وقتی نمی دانید چگونه طراحی کنید می توانید لباس طراحی کنید؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

وقتی نمی دانید چگونه طراحی کنید می توانید لباس طراحی کنید؟

طراحی مد با مهارت های کم یا بدون مهارت طراحی می تواند چالشی باشد، اما غیرممکن نیست. ویکتوریا بکهام مانند دیگر طراحان مد، خط لباس موفقی دارد بدون اینکه بداند چگونه طراحی کند. ابزارها و منابع زیادی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای طراحی لباس‌ها استفاده کنید، خواه بلد نباشید طرح‌های خود را ترسیم کنید. برخی شامل فناوری هستند، اما برخی نیز از تکنیک‌های مورد اعتماد طولانی مدت برای ادغام بهتر طرح‌های موجود در سر و شکل انسان استفاده می‌کنند.

سه تکنیک زیر بهترین منابع ما برای طراحان مد هستند که با طراحی مشکل دارند:

1. از Fashion Croquis برای کمک به طراحی استفاده کنید

کروکی یک نقاشی ساده از پیکر انسان است. طراحان برای طراحی لباس های خود روی کروکیس می سازند. بسیاری از طراحان، از مد گرفته تا لباس، از کروکی برای ایجاد طرح‌ها استفاده می‌کنند. کروکی های زیادی برای خرید و به صورت رایگان در دسترس هستند، و آنها در موقعیت های مختلف بدن قرار می گیرند تا بتوانید طراحی خود را به طور موثر نشان دهید.

یکی دیگر از گزینه های طراحی این است که می توانید یک طراح اسکیس را استخدام کنید و از او بخواهید طرح های شما را بکشد.

2. Drape به جای Draw

دراپینگ روش دیگری برای طراحی لباس بدون نیاز به کشیدن است. این جایی است که پارچه را روی یک فرم لباس می پوشانید و آن را در جای خود سنجاق می کنید. همچنین برای اینکه بتوانید پارچه بپوشید نیازی به دانستن دوخت ندارید. این یک روش بسیار بصری برای زنده کردن طرح های لباس خود بدون نیاز به بیرون کشیدن آنها است.

3. از نرم افزار برای طراحی مد استفاده کنید

چه بتوانید به خوبی نقاشی کنید یا نه، دانستن نحوه ایجاد طرح های مد با استفاده از تصویرگر مد ضروری است. Adobe Illustrator بیشترین استفاده را در صنعت مد دارد. اما موارد دیگری نیز وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید، مانند Corel Draw، Sketch، Sketchbook و Clo 3D.
استفاده از نرم افزار برای ایجاد طرح های خود به شما این امکان را می دهد که در حین ارائه طرح های زیبا، قسمت طراحی را دور بزنید. همچنین، ایجاد رندرهای محصول برای بسته های فناوری طراحی شما سریع و آسان است. این رندرها فلت های طراحی شما را تشکیل می دهند، که طرح های شما ‘مسطح’ گذاشته شده اند تا به سازنده شما نشان دهند که تمام درزها و سایر جزئیات شما به کجا می روند.

آیا باید یاد بگیرید که چگونه نقاشی کنید؟

شما مطمئناً می توانید بدون دانستن نحوه طراحی، با استفاده از یکی یا همه گزینه های بالا، لباس طراحی کنید. با این حال، دانستن نحوه طراحی به شما کمک می کند لباس را سریعتر طراحی کنید. راه‌هایی برای کشیدن نقاشی وجود دارد، اما در حین کار، ممکن است گاهی لازم باشد طرح‌های خود را تنظیم کنید. به خصوص، اگر با کسی همکاری می کنید و با هم برای ایجاد یک طرح کار می کنید، دانستن نحوه طراحی کمک می کند.

چیزی که در مورد طراحی مد باید به خاطر بسپارید این است که نیازی به کامل بودن آن نیست. برای طراحی مد لازم نیست یک هنرمند شگفت انگیز باشید. تا زمانی که می‌توانید آنچه را که می‌خواهید طرحتان باشد، به اشتراک بگذارید، این مهم است. ارتباط کلید است. توانایی شما برای طراحی مانند یک انیماتور دیزنی نیست.

بله، تمرین عالی می شود

در حالی که نیازی نیست مانند یک هنرمند نقاشی بکشید، بهبود مهارت های طراحی شما ضرری ندارد. به غیر از مداد، ابزارهای مختلفی برای یادگیری وجود دارد، مانند نشانگر یا آبرنگ. همانطور که کاوش و تمرین می کنید، متوجه خواهید شد که چه چیزی برای شما بهتر است و چه چیزی را می خواهید طراحی کنید.

شما منابع زیادی به صورت آنلاین و چاپی در دسترس دارید تا یاد بگیرید چگونه بهتر نقاشی کنید. به یاد داشته باشید که در نهایت، همه چیز به این بستگی دارد که چگونه می توانید طرح های خود را به خوبی انتقال دهید.

5 راه حل مد CAD که می تواند روند طراحی مد شما را آسان تر کند

اگر تماس شما در عصر دیجیتال امروز یک کارآفرین مد باشد ، در زرادخانه خود به ابزارهای خاصی نیاز خواهید داشت که بتوانید ارائه های خلاقانه خود را از کاغذ به محصول دیگر برد. شما باید به نرم افزار طراحی مد توسعه یافته دسترسی داشته باشید تا ایده ها و طرح های خود را به یک واقعیت ملموس تبدیل کنید. اما برای تولید طرح دیجیتالی طرح های خود از کدام نرم افزار استفاده می کنید؟ خوب ، ابزارهای تجارت شامل نرم افزار طراحی مد و سیستم های CAD تولید پوشاک است. طراحان مد ، راه اندازی خط لباس ، طراحان نساجی ، تولید کنندگان پوشاک و حتی دانش آموزان مد از نرم افزار CAD استفاده می کنند.
در حال حاضر، بسیاری از کارآفرینان مد به احتمال زیاد از Adobe Illustrator برای ارائه طرح های خود به فضای دیجیتال استفاده می کنند. با این حال، خبر خوب این است که بیش از یک راه حل نرم افزاری موجود است که به شما کمک می کند خط لباس خود را راه اندازی کنید. وقتی نوبت به انتخاب بهترین گزینه برای شما می رسد، ایده خوبی است که تصمیم خود را بر اساس آنچه در بلندمدت برای کسب و کار شما مفید است، قرار دهید. به این فکر کنید که آیا می خواهید یک مجوز مادام العمر یک بار مصرف کنید یا مدل مبتنی بر اشتراک. همچنین، به خاطر داشته باشید که استفاده از بیش از یک راه حل نرم افزاری برای ایجاد طرح های مد دیجیتال، نمونه های دیجیتال، و توسعه نمونه های اولیه نیز یک گزینه مناسب است.

نرم افزار طراحی مد چیست؟

نرم افزار طراحی مد یک ابزار طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) است که به کاربران امکان می دهد طرح های دو بعدی و سه بعدی، تصاویر و بسته های فنی را با فراخوانی برای عملکردهای طراحی خاص ایجاد کنند. هدف استفاده از نرم‌افزار طراحی مد، ساده‌سازی ایده‌های طراحی ارتباطی برای نمونه‌های دقیق و اجرای تولیدات بعدی در زنجیره تامین است. پس از تایید طرح ها، آنها به تنها منبع حقیقت برای کسانی که لباس را می سازند تبدیل می شوند.

