طراح مد کیست و چه کارهایی انجام می دهد؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
bardiyastudio

طراح مد کیست و چه کارهایی انجام می دهد؟

طراحان مد تمام پوشاک و لوازم جانبی موجود در جهان را که هر ساله توسط مصرف کنندگان خریداری می شود ، ایجاد می کنند. طراحان مد روندهای مد را مطالعه می کنند ، همه لباس ها و لوازم جانبی را طراحی می کنند ، الگوها را برش می دهند ، رنگ ها و پارچه ها را انتخاب می کنند ، تولید نهایی طرح های خود را تشکیل می دهند یا بر آن نظارت می کنند.

طراحان مد بسیار سخت کار می کنند و باید در کار با تیم افراد خوب عمل کنند. به عنوان یک طراح جوان در صنعت ، اغلب با یادگیری اصول اولیه صنعت و عادت به تجارت خود ، در نقش حمایتی برای طراحان اصلی فعالیت خواهید کرد.

این فرایند طراحی از مفهوم طراحی تا تولید نهایی ماه های زیادی به طول می انجامد.

شما به عنوان یک طراح جوان باید نحوه تحقیق در مورد روندهای فعلی مد و پیش بینی روندهای آینده را بیاموزید. گاهی اوقات شما باید تحقیقات خود را انجام دهید در حالی که زمان های دیگر نحوه استفاده از گزارش های روند منتشر شده توسط گروه های تجاری صنعت مد را یاد خواهید گرفت. گزارشات ترند به شما اطلاع می دهد که در آینده نزدیک چه سبک ، رنگ و پارچه هایی برای فصل خاصی محبوب خواهند بود.

شما به عنوان یک طراح مد در همه جنبه های ارائه مد به عموم شرکت خواهید کرد. کار شما شامل استفاده از تابلوی داستان/تخته های خلق و خو ، همراه با طرح ها خواهد بود.

طراحان مد یک چشم انداز را در نظر می گیرند و آن را برای بیان بصری برای دیگران قرار می دهند. این اولین پیش نویس از هر نوع طراحی مد در حالی طراحی می شود که طراح اولین نمونه اولیه را توسعه می دهد.

گام بعدی طراح مد این است که از طرح های خشن آنها استفاده کند و یک نقاشی خاص تر طراحی کند که به عنوان نقاشی تخت یا کار شناخته می شود. سپس مدل خشن طرح با ایجاد توالت ساخته می شود. یک توالت با دوخت مواد ارزان قیمت (معمولاً یک پارچه سبک) ساخته می شود تا یک مدل خشن از طرح ایجاد شود.

یک طراح مد باید بداند چگونه از آدمک خیاط استفاده کند. سپس هر طرحی سنجاق می شود و روی این پایه لباس مانکن مانندی قرار می گیرد ، به طوری که طراح می تواند ببیند که چگونه طرح بر روی یک شکل انسان پیچیده یا آویزان می شود.

یک طراح مد نیاز به داشتن دانش کامل در زمینه خیاطی دارد تا بتواند طرح های خود را در کنار هم قرار دهد تا ایده های نهایی خود را در واقعیت نشان دهد.

بسیاری از شرکت های طراحی و مطمئناً مارک های بزرگتر از الگوها و خیاط های خود استفاده می کنند که کارهای ایجاد الگوهای اصلی و دوخت نمونه های اولیه را انجام می دهند.

به عنوان یک طراح مد جوان ، معمولاً از شما خواسته می شود که علاوه بر طراحی مد ، بیشتر کارهای فنی الگوسازی و دوخت را خودتان انجام دهید.

شما به عنوان یک طراح مد به تنهایی ، به طور معمول کنترل کامل مد لباس خود را دارید ، مدل ها ، موسیقی و تعیین قیمت هر لباس و ترتیب نحوه ارائه لباس ها را کنترل خواهید کرد. با این حال ، اکثر طراحان برای یک نام تجاری کار می کنند و به این ترتیب همه این کارها توسط خود مارک انجام می شود ، و اگرچه ممکن است از شما خواسته شود تا در بسیاری از جزئیات کوچک کمک کنید ، اما در کل مشارکت چندانی در این فرایند به شما داده نمی شود.

انتظار می رود طراحان مد از مهارت طراحی خوبی برخوردار باشند ، اما از طراحی رایانه ای (CAD) بیشتر و بیشتر در صنعت طراحی مد استفاده می شود. بنابراین ، اگرچه اکثر طراحان در ابتدا طرح ها را با دست ترسیم می کنند ، اما تعداد فزاینده ای این طرح های دستی را می گیرند و روی کامپیوتر قرار می دهند. CAD به طراحان اجازه می دهد تا طرحهای لباس را در مدلهای مجازی ، در رنگها و اشکال مختلف مشاهده کنند ، بنابراین با نیاز به تعدیلات بعدی در زمان صرفه جویی می کنند. دانش خوب Photoshop و Illustrator نیز اغلب ضروری است.

 

آموزش طراحی لباس و پارچه با نرم افزار

 

طراحان مد می توانند در موسسات تولیدی ، عمده فروشان یا شرکت های طراحی به کار گرفته شوند و به طور کلی ساعت های منظم را در محیط های راحت و با نور خوب کار کنند.

طراحان مد مستقل به طور کلی با قرارداد یا مشاغل کار می کنند. آنها انعطاف پذیری بیشتری برای تنظیم روز کاری خود مطابق با برنامه و مهلت های مشتریان خود دارند و می توانند هر شب هنگام عصر و یا آخر هفته با مشتریان ملاقات کنند.

طراحان مستقل تمایل دارند ساعتهای طولانی تری کار کنند و اغلب تحت فشار بیشتری هستند تا کار خود را به پایان برسانند و کار جدیدی را پیدا کنند تا درآمد ثابتی را برای خود حفظ کنند.

به عنوان یک طراح مد ، مهم است بدانید که باید آمادگی داشته باشید تا گاهی اوقات ساعت های طولانی کار کنید تا مهلت تولید را رعایت کنید یا برای نمایش مد آماده شوید.

طراحان مد باید اشتیاق و تعهد 100٪ به کار خود داشته باشند و آن را نیز دوست داشته باشند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *