رنگ‌ها و بافت‌های اکسپرسیو برترین گرایش‌های در سال 2023

فصل جدید منبع یابی آغاز شده است و تطبیق پذیری، راحتی خانه و تعادل بین کار و زندگی، محرک های اصلی در طراحی و نوآوری پارچه هستند.

هلن پالمر، رئیس مواد، بافتنی و منسوجات WGSN، در مورد مصرف کنندگانی که وارد سومین سال زندگی خود در یک بیماری همه گیر جهانی می شوند، گفت: «آنها هنوز هم به دنبال مواد بسیار لمسی و تسکین دهنده هستند. ما همچنین به این ایده نگاه می‌کنیم که لباس‌ها باید به نفع [پوشنده] باشند، چه در خانه بمانند تا بیرون بروند.»

در واقع، طراحان و برندها وظیفه دارند نه تنها راحتی روزمره را در پارچه‌ها و لباس‌هایی که تولید می‌کنند، فراهم کنند، بلکه ارزش افزوده‌ای را نیز فراهم کنند – خواه محافظت در برابر آب و هوا، خواص ضد میکروبی، پایداری یا دوام باشد. در موارد دیگر، پارچه ای که حس آشنایی و دلتنگی را فراهم کند کافی است.
پالمر در یک وبینار مد Informa Markets توضیح داد که چگونه این عوامل بر روند منبع پوشاک پاییز/زمستان 22-23 و بهار/تابستان 2023 تأثیر می‌گذارند و چگونه آنها در سه «ایده بزرگ» برای این فصل قرار می‌گیرند.
کوره کابین*
در ارتباط با فضای باز و حفاظت، Cabincore بر نیاز به پارچه‌هایی تاکید می‌کند که کاربر را هم گرم و هم خنک نگه می‌دارد، و همچنین طرح‌های مدولار که رویکردی بدون ضایعات را ترویج می‌کنند.

پالمر گفت: ‘این جایی است که پارچه های فنی و عملکرد باید به سمت الیاف طبیعی متمایل شوند.’
پشم های بازیافت شده با GRS ، پشم آلپاکا و محیر ، توئیت ، بول ها و پلی آمید بازیافت شده و نایلون در اینجا زندگی می کنند. پشم گوسفند ، برس دوتایی ، فلانل و پودر و دوخته شده ، پارچه های کلیدی هستند ، در حالی که الگوهای الهام بخش از دنیای کمپینگ و پیاده‌روی هستند.

الگوهای سنتی مانند چک ، تخته و نوارهای پتو از فاکتور دنج موضوع استفاده می کنند ، اما شاه ماهی های کلاسیک ، Houndstooth و ژاکاردهای هندسی آن را بالا می برند.
الیاف کلیدی شامل پنبه دارای گواهی GOTS و BCI، Tencel، ترکیبات کشمیر، پنبه و پشم بازیافتی دارای گواهی GRS است. پارچه‌هایی مانند پارچه جناغی و شاه ماهی، دندان سگ تازی و توله‌سگ و توید، حال و هوای علمی می‌افزایند، در حالی که پارچه‌های فلانل، نمد و پشم بره راحتی و نرمی را به شما می‌دهند.

روند دانشگاه فرصت هایی را برای تضاد الگوها دعوت می کند، و گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. چاپ ها شامل چهارخانه و تارتان های سنتی، چک شاهزاده ولز، راه راگبی، الماس آرژیل، گرافیک پاپ، نشان، آرم و گل است.

رنگ‌های پاستلی روشن و بافت‌های بازیگوش، نحوه تعریف لباس مهمانی توسط مصرف‌کنندگان را تغییر می‌دهند. پالمر خاطرنشان کرد: مصرف‌کنندگان می‌خواهند چیزی «خودنمایی و خاص» را در یک رویداد بپوشند، اما پس از آن می‌خواهند آن را تا حدی پایین بیاورند و به‌طور معمولی بپوشند.

او گفت: «ما کدهای پوشیدن مناسبت‌ها را با [لباس‌هایی که] احساس شاداب‌تری دارند، بشکنیم.
ساتن های پشت کرپ، نوعی ابریشمی چین دار، بافتنی و بافت مویر، تافته، ژاکارد مات/براق و بافت های دوبی مواد کلیدی هستند. طراحان برای دستیابی به این مواد باید به دنبال جایگزین های الیاف پایدار مانند پلی استر بازیافتی و لورکس فلزی، سلولزی ویسکوز دارای گواهی FSC و Tencel باشند.

با این حال، این تأکید بر لباس‌های مهمانی پوشیدنی، چاپ‌ها و تریم‌های دلپذیر را از بین نمی‌برد. گل‌های گلدار، توری چند رنگ، گلدوزی‌ها، طرح‌های روسری و تزئینات برجسته مانند پرهای رنگارنگ ضروری هستند.
رنگ هایی که باید بدانید
پالمر گفت WGSN برای کمک به یک زنجیره تامین که قبلاً تحت فشار قرار گرفته و طرح‌های بدون فصل را به عنوان یک استراتژی محصول پایدار ترویج می‌کند، یک پالت رنگی سالانه ایجاد کرد تا به عنوان پایه‌ای برای رنگ‌های فصلی کلیدی عمل کند.

درخشش قرمز، خاک رس ایتالیایی، لانه زنبوری و کاکائو گرما را فراهم می کنند، در حالی که خزه، جید، شیر جو دوسر و بلوط تیره به طبیعت اشاره می کنند. وردیگریس، رنگ سبز جواهری، و آبی لازولی، آبی کبالتی اشباع، خوش بینانه و غنی هستند که در حال حاضر از مجموعه پاییز/زمستان 22-23 مردانه استفاده کرده اند. روی کیفیتی آینده نگر به ارمغان می آورد.

رنگ های پاییز/زمستان 22-23 رنگ های زمینی اما مجلل هستند. رنگ های کلیدی شامل مرجانی شیرین، مرکبات محو شده، برنج ساتن، سدر تیره، پیوتر و موارد دیگر می شود. با رنگ هایی مانند رز وحشی، فوشیا، فریزیا زرد و دریای فیروزه ای، بهار/تابستان 2023 تعادل و امید را فراهم می کند.

تماس با ما