چگونه بازار هدف مد خود را تعریف کنید

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
صنعت طراحی لباس

چگونه بازار هدف مد خود را تعریف کنید

به عنوان یک صاحب مشاغل ، یادگیری نحوه تعیین بازار هدف مد بسیار مهم است. شما باید بدانید به چه کسانی می فروشید: به چه نوع محتوایی پاسخ می دهند ، می خواهند درباره محصولات شما بدانند و چه مزایایی می توانید به آنها ارائه دهید. ایجاد محصول مناسب هیچ سودی برای شما ندارد ، فقط اینکه دریابید که محدوده قیمت شما یا مواد شما با نیازهای بازار هدف شما مطابقت ندارد – یا اینکه متوجه شده اید که دقیقاً در مکان اشتباه بازاریابی می کنید.
گاهی اوقات ، شما ممکن است به طرز صحیح از چارچوب خارج شوید ، اما بعداً متوجه می شوید که نتوانسته اید آن را در مقابل مخاطب مناسب قرار دهید. از سوی دیگر ، با شناختن مخاطبان موردنظر خود ، اغلب متوجه خواهید شد که در موقعیت بهتری برای رشد برند مد خود قرار دارید.

این استراتژی ها را برای درک نحوه تعیین بازار هدف مد خود امتحان کنید.

بازار هدف مد خود را تعریف کنید: با اصول اولیه شروع کنید

قبل از تعیین بازار هدف خود ، از اصول اولیه شروع کنید. محدوده سنی بازار هدف شما چقدر است؟ به خاطر داشته باشید که به چه کسانی تبلیغ می کنید و به چه کسانی می فروشید. به عنوان مثال ، اگر لباس بچه ها را می فروشید ، هم برای بچه ها (که برای پوشیدن آنها نیاز به پوشیدن یک تکه لباس دارند) و هم برای والدین (که به طور کلی کسانی هستند که لباس می خرند) بازاریابی می کنید. تن پوش).

آیا با جنسیت خاصی بازاریابی می کنید؟ مکان چطور؟ بازار هدف شما در منطقه خاصی زندگی می کند؟ وقتی بدانید بازار هدف شما در یک مفهوم کلی کیست ، می توانید آن را به طور کامل محدود کنید.

درآمدهای تفصیلی مخاطبان هدف خود را در نظر بگیرید

هنگامی که به طور کلی به چه افرادی بازاریابی می کنید ، باید بدانید که آنها چه مبلغی را برای خرید لباس هزینه می کنند. برخی از قطعات لباس ضروری است. به عنوان مثال ، متخصصان تجاری به پوشیدن مشاغل قابل اعتماد نیاز دارند. و بچه ها ، البته ، به طور مرتب از لباس خود بیرون می آیند. به همین ترتیب ، اگر شما در حال بازاریابی از یک لباس ورزشی هستید ، ممکن است قبلاً بدانید که مخاطبان مورد نیاز شما باید به طور منظم آنها را جایگزین کنند ، زیرا لباس های ورزشی می توانند به سرعت فرسوده شوند.
با این حال ، مهم است که بدانید بازار هدف شما چه درآمد اختیاری دارد. اگر یک خط بوتیک دارید ، ممکن است لازم باشد برای افرادی که درآمد قابل تصرف بیشتری دارند ، تبلیغ کنید. از سوی دیگر ، اگر در حال ایجاد برندی هستید که برای مردم با بودجه مناسب طراحی شده است ، به همان اندازه مهم است که بدانید چگونه آن گوشه بازار خود را تعریف کنید.

 

 

با منافع مخاطبان هدف خود آشنا شوید

برای برخی از طراحان مد ، علایق مخاطبان شما بخش بزرگی از خط تولید لباس شما هستند. به عنوان مثال ، اگر خطی از لباس های شیک ایجاد کرده اید ، ممکن است بدانید که مخاطبان مورد علاقه شما به شدت در مورد افراد خاصی سرمایه گذاری کرده اند. اگر شما لباس ورزشی طراحی می کنید ، ممکن است دنباله های خاصی وجود داشته باشد که می دانید مخاطبان مورد علاقه شما از آن لذت می برند. شلوارهای یوگا و شورت های دونده ممکن است طیف وسیعی از وظایف را انجام دهند ، اما اغلب توسط افرادی که به آن فعالیت های خاص علاقه دارند نیز پوشیده می شوند.

همانطور که با علایق بازار هدف خود آشنا می شوید ، ممکن است به س keyال کلیدی دیگری نیز پاسخ دهید: آیا آنها به مد علاقه دارند؟ برخی از مردم واقعاً به پوشاکی که به آنها کمک می کند تا ظاهر و ظاهر خود را حفظ کنند علاقه مند هستند ، و آنها می خواهند در جریان آخرین روندها قرار گیرند – و شما می توانید از آن به عنوان بخشی از نام تجاری خود استفاده کنید.

در مورد مشکلات موجود در بازار هدف خود بیاموزید

با شناختن مخاطب مورد نظر خود ، این شانس را خواهید داشت که به این س keyال کلیدی پاسخ دهید: مخاطبان هدف شما چه مشکلی دارند و چگونه می توانید آن را حل کنید؟
اگر در حال بازاریابی در بازار مد هستید که می خواهد جدیدترین طرح ها را بپذیرد ، می خواهید مطمئن شوید که همیشه در اوج بازی خود و در صنعت خود هستید-و این مشکل مهمی است که باید حل شود آن افراد از طرف دیگر ، خط مد شما ممکن است سایر مشکلات خاص بازار هدف شما را حل کند.

به عنوان مثال ، پوشیدن ورزش می تواند مشکل جمع شدن را حل کند یا آزادی حرکت را به همراه داشته باشد ، در حالی که به احساس اعتماد به نفس در استفاده کنندگان کمک می کند. خط تولید لباس بچه گانه ممکن است به پارچه های مقاوم در برابر لکه یا طرح های محکم که در بازی سنگین مقاوم هستند کمک کند-یا ممکن است بسیاری از مشکلات حسی را که برخی از کودکان با لباس دارند از بین ببرد و محصولی راحت تر ایجاد کند که بچه ها بیشتر دوست دارند.
خط مشی کسب و کار ممکن است به مخاطبان هدف شما کمک کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و شانس اطمینان از فروش مهم را افزایش دهند. هرچه مخاطب موردنظر خود را بهتر بشناسید ، بهتر می توانید نشان دهید که ویژگی های شما چگونه برای آنها مفید است – و ویژگی های بیشتری که می توانید در آینده برای آنها مفید باشد را به نمایش بگذارید.

نگاهی به برندهایی که مخاطبان هدف شما در حال خرید هستند ، بیندازید

 

بسیاری از اعضای بازار هدف مد شما در حال خرید اقلام از مارک های مشابه شما هستند. آنها چه کسانی هستند – و چرا اعضای بازار هدف شما به آن مارک ها نگاه می کنند؟ آنها چه چیزی برای ارائه دارند؟ به عنوان یک طراح مد ، مهم است که از رقابت خود آگاه باشید – و مهمتر از همه ، آنچه شما را از آنها متمایز می کند.

مارک هایی را که اعضای مخاطب موردنظر شما در حال خرید هستند با دقت مرور کنید. مزایا و معایب آن مارک ها را در نظر بگیرید و چرا بازار هدف شما باید به جای آن شما را انتخاب کند. سپس ، می توانید به سوالات کلیدی بازاریابی برای مخاطبان خود پاسخ دهید و اطلاعات لازم را برای تصمیم گیری در اختیار آنها قرار دهید.

در نظر بگیرید که بازار هدف شما چه چیزی را بیشتر مورد استفاده قرار می دهد

به منظور هدایت مناسب بازاریابی خود ، نگاهی به پلتفرم هایی بیندازید که بازار هدف شما بیشتر از آن استفاده می کند. کجا با دوستان و عزیزان ارتباط برقرار می کنند؟ از چه شبکه های اجتماعی استفاده می کنند؟ آنها به طور منظم با چه برنامه هایی در ارتباط هستند؟ کجا خرید می کنند؟ هرچه بیشتر بدانید که بازار هدف شما در حال حاضر – چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری – ، بهتر می توانید مواد بازاریابی خود را تهیه کنید تا با آنها در جایی که هستند آشنا شوید.

تعیین مخاطبان هدف شما یک گام مهم در راه اندازی برند مد شما است یا به رشد آن در طول زمان کمک می کند. مانند طرح های شما ، بازار هدف شما سیال و در حال تغییر است – و همگام شدن با آن بخش مهمی از تضمین ادامه رشد برند شما است. با این مراحل کلیدی ، می توانید بازار هدف را برای کسب و کار مد خود بهتر تعریف کنید تا بتوانید به طراحی هایی که آنها را خوشحال می کند ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *