درس های رهبری کسب و کار از طراحان لباس پیشرو جهان

درس‌های رهبری کسب‌وکار مانند جواهری هستند که حرفه‌ای‌ها را در کسب برتری غنی و توانمند می‌سازند. درس‌ها و دیدگاه‌های رهبری طراحان لباس نمادین در سطح جهانی برای طراحان، کارآفرینان مد و حرفه‌ای‌های نوپا بسیار حیاتی است، زیرا این درس‌ها دیدگاه‌های درستی را در صنعت مد بی‌ثبات، پیچیده و نامطمئن امروزی به آنها می‌دهد. دانشگاهیان همچنین دامنه تحقیقاتی عظیمی را در پیوند دادن ویژگی‌های انسانی و موفقیت‌ها در کسب‌وکارهای مد یافتند (Kusumsiri, N & Jayawardane, A.K.W, 2013). ما درس‌ها و دیدگاه‌های رهبری کسب‌وکار را از ده طراح مد پیشرو جهان که خلاقیت خود را با زیرکی تجاری ترکیب کرده‌اند جمع‌آوری کردیم. آنها عبارتند از 1) رالف لورن 2) کالوین کلاین 3) کوکو شانل 4) دوناتلا ورساچه 5) کریستین دیور 6) جورجیو آرمانی 7) استلا مک کارتنی 8) کریستین لوبوتین 9) مارک جیکوبز 10) دولچه و گابانا.

رالف لورن یک طراح مد و رهبر تجاری مشهور آمریکایی است. او بیشتر به خاطر برند همنام خود، رالف لورن که به یکی از موفق ترین برندهای مد در جهان تبدیل شده است، شناخته می شود. لورن یک طراح مد استثنایی است که همیشه بر طول عمر، ماندگاری و سبک تمرکز داشت، نه تنها مد. کار او همیشه بر اساس این اصل بوده است و او هرگز تمرکز خود را بر روی لباس های کلاسیک آمریکایی از دست نداد.
• تفکر رویایی: رالف لورن از ابتدا چشم انداز روشنی برای برند خود داشت و این به او کمک کرد تا هویت و زیبایی شناسی قوی برای خط لباس خود ایجاد کند.

• ساخت برند: او اهمیت ایجاد یک برند قوی را درک کرد و سخت تلاش کرد تا تصویر و پیامی ثابت برای شرکت خود ایجاد کند.

• توجه به جزئیات: او به دلیل توجه به جزئیات معروف است و این در کیفیت محصولاتش مشهود است.

• تنوع: او توانست نام تجاری خود را متنوع کند و در دسته بندی ها و بازارهای مختلف محصولات گسترش یابد.
کالوین کلاین همچنین یک طراح مد و رهبر تجاری مشهور آمریکایی است. او بیشتر به خاطر برند همنام خود، Calvin Klein که به یکی از موفق ترین برندهای مد در جهان تبدیل شده است، شناخته می شود. او به کار و حرفه اش علاقه زیادی داشت و در روزهای ابتدایی کارش به سختی به خانه می رفت.

• برندسازی: کالوین کلاین اهمیت برندسازی را درک کرد و از همان ابتدا تصویری قوی برای شرکت خود ایجاد کرد. او توانست حس تجمل و انحصار را در اطراف برند خود ایجاد کند که به جذب مشتریان و ایجاد پیروان وفادار کمک کرد.

• بازاریابی: کالوین کلاین به خاطر کمپین های تبلیغاتی جسورانه و تحریک آمیز خود معروف بود که به ایجاد سر و صدا در اطراف برند او و ایجاد ارتباط عاطفی قوی با مشتریانش کمک کرد.

• نوآوری: کالوین کلاین از ریسک کردن و امتحان کردن چیزهای جدید نمی ترسید. او همیشه به دنبال روندهای جدید بود و توانست طرح های خود را برای جلوتر از رقبا نوآوری و تطبیق دهد.

• اعتماد به نفس: کالوین کلاین به چشم انداز خود و توانایی خود برای ایجاد یک برند موفق اعتماد داشت. او همیشه به خودش و برندش اعتقاد داشت و این اعتماد به نفس به او کمک کرد تا از چالش‌ها و موانعی که در طول سال‌ها با آن‌ها روبرو بود عبور کند.

کانال کوکو

کوکو شانل یک طراح مد و رهبر تجاری مشهور فرانسوی بود. او بیشتر به خاطر برند همنامش Chanel شناخته می شود که به یکی از موفق ترین برندهای مد در جهان تبدیل شده است. او همیشه تجمل را با راحتی و سادگی مرتبط می کرد. او با این دیدگاه صنعت مد جهانی را متحول کرد.

• نوآوری: کوکو شانل یک پیشگام در صنعت مد بود و طرح ها و سبک های جدیدی را معرفی کرد که جلوتر از زمان او بودند. او از شکستن سنت هراسی نداشت و همیشه به دنبال راه هایی برای نوآوری و بهبود طرح های خود بود.

• سادگی: طرح های کوکو شانل به دلیل سادگی و ظرافت معروف بودند. او معتقد بود که کمتر، بیشتر است و لباس باید راحت و راحت باشد.

• کیفیت: کوکو شانل متعهد به ارائه محصولات با کیفیت بالا به مشتریان خود بود. او معتقد بود که کیفیت مواد به کار رفته و ساخت لباس ها به اندازه خود طرح مهم است.

دوناتلا ورساچه یک تاجر و طراح مد مشهور ایتالیایی است. او بیشتر به خاطر کارش در ورساچه، که به یکی از موفق‌ترین برندهای مد جهان تبدیل شده، شناخته می‌شود. او همیشه از نظم و انضباط در زندگی برای انجام وظایف مسئولانه حمایت کرده است.

• وفادار بودن به اعتقاد خود: دوناتلا ورساچه همیشه به خود و اشتیاق خود برای برابری و آزادی صادق بوده است.

• تداوم: او توانست میراث برادرش، جیانی ورساچه، پس از مرگ او را ادامه دهد و برند را زنده و مرتبط نگه دارد.

• ریسک پذیری: او از ریسک کردن و کنار زدن مرزها با طرح های خود نمی ترسد. او همیشه به دنبال راه های جدیدی برای نوآوری و برجسته شدن در صنعت مد است.

کریستین دیور طراح مد و تاجر فرانسوی بود که خانه مد کریستین دیور اس.ا. را تأسیس کرد. او کار خود را به عنوان صاحب گالری هنری آغاز کرد. با این حال، او با ایجاد برند همنام خود کریستین دیور در سال 1946 در صنعت مد به موفقیت دست یافت. او صنعت مد را با مجموعه نمادین ‘Lok New’ خود متحول کرد، که نمایانگر شبح زنانه با کمر گره خورده و دامن کامل بود. – نتیجه تمرکز او بر طبیعی و صمیمانه بودن.

مشکلی نیست که مطمئن باشید و ترسیده باشید: «بسیار دیر به این رشته آمدم، بعد از اینکه دیگران یک عمر آن را صرف آموختن آن کردند، و من فقط غرایز خود را داشتم که مرا هدایت کند. در نتیجه، من همیشه از نشان دادن نادانی خود می ترسیدم.» یک بار کریستین دیور گفت.

• اخلاق کاری قوی: او به دلیل سخت کوشی و فداکاری به حرفه اش معروف بود. او معتقد بود که سخت کوشی و تلاش برای موفقیت ضروری است و اگر به اندازه کافی تلاش کنند می توان به هر چیزی که در ذهنش است دست یافت.

• نگرش مثبت: نگرش و رویکرد مثبتی به زندگی داشت، حتی در مواجهه با ناملایمات. او معتقد بود که داشتن دیدگاه و نگرش مثبت برای دستیابی به اهداف و داشتن یک زندگی رضایت بخش ضروری است.

• سرمشق: رهبر به نمونه بود. او تیمش را با ارائه یک الگوی مثبت و نشان دادن آنچه برای موفقیت لازم است به سمت موفقیت هدایت کرد.

جورجیو آرمانی، طراح مد و رهبر تجاری ایتالیایی نمادین، کار خود را به عنوان یک کمد ویترین در یک سال آغاز کرد

تماس با ما