دانستنی های کتان در طراحی لباس

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
کتان

دانستنی های کتان در طراحی لباس

همه چیز در مورد پارچه کتانی است. پارچه کتانی پارچه ای نرم و بادوام است که دو تا سه برابر پنبه محکم تر است. این منسوجات همه کاره جذابیت کلاسیک را ارائه می دهد. دانستن نکات مثبت و منفی این پارچه مجلل می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا پارچه کتانی می تواند سرمایه گذاری ارزشمندی برای برند مد شما باشد

کتان چیست؟

پارچه کتانی واقعی پارچه ای طبیعی ، متوسط تا سبک است که از الیاف کتان ساخته شده است. پارچه های پارچه ای که به عنوان یک پارچه ممتاز در نظر گرفته می شوند ، به دلیل ترکیب الیاف ضخیم و نازک و برجستگی های کوچک قابل مشاهده در سراسر بافت ، نمای طبیعی و متمایزی دارند. اما اجازه ندهید که ظاهر تا حدودی درشت شما را از خود دور کند. پارچه ممتاز به دلیل نرمی تسکین دهنده پوست و احساسی لوکس که به مرور بهتر می شود بسیار مشهور است.

استفاده از پارچه کتانی بسته بندی شده بیش از 36 هزار سال است. بعضی از محققان معتقدند کشت کتان، تولید نخ کتان دست و کتانی در غرب ایران آغاز شده و در نهایت به سایر مناطق گسترش یافت.
شهروندان ثروتمند بین النهرین لباس دست و پنجه را پوشانده اند. مصری های باستان به عنوان ارز استفاده می کردند. آنها همچنین مرده های خود را در حوضچه های کتانی قرار دادند. مورخان معتقدند این خلوص و نور نمادین است.
فینینی ها، از طریق ناوگان تجاری خود، کشت کتان و هنر ساخت پارچه را به مردم ایرلند معرفی کردند. شواهد نشان می دهد که اولین تولید کنندگان کتان در اروپای غربی، گولز و سلت ها، یاد گرفته اند که چگونه به کشت کتان و پارچه پارچه کتانی از رومی ها را پرورش دهند.

پارچه کتانی چطور است؟

در مقایسه با پارچه های ساخته شده از پنبه، پارچه کتانی کتانی از کتان بسیار کارآمد است. در حالی که برخی از جنبه های تولید در حال حاضر توسط دستگاه انجام می شود، بسیاری از فرآیند هنوز هم توسط دست انجام می شود. آماده سازی الیاف گیاه وقت گیر و گران است. هنگامی که محصولات بالغ شده اند، گیاهان به صورت دستی از زمین کشیده می شوند. این به حفظ طول فیبر کمک می کند.

الیاف جدا شده برای چند ماه ذخیره می شوند تا به طور طبیعی نرم شوند. بعد، آنها برای جدا کردن الیاف طولانی و کوتاه در حالی که از بین بردن خاک و آوار جدا شده اند، شانه می کنند. طولانی ترین الیاف پیچ خورده و در حالی که مرطوب می شوند، چرخانده می شوند و نخ ها برای ساخت لباس های نرم افزاری که اغلب برای ملافه و لباس استفاده می شود استفاده می شود. الیاف کتانی کوتاه با هم پیچ خورده اند و برای ساخت پارچه های سنگین تر استفاده می شود.

مزایای بسیاری از کار با پارچه کتانی

دلایل متعددی برای استفاده از پارچه کتانی برای طراحی طرح های خود به واقعیت وجود دارد. برای کمک به تعیین اینکه آیا پارچه کتانی ممکن است مکمل کامل برای نام تجاری منحصر به فرد شما باشد، نمونه های زیر را از مزایای بسیاری در نظر بگیرید:

دوام

قدرت الیاف کتان به طور طبیعی کشت شده به دوام و طول عمر خلاقیت شما کمک می کند. لباس های کتانی پس از شستن، شکل خود را از دست نمی دهند و ظاهر کمی “چین و چروک” به نفع بسیاری از علاقه مندان به پارچه مورد علاقه است به این معنی که طرح های شما دارای ظرافت راحت با یا بدون اتو کردن است.

پایداری

اگر پایه شما از پارچه های زیست محیطی، پارچه های زیست محیطی استفاده می کند، پارچه کتانی می تواند یکی از بهترین گزینه های شما باشد. کشت کتان به مراتب پایدار تر از پنبه است زیرا گیاهان نیاز به آب نسبتا کمی دارند. گیاهان کتان برای یک فصل رشد می کنند و یک بازار برای هر بخشی از گیاه وجود دارد. کتانی پایه کتان نیز زیست تخریب پذیر و به راحتی بازیافت شده است.

تطبیق پذیری

استفاده های زیادی برای پارچه های کتانی وجود دارد. کتانی های محکم ایده آل برای اثاثه یا لوازم داخلی هستند و همچنین می توانند به عنوان یک بوم برای نقاشی نفت استفاده شوند. پارچه های کتانی متوسط تا سبک وزن اغلب برای ساخت ورق های تخت خواب، پرده ها و سبک های پوستی استفاده می شود.

راحتی سال

کتانی سبک وزن، تنفس است و به سرعت خشک می شود. پارچه نیز حرارت هدایت می شود. به این معناست که پارچه کتانی مورد استفاده قرار می گیرد تا خلاقیت های شما کمک کند تا مشتریان خود را به مشتریان اختصاص داده و خشک در گرما خشک و راحت زمانی که درجه حرارت سقوط می کنند. به علاوه، کتانی Hypo-allergenic، دارای خواص ضد باکتری است، و برای پوست حساس عالی است.
اما برای تمام ویژگی های مثبت آن و مزایای قابل توجهی، قبل از ارتکاب به پارچه، از جمله هزینه، عوامل دیگری وجود دارد. کتانی با کیفیت بالا بسیار گران تر از سایر پارچه های طبیعی است. برخی از طراحان همچنین ویژگی های زیر را کمتر از جذابیت پیدا می کنند:

اشکالات بالقوه

به راحتی می افتد

پارچه های کتانی ممکن است ایده آل نباشند اگر مشتریان از طرح های شما حمایت کنند، اغلب سفر می کنند. اکثر لباس های کتانی بهتر از زمانی که آویزان به جای پیچ خورده است، زیرا پارچه به راحتی می شود. با این حال، شما می توانید پارچه های کتانی بخار یا آهن را در صورت نیاز آماده کنید.

وقتی فشرده می شود

اگر طرح های شما نیاز به یک پارچه با یک ترد کامل، تمیز، کتانی ممکن است بهترین گزینه شما نیست. نه تنها باعث می شود پارچه و چین و چروک به راحتی، اما اتو کردن نیز می تواند یک درخشش غیر قابل تشخیص ایجاد اگر پارچه با پارچه مرطوب محافظت نمی شود، زیرا چین و چروک برداشته می شود.

بدون کشش

در حالی که کتانی با کیفیت بالا یک انتخاب دوست داشتنی برای دکور خانه است، دامن های تابستانی تابستانی و لباس های راحت کسب و کار، کتانی کشش نمی دهد. بسته به ماهیت خلاقیت شما، مقدار کشش در پارچه ای که انتخاب می کنید می تواند یکی از مهمترین ملاحظات باشد.

چه موقع کتانی را در نظر بگیرید؟

شما نام تجاری خود را می دانید شما همچنین می دانید که چگونه طرح های خود را به بهترین نکته، نقاط درد و شیوه زندگی مخاطبان مورد نظر خود را به بهترین نکته پاسخ دهید. این که آیا نام تجاری شما به آگاهی از محیط زیست و کسانی که ارزش پایداری را دارند، یا مشتریانی که به نفع لوکس طبیعی هستند، افزوده می شود، اضافه کردن قطعات کتانی با کیفیت بالا به مجموعه شما می تواند سرمایه گذاری کسب و کار شما را به سطح بعدی برساند. کتانی با دوام، جاذب، راحت، تنفس، و مراقبت از آن آسان است.
یک بار یک پارچه مورد علاقه برای لباس های مردانه محسوب می شود، پارچه کتانی نیز یک پارچه محبوب برای پیراهن و بلوز، شلوار، شورت، دامن، دامن، و کت ها است. بافت پارچه یک بافت متمایز را کتانی می کند که به خوبی با ابریشم، پشم، پنبه و سایر الیاف طبیعی جفت می شود.

در حالی که بسیاری از طراحان در نظر گرفتن پارچه کتان طبیعی، پارچه ایده آل را برای طرح های خود در نظر می گیرند، شما همچنین می توانید از یک ترکیب کتانی استفاده کنید. ترکیبی از پارچه کتانی / پنبه ارزان تر است، ترکیب کتانی با ابریشم پارچه ای را به دست می دهد و ترکیبات کتانی / Rayon یک دست زیبا دارند (احساس) که به خوبی بر روی بدن قرار می گیرند.

مطالب دیگر در مورد انواع پارچه در طراحی لباس 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *