عناصر طراحی مد

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

عناصر طراحی مد

عناصر طراحی مد اجزایی هستند که طراحی و ساخت مد را مشخص می کنند. با درک عناصر مختلف، یک طراح مد می‌تواند به نحوه طراحی لباس و جنبه‌هایی از ساختش که خلقت او را مشخص می‌کند، توجه کند. عناصر مختلف طراحی مد به شرح زیر است:

رنگ

رنگ های مختلف معانی مختلفی دارند و این قابلیت را دارند که ظاهر یک لباس را زیباتر کنند. رنگ‌ها بخش مهمی از طراحی مد را با توجه به لباس یا جزئیات لباس تشکیل می‌دهند. رنگ ها همچنین ظاهر پوشنده را بهبود می بخشد. رنگ های تیره باعث می شود که پوشنده لاغرتر و بلندتر و همچنین ظریف و پیچیده به نظر برسد. با درک روانشناسی رنگ ها، استفاده از رنگ، فرد را قادر می سازد تا لباس هایی را بسازد که مناسب آنهاست.

نقاشی سیاه یکدست

سیلوئت طرح کلی یک لباس مد است. شکل لباس بدون در نظر گرفتن جزئیات و نقش است. سیلوئت های مختلف بر اساس نوع بدن و شکل افراد مختلف مناسب است. یک طراح مد باید رابطه بین سیلوئت و اندام را درک کند و باید تعیین کند که کدام سیلوئت ها با کدام تیپ بدنی تحسین می کنند. آنها همچنین باید بتوانند تعیین کنند که چه نوع شبح برای افراد خاص مناسب است.

خط

ساختارشکنی یک لباس نشان می دهد که خطوط زیادی در یک لباس وجود دارد. خطوط می توانند شکل های الگوسازی لباس، خطوط درز، سجاف لباس و همچنین یقه، طول آستین و غیره را به خود بگیرند. خط در یک لباس مد به عنوان دستورالعمل برای ساخت لباس مد و همچنین در ارائه جهت برای حرکت چشم عمل می کند. دستکاری خطوط، شکلی را که پارچه به خود می گیرد و در تعیین شبح آن و همچنین مقدار مواد اولیه مورد نیاز آن را تعیین می کند.

بافت

سطح یک لباس دارای بافت خواهد بود. این خاصیت پارچه یا هر ماده دیگری است که لباس با آن ساخته شده است. در طراحی مد، بافت مواد حفظ می شود مگر اینکه دستکاری شود. بافت می تواند به شکل تریم، دستکاری پارچه، جزئیاتی مانند چفت و بست یا هر نوع تزئینات دیگر یا ویژگی های زینتی مانند گلدوزی باشد. بافت ها کیفیت لباس را افزایش می دهند و ارزش طراحی را به آن اضافه می کنند. بافت همچنین می تواند به شکل بافت بافته شده یا بافتنی یک پارچه ساده باشد.

با پارچه مزین کردن

دراپینگ هنر قالب گیری پارچه یا هر ماده دیگری است که برای ساخت مد روی بدنه استفاده می شود. نحوه واکنش پارچه ها به خودی خود و زمانی که روی بدن انسان پوشیده می شود بر اساس عوامل مختلفی مانند خاصیت ارتجاعی و روان بودن پارچه متفاوت است. هر چه پارچه سیال تر باشد، توانایی آن برای چسباندن بیشتر به بدن افزایش می یابد. دراپینگ شکل ظاهری لباس و همچنین ظاهر لباس را برای پوشنده تعیین می کند. درک draping می تواند یک طراح مد را قادر می سازد تا فرم های متعادلی ایجاد کند و همچنین در ایجاد یک مجموعه مد که از تیپ بدنی پوشنده مطلع می شود، استفاده کند.

عناصر طراحی مد به طور مستقل کار نمی کنند، بلکه به طور جمعی کار می کنند تا مشخص کنند یک لباس مد چگونه به نظر می رسد و شکل می گیرد. این عناصر جنبه‌های اصلی یک عمل طراحی مد هستند که جذابیت بصری اصلی و همچنین نحوه زینت پوشنده را تعیین می‌کنند. عناصر دیگری مانند چاپ پارچه و الگوی پارچه نیز بر ظاهر لباس‌های مد تأثیر می‌گذارند، اما مکمل این عناصر اصلی هستند. موسسه فناوری مد JD یک دوره طراحی مد در بنگلور ارائه می دهد که دانش آموزان را با توانایی ایجاد یک مجموعه مد آماده می کند که نه تنها آنها را قادر می سازد تا تفاوت های ظریف مد را درک کنند، بلکه طرح هایی ایجاد کنند که با درک عمیق از این عمل به خوبی آگاه شوند. .

طراح مد

طراحان Abhijith S.V. و مجموعه Anjumol K.V، Annihilator به معنای ویرانگر است و از آگوری ها، The Ascetic Shiva Sadhu الهام گرفته شده است. این مجموعه یک خط لباس آزمایشی است و نشان دهنده سبک زندگی، طرز تفکر، فرهنگ، آیین ها و موهای آنهاست.

آگوری ها فداییان شیوا یا ماهاکالا هستند – ویرانگر یا شکل زن آن، شاکتی یا کالی، الهه مرگ. هر خدای هندو نشانه ای از همان خداست و فرقه های مختلف خدایان مختلفی را می پرستند. با این حال، اعتقاد بر این است که آنچه شیوا و کالی از پیروان خود می خواهند مورد قبول همه نیست و بنابراین آغوری ها تنها کسانی هستند که مایلند آنها را راضی کنند. مردم روستایی آنها را مورد احترام قرار می دهند، زیرا اعتقاد بر این است که آنها دارای قدرت شفابخش هستند که از تمرینات شدید، چشم پوشی و سالها مراقبه به دست می آید.

از آنجایی که مجموعه به قسمت تاریک آگوریس می‌پردازد، پالت‌های رنگی مورد استفاده سیاه، خاکستری، قهوه‌ای، خاکستری آبی و غیره است. تکنیک‌های دستکاری پارچه و رنگرزی با استفاده از زنگ و قهوه برای ایجاد جلوه‌های دودی و بافت‌های خاکستر انجام شد. گره‌های بافندگی، بافندگی، ماکرامه برای ایجاد الگوها و بافت‌های موی بن‌بست آغوریس، رودراکشا و اکسسوری‌ها استفاده شد. پارچه‌هایی که برای ساخت این لباس‌ها استفاده می‌شد، کتان به دلیل خلوص و پارچه بافتنی برای انعطاف‌پذیری آن بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.