چگونه طراح لباس عروس شویم

با آموزش و کسب تجربه در طراحی لباس عروس ، ابله های خلاقانه خود از لباس های زیبا و سفید را به سطح بعدی برسانید. آموزش طراحی لباس و یک یا دو دوره کارآموزی می تواند تجربه لازم برای ایجاد نمونه کارها را برای شما فراهم کند که کارفرمایان آینده را تحت تأثیر قرار دهد. برای رسیدن به اهداف شغلی خود ، وارد دنیای خلاقانه مجموعه لباس عروس ، عکسبرداری ، تکنیک های بازاریابی و طراحی شوید.

تحصیل کنید

طبق آمار اداره کار ایالات متحده ، افرادی که در دنیای مد کار می کنند ، معمولاً یک دوره کارشناسی را تکمیل می کنند ، اما برخی از متخصصان در عوض مدرک کاردانی یا کارشناسی ارشد در طراحی مد می گیرند. طراحان لباس عروس می توانند برنامه های مدرک تحصیلی خود را در زمینه طراحی مد برای مناسبت های خاص تخصص بگیرند یا گواهینامه لباس عروس دریافت کنند. کار در زمینه طراحی لباس عروس به چندین مهارت خاص مانند طراحی الگوی کامپیوتری ، بافندگی ماشین و مجوز کسب و کار نیاز دارد. طراحان یاد می گیرند که با مطالعه تکنیک های دوخت haute couture ، طرح های پیچیده مورد نیاز برای بدنه لباس عروس را بیاموزند و همچنین نحوه انتخاب پارچه و توری نساجی را مطالعه می کنند.

آموزش کامل دستی

شما باید در زمینه طراحی و تزئین لباس عروس آموزش عملی داشته باشید. می توانید در چنین برنامه هایی ثبت نام کنید که هزینه آن را می پردازید یا از طریق خالق شناخته شده لباس عروس که ممکن است به شما پول بپردازد ، به برنامه کارآموزی مراجعه کنید. صرفنظر از مسیری که طی می کنید ، مطمئن شوید که طراح را در تمام مراحل ایجاد لباس عروسی ، از جمله امور مالی ، بازاریابی ، عکسبرداری ، طراحی و نمایش از طریق نمایش های مد کمک می کنید. از این تغییرات برای ایجاد شبکه با متخصصان دنیای مد عروس استفاده کنید. برای تکمیل چنین برنامه هایی باید به مرکز کانون مد مانند پاریس یا نیویورک سفر کنید.

 

آموزش طراحی لباس و پارچه با نرم افزار

 

نمونه کارها را بسازید

نمونه کارها می توانند حرفه شما را در زمینه طراحی لباس عروس ایجاد کرده یا شکست دهند. مجموعه شما باید شامل پنج پروژه تکمیل شده و چندین طرح مجموعه باشد. با تاکید بیشتر بر دنیای دیجیتال ، شما باید یک نمونه کار دیجیتال داشته باشید تا نمونه کارهای سنتی خود را تکمیل کند. اطمینان حاصل کنید که همه جنبه های نمونه کارها سنتی و الکترونیکی شما انواع قوی ترین کارهای شما را نشان می دهد.

زمین شغلی

مشاغل طراحان لباس عروس از طریق شرکت های لباس عروس ، خدمات طراحی تخصصی و بازارهای عمده فروشی در دسترس است. انتظار می رود که به عنوان دستیار کار کنید و سعی کنید با یک طراح تمام عیار کار کنید. با استفاده از نمونه کارها و تماس هایی که از طریق کارآموزی خود ایجاد کرده اید ، از طریق شرکت های عروس یا خرده فروشان پوشاک برای فرصت های شغلی درخواست دهید. برخی از طراحان لباس عروس نیز به صورت مستقل کار می کنند و قبل از راه اندازی مشاغل خود ، مجموعه یا طرح های مورد نیاز را ایجاد می کنند. با این حال ، توجه داشته باشید که طبق پیش بینی دفتر طراحی کار ، حرفه طراحی مد به طور کلی 3 درصد کاهش می یابد.

تفاوت بین یک طراح مد و طراح لباس

صنعت مد طیف وسیعی از مسیرها و تخصص های شغلی را برای تمرکز روی خود دارد. اکثر افرادی که در این زمینه کار پر زرق و برق را دنبال می کنند ، به عنوان طراح مد شروع می کنند ، طناب ها را یاد می گیرند و تجربه ایجاد پوشاک ، لوازم جانبی و کفش را کسب می کنند. برخی از طراحان خود را در زمینه پوشاک مهارت بیشتری می بینند و علاقه زیادی به لباس دارند و تصمیم می گیرند تلاش خود را صرفاً بر روی تولید پوشاک متمرکز کنند. در مقابل ، این دو حرفه تقریباً متفاوت نیستند.

طراحان مد

طراحی در این صنعت مستلزم مطالعه مداوم روندهای مد و توسعه ایده ها و محصولاتی است که مصرف کنندگان در آینده نزدیک برای آنها جذاب خواهند بود. طراحان مد موضوع مجموعه ها را انتخاب می کنند و با اعضای تیم خود یا سایر طراحان همکاری نزدیک می کنند تا نمونه اولیه هر طرح را ایجاد کنند.

طراحان لباس

با توجه به اداره آمار کار ، طراحان لباس مسئول ایجاد و گاهی کمک به تولید پوشاک برای زنان ، مردان و کودکان هستند. طراحان معمولاً برای اهداف مختلفی لباس می پوشند ، از جمله لباس های معمولی یا عصرانه ، لباس های بیرونی ، لباس شنا ، لباس های ورزشی ، صمیمی و بارداری. برخی از طراحان باتجربه ممکن است یک حوزه مورد علاقه خود را داشته باشند ، مانند تمرکز بر لباس های بیرونی و لباس های ورزشی.

یک تفاوت عمده

بزرگترین تفاوت در این گزینه های شغلی وظیفه اصلی شغلی است. طراحان مد محصولات را برای تقویت یک موضوع خاص ، از لباس گرفته تا کفش تا لوازم جانبی همراه ، هماهنگ می کنند. طراحان لباس نیز ممکن است موضوعی را دنبال کنند ، اما خلاقیت آنها تنها گزینه های پوشاک است. علاوه بر این ، برخی از طراحان لباس مستقلتر از طراحان مد کار می کنند ، که دائماً توسط اعضای تیم و همکاران احاطه شده اند.

موقعیت های یکسان

هر دو موقعیت افراد را ملزم به ترسیم یا استفاده از برنامه های CAD برای ایجاد طرح های بالقوه می کنند. طراحان معمولاً برای یافتن نمونه پارچه های جدید و انتخاب رنگ یا تزئینات اضافی از نمایشگاه ها دیدن می کنند. هنگامی که خط تولید آماده می شود ، طراحان در نمایشگاه ها یا نمایشگاه های مد شرکت می کنند تا طرح های خود را به نمایش بگذارند. آنها ممکن است محصولات خود را مستقیماً به مشتریان یا فروشگاه های خرده فروشی عرضه کنند. تولید نیز معمولاً توسط خود طراح نظارت می شود.

انتخاب بین این دو

برخی افراد انواع مختلف بدن را درک می کنند و می توانند از یک لباس برای تبدیل یک لباس به سه لباس استفاده کنند. دیگران می توانند یک لباس واحد داشته باشند و با استفاده از لوازم جانبی متعدد ، یک ظاهر را در چهار مورد تصور کنند. کسانی که مشتاق ایجاد نمای اصلی هستند باید سایت خود را بر روی طراحی لباس تنظیم کنند. افراد با استعداد در لباس پوشیدن یا کامل کردن ظاهر باید از طراحی مد پیروی کنند.

 

تماس با ما