل دارند سر خود را در ابرها با ایده ها و برنامه های غریب غرق درگیر کنند که هرگز از بین نخواهد رفت ، سازندگان الگو وظیفه دارند این رویاها را به محصولی تبدیل کنند که به طور انبوه در باند فرودگاه تولید شود یا فرسوده شود.

در حالی که تولیدکنندگان لباس فقط یک اسب کار هستند ، تولیدکنندگان الگو حتی اگر نقش های عملی را بازی می کنند باید خیال پرداز باشند. طراحی لباس یک چیز است ، اما اطمینان از اینکه این طرح ها واقعاً می توانند نور روز را ببینند مسئولیت منحصر به فرد یک الگو است. سازندگان الگوها همانطور که کارگردانان فیلمها مد هستند. در تولید یک فیلم ، این وظیفه نویسنده فیلمنامه است که ایده های شگفت انگیز و کارگردان ارائه دهد تا اطمینان حاصل کند که همه بازیگران با هم کار می کنند و در دنیای مد ، یک سازنده الگو است که اطمینان حاصل کند که کاغذ با پارچه های ملموس به درستی در دنیای واقعی ارتباط برقرار می کند.

تأثیر طراحان نمادین

بسیاری از افراد طراحان مد را به عنوان افرادی که در استودیوها می نشینند و نقاشی های غریب برای خطوط جدید مد می کشند ، در نظر می گیرند. با این وجود ، مهارت بسیار بیشتری در این زمینه وجود دارد که این دیدگاه کلیشه ای نشان می دهد. طراحان نه تنها به سبک مد روز علاقه دارند ، بلکه غالباً دارای مهارت های مختلفی هستند که می توانند نقاشی را زنده کنند.

این مهارت ها ایده های روی کاغذ را به طرح هایی در دنیای واقعی تبدیل می کند و از چگونگی تفکر و احساس پوشنده هنگام انتخاب لباس حکایت دارد. این نوع طراحان تبدیل به بزرگان صنعت مد شده اند که امروزه آنها را می شناسیم و آنها را دوست داریم.
بنابراین ، این طراحان مد چه چیزی دارند که خیلی از طراحان ندارند؟ به طور خلاصه ، آنها مهارت های تخصصی مانند ایجاد الگو را دارند که از کار طراحی اولیه پشتیبانی می کنند. نمونه های نمادین طراحان با استعداد شامل کریستین دیور است. خلاقیت او در سالهای ابتدایی به حرفه معماری منجر شد. وی پس از خدمت در جنگ ، خانه دیور را در سال 1946 تأسیس کرد.

یکی از مهمترین دستاوردهای Dior ایجاد ‘نگاه جدید’ بود. این مدل بدنام لباس و دامن ساخته شده است تا شبح منحنی یک زن را افزایش دهد. از گوشه و کنار جهان جلب توجه می کند و هنوز هم پایه های بسیاری از سبک ها را در مد مدرن فراهم می کند.

تعداد زیادی از طراحان وجود دارند که مهارت های ساخت الگوهای چشمگیری مانند جیانینی ورساچه و ایو سن لوران را نیز به نمایش می گذارند.

چرا الگوها در ساخت لباس ضروری هستند

اساساً ، مشخصات دقیق لباس شما اولین نمونه مناسب مجموعه شما را تولید می کند. این نمونه باید تا آنجا که ممکن است به لباس نهایی نزدیک باشد. در غیر این صورت ، باید تغییرات قابل توجهی ایجاد شود ، که باعث عقب نشینی های پرهزینه می شود.

 

bardiyastudio

قبل از تولید الگوها به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟

یک منبع ارزشمند برای کمک به ایجاد الگو Tech Pack است. این مشخصات از ساختگی گرفته تا روش های ساختاری که الگوی اصلی شما را پشتیبانی می کنند ، فراهم می کند.

اگر اطلاعات کافی در اختیار سازنده الگوی خود قرار ندهید ، ممکن است اشتباه شود. فقط می توان الگویی را با مشخصات دقیق و دقیق تولید کرد ، بنابراین اطمینان از انجام تحقیقات کافی قبل از خطا جلوگیری می کند.

نحوه ایجاد بسته فناوری را می توانید در اینجا بیابید.

ساخت الگو

 

این مطلب ادامه دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *