راهنمای پارچه: درباره چرم بیاموزید

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
چرم

راهنمای پارچه: درباره چرم بیاموزید

از کت چرمی به پاشنه بلند، چرم جای خود را به عنوان یک ثابت در صنعت مد تضمین کرده است، اما چه چیزی باعث می شود این کیفیت، پارچه با دوام بسیار محبوب باشد؟ ساخته شده از پوسته ها و پوسته های حیوانی، چرم برای موارد مختلفی برای بیش از 7000 سال استفاده شده است و امروز هنوز یک نساجی محبوب است

چرم چیست؟

چرم هر پارچه ای است که از پوست پنهان یا پوست ساخته شده است. پوست های مختلف از انواع مختلف حیوانات و تکنیک های مختلف درمان حاصل می شود. در حالی که گاوچران محبوب ترین نوع پوست حیوانات مورد استفاده برای چرم است که شامل حدود 65 درصد از کل چرم تولید شده است، تقریبا هر حیوانی را می توان به چرم، از کروکودیل ها به خوک ها به خوک ها تبدیل کرد. چرم یک پارچه مقاوم در برابر با دوام، چین و چروک است و می تواند بر روی بسیاری از ظاهر های مختلف و احساس بر اساس نوع حیوان، درجه و درمان باشد. تاریخچه چرم بیش از 7000 سال است.

چرم چطور ساخته میشود ؟

چرم ساخته شده توسط برنزه کردن و درمان حیوانات خام خام، و یا rawhide. فرایند برنزه باعث می شود چرم با دوام و پایدار، به عنوان عوامل برنزه کمک به تعادل پروتئین در پوست به طوری که می تواند به روش های مختلف استفاده شود. چرم خام می تواند سفت و خشک شود، اما چرم برنزه می تواند برای مدت طولانی باقی بماند.

انواع مختلفی از حیوانات و فرآیندهای دباغی وجود دارد که می توان از آنها در فرآیند چرم سازی استفاده کرد. به طور کلی، تولید چرم شامل سه مرحله است: آماده سازی، دباغی و پوسته کردن.
1.اول، قطعه چرم برای فرآیند برنزه آماده می شود. مو باید از پنهان برداشته شود، و برخی از پوست ها خیس شده و سفید می شوند.
2.سپس چرم برنزه می شود این فرآیند شامل درمان پنهان با عوامل مختلف برنزه، اینکه آیا نمک کروم یا روغن های گیاهی برای ایجاد یک قطعه نرم از چرم است.
3.در نهایت، چرم از طریق فرآیند پوسته‌کاری می‌رود، که قطعه چرمی را نرم و خشک می‌کند و آن را برای استفاده نهایی آماده می‌کند، خواه رنگ شود یا سنباده.

سبزیجات برنزه در مقابل چرم کروم برنزه: تفاوت چیست؟

چرم را می توان به روش های مختلف تحت درمان قرار داد، هرچند دو روش دبیرخانه محبوب رایج ترین هستند.
.چرم دباغی گیاهی.*دباغی گیاهی که توسط مصریان و عبرانیان در سال 400 قبل از میلاد ایجاد شد، یکی از اولین روش هایی است که برای دباغی چرم توسعه یافته است. در این فرآیند از مواد گیاهی مانند پوست درخت برای ایجاد رنگ قهوه ای روشن استفاده می شود. با این حال، رنگ نهایی می تواند به نوع حیوان و انواع مواد استفاده شده بستگی داشته باشد. دباغی سبزیجات منجر به چرم بسیار انعطاف پذیر می شود.

.چرم کروم تانک. برنزه کردن کروم به دلیل نمک های کروم مورد استفاده در فرآیند دباغی نامگذاری شده است. این یکی از محبوب‌ترین راه‌ها برای برنزه کردن چرم است، زیرا این فرآیند حدود یک روز طول می‌کشد و نتیجه نهایی به اندازه چرم دباغی شده گیاهی تغییر رنگ نمی‌دهد.

چرم چیست؟

کاربردهای زیادی برای کالاهای چرمی وجود دارد و محصولات چرمی شامل پوشاک و دکوراسیون منزل می باشد.

.لباس:  چرم اغلب برای اقلام لباس مانند کاپشن چرم، شلوار چرم، لباس های چرمی، پیراهن چرم و غیره استفاده می شود.
.مبلمان: چرم یک اثاثه یا لوازم داخلی محبوب برای نیمکتها، صندلی. صندلی های خودرو اغلب نیز در چرم قرار دارند و یک چرم داخلی اغلب در وسایل نقلیه لوکس استاندارد است.
ه.Bookbinding: چرم یک ماده محبوب برای اتصال کتاب های سختگیرانه است و برای برخی از کتاب ها استفاده می شود. اکثر چرم مورد استفاده برای bookbinding، سبزیجات برنزه شده است، زیرا این باعث می شود چرم نرم، نرم، و به راحتی با اطلاعات در ستون فقرات کتاب برجسته شود.

8 نوع مختلف چرم

چرم بالا چرمی ضخیم ترین و دوام ترین چرم است زیرا این نوع چرم شامل لایه بیرونی پنهان است که به عنوان دانه شناخته می شود. چند نوع چرم بالا دانه وجود دارد، از جمله دانه کامل، دانه اصلاح شده، و nubuck.

.دانه کامل به عنوان بالاترین کیفیت چرمی محسوب می شود، زیرا شامل تمام دانه ها می شود که باعث می شود بسیار با دوام باشد.

.چرم اصلاح شده دانه هنوز شامل دانه های بالایی است، اما دانه ها برای ایجاد یک ظاهر انسجام بیشتر و از بین بردن برخی از معایب در چرم درمان شده یا شسته شده اند.
.طرف غلات Nubuck به پایین می شود تا آن را به ظاهر صاف، تقریبا مانند جیر.

چرم خرد شده از چرم باقی مانده به نام کوریوم پس از جدا شدن دانه های رویی ساخته می شود. این چرم به اندازه چرم با دانه بالا قوی و بادوام نیست، اما بدون دانه رویی نرم تر و صاف تر است. انواع چرم اسپلیت عبارتند از جیر، چرم دو ریخته و چرم لاکی.
.جیر از زیرین پوست حیوان ساخته شده است، که دارای نرم و صاف و صاف است و معمولا از حیوانات جوان تر ساخته شده است، زیرا پوست حیوانات مسن تر می شود.
.به چرم دو ریخته لایه ای از وینیل اضافه شده است که ظاهر چرم تمام دانه را به آن می دهد، اما این باعث می شود سفت تر شود و کیفیت بالایی نداشته باشد.
.چرم ثبت اختراع دارای یک لاک لاک شده است اضافه شده به آن را به آن را به ظاهر صاف و براق.

انواع دیگر چرم عبارتند از

.چرم باند – چرم چسبیده با برداشتن ضایعات چرمی و ترکیب شدن آنها با یکدیگر برای ایجاد ظاهر یک ورق کامل چرم ساخته می شود.
.چرم مصنوعی – این یک نوع چرم واقعی نیست زیرا از پوست حیوانات ساخته نشده است و در عوض از مواد مصنوعی ساخته شده است. این از یک پایه پلاستیکی ساخته شده و شبیه چرم است، اگرچه دوام و ماهیت متخلخل آن مانند چرم واقعی نیست. در حالی که این نوع چرم عاری از ظلم و ستم است، اما اثرات زیست محیطی ناشی از تولید مواد ساخت بشر دارد.

آموزش طراحی لباس و پارچه با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *