طراح لباس در مقابل طراح مد ۲

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
bardiyastudio

طراح لباس در مقابل طراح مد 2

بخش اول مطلب : طراح لباس در مقابل طراح مد

فرصت ها

BLS بیان می‌کند که فرصت‌های شغلی برای طراحان مد از سال 2010 تا 2020 یکسان خواهد بود، که کمتر از 13 درصد پیش‌بینی‌شده برای همه هنرها و مشاغل طراحی و کمتر از 14 درصد مورد انتظار برای همه مشاغل در همه صنایع است. برخی از مشاغل توسط شرکت‌های طراحی تخصصی و طراحان مد خوداشتغال ایجاد می‌شود، زیرا جمعیت رو به رشدی که نیاز به پوشاک جدیدتر دارد. با این حال، صنعت تولید پوشاک، کارفرمای سنتی طراحان، کارکنان کمتری را استخدام خواهد کرد. رقابت شدید خواهد بود زیرا طراحان بیشتری به دنبال موقعیت های کمتری هستند. کسانی که دارای تحصیلات طراحی رسمی و نمونه کارها خوب هستند، بهترین افراد را خواهند یافت.

حقوق و دستمزد

طبق BLS، طراحان مد از ماه می 2011 به طور متوسط ​​سالانه 73930 دلار یا 35.54 دلار در ساعت درآمد داشتند. بالاترین درآمد سالانه 127820 دلار یا 61.45 دلار در ساعت بود، در حالی که کمترین درآمد کمتر از 32700 دلار در سال یا 15.72 دلار در ساعت دریافت کرد. حدود 6330 نفر از 16010 نفر در عمده فروشان پوشاک، کالاهای تکه ای و ایده ها کار می کردند که به طور متوسط ​​72450 دلار در سال است. صنایع فیلم و ویدئو با 101040 دلار در سال بهترین میانگین دستمزد را داشتند. اکثر طراحان در کالیفرنیا کار می کردند، جایی که 4480 نفر به طور متوسط ​​سالانه 72910 دلار درآمد داشتند. با این حال، بهترین کارفرمایان در نیویورک با میانگین 80650 دلار در سال بودند.

تفاوت بین طراحی مد و کالاهای مد

طراحان مد و بازرگانان مد اعضای ضروری صنعت مد هستند. این متخصصان نقش حیاتی در توسعه روندهای جدید مد و در دسترس قرار دادن آنها برای عموم دارند. در حالی که هر دوی آنها در انتخاب پوشاک و لوازم جانبی برای فروش به مصرف کنندگان نقش دارند، تفاوت های قابل توجهی بین این دو حرفه وجود دارد.

طراحان مد

طراحان مد گرایش های مصرف کننده را تجزیه و تحلیل می کنند و لباس و لوازم جانبی را طراحی می کنند که احتمالاً برای مخاطبان هدف آنها جذاب است. برخی لباس برای کودکان طراحی می کنند، در حالی که برخی دیگر برای نوجوانان یا حرفه ای ها لباس طراحی می کنند. آنها از نزدیک با تولیدکنندگان برای ایمن سازی پارچه و تزئینات برای طرح های خود همکاری می کنند و اغلب بر تولید نظارت می کنند. آنها همچنین ممکن است با مدیران خلاق برای ایجاد تبلیغات یا برنامه ریزی نمایش مد برای بازاریابی لباس های خود برای عموم کار کنند. برای طراح شدن مدرک لازم نیست، اما بسیاری از طراحان مد حداقل مدرک کاردانی در طراحی مد دارند. دستمزد طراحان مد بسته به اینکه یک طراح چقدر پرکار می شود، بسیار متفاوت است. در سال 2012، اداره آمار کار گزارش داد که طراحان مد میانگین حقوق سالانه حدود 73000 دلار دارند.

بازرگانان مد

تاجران مد برای خرده فروشان مد کار می کنند و انتخاب می کنند که کدام لباس را در فروشگاه ها بفروشند. آنها همچنین نمایشگرهای چشم نوازی ایجاد می کنند تا مصرف کنندگان را جذب کنند و مردم را تشویق به خرید کنند. آنها ممکن است با عمده فروشان یا طراحان مذاکره کنند تا پوشاک و لوازم جانبی را با هزینه کمتر برای فروشگاهی که نمایندگی می کنند به دست آورند. الزامات تحصیلی از یک کارفرما به کارفرمای دیگر بر اساس میزان مسئولیتی که به یک فروشنده داده می شود متفاوت است. برخی از فروشگاه‌ها ممکن است تاجرانی را فقط با مدرک دیپلم دبیرستان استخدام کنند، در حالی که برخی دیگر از داوطلبان می‌خواهند مدرک لیسانس تجارت داشته باشند. در سال 2012، BLS گزارش داد که بازرگانان مد میانگین حقوق سالانه تقریباً 106000 دلار داشتند.

وجه اشتراک آنها

پیش‌بینی شده بود که هر دوی این حرفه‌ها در سال 2010 تغییر کمی در استخدام داشته باشند. BLS پیش‌بینی کرد که فرصت‌های طراحان تا سال 2020 به هیچ وجه رشد نمی‌کند، اما همچنین پیش‌بینی کرد که فرصت‌ها برای تاجران در همان بازه زمانی 7 درصد رشد خواهد کرد. طراحی و تجارت هر دو زمینه‌های بسیار رقابتی هستند و افراد بیشتری نسبت به مشاغل موجود در تلاش برای یافتن فرصت‌ها هستند. هم طراحان و هم بازرگانان از نمایشگاه‌های تجاری بازدید می‌کنند تا آخرین روند مد را ببینند، و هر دو وظیفه دارند روندهای مد را تجزیه و تحلیل کنند تا در مورد نوع لباسی که احتمالاً در هر فصل به فروش می‌رسد، تصمیم‌گیری کنند.

چگونه آنها متفاوت است

طراحان مسئول ایده‌پردازی لباس و فکر کردن به اقلام جدید منحصر به فرد برای آوردن به صنعت هستند. بازرگانان لباس های موجود را جستجو می کنند و محصولات نهایی را برای فروش انتخاب می کنند. بازرگانان به طور متوسط ​​درآمد بیشتری نسبت به طراحان دارند و به احتمال زیاد برای تضمین شغل به تحصیلات عالی نیاز دارند. طراحان برای توسعه طرح های خود باید با تکنیک های ساخت لباس و دوخت آشنا باشند. بازرگانان از دانش کسب و کار و مهارت های سازمانی برای انتخاب محصولات و ایجاد نمایش هایی استفاده می کنند که احتمالاً سودآور هستند. تاجران می توانند از طریق تعدادی از سازمان ها، از جمله انجمن خرید آمریکا، گواهی نامه حرفه ای دریافت کنند

اطلاعات حقوق و دستمزد 2016 برای طراحان مد

بر اساس دفتر آمار کار ایالات متحده، طراحان مد در سال 2016 متوسط ​​حقوق سالانه 65170 دلار دریافت کردند. در پایین ترین سطح، طراحان مد 46020 دلار حقوق صدک 25 دریافت کردند، یعنی 75 درصد بیش از این مقدار درآمد داشتند. حقوق صدک 75 92550 دلار است، یعنی 25 درصد بیشتر درآمد دارند. در سال 2016، 23800 نفر در ایالات متحده به عنوان طراح لباس مشغول به کار شدند.

طراحان لباس چقدر درآمد دارند؟

طراحی مد اغلب با مدل های باند و لباس های عجیب و غریب همراه است، اما بیشتر طراحان لباس در زمینه هایی غیر از مد بالا کار می کنند. شرکت‌های پوشاک، شرکت‌های تئاتر یا رقص، و خرده‌فروش‌ها تنها تعدادی از کارفرمایان هستند که طراحان مد را برای ایجاد لباس، لوازم جانبی و کفش اصلی استخدام می‌کنند. اداره آمار کار اشاره می کند که برای تبدیل شدن به یک طراح لباس نیازی به تحصیلات رسمی نیست و خلاقیت، مهارت های فنی و دانش تولید لباس در این صنعت بسیار ارزشمند است. نگاهی به حقوق یک طراح مد در صنایع و مکان های مختلف بیندازید.

میانگین حقوق طراح مد

داده های ارائه شده توسط BLS نشان می دهد که متوسط ​​درآمد سالانه طراحان لباس در ماه می 2019 86110 دلار بوده است. متوسط ​​دستمزد کارگران در این شغل 41.40 دلار در ساعت است. 10 درصد پایین ترین طراحان لباس کمتر از 37260 دلار در سال درآمد داشتند، در حالی که 10 درصد طراحان برتر بیش از 149010 دلار درآمد داشتند. نیمی از تمام کارگران در این شغل حقوق طراح مد بین 52410 تا 100830 دلار داشتند.

حقوق طراح مد توسط ایالت

مشاغل برای طراحان لباس معمولاً در شهرهای بزرگ مانند نیویورک و لس آنجلس متمرکز است. طبق گزارش BLS، تقریباً 71 درصد از طراحان مد حقوق‌بگیر در ماه مه 2019 در نیویورک یا کالیفرنیا کار می‌کردند. طراحان در نیویورک در ماه مه 2019 به طور متوسط ​​92860 دلار در سال درآمد داشتند و کارگران در کالیفرنیا به طور متوسط ​​​​93870 دلار درآمد داشتند. سایر ایالت های پردرآمد شامل نیوهمپشایر، جایی که کارگران به طور متوسط ​​81280 دلار درآمد داشتند و اورگان، جایی که کارگران به طور متوسط ​​80220 دلار درآمد داشتند، بودند.

حقوق طراح مد بر اساس صنعت

طراحان لباس برای انواع مختلفی از شرکت ها در صنعت پوشاک کار می کنند و دستمزد از ناحیه ای به منطقه دیگر متفاوت است. طراحانی که برای عمده‌فروشان پوشاک کار می‌کردند در ماه می ۲۰۱۹ به‌طور میانگین ۸۵۳۷۰ دلار در سال، کارگرانی که در تولید پوشاک برش و دوخت کار می‌کردند به‌طور میانگین ۹۳۵۱۰ دلار و کسانی که خدمات طراحی تخصصی ارائه می‌دادند به‌طور میانگین ۱۰۰۹۶۰ دلار درآمد داشتند. طراحان لباس در صنعت فیلم سینمایی به طور متوسط ​​85850 دلار و طراحان درگیر در مدیریت شرکت ها و شرکت ها 91560 دلار درآمد کسب کردند

چشم انداز شغلی برای طراحان مد

ه.BLS پیش‌بینی می‌کند که استخدام طراحان مد از سال 2019 تا 2029 با نرخ 4 درصد کاهش می‌یابد. انتظار می‌رود اشتغال در تولید پوشاک که 7 درصد از مشاغل طراح مد را در می 2019 تشکیل می‌داد، کاهش یابد.
کاندیداهایی که آموزش رسمی در زمینه طراحی دارند و دارای مجموعه ای قوی از کارهای طراحی قبلی هستند، احتمالاً در مواجهه با رشد شغلی راکد و رقابت شدید، بهترین چشم انداز شغلی را خواهند داشت. زمینه های تحصیلی طراحی که باید برای مدرک تحصیلی خود در نظر بگیرید شامل تجارت مد، طراحی مد و هنرهای تجسمی است. به عنوان مثال مدرک طراحی و ساخت پوشاک که دانشگاه فناوری تگزاس ارائه می دهد.

حقوق مشاغل طراحی مد

برای ایجاد یک خط موفق لباس و اکسسوری، طراحان مد باید از روندهای فعلی مربوط به رنگ، طرح، پارچه و شکل آگاه باشند. برخی از طراحان مد در طراحی کفش یا لوازم جانبی تخصص دارند. تعداد کمی در طراحی لباس برای صنعت فیلم تخصص دارند. در حالی که آموزش رسمی معمولاً برای طراحان مد الزامی نیست، بسیاری از آنها مهارت های لازم مانند طراحی به کمک رایانه را در برنامه های رسمی پس از دوره متوسطه یاد می گیرند.

حقوق طراحان مد

اداره آمار کار گزارش می دهد که طراحان مد شاغل در ایالات متحده تا می 2011 به طور متوسط ​​35.54 دلار در ساعت یا 73930 دلار در سال درآمد داشتند. متوسط ​​حقوق طراحی مد گزارش شده به BLS 64690 دلار و 50 درصد از طراحی مد بود. حقوق از 44500 تا 90060 دلار در سال متغیر بود.

محدوده حقوق و دستمزد جغرافیایی

از سال 2011، نیویورک و مین بالاترین میانگین حقوق را برای طراحان مد در هر ایالت گزارش کردند که هر کدام 80650 دلار در سال بود. کالیفرنیا میانگین حقوق سالانه 72910 دلار را گزارش کرده است. ویسکانسین با 71960 دلار در رتبه چهارم قرار گرفت و پس از آن نیوهمپشایر با 71060 دلار قرار گرفت. ویرجینیا کمترین میانگین حقوق را برای طراحی مد با 44100 دلار در سال گزارش کرد.

محدوده حقوق و دستمزد بخش استخدام

طبق گزارش BLS، عمده فروشان تاجر پوشاک بیشترین تمرکز طراحان مد را در ایالات متحده داشتند و به طور متوسط ​​72450 دلار در سال به آنها دستمزد می دادند. آنهایی که توسط تولیدکنندگان پوشاک برش خورده و دوخته شده به کار گرفته می شدند به طور متوسط ​​73650 دلار در سال بودند. میانگین خدمات طراحی تخصصی 70050 دلار و تولید کفش 77730 دلار است. آنهایی که در صنعت تولید پوشاک فعالیت می کنند میانگین پایین 54010 دلار را گزارش کردند. طراحان مد شاغل در صنعت فیلم بیشترین درآمد را داشتند و به طور متوسط ​​101040 دلار در سال درآمد داشتند.

چشم انداز شغل

همانطور که محبوبیت صنعت مد از طریق وسایل نقلیه مانند مجلات و تلویزیون های واقعیت افزوده می شود، تعداد جوانانی که خواهان شغل در صنعت مد هستند نیز افزایش می یابد. متأسفانه صنعت مد برای پاسخگویی به این تقاضا شغل ایجاد نمی کند. BLS پیش‌بینی می‌کند که تعداد مشاغل موجود برای طراحان مد بین سال‌های 2010 و 2020 بسیار اندک تغییر خواهد کرد. فرصت‌های شغلی در خدمات طراحی تخصصی و در مناطق شهری نیویورک و کالیفرنیا، جایی که صنایع مد به شدت متمرکز هستند، بهترین خواهند بود.

اطلاعات حقوق 2018 برای طراحان مد

بر اساس دفتر آمار کار ایالات متحده، طراحان مد در ماه می 2018 متوسط ​​حقوق سالانه 72720 دلار دریافت کردند. در پایین ترین سطح، طراحان مد حقوق صدک دهم 46020 دلار را به دست آوردند، به این معنی که 90 درصد بیش از این مقدار درآمد داشتند. حقوق صدک 90 92550 دلار است، یعنی 10 درصد درآمد بیشتری دارند. در سال 2018، 25800 نفر در ایالات متحده به عنوان طراح لباس مشغول به کار شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *