راهنمای مبتدیان برای طراحی آسان لباس های خود

اگر تا به حال رویای طراحی یا ساخت لباس های خود را داشته اید، به جای درستی آمده اید. طراحی لباس‌های خود به شما این امکان را می‌دهد که لباس‌هایی بسازید که کاملاً متناسب و مناسب شما باشد، و با انبوهی از پارچه‌های زرق و برق دار موجود و طرح‌های بسیار مختلف برای انتخاب، واقعاً زمان بهتری برای شروع وجود نداشته است.
طراحی مد به طور مداوم در حال تحول و هیجان‌انگیز است، بنابراین، این خبر خوبی است اگر شما یکی از چالش‌هایی هستید که تغییر سریع روندها ایجاد می‌کند. علاوه بر این، در نتیجه اشتهای سیری ناپذیر مد برای چیزهای جدید و قابل توجه، این فرصت را برای شما فراهم می کند که خارج از چارچوب و نوآوری های تولد فکر کنید. به عبارت ساده، اگر از قبل وجود داشته باشد، صنعت ممکن است توجه زیادی به آن نکند، با این حال، اگر جدید و هیجان انگیز باشد، کانون توجه شما را جستجو می کند. از تعداد افرادی که جسورانه با خلاقیت های خود به دنیای عادی رفتند، شگفت زده خواهید شد، اما در نتیجه به ستاره شدن رسیدند. بنابراین، چه می‌خواهید یک طراح موفق شوید یا فقط می‌خواهید لباس‌های زیبا برای خود و خانواده بسازید، وفاداری واقعی به خودتان یک قدم ضروری است.

هنگامی که نبوغ خود را پیدا کردید، می توانید به نحوه طراحی لباس فکر کنید. در حالی که هر طراح سبک خاص خود را دارد، اصول اولیه طراحی لباس یکسان است. به این معنا که، چه به سمت قطعات شیک بی‌انتها یا گزینه‌های آوانگاردتر کشیده شوید، دانش پایه آنقدر تغییر نمی‌کند. در نتیجه، ما شش نکته اساسی را برای کمک به شما در شروع طراحی لباس جمع‌آوری کرده ایم.

6 نکته ضروری در مورد نحوه طراحی لباس را بررسی کنید…

1. با یادگیری اصول اولیه شروع کنید

اگر در طراحی لباس های خود تازه‌کار هستید، ابتدا باید اصول اولیه را بیاموزید. برای طراحی لباس های خود نیازی به استاد بودن ندارید، بلکه باید دیدگاه خود را به صورت بصری بیان کنید. با نگاه کردن به طرح های دیگران شروع کنید تا ایده بگیرید. همچنین می توانید در کلاس طراحی یا طراحی مد شرکت کنید. چگونه لباس های خود را طراحی کنیم

هنگامی که نحوه ترسیم طرح ها را بدانید، باید نحوه خیاطی را یاد بگیرید. حتی اگر خودتان قطعات را به هم ندوختید، باید اصول اولیه دوخت را بدانید. یادگیری در مورد انواع مختلف پارچه، تثبیت کننده ها، لوازم جانبی و غیره به شما در طراحی لباس های خود کمک زیادی می کند. الگوهای رایگان زیادی به صورت آنلاین برای مبتدیان موجود است.

2. در مورد صنعت مد بیاموزید طراحی لباس خود را

برای اینکه بتوانید لباس هایی را طراحی کنید که شما و دیگران آن را دوست داشته باشید، باید تا آنجا که می توانید درباره صنعت مد بیاموزید. به یاد داشته باشید، یک سبک محبوب اکنون ممکن است چند ماه دیگر محبوب نباشد، بنابراین باید یاد بگیرید که از قبل فکر کنید. با خواندن نشریات متمرکز بر مد مانند Style Rave، در صنعت پرسرعت پیشتاز خواهید ماند و در مورد روندها و اتفاقات عمومی در این صنعت به‌روز خواهید بود.

3. استفاده از فناوری طراحی را یاد بگیرید

فناوری در چند سال اخیر تغییرات زیادی کرده است. اکنون ابزارها و برنامه های بیشتری نسبت به قبل در دسترس طراحان قرار گرفته است. بنابراین، علاوه بر دانستن نحوه طراحی و نحوه خیاطی، همچنین باید بدانید که چگونه از این ابزارها به طور مؤثر استفاده کنید. Adobe Illustrator و Photoshop مکان های عالی برای شروع هستند.

4. خلاق باشید

همانطور که قبلاً گفته شد، نمی‌توانید خلاقیت را تحت تأثیر قرار دهید. اکنون زمان آن است که از تخیل خود برای ایجاد طرحی مناسب برای شما استفاده کنید. شما باید در مورد سبک کالا، رنگ، نوع پارچه ای که قصد استفاده از آن را دارید و اینکه آیا لوازم جانبی را به کالای خود اضافه کنید یا خیر فکر کنید. اگر در حال طراحی لباس برای افراد دیگر هستید، پس باید با در نظر گرفتن آن شخص طراحی کنید. به عنوان مثال، اگر در حال طراحی لباس برای یک کودک هستید، ممکن است ایده خوبی باشد که پارچه سختی را انتخاب کنید که به راحتی قابل شستشو باشد.

5. از کروکی استفاده کنید

وقتی ایده ای به دست آوردید، نکته بعدی ترسیم آن است. بسیاری از طراحان مد انتخاب می کنند که از کروکی (الگویی از طرح کلی بدن) استفاده کنند تا مجبور نباشند هر بار زمانی را صرف کشیدن یک فیگور از ابتدا کنند.

هنگامی که طرح کلی یک شکل را به دست آوردید، می توانید شروع به کشیدن لباس خود در بالا کنید. استفاده از مداد ایده خوبی است تا بتوانید به راحتی هر اشتباهی را پاک کنید. همیشه ایده خوبی است که قبل از اضافه کردن جزئیات روی لباس، طرح کلی لباس را بکشید. هنگامی که طراحی شما کامل شد، باید طرح کلی را با قلم دور بزنید. سپس می توانید طرح خود را رنگ آمیزی کنید.

6. یک مانکن بخرید

وقتی طراحی شما کامل شد، می توانید شروع به ساخت لباس کنید. اکثر طراحان خرید مانکن را در این مرحله انتخاب می کنند زیرا به آنها کمک می کند تا لباسی متناسب با شکل انسان تولید کنند. مانکن‌ها در طول سال‌ها پیشرفت زیادی کرده‌اند و اکنون بسیار واقعی‌تر از طرح‌های سنتی هستند.

با کشیدن الگوی خود روی کاغذ ردیابی یا پخت شروع کنید، اما به یاد داشته باشید که در حین حرکت روی قطعات برچسب بزنید. هنگامی که الگوی شما کشیده شد، می توانید از آن برای ایجاد یک ماکت از لباس خود استفاده کنید. دور تکه های الگوی خود را روی یک پارچه ارزان قیمت، مانند موسلین بکشید. سپس می توانید قطعات را به هم بدوزید تا یک نسخه ساختگی از طرح خود بسازید. چگونه لباس های خود را طراحی کنیم

هنگامی که همه قطعات به هم دوخته می شوند، می توانید طرح خود را ارزیابی کرده و هر گونه تغییری که نیاز دارید ایجاد کنید. سپس می توانید آن را در مواد مورد نظر خود دوباره ایجاد کنید. و بس اولین طرح شما کامل شد!

چه کسی رویای این را ندارد که بتواند لباس های خود را بسازد؟ طراحی لباس های خود به شما این امکان را می دهد که چیزی منحصر به فرد، کاملاً متناسب و مطابق با نیازها و سبک شما بسازید. به جای رویاپردازی در مورد طراحی یک آیتم که برای شما مناسب است، چرا آن را انجام ندهید؟ نحوه طراحی لباس

تماس با ما