۷ شغل مختلف طراحی مد

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Fashion

7 شغل مختلف طراحی مد

آیا مجذوب دنیای مد هستید و خود را در یک شغل طراحی مد می بینید؟ فرصت های شغلی زیادی برای کسانی که به طراحی مد علاقه مند هستند وجود دارد، و برخی از موقعیت هایی که ممکن است به راحتی در مورد طراحی مد فکر نکنید. بنابراین، چه کاری می توانید در طراحی مد انجام دهید؟

7 شغل مختلف طراحی مد:1.طراح مد
2.روانشناس مد
3.استایلیست شخصی
4.طراح لباس
5.خریدار کالای مد
6.بازاریابی مد / روابط عمومی
7.روزنامه نگار مد یا وبلاگ نویس

فقط به این دلیل که شما مدرک طراحی مد دارید، به این معنی نیست که تنها شغلی که در دسترس شماست طراح مد است. دنیای مد مملو از فرصت‌ها است و مدرک در طراحی مد گامی عالی در جهت تبدیل عشق به هنر و مد به یک حرفه ارزشمند است.
هر روز مشاغل جدیدی در دنیای مد ایجاد می شود. با ظهور تکنولوژی، مد بیش از هر زمان دیگری در دسترس است و بسیاری از مشاغل مد سنتی در حال تغییر هستند در حالی که نقش های کاملاً جدیدی متولد می شوند. به عنوان مثال، پنجاه سال پیش، ایده یک روانشناس مد احتمالاً مورد خنده قرار می گرفت، اما امروزه این نقش مشروع در تقاضای زیاد در شرکت های مد برتر است.
اگر مدرک طراحی مد دارید یا در فکر اخذ مدرک هستید، دانستن اینکه چه مشاغلی در بازار وجود دارد می تواند مفید باشد. برای خلاصه ای سریع از برخی گزینه های موجود، و همچنین توصیه های کلی برای کسانی که به دنبال مدرک طراحی مد هستند یا به دنبال تغییر شغل هستند، در زیر بخوانید.

در طراحی مد چه مشاغلی وجود دارد؟

طراحی مد بسیاری از مشاغل را پوشش می دهد، از جمله مشاغلی که مستقیماً با مفهوم و ساخت لباس سروکار دارند و مشاغلی که با طراحی لباس مرتبط هستند اما لزوماً با تولید مستقیم لباس درگیر نیستند. نه تنها انواع مختلفی از مشاغل وجود دارد، بلکه اگر می خواهید در زمینه طراحی مد بیشتر تحقیق کنید، می توانید در مورد انواع مختلف طراحی مد بیشتر بدانید!

بسیاری از طراحان مد ممکن است توسط عمده فروشان یا برندهای خاص به کار گرفته شوند و موقعیت ثابتی در داخل یک شرکت داشته باشند. سایر طراحان مد ممکن است انتخاب کنند که خوداشتغال باشند و بر اساس سفارشی کار کنند. طراحان مد خوداشتغال تمایل دارند به طور خاص در لباس های مد لباس و مد بالا شرکت کنند.

برخی از طراحان مد ممکن است مسئول ایجاد و تولید لباس باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است در کفش، لوازم جانبی یا لباس تخصص داشته باشند.

1. طراح مد

اول از همه، شاید واضح ترین شغل طراحی مد، طراح مد باشد. این نقش گهگاه می تواند با نام های مختلفی از جمله طراح لباس، مد لباس و طراح لباس باشد.
طراحان مد معمولاً با طرحی از طراحی لباس خود شروع می کنند و طرح را با دست یا با نرم افزار طراحی به کمک رایانه ایجاد می کنند. در این مرحله، یک طراح مد شروع به بررسی گزینه های پارچه می کند و توجه ویژه ای به نحوه ظاهر رنگ ها، شکل ها و الگوها در یک مدل زنده می کند. اگر این مورد مورد علاقه شماست، می توانید الگوسازی را به صورت آنلاین یاد بگیرید.
طراحان مد می توانند در یک شرکت استخدام شوند یا در زمینه طراحی آزاد کار کنند. برای کسانی که علاقه مند به خوداشتغالی هستند، فروشگاه های خرده فروشی اینترنتی اکنون فرصتی عالی برای ارائه طرح های شما در سراسر کشور ارائه می دهند.
طراحان مد اغلب دارای انرژی خلاقانه قوی و توجه به جزئیات هستند. می‌توانید به مقاله ما نگاهی بیندازید که تعدادی از بهترین طراحان مد در جهان را فهرست می‌کند تا ایده‌ای در مورد طراحی مد داشته باشید. اگر علاقه دارید که اشتیاق خود را برای مد به سطح بالاتری ببرید و آن را به یک حرفه تبدیل کنید، مدرک طراحی مد ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد.

2. روانشناس مد

وقتی اصطلاح روانشناس را می شنوید، ممکن است پیرمردی عینکی با کلیپ بورد به ذهنتان بیاید که به کسی که روی مبل دراز کشیده است گوش می دهد و در مورد رویاها صحبت می کند. اما روانشناسی در واقع نقش مهمی در دنیای مد دارد و بسیاری از طراحان مد مبتکر به عنوان «روانشناسان مد» موقعیت های ویژه ای برای خود پیدا می کنند.
روانشناس مد چه می کند؟ اساساً، این افراد خلاق تئوری‌های روان‌شناختی را در مورد لباس‌هایی که می‌پوشیم به کار می‌برند و تعیین می‌کنند که چگونه لباس می‌تواند بر ادراک ما از دیگران تأثیر بگذارد و بر احساس عاطفی ما تأثیر بگذارد. با تجزیه و تحلیل رفتار و افکار مصرف کننده، روانشناسان مد می توانند به پیش بینی آنچه مشتریان خاص خریداری می کنند کمک کنند و به توسعه استراتژی های بازاریابی و طراحی پوشاک بر اساس این روندها کمک کنند.
اگر سطح ذهنی و احساسی را که افراد را به سمت لباس جذب می‌کند، درک کنید، می‌تواند به طور قابل توجهی بر نوع لباسی که طراحی می‌کنید تأثیر بگذارد و به مشتریان هدف کمک کند.
برای اینکه یک روانشناس مد باشید، نه تنها از مطالعه مد، بلکه از گذراندن دوره های روانشناسی، انسان شناسی، جامعه شناسی و علوم اعصاب بهره مند خواهید شد. روانشناسان مد ممکن است نقش مشاوره ای بیشتری را به جای طراحی مد به عهده بگیرند، اما شغل حرفه ای فرصت منحصر به فردی را برای افراد با انگیزه فراهم می کند.

3. استایلیست شخصی

ممکن است به نظر برسد که استایلیست‌های شخصی فقط به افراد ثروتمند و مشهور پاسخ می‌دهند، اما در واقع خرید آنلاین این روند را تغییر داده است. اینترنت با خدمات استایل شخصی، مانند Thread، Stichfix، و Nordstrom’s Trunk Club اشباع شده است. بسیاری از این خرده‌فروشان آنلاین خدمات مبتنی بر اشتراک را ارائه می‌دهند تا مصرف‌کنندگان بتوانند لباس‌های جدید را به‌طور منظم دریافت کنند.
این خدمات به گونه‌ای عمل می‌کنند که مشتریان با یک آرایشگر شخصی همراه می‌شوند، که از اطلاعات کلی در مورد علاقه‌مندی‌ها و علاقه‌های مشتری برای انتخاب کمد لباس استفاده می‌کند. در حالی که این ممکن است مستقیماً با طراحی مد ارتباط نداشته باشد، استایلیست های شخصی اغلب باید به جزئیات توجه داشته باشند، بتوانند روندهای مد روز را شناسایی کنند و قطعات را با سلیقه مشتری مطابقت دهند.
استایلیست‌های شخصی در موقعیت‌های بالاتر ممکن است در واقع مسئول تعیین اینکه چه عناصری از طراحی مد به مشتریان نخبه منتقل می‌شود، در نتیجه به ایجاد یا تقویت روند مد کمک می‌کنند. در حالی که یک استایلیست به جای اینکه از ابتدا طراحی کند، تمایل دارد که بیشتر قطعات را انتخاب کند، یک حرفه ای معمولاً برای موفقیت، دانش پایه ای از طراحی مد دارد.
کسانی که به عنوان یک استایلیست شخصی به دنبال شغلی هستند، معمولاً تمایل دارند به مردم کمک کنند و انگیزه دارند که اشتیاق خود را برای مد به مشتریان ترویج دهند. استایلیست های شخصی معمولاً سلیقه بی عیب و نقصی دارند که گاهی اوقات به سختی می توان به آن دست یافت.

4. طراح صحنه و لباس

یکی از مشاغل بالقوه سرگرم کننده برای طراحان مد، تبدیل شدن به یک طراح لباس است. طراحان صحنه و لباس مسئول ایجاد تمام لباس های شگفت انگیزی هستند که در فیلم ها، تلویزیون ها یا تولیدات تئاتر می بینید.
طراحان لباس معمولاً ابتدا فیلمنامه تولید را می خوانند تا یک ایده کلی از صحنه، شخصیت شخصیت ها و دوره زمانی به دست آورند. طراحان صحنه و لباس اغلب باید در نظر داشته باشند که آیا شخصیت ها به تغییرات سریع لباس نیاز دارند، مانند اجرای زنده. علاوه بر این، بسیاری از طراحان لباس ممکن است نیاز به دانش خوبی از روندهای مد تاریخی داشته باشند تا بتوانند لباس مناسب برای قطعات دوره طراحی کنند.
طراحان لباس معمولاً باید قبل از ایجاد لباس، طرح‌های خود را توسط کارگردان و/یا تهیه‌کننده تأیید کنند، که اغلب با یک بودجه خاص و یک چارچوب زمانی مشخص کار می‌کنند. این نقش معمولاً مستلزم دانش طراحی الگوها و آشنایی با خیاطی است تا بتوان جزئیات دقیق لباس را به خیاط ها و خیاطان مسئول تولید لباس منتقل کرد.

این می‌تواند یک فرصت هیجان‌انگیز برای برخی از طراحان مد باشد و برای افرادی که خلاق هستند، به جزئیات توجه دارند، می‌توانند انتقاد سازنده داشته باشند و می‌توانند در مهلت مقرر به خوبی کار کنند، مناسب است. این نقش همچنین برای هر طراح مدی که قادر است به اندازه کافی تعیین کند که چگونه لباس می تواند جزئیات غیرکلامی مانند سن، موقعیت اجتماعی، دوره زمانی و شغل را به خوبی تشخیص دهد، کار می کند.

5. مد خریدار کالا

اگر دریافت پول برای خرید یک رویا به نظر می رسد، شغلی به عنوان خریدار کالای مد ممکن است برای شما عالی باشد. البته، خریدار کالای مد بودن کمی پیچیده تر از خرید برای سرگرمی است، اما همچنان یک راه سرگرم کننده و خلاقانه برای استفاده از مدرک طراحی مد است.
خریداران کالاهای مد اساسا تصمیم می گیرند که چه اقلامی در فروشگاه ها ذخیره شوند. به همین دلیل، مهم است که با آخرین روندهای مد به روز باشید، همچنین بدانید که مصرف کنندگان چگونه تمایل به خرید دارند، چه بازارهایی در حال افزایش هستند و چه مارک هایی در حال حاضر داغ هستند. اغلب، این کار مستلزم پیش‌بینی این است که چه چیز بزرگ بعدی در مد خواهد بود و مطمئن شوید که فروشگاه‌ها برای زمانی که این روند شروع می‌شود، موجود هستند.
اگر متوجه می‌شوید که از فهمیدن اینکه مردم از چه نوع مدی خوششان می‌آید لذت می‌برید، ممکن است این موقعیت عالی برای شما باشد. اغلب، خریداران کالاهای مد، کار خود را در دوره های کارآموزی یا به عنوان دستیار خریداران آغاز می کنند. ممکن است مدتی طول بکشد تا خریدار ارشد شوید.

6. بازاریابی مد / روابط عمومی

اگر در مدیریت روابط اجتماعی مهارت دارید، کار در یک نقش روابط عمومی مد ممکن است برای شما مناسب باشد. برای کسی که در زمینه بازاریابی مد و روابط عمومی فعالیت می کند، کل تصویر یک خانه مد یا برچسب مسئولیت شما خواهد بود، و بنابراین باید در مورد نحوه سازگاری با روندهای بازار آگاه باشید.
این نقش می تواند نسبتاً چالش برانگیز باشد، اما همچنین می تواند بسیار ارزشمند باشد. کسانی که در روابط عمومی مد هستند، مسئول تبلیغ رویدادهای آینده هستند، مانند نمایش های باند فرودگاه یا انتشار کمد لباس فصلی جدید. علاوه بر این، متخصصان بازاریابی مد اغلب کمپین های تبلیغاتی را برای برچسب ها یا شرکت های مد ایجاد و راه اندازی می کنند.
به منظور برتری در یک شغل روابط عمومی مد، باید راحت تر روندهای بازار را تجزیه و تحلیل کنید و به ارائه یک خط مد در بهترین نور ممکن کمک کنید. علاوه بر مدرک طراحی مد، کسانی که به دنبال شغلی در روابط عمومی مد هستند، اغلب به دریافت مدرک در بازاریابی فکر می کنند.

7. روزنامه نگار مد یا وبلاگ نویس

برای بسیاری از کسانی که طراحی مد می خوانند، مد تنها یک شغل نیست، بلکه یک روش زندگی است. اشتیاق به مد ممکن است به این معنا باشد که شما دائماً صفحات مجلات مد را، چه به صورت آنلاین و چه به صورت چاپی، برای آخرین اخبار مد جستجو می کنید. آن مقالاتی که به شما بینشی از دنیای مد می دهد توسط روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان متخصص در مد نوشته شده است، و این یک فرصت شغلی برای هر کسی است که به طراحی مد علاقه دارد.
اگر شما یک نویسنده ماهر و همچنین علاقه مند به مد هستید، ممکن است به عنوان یک روزنامه نگار مد شکوفا شوید. بسیاری از نویسندگان با وبلاگ نویسی شروع می کنند زیرا راه اندازی وبلاگ خود و شروع به دست آوردن تجربه نوشتن در مورد مد نسبتاً آسان است.

با استعدادترین نویسندگان مد می توانند در رتبه های بالاتر حرکت کنند و در نهایت سردبیر کل یک مجله باشند. مد نویس بودن یک راه عالی برای اعمال مهارت های ارتباطی در اشتیاق به مد و کمک به تأثیرگذاری بر افکار عمومی در مورد روندهای فعلی مد است.

چگونه می توانم شغل طراحی مد پیدا کنم؟

مشاغل طراحی مد معمولاً به نوعی مدرک یا گواهی فراتر از دبیرستان نیاز دارند. اکثر طراحان مد حداقل دارای مدرک لیسانس در زمینه هایی مانند طراحی مد یا تجارت مد هستند.

کارفرمایان برای طراحان مد نه تنها به دنبال یک پیشینه آموزشی قوی هستند، بلکه به دنبال شواهدی مبنی بر خلاقیت و دانش در مورد نحوه تولید لباس از ابتدا تا انتها هستند. اغلب، داشتن مجموعه‌ای از کارتان می‌تواند مفید باشد تا کارفرمایان بالقوه نگاهی اجمالی به سبک و تخصص شما داشته باشند.

طراحان مد اغلب مسیرهایی را دنبال می کنند که به آنها امکان می دهد در این صنعت تجربه کسب کنند، مانند کارآموزی یا کار به عنوان دستیار برای یک دوره زمانی. همچنین می‌تواند یک مهارت مفید باشد که بدانید چگونه به درستی شبکه‌سازی کنید، زیرا این می‌تواند در صنعت مد برای ایجاد ارتباطات لازم برای رسیدن به آرزوی شغلی خاص شما مفید باشد.

آیا تقاضا برای طراحان مد وجود دارد؟

برای طراحان مد، چشم انداز شغلی نسبتاً مثبت در چند سال گذشته بوده است، با نرخ رشد پیش بینی شده نزدیک به 7 درصد. تقاضا برای طراحان مد در ایالات متحده عمدتاً در نیویورک و کالیفرنیا متمرکز است، اگرچه تقاضای فزاینده ای از سوی خانه های مد بین المللی وجود دارد.
از آنجایی که خرده فروشان توجه بیشتری به گرایش‌های سبک دارند و می‌خواهند لباس‌های شیک‌تری ارائه دهند، پیش‌بینی می‌شود که تقاضای فزاینده‌ای برای طراحان مد به منظور ایجاد لباس‌های انبوه برای عموم وجود داشته باشد.

برای یک طراح مد به چه نوع تحصیلاتی نیاز دارید؟

همانطور که قبلا ذکر شد، اکثر طراحان مد حداقل دارای مدرک لیسانس در طراحی مد یا بازرگانی مد هستند، اگرچه گاهی اوقات برخی از طراحان می توانند پس از اتمام دوره کارآموزی یا کار به عنوان دستیار یک طراح مد، موقعیت های سطح ابتدایی را کسب کنند.

اگر قصد دارید برای مدرک خود در طراحی مد کار کنید و حرفه خود را در دنیای هیجان انگیز و سریع مد شروع کنید، ممکن است بخواهید یک دوره آنلاین طراحی مد را در نظر بگیرید. دوره‌های مد آنلاین، توانایی منحصر به فردی را ارائه می‌دهند که مدرک خود را از آسایش خانه خود و در یک بازه زمانی متناسب با در دسترس بودن شما به دست آورید.

نتیجه ی نهایی

به طور خلاصه، طراحی مد یک حرفه گسترده با فرصت های بالقوه بسیاری است که می تواند متناسب با مهارت شما باشد. لیست ذکر شده در بالا تنها بخش کوچکی از مشاغل ممکن با استفاده از مدرک مد است، بنابراین کسب مدرک شما می تواند درهای زیادی را به روی مشاغل مختلف باز کند.
اگر می خواهید حرفه ای را در زمینه طراحی مد شروع کنید، توصیه می شود مدرک خود را در طراحی مد یا بازاریابی مد دنبال کنید. اگر شرکت در یک دوره لیسانس چهار ساله گزینه جذابی نیست، تعدادی دوره آنلاین عالی طراحی مد در دسترس شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *