چگونه یک طراح لباس و مد شویم

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

چگونه یک طراح لباس ومد شویم

از لباس شنا گرفته تا ظاهر باند، طراحان مد برای مصرف کنندگان مختلف سبک هایی ایجاد می کنند. با این حال، مشاغل مد نیاز به چیزی بیش از یک چشم خوب و مهارت های خیاطی دارند.

یک طراح مد، پوشاک و لوازم جانبی اصلی ایجاد می کند. طراحان با تکیه بر روند مد و دانش عمیق منسوجات و سبک، دیدگاه خود را به واقعیت تبدیل می کنند.مشاغل در طراحی مد نیز نیاز به آموزش کسب و کار دارند. طراحان موفق خلاقیت را با مهارت های قوی در بازاریابی، فروش و مدیریت ترکیب می کنند. اکثر طراحان مد دارای مدرک لیسانس هستند.حرفه طراحی مد حقوق های بالاتر از حد متوسط ​​را ارائه می دهد. اما طراحان مد چگونه حرفه خود را شروع می کنند؟ مانند سایر مشاغل هنری و طراحی، طراحان مد اغلب قبل از ورود به این صنعت، ساعات زیادی را صرف می کنند. این صفحه نحوه تبدیل شدن به یک طراح مد را بررسی می کند.

طراحان مد چه می کنند؟

طراحان مد لباس و لوازم جانبی را ایجاد و طراحی می کنند. آنها ممکن است در مد بالا، پوشاک آماده، لباس های بازار انبوه، لباس ورزشی، لباس شب، لوازم جانبی یا کفش تخصص داشته باشند.

طراحان روندهای مد را برای ایجاد طرح های آینده نگر تحقیق می کنند. آنها اغلب برای ایجاد قطعات به نرم افزار طراحی متکی هستند و در پروژه ها با طراحان همکاری می کنند. در ابتدای یک پروژه طراحی، طراحان مد طرح هایی را می سازند، منسوجات را ارزیابی می کنند و یک نمونه اولیه ایجاد می کنند.

برخی از طراحان مجموعه ها یا خطوط مد ایجاد می کنند که موضوع یا روندی را به نمایش می گذارد. آنها قطعاتی را برای نمایش در هفته های مد در نیویورک، پاریس، میلان و لندن طراحی می کنند. طراحان دیگر برای برندهای بزرگ کار می کنند، جایی که ایده ها را به مدیران خلاق ارائه می دهند و خطوط فصلی را برای برند طراحی می کنند.
علاوه بر آموزش مد، بسیاری از طراحان مهارت های بازاریابی و کسب و کار را نیز یاد می گیرند. تجربه تجارت مد به طراحان کمک می کند تا قطعات خود را در موسسات خرده فروشی دریافت کنند و کار خود را به مشتریان عرضه کنند.

طراحان لباس کجا می توانند کار کنند؟

طراحان لباس برای برندهای بزرگ مد در بخش عمده فروشی و تولیدی کار می کنند. در این نقش ها، آنها پوشاک و لوازم جانبی تولید می کنند که برندها بین خرده فروشان توزیع می کنند. تقریباً یک چهارم طراحان مد در نقش‌های آزاد کار می‌کنند و در آنجا با مشتریان قرارداد می‌بندند تا قطعاتی بسازند. برخی از این طراحان خطوط لباس خود را راه‌اندازی می‌کنند یا لباس‌های سفارشی رده بالایی تولید می‌کنند.

شغل اغلب به ساعات طولانی و سفر نیاز دارد. طراحانی که روی مهلت های تولید کار می کنند یا نمایش های مد را کنار هم می گذارند، اغلب ساعت های طولانی کار می کنند. اکثر طراحان مد مستقر در ایالات متحده در نیویورک یا لس آنجلس کار می کنند.

مهارت ها

مشاغل مد نیاز به مهارت های مختلفی دارد. طراحان برای خلق طرح ها از خلاقیت و حساسیت های هنری خود استفاده می کنند. این حرفه به مهارت های ارتباطی قوی، توانایی همکاری و دیدگاهی مبتنی بر جزئیات نیاز دارد. مهارت‌های سخت مانند توانایی استفاده از نرم‌افزار طراحی، آموزش ساخت لباس و دانش عمیق پارچه و رنگ نیز به طراحان کمک می‌کند.

دانشجویانی که قصد دارند کسب و کار مد خود را اداره کنند نیز به مهارت های بازاریابی، فروش، تبلیغات و مدیریت قوی نیاز دارند. طراحان خوداشتغال از مهارت‌های فروش و توسعه محصول استفاده می‌کنند تا مشتریان خود را درک کنند و طرح‌های مورد تقاضا ایجاد کنند. به طور کلی، طراحان مد باید شور و خلاقیت خود را با دانش فنی و تجاری متعادل کنند.

مجموعه مهارت های طراح لباس

مهارت های انسانی

هنری
خلاقیت
ارتباط
جزئیات محور
مبتنی بر همکاری
مهارت های سخت*
مسلط به کامپیوتر
تکنیک های ساخت لباس
تئوری رنگ
آموزش نساجی
نرم افزار طراحی

مراحل تبدیل شدن به یک طراح لباس و مد

کسب مدرک طراحی مد می تواند به طراحان کمک کند تا حرفه خود را راه اندازی کنند. اما مدرک به تنهایی موفقیت را تضمین نمی کند. طراحان مد همچنین به یک نمونه کار قوی، تجربه کاری و یک شبکه حرفه ای برای ورود به صنعت مد نیاز دارند. موفقیت شغلی نیز به مهارت بستگی دارد. طراحان باید هویت برند، زیبایی شناسی و جایگاه خود را در صنعت بدانند.

