چرا می خواهید طراح مد شوید؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
چرا می خواهید طراح مد شوید؟

چرا می خواهید طراح مد شوید؟

3. خلاقیت یک حرفه در طراحی مد می تواند یک خروجی خلاقانه عالی برای افرادی که هنر، مد و لباس را دوست دارند فراهم کند. خوداشتغالی یک طراح مد همچنین می تواند با راه اندازی بوتیک خود یا یک برند مد، سبک زندگی مستقل تری داشته باشد. …

اهداف شما به عنوان یک طراح مد چیست؟

همه طراحان، صرف نظر از جایی که کار می کنند، تقریباً اهداف و اهداف یکسانی در حرفه خود دارند.
.پیش بینی روند مصرف کننده
.ایجاد طرح های لباس.
.بازاریابی پوشاک و لوازم جانبی.
.تشکیل ارتباطات شبکه

چگونه یک طراح مد شویم

5 گام برای تبدیل شدن به یک طراح مد

یک برنامه مدرک را تکمیل کنید

برای اینکه در این صنعت رقابتی قدم بردارید، طراحان مد امیدوار باید مهارت های خود را از طریق یک برنامه مدرک تقویت کنند. دانش‌آموزان علاقه‌مند به این رشته می‌توانند مدرک کاردانی یا لیسانس خود را در طراحی مد کسب کنند، جایی که دوره‌های طراحی مد با کمک کامپیوتر، تاریخ مد، منسوجات، طراحی فیگور و الگوسازی را می‌گذرانند. طراحان مد همچنین ممکن است مدارک خود را در بازرگانی مد تکمیل کنند تا برای شغلی آموزش ببینند، که دارای برنامه درسی است که برنامه ریزی کالا، ارتقاء خرده فروشی، رفتار مصرف کننده، مدیریت خرده فروشی و توسعه محصول را پوشش می دهد.

مهارت ها را با تجربه عملی تقویت کنید

برای تقویت مهارت های مورد نیاز برای اجرای طرح از یک ایده به محصول نهایی، دانش آموزان باید خارج از کلاس درس تمرین کنند. این یادگیری عملی را می توان با شرکت در یک برنامه کارآموزی با یک شرکت طراحی، تولید کننده لباس یا آرایشگر شخصی به دست آورد. علاوه بر این، دانش آموزان می توانند با داوطلب شدن در یک خانه مد تجربه کسب کنند.

کسب و کار مد را بیاموزید

پشت استعداد خلاق صنعت مد، زیرکی تجاری مورد نیاز برای حفظ یک شرکت است. دانش‌آموزان علاوه بر یادگیری جنبه خلاقانه این رشته، باید با آنچه در پشت صحنه می‌گذرد – مانند امور مالی، فروش و بازاریابی – آشنا شوند، به‌ویژه اگر می‌خواهند کسب‌وکار مد خودشان را داشته باشند.

یک نمونه کار جمع کنید

برای اینکه طراحان مد آینده استعداد خود را به کارفرمایان بالقوه نشان دهند، باید نمونه کارهایی ایجاد کنند که مهارت ها و حساسیت های خلاقانه خود را نشان دهد. دانش‌آموزان می‌توانند کارنامه خود را با کارهایی که در طول دوره تحصیلی خود انجام داده‌اند پر کنند، بنابراین برای آنها مهم است که با هر تکلیفی به گونه‌ای رفتار کنند که گویی می‌خواهند کار خود را به رئیس آینده نشان دهند. نمونه کارها به افراد اجازه می دهد تا طیف وسیعی از مهارت ها را به نمایش بگذارند، از جمله توانایی های طراحی، خیاطی و الگوسازی.

با روندها همراه باشید

صنعت مد از فصلی به فصل دیگر تغییر می کند، بنابراین برای طراحان مهم است که در جریان روندها باشند. این را می توان با مطالعه منظم مجلات و مجلات صنعتی انجام داد.

سوالات متداول در مورد کسب مدرک طراح مد

1.آیا باید یک طاقچه انتخاب کنم؟

صنعت مد به قدری گسترده است که طراحان بر همه جنبه های آن تسلط ندارند. طراحان باید جایگاهی را انتخاب کنند که از آن لذت می برند و در آن مهارت دارند و کار خود را در آن زمینه متمرکز کنند. برخی از مواردی که طراحان مد می توانند از بین آنها انتخاب کنند شامل طراحی لباس های مردانه، زنانه، لباس شنا، لباس ورزشی و لوازم جانبی است.

2.آیا طراحان مد باید در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشند؟

برای طراحان مهم است که با یکدیگر، دیگر متخصصان این صنعت و کسانی که مشتریان آینده آنها خواهند بود ارتباط برقرار کنند. حضور قوی در رسانه های اجتماعی به آنها امکان می دهد این ارتباطات حیاتی را ایجاد کنند و همچنین با نشان دادن استعداد خود، برند خود را بسازند. برای شروع تبلیغات، طراحان مشتاق می توانند در حالی که هنوز در مدرسه هستند شروع به ایجاد برند آنلاین خود کنند.

3.آیا باید در رویدادهای شبکه شرکت کنم؟

شرکت در رویدادهای شبکه صنعتی ایده خوبی است. با شرکت در این رویدادها، طراحان مد می توانند با افرادی که ممکن است بخواهند با آنها تجارت کنند از جمله مدل ها، استایلیست ها، خرده فروشان، تاجران و خریداران ملاقات کنند.

حقوق طراح مد و رشد شغلی

طراحی مد می تواند یک حرفه هیجان انگیز و پر ارزش باشد، اما دانش آموزان همچنین می خواهند بدانند که پس از ورود به این رشته، می توانند درآمد خوبی کسب کنند و امنیت شغلی داشته باشند. این بخش نگاهی به پتانسیل درآمد طراحان مد و اینکه چشم انداز شغلی در آینده چگونه است را ارائه می دهد.

براساس دفتر آمار کار ایالات متحده، از ماه مه 2017، متوسط ​​درآمد سالانه طراحان مد 67420 دلار است که همچنین گزارش می دهد که ده درصد پایین ترین درآمدها زیر 33910 دلار در سال دریافت می کنند، در حالی که ده درصد برتر سالانه 135490 دلار و بالاتر دریافت می کنند. . علاوه بر این، Glassdoor میزان درآمد این کارگران در طول حرفه خود را توضیح می دهد، به طوری که تازه کارها به طور متوسط ​​53049 دلار در سال، کارگران با تجربه تر 70863 دلار و کهنه سربازان 89225 دلار دریافت می کنند.
به طور کلی، دفتر آمار کار ایالات متحده پیش بینی می کند که رشد طراحان مد بین سال های 2016 تا 2026 سه درصد خواهد بود، زیرا پوشاک به طور فزاینده ای در خارج از کشور تولید می شود و بنابراین نیاز به طراحان مد در صنعت پوشاک طی این سال ها کاهش می یابد. با این حال، انتظار می رود یکی از بخش های حوزه طراحی مد شاهد رشد باشد: صنعت خرده فروشی. در خرده‌فروشی، انتظار می‌رود که نیاز به طراحان مد 22 درصد افزایش یابد، زیرا شرکت‌ها خواستار لباس‌های الهام‌گرفته از مد برای فروش در بازار انبوه هستند.

پیدا کردن یک برنامه طراح مد

چه طراحان مد آینده رویای دیدن آثار خود را در قفسه فروشگاه بزرگ یا باند هفته مد داشته باشند، ابتدا باید برنامه آموزشی مناسب را پیدا کنند. این بخش اطلاعاتی را ارائه می دهد تا به افراد کمک کند مدرسه مناسب خود را پیدا کنند.

درست مانند هر طراح مد، سبک منحصر به فردی دارد، هر دانش آموزی برای پیدا کردن یک برنامه تحصیلی نیازهای فردی دارد. ابزار جستجوی زیر می‌تواند به دانش‌آموزان در مرتب‌سازی مدارس کمک کند و به آنها امکان می‌دهد برنامه‌ها را بر اساس هزینه‌هایشان، مدت زمان تکمیل آنها و نحوه ارائه دوره‌ها پیدا کنند. از این ابزار برای کمک به پیدا کردن مدرسه ای استفاده کنید که اهداف تحصیلی و شغلی شما را برآورده می کند.

انجمن ها و گروه های طراحان مد حرفه ای

برای موفقیت در زمینه مد، حرفه ای ها باید تماس های زیادی در این صنعت برقرار کنند و همچنین در جریان روندها باشند. در زیر به برخی از انجمن‌هایی اشاره می‌شود که متخصصان می‌توانند به منظور ارتباط با همتایان خود و اطلاع از آنچه در این صنعت می‌گذرد، بپیوندند.

شورای طراحان مد آمریکا

این سازمان متشکل از طراحانی است که جواهرات، پوشاک مردانه، لباس زنانه و لوازم جانبی تولید می کنند. هر سال، این گروه میزبان مراسم اهدای جوایز برای تجلیل از برتری در این زمینه است.

انجمن صنعت مد

فرصت هایی را برای اعضای صنعت فراهم می کند تا با یکدیگر شبکه کنند. این گروه متشکل از طراحان، مدل‌ها، تولیدکنندگان، هنرمندان آرایش، آرایشگران و خرده‌فروشان است.

انجمن بین المللی طراحان مد حرفه ای

سازمانی که آموزش را برای اعضای صنعت و همچنین دانشجویانی که برای ورود به کسب و کار تلاش می کنند ارائه می دهد. مزایای عضویت شامل دریافت تخفیف در دوره های گواهینامه، خبرنامه و فهرست در فهرست حرفه ای است.

انجمن حرفه ای خیاطی و طراحی

این انجمن از متخصصان خیاطی و طراحی با ارائه فرصت های شبکه، برنامه های آموزشی و ارجاع به مشاغل آنها حمایت می کند.

انجمن بین المللی طراحان و مدیران لباس

از سال 1910، این انجمن برای گرد هم آوردن رهبران صنعت پوشاک تلاش کرده است. اعضا می توانند در یک کنفرانس شرکت کنند و اخبار صنعت را دریافت کنند. این سازمان دارای شعباتی در ایالات متحده، کانادا، ژاپن، ایتالیا و آلمان است.

انجمن صنعت مد ایالات متحده

گروهی که به متخصصان صنعت مد در ایالات متحده که در سطح بین المللی تجارت می کنند، پاسخ می دهد. خدمات حمایتی، وبینارها، کنفرانس های سالانه و یک مرکز شغلی را ارائه می دهد.

شبکه تولیدکنندگان پوشاک آمریکا

نماینده متخصصان در سراسر جهان، از جمله آمریکای شمالی، آسیا، اروپا و کارائیب. کنفرانس ها، مطالعات موردی تحقیقاتی، وبلاگ ها و جوایز رهبری را ارائه می دهد.

انجمن صنفی طراحان لباس

این سازمان نماینده طراحان لباس و تصویرگرانی است که لباس های مورد استفاده در تبلیغات، فیلم ها و نمایش های تلویزیونی را ارائه می دهند. برای این منظور، برای مسائلی که اعضای صنعت را تحت تأثیر قرار می‌دهند، از جمله شرایط کار ایمن، مزایای سلامتی، و روش‌های حل و فصل اختلافات و شکایات مبارزه می‌کند.

انجمن بین المللی نساجی و پوشاک

انجمنی برای متخصصان و دانش پژوهان صنعت نساجی و پوشاک. مزایای اعضا شامل خدمات راهنمایی، رویدادهای شبکه، ابزارهای پیشرفت شغلی، و دسترسی به اخبار و تحقیقات است.

منابع برای طراحان مد

منظره مد می تواند در یک چشم به هم زدن تکامل یابد، بنابراین طراحان باید همیشه چشمان خود را به روی تغییرات باز نگه دارند. در زیر منابعی وجود دارد که طراحان مد می توانند از آنها برای حفظ ارتباط با آنچه در صنعت می گذرد استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *