در تلاش هستید که پروژه طراحی لباس خود را از کجا شروع کنید؟انواع پارچه

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

در تلاش هستید که پروژه طراحی لباس خود را از کجا شروع کنید؟انواع پارچه

کنف

به عنوان یک پارچه، کنف تمام گرما و نرمی منسوجات طبیعی را فراهم می کند. کنف بسیار متنوع است و می توان از آن برای محصولات بی شماری استفاده کرد. نمونه‌هایی از لباس‌هایی که معمولاً با کنف ساخته می‌شوند شامل دامن، شلوار، ژاکت، لباس، تی‌شرت، هودی است. به طور خاص، این نوع پارچه برای تی شرت ها بسیار محبوب است زیرا در برابر پارگی مقاوم و بادوام است.

به دلیل قدرت جذب بالا و دوام پارچه، استفاده از آن در حوله ها بسیار محبوب است. کنف مخلوط با الیاف دیگر به راحتی ویژگی های مطلوب منسوجات مد و خانگی را در خود جای می دهد.

پشم

پشم ضعیف ترین الیاف نساجی کاملا طبیعی است. اما جذب عالی دارند، رطوبت مجدد زیاد است و نسبت به سایرین گرمتر هستند.

پارچه های پشمی در برابر چین و چروک مقاومت می کنند و انعطاف پذیرترین الیاف هستند زیرا چین و چروک طبیعی دارند که به آن کمک می کند شکل خود را حفظ کند. هنگامی که لباس یا پارچه بخار می شود، چین و چروک ها از بین می روند. پارچه همچنین می تواند تحت تأثیر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید قرار گیرد.

چرم

تنوع چرم در رنگ، بافت، بو، مقاومت سطحی و دسته چرم بسیار زیاد است که این محصول را منحصر به فرد و ارزشمند می کند. چرم‌ها می‌توانند به همان اندازه طبیعی باشند که در چرم گیاهی خالص مشاهده می‌شود یا به اندازه یک صندلی خودرو با عملکرد فوق‌العاده تصفیه شده باشند.

چرم را می توان طوری ساخت که آب را جذب کند، در برابر آب مقاومت کند یا کاملا ضد آب باشد.

خیاطی با دست مهارت بسیار مهمی در چرم‌کاری است و در صورتی که سابقه خیاطی نداشته باشید یکی از سخت‌ترین پارچه‌ها برای دوخت است.

ابریشم مصنوعی

پارچه ویسکوز معمولی یا ابریشم مصنوعی سبک وزن، بسیار روان است. روش فوق العاده پوشاندن آن بر روی بدن دلیل این است که بسیاری از لباس هایی که در فروشگاه ها می بینید از این پارچه ساخته شده اند.

مصرف کنندگان باید در رابطه با استفاده صحیح و مراقبت از پارچه های ساخته شده از الیاف ابریشم مصنوعی از چندین احتیاط آگاه باشند. ریون معمولی یا ویسکوز دارای استحکام مرطوب پایینی است که در نتیجه باعث از بین رفتن پایداری یا تمایل به جمع شدن یا کشش آسان در هنگام خیس شدن می شود.

این ساده ترین پارچه برای دوخت نیست، پارچه کاملاً لیز است، دوخت را به یاد ابریشم می اندازد. اما ظاهر آن به شما، در نهایت، استرس و زمانی را که صرف کرده اید، جبران می کند.

نایلون

نایلون آب را جذب نمی کند – این برای برخی پروژه ها عالی است، اما به این معنی است که پارچه نایلونی و حرکت با هم ترکیب می شوند و الکتریسیته ساکن ایجاد می کنند. نایلون تا حدودی ظاهر و احساس ابریشم دارد.

الیاف نایلون بادوام، نسبتاً الاستیک، سبک وزن هستند و آب بسیار کمی را جذب می کنند، بنابراین لباس های ساخته شده از نایلون به راحتی شسته و خشک می شوند.

در مورد دوخت توجه داشته باشید که برای کاهش ساییدگی نایلون از قیچی تیز یا برش پارچه چرخشی استفاده کنید. در مرحله بعد، پارچه را با کشیدن پارچه در دو طرف سوزن محکم نگه دارید، به جای اینکه پارچه را بکشید و هرگز نایلون ریپس استاپ را سنجاق نکنید.

الیاف یا پارچه پولی استر

پلی استر معایب خاص خود را دارد اما اگر پلی استر باکیفیت بخرید این پارچه کیفیت های زیادی به شما می دهد. گاهی اوقات افراد اگر ترکیب پارچه را نبینند اشتباه می‌کنند، می‌تواند به یاد ابریشم، پنبه یا حتی کتان باشد. پلی استر دارای پوشش عالی، سهولت نگهداری، کشش کافی است، لباس ها می توانند واقعاً لوکس به نظر برسند.

انواع پارچه های طبیعی و مصنوعی که امروزه در دسترس هستند، انتخاب گسترده ای از الیاف را برای استفاده ارائه می دهند. اما همه پارچه‌ها از یک جهت کامل نیستند. همه آنها ویژگی های خوب، منصفانه و ضعیفی دارند. با ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی با هم می توانیم پارچه های بسیار خوبی به دست آوریم. در نتیجه، ما پارچه های تنفس پذیر، بادوام و مقاوم در برابر چروک (ترجیح شخصی من) داریم.

نتیجه اینکه همیشه 100% پنبه بهتر از 60% پلی استر نیست. 40% ترکیب پارچه پنبه ای! این بستگی به طراحی لباس، بازار هدف، مفهوم و غیره دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما