چگونه یک طراح مد شوید: ۶ نکته برای طراحی مد

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

چگونه یک طراح مد شوید: 6 نکته برای طراحی مد

صرف نظر از اینکه به بازار انبوه، لباس های آماده، یا مد بالا/هوت کوتور علاقه دارید، همه طراحان مد برای موفقیت به درک اولیه یکسانی از هنر، طراحی و صنعت مد نیاز دارند.

طراح مد چیست؟

یک طراح مد  لباس را طراحی، طراحی و خلق می‌کند. با این حال، طراحان مد فقط لباس نمی‌سازند. آنها اغلب نگرش های فرهنگی، زیبایی شناسی و الهامات را در طرح های خود به کار می برند. طراحان همچنین با سایر افراد در تجارت مد، مانند استایلیست‌ها، بازرگانان، الگوسازان، خیاط‌ها، طراحان لباس، آژانس‌های مدلینگ، شرکت‌های طراحی، سردبیران مجلات و غیره همکاری می‌کنند.
صنعت مد یک تجارت بین‌المللی چند میلیارد دلاری است که بخش‌ها و مسیرهای شغلی زیادی فراتر از طراحی سنتی و پیش از پورتر دارد، از جمله تجارت مد، عینک، لباس‌های بیرونی، لباس‌های ورزشی، طراحی لوازم جانبی، کفش، لباس‌های بیرونی، کیف‌های دستی و موارد دیگر.

یک طراح مد چه می کند؟

مد، مانند همه انواع هنر، محصول ابراز وجود است. مد چیزی فراتر از لباسی است که می پوشید، بلکه نحوه پوشیدن آن و داستان بصری آن است.

وظیفه شما به عنوان یک طراح تولید چیزی است که دیگران دوست دارند بپوشند. فرآیند اکتشافی طراحی، انتخاب پارچه، یا اصلاح اولین موسلین شما ممکن است یک ایده طراحی را برای شما ایجاد کند، اما ممکن است با انتخاب مدل‌ها، تصمیم‌گیری در مورد مو و آرایش، یا برنامه‌ریزی برای نمایش مجموعه خود در باند فرودگاه، الهام‌بخش شما تغییر کند.

برای تبدیل شدن به یک طراح مد به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

هر فردی دارای مجموعه ای از مهارت های منحصر به فرد است. به عنوان یک طراح مد، مهارت های زیر برای دستیابی به موفقیت در صنعت ضروری است.
1. توانایی هنری و خلاقیت. مهمترین مهارت برای یک طراح مد یا هر هنرمندی استعداد طبیعی است. شما می خواهید هنرتان قابل تشخیص و متمایز باشد. بسیاری از طراحان مد قبل از اینکه به مد روی بیاورند، به عنوان معمار، طراح گرافیک یا در زمینه های مرتبط دیگر فعالیت داشتند. بسیاری از مهارت های هنری ذاتی هستند و نمی توان آنها را آموزش داد – با این حال، کلاس های رسمی و تمرین روزانه می تواند به شما کمک کند تا مهارت های خود را افزایش دهید.
2. مهارت های ارتباطی. هر طراح مد برتر برای توسعه برند خود به مهارت های ارتباطی خوبی نیاز دارد. در طول حرفه خود، ممکن است این فرصت را داشته باشید که بخشی از یک تیم طراحی باشید یا یکی از تیم های خود را رهبری کنید. هنگام کار با تیم ها، به جای اینکه منتظر جهت باشید، تحقیقات و ایده های خود را روی میز بیاورید. گوش دادن بخش بزرگی از همکاری مؤثر است. شما به تنهایی مجموعه نمی سازید. شما باید بشنوید که هم تیمی های خود چه می گویند تا بازخورد ارائه دهید و طرح های خود را به سمت تکامل سوق دهید.
3. مهارت های خیاطی و طراحی. خیاطی یک مهارت اساسی برای هر طراح مد است. تسلط کامل بر مهارت‌های اولیه ساخت مد – مانند چرخ خیاطی – لازم نیست، اما هر طراح نوظهوری باید دانش صمیمانه‌ای را در مورد صنایع دستی در تولید طرح‌های شما ایجاد کند. دانستن در مورد پارچه های مختلف و خواصی که آنها را منحصر به فرد می کند به شما کمک می کند تا مواد مناسب را برای لباس خود انتخاب کنید.
4. درک پارچه و مواد. با لمس پارچه ها، تغییر کشش دوخت های مختلف و آزمایش گلدوزی می توانید با عناصر مختلف طراحی لباس آشنا شوید. از منابعی مانند کلاس‌های فنی، آموزش‌های آنلاین و کتاب‌های کاردستی استفاده کنید که قدم به قدم شما را در ساخت لباس راهنمایی می‌کنند. انتخاب پارچه بخش مهمی از بیان ایده های شما است. پارچه‌هایی را که می‌خواهید با آن‌ها کار کنید، لمس و احساس کنید. تصمیم گیری خلاقانه تنها بر اساس یک نمونه ممکن است توانایی شما را برای درک حرکت و پوشیدن روی بدن انسان محدود کند. مدرک مد (یا فقدان آن). بسیاری از مدارس مد و برنامه های تحصیلی در ایالات متحده، مانند مدرسه طراحی پارسونز یا موسسه فناوری مد، شغل طراحان موفقی مانند مارک جیکوبز را راه‌اندازی کرده اند. این برنامه ها ابزار و آموزش هایی را برای پیشرفت در کسب و کار به شما می دهند. با این حال، برای تبدیل شدن به یک طراح برتر نیازی به مدرک لیسانس در طراحی مد ندارید. طراحان مد موفق بدون مدرک مدرسه طراحی سنتی شامل دایان فون فورستنبرگ، کارل لاگرفلد، مایکل کورس، ژان پل گوتیه، الکساندر وانگ و دونا کاران هستند.

6 نکته برای تبدیل شدن به یک طراح مد

مسیر شغلی برای تبدیل شدن به یک طراح مد یک شبه اتفاق نمی افتد. اگرچه ممکن است سال ها طول بکشد تا وارد این تجارت شوید، نکات زیر به شما کمک می کند تا شروع کنید.
1. الهام بگیرید. از چیزهایی که واقعاً به آنها علاقه دارید الهام بگیرید: موسیقی، هنر، تاریخ، معماری و به ویژه مردم. با جریان الهام، از تابلوهای خلق و خوی برای سازماندهی و ویرایش افکار خود استفاده کنید. تابلوهای شما می‌توانند از طیف گسترده‌ای از مراجع بصری، از جمله منابع سرمقاله، سبک خیابانی، و عکس‌ها (حتی اگر مرتبط با مد نباشند) باشد. همچنین می‌توانید پارچه‌ها، بافت‌ها، رنگ‌ها، مراجع سبک و لوازم جانبی را کامپایل کنید.
2. روند مد را مطالعه کنید. در حالی که برای طراحی لباس نیازی به مدرک مد ندارید، داشتن دانش اساسی از هنر، خلاقیت و تجارت مد کمک می کند تا به عنوان یک طراح لباس شروع کنید. اگر نمی‌دانید چگونه لباس بسازید، در کلاس‌های خیاطی یا الگوسازی شرکت کنید، یا اگر با طراحی یا طراحی به کمک کامپیوتر آشنایی ندارید، در کلاس طراحی شرکت کنید. حتی کلاس های تاریخ مد نیز می تواند به الهام بخشیدن به طراحی شما کمک کند. با مطالعه فشن شوها و مجلات فعلی با آخرین روند مد آشنا شوید.
3. هوشمندانه شروع کنید، نه کوچک. هدف شما در ابتدای کار این است که تا جایی که می توانید تجربه کسب کنید. سؤال بپرسید، با همکاران ارتباط برقرار کنید و به دنبال مربی باشید. به دنبال دوره های کارآموزی یا موقعیت های ابتدایی باشید تا به محصولاتی که می خواهید ایجاد کنید و مشتریانی که امیدوارید به آنها خدمت کنید نزدیک شوید. اگر اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که هیجان و انگیزه شما را به اشتراک می گذارند، یکدیگر را برای ایجاد محصولات بهتر تحت فشار خواهید گذاشت. و بیشتر مردم می خواهند در کنار دیگرانی باشند که از کاری که انجام می دهند هیجان زده هستند.
4. ایده های خود را ترسیم کنید. اولین هدف یک طرح این است که شروع به تجسم طرح در ذهن خود کنید. هدف دوم یک طرح، ایجاد طرحی برای الگوساز است تا اولین موسلین یا نمونه اولیه شما را بسازد. این نقاشی‌های مسطح و مینیمالیستی با عناصر فنی ایده شما از جمله دارت و درز، طول آستین، طول کلی، تناسب، شکل و موارد دیگر ارتباط برقرار می‌کنند. می‌توانید با چسباندن یک نمونه به صفحه، نشان دهید که چه پارچه‌هایی ممکن است برای هر لباس استفاده شود. این به الگوساز ایده ای از وزن یا سفتی لباس می دهد و اینکه آیا آنها چاپ شده، طرح دار یا جامد هستند.
5. صدا و سبک امضای خود را تقویت کنید. شما مجبور نیستید در یک سبک خاص بمانید، تا زمانی که تصمیمات خلاقانه متفکرانه ای بگیرید که به برند شما به عنوان یک طراح کمک کند. تمام تصمیمات خلاقانه شما در فرآیند طراحی – حتی جزئیات – داستانی را روایت می کند.
6. مجموعه خود را بسازید. ایجاد مجموعه یک سفر خطی نیست. می‌توانید یک مجموعه واحد بسازید که یک ایده منحصر به فرد را ارائه می‌کند، یا مجموعه شما می‌تواند از ظاهرهای مختلفی تشکیل شده باشد که ایده‌های متفاوتی را نشان می‌دهد که همگی با انتخاب‌های طراحی شما مرتبط هستند. اینها ممکن است نسبت ها، رنگ ها یا حتی کمبود رنگ باشند. شما می توانید برای التقاط و تنوع در روح مجموعه خود اجازه دهید. مجموعه خود را برای نمایش دیدگاه خود متمرکز کنید. اگر می خواهید رنگ های مجموعه خود را محدود کنید، باید سایه های خود را تغییر دهید و بالعکس. می‌توانید از شرکا، همسالان یا دوستان خود بخواهید که نظرات خود را در مورد طرح‌های شما و نحوه هماهنگی همه قطعات با هم ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.