۱۰ نکته برای تبدیل شدن به یک طراح لباس موفق

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
طراحی لباس

10 نکته برای تبدیل شدن به یک طراح لباس موفق

آیا به این فکر می کنید که طراح مد شوید؟ طراحی مد حرفه ای است که تمایل دارد افراد را در سنین پایین جذب کند. با این حال ، عوامل زیادی در این حرفه و دانش زیادی وجود دارد که باید بدانید برای موفقیت در این زمینه به چه چیزی نیاز دارید. برای اینکه یک طراح مد ، به ویژه طراح مد موفق باشید ، به غیر از چشم خوب در رنگ و شکل ، یا مهارت های طراحی ، باید مهارت های زیادی مانند برش و دوخت الگو را در خود تقویت کنید. همچنین ، باید بتوانید روندها را تشخیص دهید.
این مقاله به گونه ای طراحی شده است که تمام اطلاعات لازم را در مورد نحوه تبدیل شدن به یک طراح مد موفق در اختیار شما قرار می دهد که می تواند به شما در راه اندازی کسب و کار طراحی مد در آینده نزدیک کمک کند.

1. آموزش ببینید

بسیاری از مردم آنجا سبک نداشتند اما همیشه عاشق لباس بودند و عاشق لباس های دیوانه وار هستند. بسیاری از آنها شیوه های منحصر به فردی برای بیان شخصیت خود دارند. رویای بزرگی برای مهاجرت به شهر New Fashion مانند بمبئی ، رم ، پاریس و طراح مد بودن داشته باشید. همه در دبیرستان از شهرهای کوچک هند ، مانند ‘من از این شهر خارج می شوم!’

تبدیل شدن به یک طراح مد نیازی به دیپلم خوب ندارد. با این حال ، این راهی سریع برای هر طراح مد است که سریع و محکم به موفقیت خود برسد. سوال این است که آیا دیپلم برای تبدیل شدن به یک طراح مد موفق ضروری است؟ در یک کلام بله. مهم نیست که چقدر با استعداد هستید ، دنیای مد بسیار رقابتی است. بنابراین ، تحصیلات شما را برجسته تر از طراحان واجد شرایط می کند.

تعداد کمی از طراحان مد وجود دارد که دارای مدرک تحصیلی موفق در زمینه خود نیستند. در واقع ، چندین طراح مشهور مد لیسانس طراحی مد خود را با مدرک بازاریابی یا کسب و کار ترکیب می کنند. به خصوص ، اکثر طراحان همیشه هدفی برای راه اندازی فروشگاه های خرده فروشی یا برچسب شخصی خود دارند. در نتیجه ، نقش درجه برای موفقیت یک طراح مد بسیار مهم است. علاوه بر آموزش هنر ، یک مدرسه حرفه ای نیز می تواند به رزومه شما اعتبار بیاورد.

دانشگاه های زیادی وجود دارد که به دانشجویان مد آموزش می دهند ، اما تعداد انگشت شماری از آنها شهرت دارند. یادگیری در این موسسات می تواند به پیشرفت سریع شغل شما کمک کند. بدیهی است ، برای ورود به این موسسات ، باید با رقابت بالا کنار بیایید و آنها بسیار گزینشی هستند. با ایجاد نمونه کارها از طرح های خود ، این کار را انجام دهید. Yashshwini Deshmukh ، طراح مد (Essence & Ethos) می گوید: ‘هیچ موسسه ای نمی تواند نحوه خلاقیت را به شما آموزش دهد ، بنابراین باید خلاقیت و اشتیاق خود را به موسسه برسانید و اجازه دهید موسسه شما را در مسیر شما هدایت کند.’

راهنمایی های مفیدتری در مورد نحوه اعتماد به نفس بیشتر و دستورالعمل های دقیق برای بهبود اعتماد به نفس پیدا کنید تا به شما در نزدیک شدن به کارفرمایان بالقوه کمک کند.

بنابراین ، چمدان های خود را با چرخ خیاطی بسته بندی کنید و به مترو بروید. در موسسه طراحی مد پذیرفته شوید.

 

2. کارآموزی را دریافت کنید

در واقع ، طراحان مد می توانند مهارت های لازم را از طریق کارآموزی در شرکت های تولیدی یا طراحی یاد بگیرند. بسیاری از طراحان می توانند تجربه گرانبهایی از کار در برخی از خانه های مد ، به عنوان یک خیاط سفارشی یا یک سبک شخصی کسب کنند. از طریق این تجربه ، می توانید مهارت های بازاریابی و فروش خود را در زمانی که سبک ها و پارچه ها برای افراد مختلف خوب خواهد بود ، توسعه دهید. طراحان می توانند با شرکت در مسابقات آماتور خود در معرض دید کارفرمایان بالقوه قرار گیرند. با توجه به صنعت مد جهانی ، تجربه در مراکز بین المللی مشهور مد ، مانند پاریس یا میلان ، برای شما بسیار مفید خواهد بود.

برای تبدیل شدن به یک طراح مد موفق ، به مشاوره مفیدتری از مدرسین مد نیاز دارید که می توانند نحوه راه اندازی و اداره یک کسب و کار موفق مد را نشان دهند. در اینجا بهترین راهنمای طراح مد است که باید بخوانید.

می توانید به بخش های خلاق آژانس های تبلیغاتی ، مجلات ، روزنامه ها در صنعت چاپ و نساجی بپیوندید. رسانه های الکترونیکی ، فیلم ها و تئاتر گزینه های دیگر هستند. حقوق متفاوت است و همچنین بستگی به استعداد شما دارد. همچنین می توانید مورخ هنر ، فروشنده هنر ، درمانگر هنر یا مربی هنر باشید. متأسفانه تعداد کمی از هنرمندان این تجمل را دارند که نقاش یا مجسمه ساز تمام وقت شوند.

3. ایجاد نمونه کارها تاثیرگذار

برای ایجاد مجموعه ای چشمگیر ، طراحان مد باید تجربه ای در ترسیم داشته باشند. برای درک نسبت و فرم می توانید در کلاس های هنری شرکت کنید. بهترین روش برای ایجاد نمونه کارها تمرکز بر روی هر یک از پروژه های شما است و آن را به گونه ای تکمیل می کنید که گویی کار خود را به کارفرمای بالقوه ارائه می دهید. وظایف خود را در مدرسه به عنوان فرصت های منحصر به فرد برای ایجاد انگیزه در مهارت ها و خلاقیت خود در نظر بگیرید.
نمونه کارها همچنین قدرت و حس زیبایی ، حس تناسب و تعادل و قدردانی از زیبایی را نشان می دهد. برای یک طراح مد موفق ، مهارت های ارائه قوی و مهارت های فروش بسیار ضروری است تا بتوانید مشتریان خود را متقاعد کنید تا طرح های شما را خریداری کنند. بنابراین ، مجموعه شما همچنین باید نشان دهنده درک محکم ارتباطات و همکاری باشد. با توجه به این موارد ، نمونه کارها نقش مهمی در کمک به طراحان مد در دستیابی به یک شغل خوب ایفا می کنند.

4. افق های خود را گسترش دهید

اگر همیشه به منطقه راحتی پایبند باشید هرگز نمی توانید به جایی که می خواهید برسید. نکات نهایی در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک طراح مد موفق که همه شما باید بدانید این است که از آن استفاده کنید. این بدان معناست که شما باید دوره های خیاطی یا الگو سازی را بگذرانید تا مهارت های خود را در طراحی برنامه های نرم افزاری تقویت کنید ، به آموزش ها یا سمینارهای موضوعاتی که دنبال می کنید بروید. با روندهای فعلی همراه باشید ، وب سایت را مرور کنید تا دریابید که بحث ها در حال حاضر در زمینه مد ، آنچه در فرهنگ پاپ وجود دارد و موارد دیگر. با این حال ، شما باید بین ایده های خلاقانه خود و روندهای جدید تعادل پیدا کنید. این در نحوه تبدیل شدن به یک طراح مد موفق بسیار مهم است. شما باید بدانید که در چه شرایطی قرار دارید و با چه رقابتی باید کنار بیایید. صنعت مد ممکن است پر زرق و برق به نظر برسد ، اما برای رسیدن به سطح بالا کار سختی از شما می خواهد.

برای گسترش خلاقیت خود در طراحی مد ، باید راهنمای ایده های منحصر به فرد نقاشی را بررسی کنید که می تواند به شما در کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع هنر کمک کند.

5. یک استراتژی انتخاب کنید

راه های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای شروع حرفه مد خود استفاده کنید ، زیرا سبک های زیادی نیز وجود دارد. امپراتوری مانیش مالهوترا بر اساس طراحی یک مجموعه کوچک برای یک تازه وارد مانند جوهی چوالا (1989 ، Swarg) ساخته شد که به او فرصت داد تا آن را بزرگ کند. با توجه به جدول زمانی Rocky S ، همیشه مشغول موضوعاتی مانند حساب ها و آمار بود ، اما به عنوان یک دوستدار سرسخت مد ، ذهن او همیشه درگیر علاقه زیاد به لباس بود ، او نمی توانست پیراهن مورد نظر خود را پیدا کند ، بنابراین یک مغازه پوشاک برای خود باز کرد. بنابراین ، برای دستیابی به موفقیت لازم است تصمیم گیری کنید که نقطه قوت شما چیست.
به طور خاص ، شما باید مشخص کنید که چه نوع طراحی را می خواهید مادام العمر انجام دهید. آیا علاقه زیادی به لباسهای زیبا ، تناسب اندام یا وسایل تفریحی دارید ، یا آماده لباس ارگانیک هستید؟ هر یک از این طاقچه ها دارای مزایا و معایبی است که باید قبل از تصمیم نهایی در مورد اینکه چه راهی را دنبال کنید ، کشف کنید. در صورت لزوم ، باید مناطق زیر مجموعه ای را برای طرح های خود انتخاب کنید. در اولین قدم خود را طولانی نکنید. فقط سعی کنید در یک زمینه تخصص داشته باشید ، سپس اگر جای خوبی در این بازار دارید ، می توانید زمینه های دیگر را نیز تجربه کنید. برای مثال:

1.لباس روزانه برای مردان/زنان
2.لباس شب برای مردان/زنان
3.لباس ورزشی/اوقات فراغت/تناسب اندام
4.لباس بافتنی
5.لباس عروس
6.تجهیزات جانبی
7.لباس های ماجراجویی ، بیرونی یا بیرونی
8.طراحی لباس برای فیلم ، تئاتر ، خرده فروشان

6. تصمیم بگیرید که آیا می خواهید تنها کار کنید یا مشاغل شغلی را انتخاب کنید

واقعاً مهمتر از هر چیز دیگری است. پس از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا باید به عنوان طراح مشاغل آزاد کار کنید یا برای صاحب مشاغل ، باید مزایا و معایب هر یک را طبقه بندی کنید. هنگام شروع کار ، یادگیری از مربی شما مزایایی را برای شما به همراه خواهد داشت.
اگر در یک خانه طراحی مد کار می کنید ، مهلت های شما یک عامل اجتناب ناپذیر از دنیای مد است ، بنابراین برای رسیدن به هدف خود باید سلامت احساسی و توانایی مقابله با فشار را آماده کنید.
اگر شما رئیس خود هستید ، در این صورت کنترل خلاقیت بیشتری خواهید داشت و در کار انعطاف پذیرتر خواهید بود. به عبارت دیگر ، این امر با مسئولیت های مختلفی همراه است که برای جمع آوری دانش و همچنین تجربه برای انجام خوب آنها به آنها نیاز دارید.
برای تبدیل شدن به یک طراح مد موفق ، به مشاوره مفیدتری از مدرسین مد نیاز دارید که می توانند نحوه راه اندازی و اداره یک کسب و کار موفق مد را نشان دهند. در اینجا بهترین راهنمای طراح مد است که باید بخوانید.

7. برای راه اندازی یک کسب و کار طراحی آمادگی مالی قوی داشته باشید

شما ممکن است فوق العاده خلاق باشید ؛ با این وجود ، شما باید قطعاً مطمئن باشید که اگر یک برچسب مد را اداره می کنید ، لازم است که به کسب و کار علاقه مند باشید. درک تعداد ، داده ها و فاکتورهایی که روی میز شما جمع می شوند برای افرادی که می خواهند با راه اندازی کسب و کار خود یک طراح مد موفق باشند ضروری است. در صورتی که از این طرف متنفر هستید ، به جای داشتن برچسب شخصی ، به دنبال کار به عنوان طراح مد با یک خانه مد باشید. با این حال ، اگر می خواهید به دستاوردهای واقعی و برتر برسید ، دیر یا زود شانس بازکردن برچسب شخصی خود را از دست ندهید.

بنابراین ، اکنون این سوال مطرح می شود که دوست دارید چه نوع معامله گر باشید؟ شاید این می تواند یک مشارکت ، یک معامله گر انحصاری ، شرکت تأسیس شده و غیره باشد. بر اساس مزایای متمایز هر یک و همچنین معایب ، باید با مشاوران مالی و حقوقی خود مشورت کنید تا تصمیم درست را بگیرید.

برخی از تکنیک های سریع را برای بهبود روابط تجاری بررسی کنید تا برچسب طراحی مد خود را با موفقیت بیشتری بسازید.

 

8. درک کسب و کار

متأسفانه ، برای تبدیل شدن به یک طراح مد موفق ، توانایی خلاقیت کافی نیست. از آنجا که روند مد روز بیشتر و بیشتر به سمت شرکت ها سوق می یابد ، بنابراین مراقبت از فضای کسب و کار و مکانیک پشت آن بسیار مهم است. برای کسب اطلاعات و اطلاعات ارزشمندتر در این زمینه ، به برخی از مقالات تجاری مانند ‘Women’s Wear Daily’ مراجعه کنید. هنگام اداره کسب و کار خود ، باید اصول و مبانی اقتصاد را به وضوح و عمیقا درک کنید. همچنین ، یادگیری این نوع دانش در برخی از مدارس مد ایده بدی نیست. با نحوه مذاکره در مورد قراردادها یا نحوه انتخاب شریک تجاری آشنا شوید تا رویای یک طراح مد حرفه ای را محقق کنید. شاید بتوان گفت که تعدادی از طراحان واقعاً موفق امروز ، مانند ریتو بری و آنکیتا. هر دوی آنها در جنبه های مختلف تجارت مشارکت دارند – از برنامه های صدور مجوز گرفته تا استراتژی های تبلیغاتی گرفته تا طراحی واقعی لباس.

9. صبور باشید و تسلیم نشوید

آخرین نکته اما نه چندان مهم ، افزایش شغل طراحی مد خود شما یک شبه امکان پذیر نیست و برای موفقیت زمان و تلاش زیادی از شما می گیرد. به یاد داشته باشید ، تبدیل شدن به یک طراح مشهور مد نیاز به تعهد و اشتیاق دارد ، اما سخت کوشی همیشه نتیجه می دهد. با طراحی عالی ، آثار و مهارتهای اجتماعی مناسب ، در راه خود هستید تا بتوانید خود را به عنوان یک وبلاگ نویس معروف معرفی کنید.

به منظور صبر بیشتر برای کنار آمدن با مشکلات و فشارهای زندگی ، می توانید از راهنمای راهنمایی برای تقویت سلامت روان و کتاب راهنمای ساده مدیریت استرس استفاده کنید.

تبدیل شدن به یک طراح مد کار آسانی نیست ، به ویژه یک طرح موفق. این جهان رقابتی است ؛ با این وجود ، با فداکاری و تعهد ، مطمئناً موفقیت به مرحله شما می رسد. این نکات در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک طراح مد موفق در بالا از طراحان مشهوری جمع آوری شده است که تجربه زیادی در این زمینه دارند و می خواهند توصیه های خود را برای طراح مد جوان ، که آرزوی موفقیت در این حرفه دارند ، به اشتراک بگذارند.

اگر احساس می کنید نکاتی در مورد نحوه تبدیل شدن به یک طراح مد موفق در این مقاله معرفی شده است ، برای شما مفید است. تمام نظرات خود را در پایان این مقاله بگذارید ، ما از ایده های شما قدردانی می کنیم و در اسرع وقت به همه پاسخ خواهیم داد.
برای تبدیل شدن به یک طراح مد موفق ، به مشاوره مفیدتری از مدرسین مد نیاز دارید که می توانند نحوه راه اندازی و اداره یک کسب و کار موفق مد را نشان دهند. در اینجا بهترین راهنمای طراح مد است که باید بخوانید.

10. برنامه کارآموزی مناسب

برخی از دوره های کارآموزی ممکن است شامل قهوه خوری و فتوکپی باشد-به ویژه در شرکت های بزرگتر ، که در آن کار عملی و تجربه عملی ممکن است حداقل باشد-اما آنها هنوز فرصتی برای شبکه سازی فراهم می کنند ، که یاشاشوینی دشموخ از Essence & Ethos می گوید فوق العاده ارزشمند است. به گفته وی ، شما همچنین می توانید به یک شرکت نوپا بپیوندید ، جایی که ممکن است شبکه هایی را در بشقاب زیبا دریافت نکنید ، اما با ‘نحوه ایجاد و حفظ روابط با مشتریان’ آشنا خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *