شناخت نوع رنگ ها در طراحی لباس (قسمت دوم)

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
شناخت رنگها2

شناخت نوع رنگ ها در طراحی لباس

در قسمت دوم از پست شناخت انواع رنگ ها در طراحی لباس با انواع رنگ های برازنده، ستبر، ظریف و ملایم، سنتی، کلاسیک، خیال انگیز، شادوبازیگوش و … آشنا میشوید.

رنگ های برازنده ،زیبا، با سلیقه

اگر چه این رنگ های سمبلیک زیبا و ظریف نسبت به رنگ های قدرتمند از قدرت کمتری برخوردارند ولی کمتر خود را به بیننده  تحمیل می‌کنند. سیاه عقیقی و تونالیته تیره مانند، خاکستری های خنثی، خاکستریهای مایل به قهوه‌ای، در این گروه حضوری موثر دارند که به این ترکیب و این ثبات بیشتری می بخشند ارغوانی های  یاقوتی و ارغوانی های تیره زبزجدی تیره ،سبز زمردی، سبز مرمری، آبی کبود ،خاکستری ترمه ای، قهوه ای سموری، قرمز و لعل فام از دیگر رنگ های این گروه هستند برای ایجاد کنتراست و شدت بیشتر طلایی متالیک نقره ای و برنزی و مسی هم بسیار مناسب هستند

رنگ های ستبر و نیرومند

گروه پیچیده که نسبت به مجموعه رنگ های خاکی کمی کلاسیک تر هستند. این گروه رنگی بیشتر برای تداعی طعم و مزه مورد استفاده قرار می‌گیرد این های خوشمزه و اشتها آورند قهوه ای شکلاتی تمام پوشیده، شرابی قرمز بورگاندی،  شرابی ارغوانی، زرد شرابی براق ، شرابی سفید رنگ شراب سفید، ارغوانی آلویی و قرمز شاه توتی همه و همه در سبزه تاکستانی ضیافت تصویری وسوسه کننده ای را به نمایش می‌گذارند

 

رنگ های ظریف و ملایم

روشن‌ترین و شکننده ترین تمام مجموعه رنگها همین گروه رنگی است. ترکیب متعادل از رنگ های گرم و سرد این گروه گروه لطیف راحت ترین مجموعه رنگی برای ترکیب رنگ است در این گروه رنگهای کم رنگ روشن در کنار هم همزیستی مسالمت‌آمیز دارم همیشه با ته مایه ای  از سفیدیا خنثی های روشن، ترکیب زیبایی را به وجود می‌آورد. این گروه بیش از هر گروه رنگی دیگری ظرافت و آسیب پذیری بیشتری را نشان می‌دهد

 

رنگ های بازیگوش

همانطور که  بچه ها عاشق این رنگ ها هستند ما نیز رنگ های برون گرا را دوست داریم.ترکیبی از رنگ‌های گرم سرزنده و رنگ های سرد از تمام خانواده های رنگی سز زندگی بیش از حد آنها بیانگر حرکت، فعالیت، فراوانی، فراتر از همه اینها شادی مطلق است.

 

 

رنگ های انرژی پر جنب و جوش

این گروه به لحاظ حالات القایی با مجموعه رنگی بازیگوش همسان هستند ولی با این تفاوت که این گروه رنگی تکامل یافته تر است ولی همان حالت جنب و جوش را در خود حفظ کرده است. شدت میزان این جنب و جوش عمدتاً با ترکیب رنگ های گرم و روشن به بهترین شکل بیان شده است. پس زمینه سیاه با تونالیته های متوسط یا تاریک می تواند هیجان و بار اماتیک این ترکیب را بیشتر کنند در حالی که یک پس زمینه سفید می توان این حالت روشن تر سازد

 

سنتی

این مجموعه رنگ ها بسیار شبیه مجموعه  با سلیقه، برازنده و قدرتمند است. ولی تکیه کمتری به روی رنگ مشکی دارد. در  عوض این گروه تاکید بیشتری بر آبی دریایی نیمه پر رنگ و کلاً زیرمجموعه‌ی آبی، سبز شکاری، قرمز شرابی بورگاندی. قرمز شاه توتی، آلویی طلایی کهربایی، خاکستری متوسط تا تیره خاکستری مایل به قهوه ای و قهوه ای مایل به قرمز ماهاگونی دارد،. اینها رنگ های مهم و تاریخی هستند که حسی از پیوند را تداعی می‌کنند. اگر قرار باشد برای ایجاد ترکیب یا کنتراست بیشتر رنگ های متالیک مورد استفاده قرار گیرد رنگ مفرغی نافذ و طلایی براق بهترین انتخاب هستند.

 

کلاسیک

عنصری ترین و غیر قابل تغییرترین،  ترکیبات رنگی گروه کلاسیک هستند. این دسته از رنگ ها با اختلاف جزئی در طبیعت وجود دارد. قالوهسنگ‌ها، صخره‌ها، سنگ‌های قیمتی غار های بزرگ و کوچک همه اینها نشانه از قدمت و مجسمه های تاریخی کهن  و خاکی مانند مانند مجسمه ابوالهول هستند. این رنگها تونالیته های خنثی هستند تا شامل ساده ترین بژقهوه ای مایل به خاکستری خاکستری، خاکستری مایل به قهوه ای، در رنگ های معدنی می‌شود این مجموعه به وضوح دیده شده و در عین حال شامل پایه ای ترین ترکیبات و  بنیادی ترین رنگ های ساده یعنی سیاه و سفید نیز می‌باشند.

 

شاد سرزنده و با نشاط

این گروه رنگی نسبت به رنگ های روشن و برجسته گروه بازیگوش دارای رنگ های پیچیده تری است. این گروه رنگی برای تاکید بیشتر و ایجاد کنتراست از رنگ های پر رنگ تر استفاده می کنند. ترکیب آنها یک انتخاب آزاد و باز از رنگ هاست که احساس حرکت و سرمستی بیان میکند.

 

خیال انگیز

وسوسه کننده همانند یک بشقاب پاستیل و آب نبات.  رنگ های گروه خیالی به اندازه سایر گروه ها ساکت نیستند این مخلوط درهم و برهم از رنگ های سازنده از رنگ‌های سرزنده توجه بیشتری را در طلب می‌کند و شخصیت بیشتری را نسبت به رنگ‌های کم‌تر و آرام‌تر رنگها با تنالیته میانه از خود نشان می‌دهد. و اگر نیاز به استفاده از کنترل باشد و یا کرم نزدیک به سفید و کلان رنگهای کرم بهترین‌ها هستند چون از آنها طراوتی رنگهای شاد نمی کاهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.