طراحان مد موفق راه خود را بالا می برند. بسیاری قبل از ورود به یک برنامه مد شروع به ایجاد مهارت می کنند. یادگیری نحوه خیاطی، پیروی از روندهای مد و تمرین با نرم افزارهای طراحی، همگی به طراحان آینده کمک می کند تا در برنامه های مد رقابتی پذیرفته شوند. پس از کسب مدرک، طراحان اغلب به عنوان استایلیست، خریداران مد و دستیار طراحان شناخته شده کار می کنند. این نقش ها به طراحان کمک می کند تا مهارت های خود را گسترش دهند و یک شبکه بسازند.

1. یک برنامه درجه طراحی مد را تکمیل کنید

اکثر طراحان مد دارای مدرک لیسانس هنر و طراحی هستند. در طول یک برنامه طراحی مد، دانش آموزان پارچه، تئوری مد و تئوری رنگ را مطالعه می کنند. آنها همچنین یاد می گیرند که چگونه با استفاده از نرم افزار طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) استایل ایجاد کنند. دوره های طراحی مد از تکالیف پروژه محور برای کمک به دانش آموزان برای تقویت مهارت های خود و ساختن نمونه کارها استفاده می کنند.

برنامه های درجه طراحی مد شامل دوره های آموزشی در تجارت مد، تجارت و بازاریابی است. طراحان از این مهارت ها برای راه اندازی خط، ارزیابی تقاضای مشتری برای سبک ها و کسب سود استفاده می کنند. در پایان یک برنامه طراحی مد، سالمندان ممکن است خطی را برای نمایش مد مدرسه طراحی کنند.

2. به دست آوردن تجربه عملی

مدرک طراحی مد یا تجارت مد، آموزش های ارزشمندی را برای یک حرفه در مد ارائه می دهد. با این حال، طراحان نیز به تجربه عملی نیاز دارند.

در طول مدرسه، طراحان مد باید فرصت های کارآموزی را دنبال کنند. بسیاری از کالج ها، طراحان مشتاق را با شرکت هایی که کارآموز استخدام می کنند، مرتبط می کنند. در طول دوره کارآموزی، دانشجویان زیر نظر یک طراح مد با تجربه کار می کنند. دوره های کارآموزی تجربه عملی را با جنبه تجاری صنعت مد فراهم می کند. در حالی که دانش آموزان تکنیک ها و زیبایی شناسی را در کلاس تقویت می کنند، دوره کارآموزی آموزش های شغلی را ارائه می دهد.

علاوه بر تجربه کارآموزی، دانشجویان باید فرصت های کاری پاره وقت یا قراردادی را در نظر بگیرند. کار کردن برای یک برند کوچک به دانش آموزان کمک می کند تا نمونه کار خود را بسازند و به طور بالقوه خط خود را راه اندازی کنند. تجربه با یک برند بزرگ به طراحان کمک می کند تا رزومه خود را بسازند و ارتباطات ارزشمندی را در صنعت ایجاد کنند.

3. شبکه در صنعت

مانند سایر زمینه‌های هنری، شبکه‌سازی به طراحان مد کمک می‌کند فرصت‌های حرفه‌ای پیدا کنند، مشتریانی را ایمن کنند و شغل خود را پیش ببرند. طراحان باید هر چه زودتر شروع به شبکه سازی کنند، حتی قبل از ورود به یک برنامه مد. رویدادهای شبکه در مدرسه منبع ارزشمندی برای ملاقات با متخصصان مد است.

با دیگر طراحان، تامین کنندگان، خریداران و هر کس دیگری در صنعت ارتباط برقرار کنید. این ارتباطات زمانی که شما شروع به کار آزاد یا درخواست برای موقعیت های تمام وقت کنید، می تواند نتیجه دهد.

4. نمونه کار طراحی خود را بسازید

مشاغل در مد نیاز به یک نمونه کار طراحی قوی دارد. بسیاری از طراحان مد قبل از ورود به برنامه های مد شروع به ساخت نمونه کارهای خود می کنند. دانش آموزان کارنامه های خود را گسترش می دهند تا طرح ها و مهارت های خود را به نمایش بگذارند. به عنوان مثال، طراحان ممکن است بخواهند با گنجاندن لباس‌های آماده و ظاهری مد روز، طیف وسیعی را در نمونه کار خود نشان دهند، یا ممکن است بر مهارت‌های فنی خود تأکید کنند.

در طول حرفه مد، طراحان نمونه کارهای خود را به روز می کنند. دوره های کارآموزی، مشاغل ابتدایی و موقعیت های سبک همگی به طراحان کمک می کنند تا به مجموعه خود اضافه کنند.

5. در مورد صنعت مد به روز باشید

طراحان لباس و مد باید در صدر روندها باقی بمانند و با اخبار مد همراه باشند. در صنعتی که به صورت فصلی تغییر می کند، طراحان باید زمانی را به دنبال کردن چرخه های مد اختصاص دهند.

منابع متعددی به طراحان مد کمک می کند تا به روز بمانند. انجمن های حرفه ای، مجلات مد، و نمایشگاه های مد، روندها و اطلاعات صنعت را به نمایش می گذارند. پیروی از دیگر طراحان مد و تماشای رویدادهای فرش قرمز نیز به طراحان کمک می کند تا با روندها هماهنگ باشند. سپس طراحان می توانند سبک های جدیدی را در پروژه های آینده خود بگنجانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *