کدام موضوعات در دوره های طراحی مد تدریس می شوند

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

کدام موضوعات در دوره های طراحی مد تدریس می شوند

درباره طراحی مد

طراحی مد یکی از محبوب ترین تخصص های طراحی در بین دانشجویان است. هر ساله هزاران نامزد در کالج های مختلف طراحی مد در سراسر کشور با آرزوی تبدیل شدن به طراحان مد موفق در آینده درخواست می دهند. اگر شما نیز به دنبال حرفه ای در طراحی مد هستید، در مکان مناسبی قرار گرفته اید.

یکی از خلاقانه ترین گزینه های دوره، طراحی مد، یک جریان آموزشی حرفه ای پررونق در هند و خارج از کشور است. صنعت مد رشد چشمگیری داشته است، و این نیز در عرض یک دهه. اگر به دنبال شغلی در این زمینه هستید، انتخاب دوره مناسب طراحی مد قطعا فرصت های زیادی را برای شما باز می کند. با این حال، قبل از ثبت نام در دوره طراحی مد، ارزش دانستن برخی از جنبه های مهم این برنامه را دارد.

اگرچه طراحی مد و طراحی پارچه ارتباط نزدیکی با هم دارند، اما تفاوتی بین این دو وجود دارد. در حالی که طراحی مد به ایجاد لباس و لوازم جانبی سبک زندگی اختصاص دارد، دوره طراحی پارچه به دانش آموزان در مورد ایجاد ساختارها و همچنین طرح هایی برای پارچه های بافتنی، بافته شده، چاپ شده یا پارچه های تزئینی روی سطح و موارد مشابه آموزش می دهد.

مادر مد

میراث مد Jeanne Lanvin – CR Muse: Jeanne Lanvin، مادر مد.

پدر مد

چارلز فردریک ورث (13 اکتبر 1825 – 10 مارس 1895) یک طراح مد انگلیسی بود که خانه ارزش، یکی از برجسته‌ترین خانه‌های مد قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم را تأسیس کرد.

انواع طراحان مد.

پوشاک: طراحان پوشاک بر ایجاد اقلام مختلف لباس برای مشتریان تمرکز می کنند.

مد لباس بالا: این طراحان معمولاً برای مصرف کنندگان با مشخصات بالا و ثروتمندتر کار می کنند.

-آماده برای پوشیدن.
-بازار انبوه
-کفش.
-لوازم جانبی.
-لباس ورزشی.
-لباس شب.

دوره های طراحی مد

علاقمندان می توانند طراحی مد را به عنوان دوره ای در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد دنبال کنند. جدای از این، متقاضیان حتی می توانند برنامه های کوتاه مدت دیپلم یا گواهی در طراحی مد را دنبال کنند. برخی از دوره های محبوب طراحی مد ارائه شده در کالج های مختلف در هند عبارتند از:

دوره های محبوب طراحی مد در سطح UG

-لیسانس طراحی (BDes)
-لیسانس فناوری مد (BTech)
-لیسانس هنر (BA)
-لیسانس علوم (لیسانس)
-دیپلم
-گواهی

 

دوره های محبوب طراحی مد در سطح PG

مشتاقانی که کلاس 12 خود را از هر جریانی (علم / تجارت / هنر) پاک کرده اند، می توانند دوره طراحی مد را در سطح فارغ التحصیلی دنبال کنند. با این حال، اکثر کالج های طراحی محبوب فقط در صورتی به داوطلبان اجازه می دهند که در فرآیند پذیرش خود شرکت کنند که تحصیلات خود را از یک هیئت معتبر به پایان رسانده باشند.

برای طراحی مد در مقطع کارشناسی ارشد، داوطلبانی که دوره طراحی را در سطح فارغ التحصیلی گذرانده اند برای پذیرش در اولویت هستند.

مهارت های طراحی مد

برای ساختن آینده در این زمینه، جدای از داشتن مدرک تحصیلی لازم، باید شخصیتی هنری و خلاق نیز داشت. مشتاقان همچنین باید در طراحی مهارت داشته باشند و بتوانند ایده های خود را از طریق طرح های مفید بیان کنند. بنابراین، نامزدهایی که مایل به دنبال کردن یک برنامه طراحی مد هستند، باید مجموعه مهارت های زیر را داشته باشند:

مقدمه ای بر الگوسازی و دراپینگ
مقدمه ای بر نساجی
مقدمه ای بر طراحی مد و فناوری مد
تئوری مد
مقدمه ای بر طراحی مد و تصویرسازی
تاریخچه مد
توسعه پوشاک
روند فعلی و پیش بینی
طراحی به کمک کامپیوتر
توسعه پوشاک
تصویرسازی مد
روند طراحی
دراپینگ پیشرفته
توسعه مدل و نمونه اولیه
تحقیقات و ارتباطات
عنصر رنگ و طرح

طراحی مدل مد
لوازم جانبی مد

موضوعات مورد نیاز برای حرفه ای در طراحی مد

صنعت مد یکی از بزرگترین صنایع پر از فرصت های شغلی مختلف است. دنبال کردن طراحی مد می تواند به شما در افزایش خلاقیت و کشف جنبه های فنی صنعت مد کمک کند. این دوره می تواند به شما در توسعه مهارت های مربوط به ساخت لباس، الگوسازی، تصویرسازی مد، طراحی گرافیک، تجزیه و تحلیل روند بازار و مخاطبان کمک کند.

هدف این دوره ارائه اکتشاف خلاق و مهارت ها و تکنیک های خاص برای درک صنعت است. در اینجا موضوعات اصلی مورد نیاز برای طراحی مد آمده است:

الگوسازی و ساخت پوشاک
تصویرسازی مد
عناصر مد و طراحی
تزیینات مد
مدیریت مد و تجارت
طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)
بازاریابی مد

فرهنگ لباس و طراحی ارتباطات مشاغل و کارفرمایان برتر

مشتاقانی که مایل به پیوستن به صنعت مد هستند، باید دانش عمیقی در مورد انواع پارچه ها، بافت ها، کیفیت پارچه، رنگ ها و روندهای در حال تغییر داشته باشند. داوطلبانی که مایل به دنبال کردن حرفه ای در زمینه طراحی مد هستند می توانند از لیست مشخصات شغلی ذکر شده در زیر استفاده کنند:

طراح مد: در چنین مشخصات شغلی، متقاضیان می توانند برچسب خود را راه اندازی کنند یا به یک شرکت برای طراحی لباس بپیوندند. به عنوان یک طراح مد، یک فرد باید روی لباس های مختلف مانند شلوار جین، ژاکت، لباس زنانه، لباس بچه گانه، لباس مردانه، لباس شب، لباس بافتنی، لباس ورزشی و مانند آن کار کند.

بازاریاب مد: در این شغل، نامزدهای پروفایل می‌توانند برای شرکت‌های پوشاک، بوتیک‌ها یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای کار کنند. به عنوان بازاریاب های مد، مشتاقان نیاز به تبلیغ و افزایش آگاهی از یک برند خاص، برچسب های طراح، یا فروشگاه های بزرگ دارند. بنابراین، فرض کنید فردی چنین رشته حرفه ای را انتخاب کند. در آن صورت، از آنها انتظار می رود که سیاست ها و برنامه های بازاریابی را برنامه ریزی، هدایت یا هماهنگ کنند، مانند تعیین تقاضا برای محصولات و خدمات ارائه شده توسط یک شرکت و رقبای آن و شناسایی مشتریان بالقوه.

مدیر مفهوم مد: انتظار می رود افرادی که تحت این مشخصات کار می کنند به موضوعات منحصر به فردی فکر کنند که یک طراح، برند یا شرکت مد باید بر اساس آن طیف لباس یا لوازم جانبی طراحی شود. همچنین افراد در این پروفایل به تحقیق و پیشنهاد راه هایی برای تبلیغ خط جدید لباس می پردازند.

کنترل کننده کیفیت: اولین و اصلی ترین وظیفه یک کنترل کننده کیفیت، تعیین استانداردهای کیفیت برای هر چیزی و هر چیزی است که برای یک مجموعه جدید خریداری می شود. جدای از این، مدیر کنترل کیفیت (QC) همچنین دستورالعمل هایی را برای هر بخش برای تعیین کیفیت در فرآیندهای مختلف و تولید پوشاک صادر می کند. QC همچنین وظیفه بررسی کیفیت محصول را در مراحل مختلف تولید بر عهده دارد.مشاور مد/استایلیست شخصی: افرادی که مایلند مشاور مد/استایلیست شخصی شوند اکثراً خوداشتغال هستند. با این حال، تنها زمانی می‌توان خود را در این مشخصات شغلی مشخص کرد که در صنعت مد شهرت خوبی داشته باشد. وظیفه معمول یک مشاور مد/استایلیست شخصی این است که به افراد کمک کند کمد لباسی بسازند که تصویر عمومی آنها را ارتقا دهد. افرادی که در این حرفه مشغول به کار هستند به دیگران در مورد آخرین روند مد، سبک لباس، رنگ هایی که باید بپوشند/اجتناب کنند و نحوه آرایش و آرایش موهای خود را توصیه می کنند.

طراح فنی: افرادی که به عنوان طراح فنی کار می کنند، مسئول تصمیم گیری در مورد نحوه دوخت و ساخت یک لباس هستند. بنابراین، آنها مسئول ایجاد یک بسته فنی یا TP هستند. بنابراین، وظیفه آنها از زمانی شروع می شود که طرحی از لباسی که قرار است ساخته شود به آنها داده می شود. به طور معمول، طراحان فنی باید جزئیات دوخت، نقاط اندازه‌گیری (یا POM)، توضیحات شستشو، قرار دادن برچسب/برچسب و دستورالعمل‌های بسته‌بندی را وارد کنند.

هماهنگ کننده مد: آنها مسئول ایجاد یک ‘ظاهر و احساس’ یکپارچه در تمام بخش های مد یک فروشگاه بزرگ، خانه طراحی یا مجله مد هستند. یک هماهنگ کننده مد باید به طور مداوم

نشریات مختلف مد را زیر نظر داشته باشید و با روندهای صنعت به روز باشید تا به سازمان در مورد پارچه، الگو و مدلی که شرکت باید تولید کند، توصیه کند.

برگزارکنندگان نمایش مد: شخصی که به عنوان برگزارکننده نمایش مد کار می کند باید رویدادهای مد مختلفی را سازماندهی کند. برای موفقیت در این حرفه باید ارتباطات خوبی داشت.

چشم انداز شغلی در طراحی مد

صنعت مد بخش بزرگی است. در نتیجه، تعداد زیادی فرصت برای کشف طراحی مد وجود دارد. در اینجا لیستی از نقش های شغلی مختلف برای بررسی وجود دارد:

طراح مد
دستیار خریدار مد
مدیر برند مد
مدیر طراحی
استایلیست شخصی
استایلیست مشهور
مدیر تولید
کنترل کننده کیفیت
کارشناس انبار
اجرایی پوشاک
مدیر طراحی
متصدی مد
طراح
تصویرگر مد
کارآفرین

نتیجه

در این مقاله به موضوعات اصلی طراحی مد در دوره های مختلف در سطوح مختلف پرداخته ایم. اکنون که از برنامه درسی طراحی مد که در طول دوره ای در این زمینه تحصیل خواهید کرد مطلع شدید، قدم بعدی انتخاب دانشگاه و شروع درخواست است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *