پارچه ی TENCEL چیست؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
پارچه ی TENCEL چیست؟

پارچه ی TENCEL چیست؟

برخی از پارچه ها در برابر پوست شما نرم به نظر می رسند ، ادعا می کنند که سازگار با محیط زیست هستند و از گیاهان ساخته شده اند. یکی از این پارچه های جالب تنسل نام دارد. در واقع ، این یک نام تجاری است ، بنابراین از نظر فنی TENCEL called نامیده می شود. ما برای اهداف این مقاله به Tencel پایبند خواهیم بود. پارچه تنسل با مودال ارتباط نزدیکی دارد ، که در مقاله قبلی به آن پرداختیم. پارچه تنسل نرم و ابریشمی را می توانید در بسیاری از انواع لباس و ملافه ، از جمله تی شرت ، دامن های مجلسی و لباسهای راحتی سالن پیدا کنید. ما نیز به اندازه شما شیفته پارچه تنسل هستیم!

TENCEL FABRIC چگونه ساخته می شود؟

تنسل به عنوان پارچه ای پایدار ، سازگار با محیط زیست و گیاهی به بازار عرضه می شود. نگاه دقیق تر به نحوه تولید تنسل نشان می دهد که پیچیده تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

بله ، الیاف تنسل از درختان شروع می شود ، مانند اکالیپتوس ، راش ، توس و صنوبر ، اما الیاف درست از درختان بیرون کشیده نمی شوند. در عوض ، یک خمیر چوب از درختان تشکیل می شود. خمیر چوب یک فرآیند شیمیایی را طی می کند و به داخل الیاف تنسل می چرخد. صنعت نساجی این نوع فیبر را ‘سلولز بازسازی شده’ می نامد. به اندازه طبیعی طبیعی نیست ، همچنین به اندازه کافی مصنوعی ساخته نشده است.

اگر وقت بگذارید و Tencel را به اصل درخت خود بازگردانید ، متوجه خواهید شد که خمیر چوبی که تولیدکننده اصلی Tencel (Lenzing) از آن استفاده می کند از چوب منبع پایدار می آید. خود این ماده نیز تجزیه پذیر و کمپوست است. این امر بسیار عالی به نظر می رسد تا زمانی که متوجه شوید رنگ ها و نخ های استفاده شده در پارچه به داخل زمین نیز می روند. از جنبه مثبت ، روند ساخت Tencel یک فرآیند حلقه بسته مسئول محیط زیست است. 99 درصد مواد شیمیایی مورد استفاده بازیافت می شوند.

ویژگی های تنسل

تنسل به دلیل خواص خارق العاده ای که دارد محبوبیت زیادی نیز دارد. نگاهی بیاندازید:

.احساس ابریشم می کند
.نرم
.به آرامی پارچه می زند
.ملایم روی پوست
.قوی و بادوام
.می تواند رنگهای عمیق و پر جنب و جوش را در خود نگه دارد
.بسیار تنفس پذیر
.جذب رطوبت
.به تنظیم دما کمک می کند
.مقاوم در برابر چین و چروک
.مقاوم در برابر استاتیک
.مقاوم در برابر انقباض
.قابل شستشو در ماشین لباسشویی و خشک شدن
.قابل تجزیه زیستی

چرا پارچه تنس برای کسب و کار مد خود انتخاب کنید؟

پارچه های ساخته شده با الیاف تنسل معمولاً بسیار نرم هستند. شما می توانید استایل ها و ظاهرهای مختلفی ایجاد کنید ، از لباس های درجه یک گرفته تا لباس های زیبا و صمیمی تا لباس های ورزشی مقاوم. وسایل تنسل در دفتر ، اتاق خواب ، تعطیلات یا استراحت در خانه کار می کنند.

مراقبت از Tencel نیز آسان است ، به اتوکشی کمی نیاز دارد و می توان آن را با ماشین شستشو کرد. شما نیازی به جبران کوچک شدن آینده ندارید. همچنین می توانید از رنگ های روشن و پررنگ استفاده کنید. دوست نداشتن چیست؟

اگر یکی از نکات بازاریابی شما پایداری است ، باید اطمینان حاصل کنید که علم تولید Tencel را به طور کامل درک کرده اید. تحقیقات خود را انجام دهید و برای مشتریان خود شفاف باشید. مصرف کنندگانی که به دنبال مد پایدار هستند از داشتن حقایق بیان شده برای آنها قدردانی خواهند کرد. معمولاً پایداری پیچیده تر از چیزی است که در ابتدا به نظر می رسد ، بنابراین هرچه شفاف تر باشید بهتر است

تنسل همچنین توسط طراحان برجسته ای مانند کیت ویلو و مارا هافمن استفاده می شود.

تفاوت بین TENCEL و MODAL چیست؟

تنسل و مودال شباهت های زیادی با هم دارند. هر دو در یک فرآیند شیمیایی شامل خمیر چوب ساخته می شوند. Tencel و modal هر دو عمدتا از شرکت Lenzing در اتریش می آیند. هر دو دارای تاریخچه پایداری پیچیده ای هستند. و ، هر دو دارای ویژگی های مشابه ، مانند نرمی و تنفس هستند.

اینجا جایی است که حتی بیشتر می چسبد. Tencel از نظر فنی به دو دسته تقسیم می شود: الیاف Tencel Lyocell و الیاف Tencel Modal. درست است. در برخی موارد ، هنگامی که با نام ‘Tencel’ مواجه می شوید ، ممکن است ‘Modal’ باشد.

در این مقاله ، ما در مورد الیاف Tencel Lyocell صحبت می کنیم. تفاوت اصلی بین لیوسل و مودال در روند تولید است. لیوسل از حلالی استفاده می کند که ارگانیک بوده و برای محیط زیست بهتر از حلال مورد استفاده در فرایند مودال است. در سطح میکروسکوپی ، ساختار سلولزی لیوسل به ساختار سلولزی مودال به ساختار موجود در طبیعت نزدیکتر است. پارچه های به وجود آمده تفاوت کمی در احساس دارند. مودال کمی ظریف تر است و از پارچه های سبک تری نسبت به لیوسل ساخته می شود.

کدامیک بهتر است؟ این تماس سختی است! ما به شما اجازه می دهیم تصمیم خود را بگیرید.

استفاده از تنسل در کسب و کار مد خود

شما می توانید تنسل را پارچه ای بین پنبه و ابریشم تصور کنید. این یک احساس سبک ، هوا ، شناور ، زیبا در پیراهن یا شلوار ، و همچنین در لباس تابستانی است. همچنین می تواند سنگین تر باشد ، بنابراین لباس زمستانی را رد نکنید. از آنجا که پارچه به طور طبیعی درجه حرارت را تنظیم می کند ، به شما کمک می کند تا در تابستان سردتر و در زمستان گرمتر شوید.

تنسل لباس زیر بسیار راحت تولید می کند. این باعث تحریک پوست نمی شود و به آرامی متناسب می شود و یک شبح چاپلوس ایجاد می کند. همچنین می توانید از آن برای لباس خواب استفاده کنید.

خاصیت جذب رطوبت Tencel آن را برای لباس های فعال عالی می کند. بافت صاف آن دوست داشتنی است. تنسل همچنین رطوبت را از بین می برد و از رشد باکتری ها جلوگیری می کند. باکتری کمتر به معنی بوی کمتر است. همچنین می توانید بین شستشوها لباس تنسل را بیشتر و بدون بد بو شدن بپوشید. این واقعیت ، همراه با دوام طبیعی آن ، باعث می شود لباس تنسل ماندگارتر از لباس های پنبه ای باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *