برای راه اندازی کسب و کار مد خودم چه چیزهایی باید یاد بگیرم؟

1. خودآگاهی درباره شایستگی خود به عنوان رئیس خود

همه برای اینکه رئیس خودشان باشند مناسب نیستند. بنابراین، اگر قبل از اینکه همه کار را انجام دهید و برای دریافت وام به نزدیکترین بانک بروید، باید یک مکان را در نظر بگیرید، این است که خود ارزیابی کنید و بفهمید که چرا می خواهید تجارت خود را راه اندازی کنید. چقدر برای آن آماده هستید و از کجا می توانید پشتیبانی مداوم دریافت کنید؟ شناخت خود، انگیزه‌ها، نقاط قوت و ضعف، ایده روشن‌تری از اینکه چقدر برای نقش خوداشتغالی و تمام مزایا و معایب آن مناسب هستید، به شما ارائه می‌دهد.

2. بخش های صنعت

شما باید در مورد بخش‌های صنعت، دسته‌بندی محصولات اصلی، نقش‌های درون صنعت و اهمیت فزاینده مد اخلاقی و پایدار بیاموزید.

3. استراتژی

مطمئناً باید درباره اهمیت داشتن یک استراتژی روشن برای کسب‌وکارتان، نحوه نوشتن طرح کسب‌وکار، انتخاب ساختار کسب‌وکار، محل کسب و کارتان و انتخاب حسابدار بیاموزید.

4. تحقیق

بیاموزید که چگونه تحقیق کنید، مشتری ایده آل خود را تعریف کنید، از روندهای تحقیقاتی و نحوه تجزیه و تحلیل رقبا استفاده کنید تا بتوانید این بینش ها را در استراتژی کسب و کار خود قرار دهید.

5. برنامه ریزی محدوده

اصول برنامه ریزی محدوده و قیمت گذاری را بیاموزید تا محدوده کوچک و متمرکزی داشته باشید که برای خریداران جذاب باشد و مشتریان را تشویق به خرید اقلام بیشتر از محدوده شما کند.

6. امور مالی کسب و کار پایه

حوزه های مالی ضروری را که باید در کسب و کار خود مدیریت کنید، از جمله سود و زیان، جریان نقدی و بودجه را یاد بگیرید تا بتوانید در تجارت بمانید و از مشکلات مالی جلوگیری کنید.

7. اصول ساخت یک برند

در مورد اصول ساختن یک برند برنده و اینکه چگونه می توانید در میان دیگر افراد متمایز شوید تا با هویت برند قوی و ثابت متمایز شوید آشنا شوید.

8. فرآیندهای تولید

در مورد فرآیند تولید و آنچه تولیدکنندگان از شما نیاز دارند بیاموزید تا بتوانید انتخاب کنید که چه کسی نمونه های شما را بسازد و لباس هایی را با حداقل زحمت تهیه کنید.

9. مسیرهای بازار

در مورد مسیرهای مختلف بازاریابی که می‌توانید استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که لباس‌هایتان تا حد امکان به مشتریان بالقوه‌تان می‌رسند، بیاموزید.

10. فروش به خریداران

بیاموزید که چگونه به طور موثر به خریداران نزدیک شوید، چگونه محصولات خود را به آنها ارائه دهید، و بهترین معامله را انجام دهید که همه چیزهایی را که نیاز دارید و همچنین نیازهای خریداران را برآورده می کند، برای شما فراهم می کند.

11. تبلیغ برند شما

درباره تکنیک های مختلفی که می توانید برای تبلیغ برند و محصولات خود به مشتریان هدف خود استفاده کنید و همچنین از کجا می توانید برای کسب و کار خود بودجه دریافت کنید، بیاموزید.

12. محافظت از طرح های خود

در مورد راه های اساسی برای محافظت از مالکیت معنوی خود و تمام تلاش های سختی که برای ایجاد طرح خود انجام داده اید، بیاموزید تا زمانی که دیگران سعی می کنند حقوق شما را زیر پا بگذارند، از آن استفاده کنید.

و این شامل سایر حوزه های منابع انسانی، حقوق و دستمزد، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات، مدیریت بدهکاران و بستانکاران و غیره نمی شود.

در واقع، جای تعجب نیست که کار کردن برای خودتان احتمالاً پر استرس ترین راه برای کسب درآمد است.

آماده کردن خود

واضح است، اگر مدتی است که در تجارت بوده‌اید و کسب‌وکارهای مد مختلف را با موفقیت راه‌اندازی کرده‌اید و آن‌ها را راه‌اندازی کرده‌اید، حوزه‌های بالا تعجب‌آور نخواهند بود. اما برای افرادی که برای اولین یا دومین بار وارد بازار می‌شوند، منحنی یادگیری شیب‌داری وجود دارد. فهرست 12 حوزه بالا راهنمای شروع و پایه برنامه 12 هفته ای آنلاین ما به نام «چگونه با اطمینان کسب و کار طراحی مد خود را شروع کنید» است.

تماس با ما