۶ نکته برای یک استراتژی خدمات آنلاین فوق العاده به مشتریان

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

6 نکته برای یک استراتژی خدمات آنلاین فوق‌العاده به مشتریان

داشتن یک استراتژی خدمات مشتری در بسیاری از موارد، تفاوت بین مشتری راضی که اعتماد بالایی به برند شما دارد، حتی در مواجهه با مشکلات احتمالی، و مشتری ناراضی و بعید است که به شما مراجعه کند. نیازهای آینده آنها

خدمات آنلاین مشتری یکی از مؤثرترین راه‌ها برای اطمینان از اینکه مشتریان شما می‌توانند در مواقعی که به شما نیاز دارند به شما دسترسی پیدا کنند. با این حال، برای اینکه بیشترین استفاده را از خدمات مشتری خود ببرید، باید مطمئن شوید که ابزار مناسبی در اختیار دارید – و از دیدگاه مشتری محوری به خدمات مشتری خود نزدیک می شوید.

1. ارتباط مشتریان با شما را تا حد امکان آسان کنید.

اگر مشتریان مشکلی دارند، چگونه باید آن اطلاعات را با شما به اشتراک بگذارند؟ اگر مجبور باشند از راه‌های زیادی عبور کنند، از جمله پر کردن یک فرم پیچیده یا ایجاد یک حساب کاربری قبل از تماس، ممکن است فکر کنند ارزش زحمت یا تلاش را ندارد. و این ممکن است نارضایتی کلی آنها را افزایش دهد و نظر آنها را نسبت به برند شما کاهش دهد.

چندین گزینه ارائه دهید که به مشتریان امکان می دهد در صورت امکان با شما ارتباط برقرار کنند. ممکن است بخواهید ارائه دهید:
.تماس در شبکه های اجتماعی
.پست الکترونیک
.چت ربات ها
.چت زنده در وب سایت شما
به خاطر داشته باشید که مشتریان مختلف ممکن است ترجیح دهند به روش های مختلف با برند شما ارتباط برقرار کنند و ممکن است انتظارات متفاوتی داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که خطوط ارتباطی را باز نگه دارید تا در حین ساختن برند مد خود، احتمال خطا را کاهش دهید.

2. به سرعت پاسخ دهید.

به عنوان یک صاحب کسب و کار مد، ممکن است لازم باشد به دقت در نظر بگیرید که چگونه می خواهید پاسخ به سؤالات و شکایات مشتریان را انجام دهید. اگر پاسخگویی به شما زمان زیادی می برد، ممکن است مشتریان راضی نباشند.

سعی کنید زمان پاسخگویی خود را تا حد امکان کوتاه نگه دارید: در صورت امکان در عرض 1 روز کاری. اگر می‌دانید که به دلیل تعطیلات، ضرب‌الاجل‌ها یا دوره‌های شلوغ، زمان پاسخگویی طولانی‌تری خواهید داشت، یک پاسخ خودکار را در نظر بگیرید که به مشتریان اجازه دهد از زمان‌های پاسخ طولانی‌تر مطلع شوند و در عین حال به آنها آرامش خاطر بدهد. ایمیل خود را دریافت کرده اند.

به دقت در نظر بگیرید که چه تعداد از انواع مختلف ارتباطات را می توانید به طور مؤثر نظارت کنید و چه مدت ممکن است به طور واقعی طول بکشد تا دوباره با یک مشتری در تماس باشید.

به عنوان مثال، اگر چندین پلتفرم رسانه اجتماعی دارید، اما به طور منظم آنها را بررسی نمی کنید، ممکن است بخواهید به مشتریان خود اطلاع دهید که بهترین راه برای برقراری ارتباط با شما از طریق وب سایت شما است. اگر نمی‌توانید به طور منظم با همه آن فرم‌های ارتباطی تماس بگیرید، چند حوزه کلیدی را انتخاب کنید که ممکن است بخواهید تلاش‌های خود را در آنجا متمرکز کنید.

3. مزایای اتوماسیون را در نظر بگیرید.

در بسیاری از موارد، یک ربات چت خودکار می تواند به سوالات مشتریان شما به سرعت و به طور مؤثر پاسخ دهد، به طوری که آنها مجبور نباشند منتظر پاسخ یک شخص زنده بمانند. به عنوان مثال، یک ربات چت ممکن است بتواند اطلاعاتی را برای موارد زیر ارائه دهد:
.مشتریانی که مایل به بازگشت هستند.
.مشتریانی که یک سؤال مشترک در مورد یک محصول دارند. به عنوان مثال، آیا مشتریان زیادی دارید که در مورد یک محصول یا گزینه خاص سؤالات مربوط به اندازه را می پرسند؟ اگر چنین است، ممکن است بخواهید چت بات خود را برای مدیریت آن برنامه ریزی کنید.
.مشتریانی که می خواهند درباره راه‌اندازی آینده یا خط جدید بیشتر بدانند.

4. تیم خود را برای کمک واقعی به مشتریان توانمند کنید.

اگر می خواهید خدمات مشتری آنلاین با کیفیت بالا را با استراتژی خدمات مشتری ارائه دهید، مطمئن شوید که اعضای تیم مسئول رسیدگی به این سؤالات و پرس و جوها در موقعیتی هستند که واقعاً به مشتریان کمک کنند.

وقتی مشکلی پیش می‌آید، آیا تیم شما توانایی درست کردن کارها را دارد یا دست‌هایشان با سیاست‌های شما بسته است؟

اگر اعضای تیم شما قادر به ارائه راهکارهایی نباشند که واقعاً برای مشتریان شما مفید باشد، این مشتریان کمتر از تعاملات خدمات مشتری خود راضی خواهند بود.

به اعضای تیم این فرصت را بدهید که از منظر مشتری به مسائل نگاه کنند و راهکارهایی ارائه دهند که ممکن است واقعاً برای موقعیت مفید باشد. به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد اعضای تیم خود را برای تمدید خط مشی بازگشت شما در صورت نیاز یا ارائه یک انگیزه یا پاداش اضافی در مواردی که شرایط برای یک مشتری بد پیش می‌رود، تقویت کنید.

5. استراتژی خدمات به مشتری را از دیدگاه مشتری بررسی کنید.

همانطور که استراتژی خدمات مشتری خود را ایجاد می کنید، مطمئن شوید که می‌دانید دیدگاه مشتری چگونه به نظر می رسد و آنها واقعاً این تعاملات را چگونه می بینند.

سعی کنید با چند سؤال یا مسائل مختلف در بخش خدمات مشتری قدم بزنید.

خود را به جای مشتری بگذارید و در نظر بگیرید که با چه چالش هایی ممکن است برای حل مشکل خود مواجه شوند.

سپس، فرآیند را ساده کنید تا آن را ساده‌تر و کمتر پیچیده کنید.

6. مطمئن شوید که تیم شما با آنچه شما باید ارائه دهید آشنا باشد.

آیا به تازگی محصول یا خط جدیدی راه‌اندازی کرده اید؟ آیا سوالاتی وجود دارد که مشتریان شما به طور منظم دارند که خدمات مشتری ممکن است نیاز به پاسخ به آنها داشته باشد؟ مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و اغلب با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند؟

اعضای تیم شما باید درک کاملی از همه این عناصر داشته باشند تا بتوانند تا حد امکان با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.

علاوه بر این، باید مطمئن شوید که تیم شما به طور کلی با طرح‌های شما، نحوه پوشیدن لباس‌های شما، و حتی اینکه چگونه انتظار می‌رود در طول زمان ماندگاری داشته باشد، آشنایی کلی دارند تا بتوانند با نگرانی‌هایی که مشتریان شما بیشتر از آن دارند، مقابله کنند. احتمال مواجه شدن با

اگر به‌تازگی یک خط طراحی  لباس جدید راه‌اندازی کرده‌اید، ممکن است به زمان نیاز داشته باشید تا تیم خدمات مشتری خود را از طریق آن جزئیات حیاتی بگذرانید تا آنها همان درک کاملی از مشتریان شما از پیشنهادها برند شما داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.