طراح مد که نمی تواند خیاطی کند؟ این چیزی است که شما باید بدانید

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

طراح مد که نمی تواند خیاطی کند؟ این چیزی است که شما باید بدانید

با تماشای تلویزیون واقعیت مد، ممکن است فکر کنید که هر طراح می‌داند چگونه پشت یک چرخ خیاطی بنشیند و لباسی را که از ابتدا تا انتها طراحی کرده است، بسازد. با این حال، در واقعیت، بسیاری از طراحان اصلاً دوخت ندارند یا نمی توانند. طراحان ملزم به دانستن نحوه خیاطی نیستند. وظیفه آنها داشتن دید خلاقانه برای کل مجموعه و هر قطعه و جزئیات طراحی است. در حالی که دانستن نحوه خیاطی برای طراحان مد ضروری نیست، اما نکاتی وجود دارد که دانستن آنها برای هر طراح مهم است – به خصوص اگر خیاطی را بلد نباشید.

اگر نمی دانید چگونه خیاطی کنید (یا به خوبی خیاطی کنید) اشکالی ندارد، اما برای اینکه طرح های خود را ساخته و به دنیا معرفی کنید، باید بتوانید دیدگاه طراحی خود را به تیم، الگوساز یا کارخانه خود منتقل کنید. فراتر از تصاویر مد یا طرح‌ها، طراحان باید بدانند که چگونه می‌توانند با هدف مناسب و حتی ساخت و ساز ارتباط برقرار کنند. طرح باید از چه نوع پارچه ای ساخته شود؟ آیا پیراهن دارای پایه تکه یا خود دکمه است؟ آیا در ساختار لباس استخوان بندی وجود دارد؟ اینها همه جنبه های ساخت و ساز مرتبط با طراحی هستند که طراح باید بداند و بداند چگونه ارتباط برقرار کند.

بهترین راه برای انجام این کار، من فکر می‌کنم، از طریق یک طرح یا عکس الهام‌بخش با پیام‌های تبلیغاتی است. جزئیات طراحی، ویژگی ها یا ساختاری که برای طراحی شما مهم است را نام ببرید. اگر نمی‌توانید نقاشی کنید، از ترکیبی از عکس‌های مرجع یا نمونه‌های فیزیکی استفاده کنید که عناصری از طراحی شما را نشان می‌دهند، مانند یقه، پایان سجاف یا نوع آستر. باز هم، شما نیازی به دانستن نحوه دوخت هر یک از جزئیات یا تکمیل آن ندارید، اما باید چیزی داشته باشید – چه بصری یا نوشتاری، ترجیحا هر دو – برای نشان دادن آنچه به دنبال آن هستید. اگر می خواهید به عمق درزها برسید، ASTM مرجع عالی برای انواع درز و دوخت است. من انتظار ندارم که یک طراح همه این کدها و نام ها را بداند، اما اگر نوع خاصی از دوخت وجود دارد که می خواهید مشخص کنید، تصاویر مربوط راهی عالی برای فراخوانی آن جزئیات هستند!

طراحان همچنین باید درک اولیه ای از اجزای یک لباس و نحوه ساخت لباس داشته باشند. این به شما کمک می کند تا با افراد فنی بیشتری مانند الگوساز یا فاضلاب ارتباط برقرار کنید. مجدداً، لازم نیست نام هر قطعه الگو یا عنصر طراحی را به خاطر بسپارید و بدانید، اما حداقل بدانید زمانی که برای طراحی خاص خود به مرجعی نیاز دارید، کجا آنها را جستجو کنید.  اصطلاحات صنعتی ممکن است گیج کننده باشند، به خصوص اگر شما یک طراح تازه‌وارد در صنعت مد و طراحی لباس هستید، اما صحبت کردن به زبان مشترک و شفاف کردن کلمات با تصاویر منجر به ارتباط واضح تر و روند توسعه روان تر می شود.

باز بودن برای بازخورد شریک تولید خود یکی دیگر از ویژگی های مهم طراحان است – به ویژه آنهایی که نمی توانند خیاطی کنند. آنچه از نظر مفهومی برای طراحی و آنچه که از نظر عملی (یا مالی) برای تولید کار می کند همیشه یکسان نیستند. هنگامی که تفاوت های ظریف تکنیک های ساخت و ساز و دشواری و قیمت آنها را نمی دانید، می خواهید به کسی که می‌داند تکیه کنید. با الگوساز و کارخانه خود کار کنید تا به طرحی برسید که با دیدگاه شما مطابقت داشته باشد، با استانداردهای کیفیت برند شما مطابقت داشته باشد، برای پارچه مناسب باشد و با بودجه شما متناسب باشد.

نکته نهایی که فکر می کنم برای طراحان غیر خیاطی مهم است که بدانند این است که فاضلاب جادوگر نیست. ساخت لباس می تواند بسیار جادویی به نظر برسد، اما این یک فرآیند دقیق است که به مراحل قبل از آن بستگی دارد. مهم نیست که فاضلاب شما چقدر خوب باشد، تنها کارهای زیادی می توانند انجام دهند تا طرحی که فکر نشده است یا الگوی بی کیفیتی را برطرف کند. به عنوان یک طراح، مهم است که به همه اعضای تیم خود و همه دست هایی که محصول شما را لمس می کنند – از جمله کسانی که طرح های شما را می دوزند، احترام بگذارید. آنها کارگران غیر ماهر نیستند که کارهای شلخته انجام دهند. اغلب هنگامی که مشکلات دوخت وجود دارد، واقعاً مراحل توسعه قبلی (طراحی، توسعه محصول، الگو، برش و غیره) علت است. اگر قبلاً هرگز خیاطی نکرده اید، می توان به راحتی خیاطی را سرزنش کرد زیرا آنها به آخرین مرحله تولید نزدیک می شوند، اما مهم است که به این نتیجه نرسید.

شما مطمئناً می توانید یک طراح مد موفق بدون دانستن نحوه خیاطی باشید، به شرطی که بدانید چگونه دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید، بازخورد شرکای تولیدی خود را دریافت کنید و اصول اولیه نحوه عملکرد دوخت و پوشاک را درک کنید تا بتوانید با مشکل مواجه شوید. هر مشکلی را با همدلی و هوشمندی در صنعت حل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.