استفاده از نرم افزار طراحی پوشاک

طرح های مد دیجیتال خبره در طول فرآیند تولید پوشاک ضروری است. بنابراین، کارآفرینان مد باید در ابتدا تعیین کنند که کدام نرم‌افزار برای آنها مناسب است و ابتدا بدانند که برای چه هدفی از فناوری استفاده می‌کنند. انجام این کار درک ویژگی های محصولی که باید به دنبال آن باشند را برای آنها آسان تر می کند زیرا هر راه حل چیزهای مختلفی را ارائه می دهد. تعیین اینکه آیا به نرم افزار اختصاص داده شده برای طراحی نیاز دارید یا یک ویژگی طراحی ادغام شده در یک راه حل زنجیره تامین گسترده تر، اولین قدم است. راه‌حل‌هایی مانند GRID می‌توانند دید سرتاسری را با توانایی ساخت CAD و بسته‌های فناوری مستقیماً در نرم‌افزار ارائه دهند.

نکته دیگر این است که باید مواردی مانند قالب های لباس قابل تنظیم، پشتیبانی فنی و آموزش الکترونیکی رایگان را در نظر بگیرید. مطمئن شوید که سیستم مورد نیاز چیست، آیا به اینترنت نیاز دارد، و دقیقاً چه چیزی را می توانید با آن طراحی کنید. اگر قبلاً با نرم افزار طراحی مد آشنا هستید، راه حلی که انتخاب می کنید به سطح آموزش شما بستگی دارد. درست است که در بیشتر موارد برای استفاده از نرم‌افزار طراحی مد نیازی به مهارت‌های طراحی نیست، اما برای کسانی که تجربه ندارند یا فقط دانش اولیه دارند، انتخاب نرم‌افزاری که همراه با آموزش رایگان و پشتیبانی فنی است، استفاده از این فناوری را آسان‌تر می‌کند. کاربر پیشرفته تر باید در نظر داشته باشد که دانستن نحوه ایجاد طرح های مد دیجیتال با ایجاد الگوها متفاوت است. این به این دلیل است که الگوسازی کاری است که اغلب افراد به طور رسمی قبل از استفاده از نرم افزار آموزش دیده اند.

مرحله بعدی در فرآیند تصمیم گیری شما این است که کدام مسیر را می خواهید پایین بیاورید، آپارتمان های مد دو بعدی یا طراحی لباس سه بعدی. گرایش به سه بعدی می تواند وسوسه انگیز باشد، اما شایان ذکر است که تخت های مد دوبعدی همچنان فرمت استاندارد صنعت هستند زیرا سازندگان الگو به صورت سه بعدی برش نمی دهند. با این حال، سه بعدی می تواند به برش دهندگان الگوی ایده بهتری از نحوه ظاهر طراحی از همه زوایا کمک کند، اگرچه برخی افراد استدلال می کنند که این امر با تخت های دو بعدی قابل دستیابی است.

هنگامی که خط تولید لباس خود را راه اندازی می کنید، نرم افزارهای تدارکات مختلفی برای راه حل های مد در دسترس شما است. در اینجا پنج برنامه نرم‌افزار طراحی مد با قابلیت‌های متعدد وجود دارد که می‌توانند با حذف جنبه‌های خاصی از کار شما و در عین حال مزیت رقابتی به فرآیند طراحی مد شما کمک کنند.

1) Digital Fashion Pro: طراحی و تصویرسازی مد دیجیتال حرفه ای

Digital Pro راه حلی است که به شما کمک می کند برند مد خود را راه اندازی کنید. همراه با برنامه یک ویدیوی کمکی و راهنمای آموزش الکترونیکی است که عملکردهای اصلی طراحی خط لباس را توضیح می‌دهد. Digital Fashion Pro به شما کمک می کند طرح های فنی بسازید و لباس های مردانه، لباس زنانه، لباس بچه گانه، لباس کودک، کیف دستی، کفش و لوازم جانبی طراحی کنید.

Digital Fashion Pro با کاربری آسان به شما امکان دسترسی به صدها پارچه دیجیتال، چاپ پارچه، و الگوهای لباس قابل تنظیم را می دهد. این به شما کمک می کند تا چیزهایی مانند شلوار جین، تی شرت، لباس، لباس بیرونی، لباس ورزشی، کیف دستی، لباس شنا و کفش طراحی کنید.

2)TUKATECH: نرم‌افزار طراحی مد سه بعدی و توسعه پوشاک

TUKATECH دارای دو محصول مد دیجیتال TUKAcad و TUKA3D است. TUKAcad که برای طراحان (و همچنین تولید کنندگان) ایجاد شده است، به شما امکان می دهد الگوها، درجه بندی و نشانگرهای پیشرفته ایجاد کنید تا فرآیند تولید خود را ساده کنید. ویژگی‌های کلیدی شامل الگوسازی، به‌روزرسانی خودکار درجه‌بندی با تغییرات الگو، ساخت نشانگر و ادغام آثار هنری و آرم‌ها است.

به گفته TUKATECH، TUKA3D نرم افزاری است که طراحی، توسعه و ارائه می کند. با حذف نیاز به نمونه های فیزیکی، امکان ایجاد مجموعه های دیجیتالی شبیه زندگی وجود دارد. ویژگی های TUKA3D شامل نمونه برداری مجازی سه بعدی به 5 روش بصری، جلسات مناسب مجازی در زندگی واقعی و کتابخانه پارچه و تزئینات است.

3) مد سی دیزاین: طراحی مد و مدیریت مجموعه

اگر به دنبال نرم افزاری هستید که در طول فرآیند تولید لباس به شما کمک کند، C-DESIGN Fashion برای شما عالی خواهد بود. این نرم افزاری است که برای کمک به طراحان از طراحی به تولید ایجاد شده است. یکی از دلایل محبوبیت آن این است که از فایل‌های فنی واضح و مشخصی استفاده می‌کند که شامل اطلاعات مواد، نمودار اندازه‌گیری، تطبیق رنگ، برچسب‌گذاری و موارد دیگر می‌شود.

بسیاری از افراد در این صنعت که با یک رابط کاربری بصری توسعه یافته است، آن را یکی از پیشرفته ترین نرم افزارهای طراحی مد در بازار می دانند. از ویژگی‌های کلیدی آن می‌توان به تصاویر مد، ابزار طراحی فنی، آخرین نسل ابزار طراحی و تطبیق رنگ و پارچه اشاره کرد.

4) PatternSmith: Cutting Solutions

نرم افزار برنده جایزه PatternSmith، راه حلی بصری و آسان برای استفاده است که به طور خاص برای الگوهای پارچه ساخته شده است. این الگوها، پیش نویس، ویرایش و راه حل های تودرتو دو بعدی یا سه بعدی را ارائه می دهد. PatternSmith اجرای انواع طرح‌ها را ساده می‌کند و در عین حال شما را قادر می‌سازد تا الگوها را ایجاد، مدیریت و لانه کنید و فایل‌ها را به دستگاه برش خود صادر کنید.

ویژگی‌های کلیدی ابزار مدیریت و ایجاد الگوی نساجی شامل پاک‌سازی خودکار الگو، افزودنی‌های سفارشی، پردازش سفارشی ساده و پیش‌نویس و ویرایش الگوی دو بعدی CAD است.

5) مجموعه گرافیکی CorelDRAW: همه چیز را از ابتدا ایجاد کنید

CorelDRAW Graphics Suite که صنایع مختلف از آن لذت می برند، مدتی است که ابزار مورد استفاده برای مشاغل مد بوده است. نرم افزار طراحی وکتور که برای ویندوز ساخته شده است به طراحان در صنعت پوشاک و نساجی کمک می کند تا طرح ها را تولید و تولید کنند. ویژگی‌های کلیدی شامل ابزارهای طراحی شکل و گزینه‌های شکل‌دهی، تصویر برداری و طرح‌بندی است.

نتیجه

مهم نیست که کدام راه حل را برای کسب و کار خود انتخاب می کنید، برای تیم های طراحی مهم است که با تیم عملیات همکاری کنند تا از ثبات در هر مرحله از زنجیره ارزش اطمینان حاصل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *