چگونه می توان یک طرح لباس فانتزی ایجاد کرد

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

چگونه می توان یک طرح لباس فانتزی ایجاد کرد

bardiyastudio

ایجاد لباس برای طراحی شخصیت های فانتزی نیاز به تحقیقات زیادی دارد: قبل از اینکه فرایند نقاشی خود را شروع کنید ، باید به سوالات زیادی پاسخ دهید. در این مرحله صرفه جویی کنید و ایده های لباس شما کمی بیشتر از مفاهیمی چشم نواز است.
به تازگی از من خواسته شده است که روی Hellboy: Rise of the Blood Queen کار کنم. من تصور می کردم که این موجودات ، آنتاگونیست ها و جهش یافته ها خواهند بود ، به طور معمول در گوشه تاریک هنر مفهومی من. با کمال تعجب ، این کمیسیون برای طراحی لباس خالص بود.
من عاشق یک چالش هستم ، بنابراین آن را پذیرفتم ، اما مجبور شدم سریع سازگار شوم. لباس ها همیشه نقش مهمی در طراحی شخصیت ها ایفا می کنند. آنها به لحن بصری می افزایند. طراحی لباس یک رشته متفاوت است ، اما همه شخصیت ها به لباس نیاز دارند ، پس چقدر سخت می تواند باشد؟
به نظر می رسد نیاز به دقت بسیار بیشتری و تحقیقات بسیار زیادی دارد. در اینجا ، من یافته ها ، روند کار و نکاتی را که به توسعه لباس شخصیت های شما کمک می کند ، با شما به اشتراک می گذارم. من روی دو لباس ایجاد شده برای یک شخصیت تمرکز می کنم: یک لباس استاندارد و یک نسخه زره جنگی. اجازه دهید

01. داستان شخصیت خود را ترسیم کنید

 

طرح لباس فانتزی

تحقیقات به عناصر مختلف لباس کمک می کند تا با هم کار کنند
شخصیت شما کیست؟ در قطعه من او کاپیتان گارد سلطنتی در دنیای فانتزی است. شاهزاده خانم جوان ، جنگجو ، شورشی. برای لباسهای او من می خواهم ابتدا یک لباس رسمی/نظامی با فناوری اصلی زره ​​در نمایش ارائه کنم ، و برای لباس دوم ، یک لباس زرهی آماده نبرد. من می خواهم آنها هماهنگ کار کنند و زره ویژگی اصلی هر دو طرح باشد. او باید عصبانی باشد و نگرش داشته باشد. من منابع چهره ها و لباس ها را جمع آوری می کنم و یک سری تابلوهای خلق و خوی ایجاد می کنم.

02. منعکس کننده دنیایی است که او در آن زندگی می کند

 

طرح لباس فانتزی

تمسخر خشن به تعیین لحن قطعه کمک می کند
این بخش بزرگی از مرحله تحقیق است. شما باید دنیایی را که شخصیت شما در آن زندگی می کند درک کنید. در این مثال من به دنبال دنیایی آینده نگر با کمی رنسانس هستم ، بنابراین من باید این را در طراحی نشان دهم. برخی از قطعات قدیمی خود را مرور می کنم تا به من در ایجاد نقطه شروع کمک کند. من به دنبال پایین آمدن ژست یا ایده های دقیق نیستم – فقط لحن کلی قطعه.

 

آموزش طراحی لباس و پارچه با نرم افزار بصورت حرفه ای

 

03. لحن و ارائه را در نظر بگیرید

طرح لباس فانتزی

کارهای قبلی به ارائه ایده ای درباره نحوه عملکرد عناصر پس زمینه کمک می کند
در مورد لحن مناسب تصمیم بگیرید و آن را در طول طراحی حفظ کنید. یک راه خوب برای انجام این کار ، شیوه ارائه است. من به دنبال یک نگاه نیمه یکپارچهسازی با سیستمعامل هستم: پس زمینه بژ کم رنگ با حاشیه. این به فروش لحن از همان ابتدا کمک می کند ، در حالی که اطمینان دارید طراحی لباس شما در جلو و مرکز است. من از استفاده از هرگونه تصویر در پس زمینه خودداری می کنم ، اگرچه یک استثنا می تواند کلوزآپ بالای سر شخصیت باشد ، مانند این قطعه قبلی من: Evil Lyn از استادان جهان.

04. یک سوال از ژست

طرح لباس فانتزی

ژستی را انتخاب کنید که لباس را بیشتر نشان دهد
شما باید شخصیت خود را طوری مطرح کنید که لباس به وضوح نشان داده شود ، اما موقعیت را پویا نکنید. هدف ارائه جزئیات لباس است ، نه ایجاد تصویر شخصیت. من اغلب یک ژست مدل ساده مد را انتخاب می کنم. به مجلات مد نگاه کنید و عکسهای گالری آنلاین مدلهای مد را در حال عمل جمع آوری کنید. بسیاری از الگوهای croquis مد (طرح سریع) نیز به صورت آنلاین در دسترس هستند.

05. همه چیز با یک طرح شروع می شود

طرح لباس فانتزی

طرح ها به ایجاد شکل لباس کمک می کنند
من روی خطوطی که نشان دهنده چین خوردگی در هر پارچه ای هستند تمرکز می کنم و اشکال و الگوهای جالبی را ایجاد می کنم. به عنوان مثال ، شکل V در زره او در لباس و کت او تکرار می شود. من این طرح های اولیه را ساده می دانم و بر خطوط و بلوک های رنگی تمرکز می کنم.

06. از مواد خود الهام بگیرید

نمونه ها را امتحان کنید تا ببینید لباس نهایی چگونه به نظر می رسد
به عنوان طراح مفهوم ، شما واقعاً زیاد به مواد ، پارچه ها یا نحوه لباس پوشیدن یک بازیگر فکر نمی کنید. اما به عنوان یک طراح لباس اغلب ایده های شما از نوع خاصی از مواد می آید ، بنابراین هنگام ترسیم نقشه این نکته را در نظر داشته باشید. تخته های خلقی ایجاد کنید و تصاویر مواد را در کنار عناصر طراحی خود قرار دهید. سپس انواع مختلف ، رنگ ها و بافت ها را کشف کنید.

07. طرح را نادیده نگیرید

طرح لباس فانتزی

بر خلاف غرایز هنری خود بروید و سایه را از دست بدهید
در یک تصویر معمولی ، یک سوم شکل را در سایه قرار می دهم تا عمق بیشتری ایجاد شود. من همچنین عناصری از نورپردازی پویا را اضافه می کنم و قسمت هایی از صحنه را برای افزایش روحیه محو می کنم. با این حال ، برای هنر طراحی لباس شما باید سایه ها را کنار بگذارید و نور را به حداقل برسانید ، تا لباس را به وضوح نشان دهید. این ممکن است بر خلاف غرایز شما به عنوان یک هنرمند باشد – این شکل ممکن است صاف به نظر برسد ، مانند یک نقاشی ناتمام – اما در برابر تمایل به ارائه مناسب صحنه مقاومت کنید. اگر این کار را بکنید ، فقط پیامی را که طرح سعی در برقراری ارتباط دارد کمرنگ می کنید.

08. موارد را واضح و مشخص نگه دارید

طرح لباس فانتزی
طرح های قوی به راحتی قابل تقلید هستند
بیش از حد روی تصویر کار نکنید خطوط واضح ، جزئیات تعریف شده و بافت های قابل تشخیص را حفظ کنید. من خطوط خود را در یک لایه جداگانه نگه می دارم تا بتوانم به سرعت به آنها مراجعه کنم. یک طرح خوب نه تنها قابل تشخیص است ، بلکه به راحتی قابل ایجاد است. در مورد ساختار در رابطه با مواد فکر کنید. به عنوان مثال ، زره ها از جنس برنز و فولاد ساخته شده اند ، بنابراین خطوط من تیز و سنگین هستند تا بر سختی آن تأکید کنم.

09. ایجاد نسخه زره نبرد

طرح لباس فانتزی

این زره مار از مد دهه 1920 الهام گرفته شده است
وقتی کلاه عملی بر سر می گذارید و سوالات بیشتری را شروع می کنید ، اینجا مشکل است. آیا زره پوشیده می شود یا بند می شود؟ چگونه کار می کند؟ اگر از تکنولوژی پیشرفته ای برخوردار است ، شاید بتوان آن را چند لایه دانست و از یک دستگاه مرکزی باز شد. علاوه بر این ، موضوع زره چیست؟
در اینجا ، من به دنبال یک موضوع ظریف مار آمیخته با حال و هوای یکپارچهسازی با سیستمعامل 1920 هستم. من می خواهم به نظر برسد که رشد می کند ، بنابراین دو نسخه ایجاد می کنم: یکی قبل و بعد از فعال شدن. باز هم در نظر بگیرید که چگونه ممکن است در زندگی واقعی به نظر برسد. چیزی بسیار بزرگ و حجیم غیر واقعی به نظر می رسد.

10. نقش و نگارها را امتحان کنید

طرح لباس فانتزی

نقوش در عناصر مختلف کمک می کند تا کل طراحی لباس در کنار هم قرار گیرد
تکرار نقوش و عناصر قابل تشخیص مد به حفظ حس هماهنگی بین دو لباس شخصیت کمک می کند. به عنوان مثال ، موضوع مثلثی که در کت و لباس مشهود است اکنون روی زره ​​بدن ظاهر می شود. اگر به اندازه کافی با دقت نگاه کنید ، نقوش مار روی کلاه ایمنی و شمشیر ظاهر می شود ، و همچنین در قسمت زره مرکزی بدن.

11. پیشاپیش فکر کنید

طرح لباس فانتزی

حفظ بافت بر روی لایه های مختلف ، روند کار را بسیار ساده تر می کند
هر تکه لباس را روی یک لایه جداگانه نگه دارید. تصاویرم را سیاه و سفید ایجاد می کنم و سپس یک لایه رنگ به دنبال بافت یا جزئیات اضافه می کنم. این به من امکان می دهد در هر زمان عناصر را تغییر دهم. هیچ چیز بدتر از نهایی کردن تصویر شما نیست ، فقط برای مشتری که درخواست تغییر سریع رنگ را دارد. یا حتی بدتر ، بخواهید مواد یک تکه لباس خاص را عوض کنید.

۱۲- بیش از آنچه می بینید تصویرسازی کنید

طرح لباس فانتزی

گوشه ها را کوتاه نکنید – هر لایه لباس را نشان دهید
طرح نهایی با تمام لایه های آن اغلب عناصری از لباس را که ممکن است بعداً مشتری بخواهد ببیند ، پنهان می کند. با نشان دادن همه چیز در لایه ها و تکمیل هر لایه لباس ، این کار را پیشگیری کنید. به فرایند مانند پوشیدن عروسک فکر کنید: از ابتدا شروع کرده و لایه ها را بسازید. این همچنین به شما نشان می دهد که چگونه ممکن است یک تکه لباس با لباس دیگر آویزان شود یا با آن تعامل داشته باشد.

13. به شخصیت خود لوازم جانبی مناسب بدهید

طرح لباس فانتزی

لوازم جانبی باید با بقیه طرح منسجم به نظر برسند
این اغلب تفکر بعدی طراحان لباس است. طراحی لوازم جانبی مانند سلاح – به عنوان مثال اسلحه و شمشیر – بخش مورد علاقه من در این فرایند است. من وقت می گذارم تا طراحی این لوازم جانبی را تمیز کنم تا همه آنها شخصیت خاصی داشته باشند. یک روش این است که آنها را به عنوان یک خط اسباب بازی تصور کنید. چه چیزی آنها را در قفسه متمایز می کند؟ چه چیزی باعث می شود آن را بخرید؟ توجه داشته باشید که اسلحه همان المان های طراحی V شکل خود لباس را دنبال می کند.

۱۴. طراحی لایه تواضع

طرح لباس فانتزی
با تهیه گزینه های جایگزین از مشتریان خود جلوتر باشید
گاهی اوقات استفاده از Photoshop بسیار مفید است. شما می توانید با کار در لایه های اضافی ، بیشتر تغییرات مشتری را زودتر پیش بینی کنید. من همیشه لایه های متواضعانه ای ایجاد می کنم: یک تصویر برای فروش ماهیت سکسی شخصیت و دیگری لایه واقعی «لباس» که مناطق در معرض پوست را که بیش از حد عجیب و غریب به نظر می رسد ، می پوشاند.

15. فرصت های ارتقاء خود را در نظر داشته باشید

طرح به پایان رسیده می تواند مرکز اصلی یک نمونه کارها باشد
این یک نسخه ویترینی براق است که برای یک مجموعه میتواند باشد و برای کارهای تبلیغاتی مناسب است. به یاد داشته باشید که تصاویر طراحی لباس شما اغلب فقط در خانه دیده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *