چگونه در هر مرحله از شغل خود یک طراح شوید

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

چگونه در هر مرحله از شغل خود یک طراح شوید

به حرفه ای در طراحی فکر می کنید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ به‌عنوان یک طراح خودآموخته، دیرتر از بسیاری دیگر وارد بازی شدم و قبل از شروع تحقیقات طراحی، سهم خود را از کاوش انجام دادم.

خبر خوب این است که مهم نیست که در چه مرحله ای از حرفه خود هستید یا پیشینه شما چقدر دور از ذهن به نظر می رسد، اگر آرزوی آن را دارید، کاملاً ممکن است جایگاه خود را در دنیای طراحی پیدا کنید.

این برگه تقلب سریع من در مورد قرار دادن خودتان در مسیری است که خودتان را یک طراح بنامید.

1. چشم انداز طراح را درک کنید

Newsflash: طراحی فقط به ظاهر یک چیز نیست. اولین قدم شما در مسیر پیشرفت در مسیر حرفه ای در طراحی این است که انواع نقش ها را درک کنید و تصمیم بگیرید که چه نوع طراح می خواهید باشید.

UI، UX، بصری، تعامل، حرکت، تحقیق: کدامیک را می خواهید دنبال کنید؟ اگر این عناوین شما را دچار مشکل می‌کند، وقت آن است که آنها را درک کنید. هیچ پرایمر یکسانی وجود ندارد، اما می‌توانید از اینجا شروع کنید تا تفاوت‌ها را بچشید.

اگر تحقیقات خود را انجام داده اید و هنوز کاملاً مطمئن نیستید که کدام نقش برای شما مناسب تر است، نگران نباشید: برای یک دقیقه عنوان شغل را نادیده بگیرید و روی چالش های طراحی تمرکز کنید که برای شما جذاب ترین هستند. تمرکز شما به طور طبیعی به سمت پاسخ دادن به سوالات خاص یکی از آن نقش ها محدود می شود. به عنوان مثال، اگر بزرگترین سؤال شما در مورد اینکه چرا مردم از یک چیز استفاده می کنند یا چگونه است، یک نقش پژوهشی ممکن است برای شما مناسب باشد.

اگر هنوز تناسب آشکاری پیدا نمی‌کنید، بدانید که خطوط میان این نقش‌ها هر روز در حال تغییر هستند، بنابراین به سراغ چالش‌های طراحی بروید که از آن لذت می‌برید و ببینید از آنجا به کجا می‌رسید.

2. بسازید، بسازید، بسازید: تمرین کامل می کند

قبلاً جایی برای یادگیری طراحی وجود نداشت. وقتی برای اولین بار شروع به کندوکاو در کار طراحی کردم، مکان متمرکز قوی برای یادگیری در مورد آن وجود نداشت: من زمان زیادی را – خیلی زیاد – صرف جمع آوری و مدیریت منابع کردم. سالها بعد برای شما خوش شانس است و این تغییر کرده است: دیگر لازم نیست برنامه درسی خود را بسازید، زیرا برنامه های درسی بسیار خوبی در حال حاضر وجود دارد!

در اینجا بهترین منابعی که می توانید به خودتان بیاموزید تا طراحی کنید آمده است:
.Design Tuts+: این جام مقدس دروس طراحی عملی است که همه چیز را از طراحی گرافیک گرفته تا فتوشاپ گرفته تا طراحی وب و تئوری طراحی را پوشش می دهد.
.Gibbon: گیبون تعداد زیادی ‘لیست پخش’ برای یادگیری دارد. داستان سرایی و کپی رایتینگ را بخوانید (بله، اینها نیز مهارت های طراحی هستند!)، یا مجموعه ای از منابع خود را ایجاد کنید و در سفر یادگیری طراحی خود به اشتراک بگذارید.
.سلام طراح: زمانی را به یاد دارید که وقتی برای اولین بار شروع به کار کردم، گفتم که زمان زیادی را صرف مدیریت منابع برای یادگیری طراحی کرده ام؟ وارد سلام طراح، ثمره زحمات من. من قسمت سخت جمع کردن این منابع را انجام دادم، بنابراین اکنون شما مجبور نیستید. (خواهش میکنم.)

3. مانند یک طراح فکر کنید

تفکر مانند یک طراح یک شبه یا از طریق یک آموزش اتفاق نمی افتد. درک مدل‌های ذهنی، شناخت جریان‌های تعامل اصلی و الگوهای طراحی. اینها مهارت هایی هستند که در طول زمان ایجاد می شوند. بنابراین، از همین حالا شروع کنید! هر چه بیشتر بدانید و بتوانید در مورد طراحی صحبت کنید، آرشیو و مجموعه ای از دانش را برای کار کردن، بازگشت به آن، یادگیری و تکرار بیشتر ایجاد می کنید.

چگونه یاد می گیرید که چگونه مانند یک طراح فکر کنید؟ وب سایت هایی مانند pttrns و رابط کاربری دوست داشتنی را جست و جو کنید و شروع کنید به پیگیری مواردی که دوست دارید و نمی پسندید. به چه جزئیاتی توجه می کنید و چرا؟ سپس شروع به باز کردن بسته بندی کنید که چرا آن اولویت ها را دارید.

اگر ترسناک به نظر می رسد، نباید اینطور باشد – اگر علاقه مند به دنبال کردن حرفه ای در طراحی هستید، احتمالاً غریزه زیبایی شناسی خاصی را دارید. احتمالاً این احساس را دارید که چه چیزی باعث می شود یک چیز خوب طراحی شود یا چرا طرح های خاص کار می کنند – فقط باید یاد بگیرید که از آن استفاده کنید.

نمی توانید آن را پین کنید؟ این مرحله بعدی را امتحان کنید.

4. با طراحان دیگر صحبت کنید

با صحبت با طراحان دیگر چیزهایی را یاد خواهید گرفت که نمی دانستید و نمی دانستید. بنابراین افراد شبکه خود را در این زمینه پیدا کنید، یا با طراحان شرکت‌هایی که تحسین می‌کنید تماس بگیرید و ببینید آیا می‌توانید مغز آنها را انتخاب کنید. از آنها بپرسید چرا فکر می کنند چیزی خوب یا بد یا عالی است. به جزئیاتی که متوجه می شوند توجه کنید و دلیل آن را درک کنید. یاد بگیرید که آنها به دنبال چه چیزی و کجا هستند.

درک الگوهای تفکر آنها (و الگوهای شما) می تواند به شما کمک کند مهارت های خود را بهبود ببخشید، با دیگران همکاری کنید، و بینشی در مورد تصمیماتی که محصولات رقیب را در دنیای طراحی متمایز می کنند، به دست آورید. صحبت با طراحان نیز راهی عالی برای ایجاد دایره لغات شما و شروع به فرمول بندی نحوه دفاع از کار خود (یا شخص دیگری) است. بیان اینکه چرا یک طرح کار می‌کند یا چگونه شکست می‌خورد، مهارتی است که همه آن را ندارند: صحبت کردن با افرادی که روزانه آن را انجام می‌دهند به شما کمک می‌کند آن عضله را تمرین دهید و در جهت درست کشش دهید.

به این فکر کنید که تمام نقدهای طراحی را که با نرفتن به مدرسه هنر از دست داده اید، در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *