راهنمایی برای برنامه کسب‌وکار چیست؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

راهنمایی برای برنامه کسب‌وکار چیست؟

آیا تا به حال در یک شغل کار کرده اید و عبارت ‘لباس تجاری’ را شنیده اید؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که ‘لباس تجاری چیست؟’ یا ‘چگونه یک نفر الزامات لباس تجاری را برآورده می کند؟’ اگر دارید، پس خوش شانس هستید.

در این راهنمای ‘لباس تجاری چیست’، ما به چهار نوع لباس نگاهی می اندازیم و نمونه هایی از لباس های مردانه و زنانه را در هر یک از این لباس ها ارائه می دهیم.

لباس تجاری چیست؟

اول، ‘لباس تجاری’ به سادگی کد لباس مناسبی را که کارمندان باید هنگام آمدن به محل کار بپوشند را توصیف می کند. این کد لباس شامل لباس، کفش و لوازم جانبی است. پوشیدن لباس تجاری مناسب به کارفرمایان، کارمندان و مشتریان شما این امکان را می دهد که بدانند شما برای حرفه ای بودن و تاثیرات بصری خوب ارزش قائل هستید. همیشه برای تحت تاثیر قرار دادن لباس بپوشید.

شرکت های مختلف قوانین متفاوتی در مورد لباس های تجاری مناسب دارند تا فرهنگ و ارزش های شرکت را منعکس کند. برخی از شرکت ها ممکن است به لباس های رسمی تری نسبت به دیگران نیاز داشته باشند. به عنوان مثال، یک وکیل قرار است لباس متفاوتی نسبت به مربی مهدکودک داشته باشد، زیرا یک وکیل با مشتریان سطح بالا رسیدگی می کند در حالی که معلم با کودکان سروکار دارد.

با این حال، برخی از موقعیت های شغلی در همان شرکت ممکن است به لباس های تجاری متفاوتی نیاز داشته باشند. در حالی که از معلم مهدکودک انتظار نمی رود که مانند یک وکیل رسمی لباس بپوشد، مدیر مدرسه ممکن است مجبور شود چیزی بین دو سطح بپوشد، زیرا مدیر معلمان را رهبری می کند.

لباس های تجاری نیز به این است که بدانیم چه چیزی برای پوشیدن در محل کار مناسب نیست. اگر معلم مهدکودک هستید، مناسب نیست که مانند یک وکیل لباس بپوشید، زیرا لباس خیلی شیک است و باعث می شود افراد از شغل شما منحرف شوند. اطلاعات بیشتر در مورد آنچه که نباید بپوشید را می توانید در زیر بیابید.

در حالی که ممکن است لازم باشد از شرکت یا کارمند دیگری بپرسید که لباس تجاری خاص آنها چیست، بیایید جلوتر برویم و به این چهار نوع نگاه کنیم: سنتی/حرفه ای/رسمی، گاه به گاه هوشمند، گاه به گاه تجاری و غیر رسمی.

1. سنتی/حرفه ای/رسمی

لباس‌های تجاری سنتی/حرفه‌ای/رسمی رسمی‌ترین لباس از این چهار مورد است. این لباس تجاری عمدتاً برای محیط های محافظه کار یا مشاغل شرکتی با کدهای لباس سخت مانند بانکی، مالی، دولتی یا قانونی است. معمولاً سنتی/حرفه ای/رسمی رنگارنگ یا روشن نیست و به طور خاص برای شما طراحی شده است.

از مردان انتظار می رود کت و شلوار و کراوات رسمی تیره یا خنثی (خاکستری یا سرمه ای) یا ژاکت ورزشی، شلوار مجلسی و پیراهن دکمه دار سفید یا روشن با کراوات بپوشند. لوازم چرمی (کفش لباس، کمربند، کیف و غیره) باید ظاهر را کامل کنند. ساعت و ادکلن هم کمک می کند.

خانم ها می توانند یک لباس زیبا، کت شلوار یا کت و شلوار دامن بپوشند. اطمینان حاصل کنید که بالا به نظر رسمی است، مانند یک پیراهن یا بلوز دکمه دار. جوراب ساق بلند یا جوراب شلواری و کفش های پنجه بسته، از جمله پاشنه بلند و تخت، انتظار می رود. باز هم، اکسسوری های چرمی و جواهرات ظریف و در عین حال ظریف، کمربند، آرایش و عطر، این ظاهر را کامل خواهند کرد.

2. گاه به گاه هوشمند

لباس‌های گاه به گاه هوشمند تجاری یک قدم پایین‌تر از سنتی/حرفه‌ای/رسمی هستند اما همچنان شیک و مد روز هستند. این لباس تجاری معمولاً انتخاب خوبی برای مصاحبه، جلسات یا مشاغل رسمی است.

برای آقایان، با یک ژاکت یا کت اسپرت شروع کنید. یک پیراهن تجاری دکمه دار اضافه کنید. کراوات اختیاری است ظاهر را با شلوار مجلسی یا شلوار خاکی کامل کنید. همان اکسسوری ها و کفش های مجلسی سنتی/حرفه ای/رسمی اعمال می شود.

زنان چند گزینه بیشتر برای گاه به گاه هوشمند دارند. یک ژاکت، ژاکت کش باف پشمی یا ژاکت زیبا می تواند با شلوار یا دامن کار کند. تاپ می تواند شامل بلوزهای طرح دار یا یقه اسکی باشد. لباس‌های زیبا که روی زانو متوقف می‌شوند یکی دیگر از احتمالات است. شلنگ، کفش مجلسی و لوازم جانبی مشابه فوق باید اعمال شود.

3. بیزینس گاه به گاه

از بین این سه، این احتمالاً محتمل‌ترین دسته است که در مشاغل و ادارات اتفاق می‌افتد. گاه به گاه تجاری اجازه می دهد تا لباس های راحت تری داشته باشید اما همچنان برای مصاحبه ها، جلسات و وظایف عادی اداری مناسب است. اگر مطمئن نیستید که کارتان رسمی‌تر است یا غیررسمی‌تر، تا زمانی که متوجه نشدید، به سراغ کسب‌وکار کژوال بروید.

مردان می توانند لباس های خاکی، شلوار یا شلوار با پیراهن یقه دار یا پیراهن گلف/پلو بپوشند. کت ها و کت های اسپرت با کراوات اختیاری هستند و ژاکت ها یا جلیقه ها می توانند کار کنند. در حالی که کفش‌ها و اکسسوری‌های چرمی می‌توانند کاربرد داشته باشند، نیازی نیست که مانند سایر دسته‌ها ظاهر رسمی داشته باشند. درعوض، کفش های لوفر یا چکمه را امتحان کنید.

خانم ها می توانند یک لباس، یک شلوار زیبا، مانند رنگ خاکی، یا یک دامن مدادی با بلوز یا ژاکت بپوشند. بلیزر، ژاکت کش باف پشمی و ژاکت نیز می توانند کار کنند. برای کفش، به کفش های تخت، چکمه یا پاشنه کوتاه فکر کنید. لوازم جانبی از جمله جواهرات و کمربندها باید ساده باشند.

4. گاه به گاه

غیررسمی ترین این چهار مورد، لباس های غیررسمی تجاری است که اغلب در دفاتر غیررسمی یافت می شود. شما اغلب می توانید لباس های غیر رسمی را در خارج از دفتر نیز بپوشید.

برای مردان و زنان، این به معنای شلوار غیررسمی یا شلوار جین تیره با تی شرت، ژاکت، جلیقه یا گرمکن است. مردان می توانند پیراهن های یقه دار یا بدون یقه و زنان می توانند بلوز با دامن بپوشند. کفش‌های غیررسمی مانند کفش‌های کتانی یا صندل و اکسسوری‌ها ظاهر را کامل می‌کنند.

لباس های تجاری چه چیزی نباید بپوشید

مهم نیست که با کدام لباس تجاری می روید، برخی از مقالات لباسی وجود دارد که همیشه باید از آنها اجتناب کنید، حتی با لباس های تجاری غیر رسمی. هرگز از لباس‌های پاره، تکه تکه یا لباس‌هایی که ناحیه میانی، ران یا سینه را نشان می‌دهند، نپوشید. همچنین باید از پوشیدن لباس های ساحلی، از جمله دمپایی، و شلوار ورزشی اجتناب شود.

هرگز لباس های شلخته، چروک و ژولیده نپوشید. کفش های پاشنه بلند بالای چهار اینچ نپوشید و همچنین از جواهرات پر سر و صدا و شیک خودداری کنید. به طور معمول، هرچه جواهرات کمتری بپوشید، بهتر است.

بیش از هر چیزی، مطمئن شوید که لباس‌هایتان به تن شما می‌آیند. لباس هایی که خیلی تنگ یا گشاد هستند نه تنها برای پوشیدن ناراحت کننده هستند بلکه می توانند شما را غیرحرفه ای نشان دهند. همانطور که قبلا ذکر شد، حفظ یک تصویر حرفه ای در محل کار بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *