الزامات شغلی در طراحی مد چیست؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

الزامات شغلی در طراحی مد چیست؟

از لباس شنا گرفته تا ظاهر باند، طراحان مد برای مصرف کنندگان مختلف سبک هایی ایجاد می کنند. با این حال، مشاغل مد نیاز به چیزی بیش از یک چشم خوب و مهارت های خیاطی دارند.
یک طراح مد، پوشاک و لوازم جانبی اصلی ایجاد می کند. طراحان با تکیه بر روند مد و دانش عمیق منسوجات و سبک، دیدگاه خود را به واقعیت تبدیل می کنند.

مشاغل در طراحی مد نیز نیاز به آموزش کسب و کار دارند. طراحان موفق خلاقیت را با مهارت های قوی در بازاریابی، فروش و مدیریت ترکیب می کنند. اکثر طراحان مد دارای مدرک لیسانس هستند.

حرفه طراحی لباس حقوق های بالاتر از حد متوسط ​​را ارائه می دهد. اما طراحان مد چگونه حرفه خود را شروع می کنند؟ مانند دیگر مشاغل هنری و طراحی، طراحان مد اغلب قبل از ورود به این صنعت، ساعات زیادی را صرف می کنند. این صفحه نحوه تبدیل شدن به یک طراح مد را بررسی می کند.

طراحان مد چه می کنند؟

طراحان مد لباس و لوازم جانبی را ایجاد و طراحی می کنند. آنها ممکن است در مد بالا، پوشاک آماده، لباس های بازار انبوه، لباس ورزشی، لباس شب، لوازم جانبی یا کفش تخصص داشته باشند.

طراحان روندهای مد را برای ایجاد طرح های آینده نگر تحقیق می کنند. آنها اغلب برای ایجاد قطعات به نرم‌افزار طراحی متکی هستند و در پروژه ها با طراحان همکاری می کنند. در آغاز یک پروژه طراحی، طراحان مد طرح هایی را می سازند، منسوجات را ارزیابی می کنند و یک نمونه اولیه ایجاد می کنند.

برخی از طراحان مجموعه ها یا خطوط مد ایجاد می کنند که موضوع یا روندی را به نمایش می گذارد. آنها قطعاتی را برای نمایش در هفته های مد در نیویورک، پاریس، میلان و لندن طراحی می کنند. طراحان دیگر برای برندهای بزرگ کار می کنند، جایی که ایده های خود را به مدیران خلاق ارائه می دهند و خطوط فصلی برای برند طراحی می کنند.
علاوه بر آموزش مد ، بسیاری از طراحان بازاریابی و مهارت های تجاری را یاد می گیرند. تجربه تجارت مد به طراحان کمک می کند تا قطعات خود را در موسسات خرده فروشی بدست آورند و کار خود را به مشتریان بازاریابی کنند.

طراحان مد کجا می توانند کار کنند؟

طراحان مد برای برندهای بزرگ مد در بخش عمده فروشی و تولید کار می کنند. در این نقش‌ها، پوشاک و لوازم جانبی تولید می‌کنند که برندها بین خرده‌فروشان توزیع می‌کنند. تقریباً یک چهارم طراحان مد در نقش‌های آزاد کار می‌کنند و در آنجا با مشتریان قرارداد می‌بندند تا قطعاتی بسازند. برخی از این طراحان خطوط لباس خود را راه‌اندازی می‌کنند یا لباس‌های سفارشی رده بالایی تولید می‌کنند.

شغل اغلب به ساعات طولانی و سفر نیاز دارد. طراحانی که روی ضرب‌الاجل‌های تولید کار می‌کنند یا نمایش‌های مد را کنار هم می‌گذارند، اغلب ساعت‌های طولانی کار می‌کنند. اکثر طراحان مد مستقر در ایالات متحده در نیویورک یا لس آنجلس کار می کنند.

مهارت ها

مشاغل مد نیاز به مهارت های مختلفی دارد. طراحان برای خلق طرح ها از خلاقیت و حساسیت های هنری خود استفاده می کنند. این حرفه به مهارت های ارتباطی قوی، توانایی همکاری و دیدگاهی مبتنی بر جزئیات نیاز دارد. مهارت های سختی مانند توانایی استفاده از نرم افزارهای طراحی، آموزش ساخت لباس و دانش عمیق پارچه و رنگ نیز به طراحان کمک می کند.

دانش آموزانی که قصد دارند کسب و کار مد خود را اداره کنند نیز به مهارت های بازاریابی، فروش، تبلیغات و مدیریت قوی نیاز دارند. طراحان خوداشتغال از مهارت‌های فروش و توسعه محصول استفاده می‌کنند تا مشتریان خود را درک کنند و طرح‌های مورد تقاضا ایجاد کنند. به طور کلی، طراحان مد باید شور و خلاقیت خود را با دانش فنی و تجاری متعادل کنند.

مراحل تبدیل شدن به یک طراح مد

کسب مدرک طراحی مد می تواند به طراحان کمک کند تا حرفه خود را راه‌اندازی کنند. اما مدرک به تنهایی موفقیت را تضمین نمی کند. طراحان مد همچنین برای ورود به صنعت مد به یک نمونه کار قوی، تجربه کاری و یک شبکه حرفه ای نیاز دارند. موفقیت شغلی نیز به مهارت بستگی دارد. طراحان باید هویت برند، زیبایی شناسی و جایگاه خود را در صنعت بدانند.

طراحان مد موفق راه خود را بالا می برند. بسیاری قبل از ورود به یک برنامه مد شروع به ایجاد مهارت می کنند. یادگیری نحوه خیاطی، پیروی از روند مد و تمرین با نرم افزارهای طراحی، همگی به طراحان آینده کمک می کند تا در برنامه های مد رقابتی پذیرفته شوند. پس از کسب مدرک، طراحان اغلب به عنوان استایلیست، خریداران مد و دستیار طراحان شناخته شده کار می کنند. این نقش ها به طراحان کمک می کند تا مهارت های خود را گسترش دهند و یک شبکه بسازند.

1. یک برنامه مدرک طراحی مد را تکمیل کنید

اکثر طراحان مد دارای مدرک لیسانس هنر و طراحی هستند. در طول یک برنامه طراحی مد، دانش آموزان پارچه، تئوری مد و تئوری رنگ را مطالعه می کنند. آنها همچنین یاد می گیرند که چگونه با استفاده از نرم‌افزار طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) استایل ایجاد کنند. دوره های طراحی مد از تکالیف پروژه محور برای کمک به دانش آموزان برای تقویت مهارت های خود و ساختن نمونه کارها استفاده می کنند.

برنامه های درجه طراحی مد شامل دوره های آموزشی در تجارت مد، تجارت و بازاریابی است. طراحان از این مهارت ها برای راه‌اندازی یک خط، ارزیابی تقاضای مشتری برای سبک ها و کسب سود استفاده می کنند. در پایان یک برنامه طراحی مد، سالمندان ممکن است خطی را برای نمایش مد مدرسه طراحی کنند.

2. به دست آوردن تجربه عملی

مدرک طراحی مد یا تجارت مد، آموزش های ارزشمندی را برای یک حرفه در مد ارائه می دهد. با این حال، طراحان به تجربه عملی نیز نیاز دارند.

در طول مدرسه، طراحان مد باید فرصت های کارآموزی را دنبال کنند. بسیاری از کالج ها طراحان مشتاق را با شرکت هایی که کارآموز استخدام می کنند، مرتبط می کنند. در طول دوره کارآموزی، دانشجویان زیر نظر یک طراح مد با تجربه کار می کنند. دوره های کارآموزی تجربه عملی را باجنبه تجاری صنعت مد فراهم می کند. در حالی که دانش آموزان تکنیک ها و زیبایی شناسی را در کلاس تقویت می کنند، دوره کارآموزی آموزش های شغلی را ارائه می دهد.

علاوه بر تجربه کارآموزی، دانشجویان باید فرصت های کاری پاره وقت یا قراردادی را در نظر بگیرند. کار کردن برای یک برند کوچک به دانش آموزان کمک می کند تا نمونه کار خود را بسازند و به طور بالقوه خط تولید خود را راه‌اندازی کنند. تجربه با یک برند بزرگ به طراحان کمک می کند تا رزومه خود را بسازند و ارتباطات ارزشمندی را در صنعت ایجاد کنند.

3. شبکه در صنعت

مانند سایر زمینه‌های هنری، شبکه‌سازی به طراحان مد کمک می‌کند فرصت‌های حرفه‌ای پیدا کنند، مشتریانی را ایمن کنند و شغل خود را پیش ببرند. طراحان باید هر چه زودتر شروع به شبکه سازی کنند، حتی قبل از ورود به یک برنامه مد. رویدادهای شبکه در مدرسه منبع ارزشمندی برای ملاقات با متخصصان مد است.

با دیگر طراحان، تامین کنندگان، خریداران و هر کس دیگری در صنعت ارتباط برقرار کنید. این ارتباطات زمانی که شما شروع به کار آزاد یا درخواست برای موقعیت‌های تمام وقت کنید می‌تواند نتیجه دهد.

4. نمونه کار طراحی خود را بسازید

مشاغل در مد نیاز به یک نمونه کار طراحی قوی دارد. بسیاری از طراحان مد قبل از ورود به برنامه های مد شروع به ساخت نمونه کارهای خود می کنند. دانش آموزان کارنامه های خود را گسترش می دهند تا طرح ها و مهارت های خود را به نمایش بگذارند. به عنوان مثال، طراحان ممکن است بخواهند طیف وسیعی را در نمونه کار خود با گنجاندن ظاهرهای آماده و ظاهری سفارشی مد بالا نشان دهند، یا ممکن است بر مهارت های فنی خود تأکید کنند.

در طول حرفه مد، طراحان نمونه کارها خود را به روز می کنند. کارآموزی، مشاغل سطح مقدماتی، و موقعیت های آرایشگر، همگی به طراحان کمک می کنند تا به مجموعه خود اضافه کنند.

5. در مورد صنعت مد به روز باشید

طراحان مد باید در صدر روندها باقی بمانند و با اخبار مد همراه باشند. در صنعتی که به صورت فصلی تغییر می کند، طراحان باید زمانی را به دنبال کردن چرخه های مد اختصاص دهند.

چندین منبع به طراحان مد کمک می کند تا به روز بمانند. انجمن های حرفه ای، مجلات مد، و نمایش های مد، روندها و اطلاعات صنعت را به نمایش می گذارند. پیروی از دیگر طراحان مد و تماشای رویدادهای فرش قرمز نیز به طراحان کمک می کند تا با روندها هماهنگ باشند. سپس طراحان می توانند سبک های جدید را در پروژه های آینده خود بگنجانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.