نکاتی که قبل از تبدیل شدن به یک طراح لباس مد باید بدانید

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

نکاتی که قبل از تبدیل شدن به یک طراح لباس مد باید بدانید

با توجه به حرفه ای در مدلباس؟ نمی دانید چگونه یک طراح مد شوید؟ قبل از درخواست در مدارس طراحی ، حتماً تحقیقات خود را انجام داده اید. در اینجا سه ​​چیز قبل از تبدیل شدن به یک طراح مد لباس وجود دارد.

به عنوان یک هنر خلاق ، مد بر توانایی هنری شکوفا می شود. اشتیاق و درایو به نگه داشتن طراحان در این حرفه خواستار کمک می کند. مانند سایر اقدامات هنری ، می تواند زمان لازم را برای طراحان بگذارد تا تلاش خود را بپردازند. اعتماد به نفس و رانندگی طراحان را به اهداف حرفه ای خود منتقل می کند.
آیا طراحان مد به مهارت های نقاشی قوی احتیاج دارند؟ لازم نیست. امروزه بسیاری از طراحان برای ایجاد طرح با برنامه های نرم افزاری کار می کنند. برخی دیگر پارچه را با دست می دهند تا پارچه ای کامل را انجام دهند. در حالی که مهارت های خود را به شما کمک می کند ، نیازی به ترسیم مانند داوینچی برای یک طراح مد نیست.
شبکه سازی در مد است. حتی قبل از درخواست برنامه های طراحی مد ، سرمایه گذاری در یک شبکه صنعت را شروع کنید. این بدان معناست که شرکت در رویدادها ، ماندن در حال حاضر با اخبار مد و ارتباط با طراحان ، تولید کنندگان و تأمین کنندگان. برای ورود به نیروی کار که توسط یک شبکه قوی پشتیبانی می شود ، به دیدار متخصصان صنعت در طول مدرسه ادامه دهید.

اطلاعات حقوق طراح مد

طراحان مد حقوقی بالاتر از میانگین دریافت می کنند و طراحان با بالاترین دستمزد بیش از 145000 دلار در سال دریافت می کنند. دستمزدها بسته به صنعت و محل متفاوت است. همانطور که جداول زیر نشان می دهد، طراحان در تولید و خدمات طراحی تخصصی میانگین حقوق بیش از 100000 دلار را گزارش می دهند.

از یک طراح مد بپرسید

پر ارزش ترین جنبه های شغلی شما چیست؟

ارزشمندترین جنبه طراح بودن این است که مردم در چیزی که من خلق کرده ام احساس خوبی داشته باشند. لباس ها در نهایت باید تجربه انسان را تقویت کنند، و زمانی که فرد به نقطه ای از خلقت می رسد که لباس ها به اعتماد به نفس او کمک می کنند، باید به آن افتخار کرد.

چالش برانگیزترین جنبه های شغلی شما چیست؟

طراحی مد یک صنعت رقابتی، پرمشغله و سریع است. ماهیت آن می تواند خسته کننده باشد، حتی گاهی اوقات خسته کننده.

وقتی مسیر تبدیل شدن به یک طراح مد چالش برانگیز بود، چه چیزی شما را نگه داشت؟

کار در مد در نیویورک رویایی است که به حقیقت می پیوندد ، اما دور بودن از خانه گاهی اوقات بسیار سخت است. نکته اصلی برای من این بود که همیشه به تصویر بزرگتر نگاه کنم ، هدف آن تصویری که برای خودم ایجاد کرده ام و کار را برای رسیدن به آنجا قرار می دهم. اکنون می‌دانم که همه چیز همانطور که انتظار می رفت پیش نمی رود ، اما همه چیز یک تجربه یادگیری در راه رسیدن به جایی است که می خواهم باشم.
درست است، وقتی چیزی طبق برنامه پیش نمی‌رود، درک این موضوع سخت است، اما بهترین راه این است. هدر دادن تمام تلاش‌هایی که انجام داده‌ام هرگز برای من یک گزینه نبود، بنابراین به خودم اجازه می‌دهم احساساتم را احساس کنم و به راهم ادامه دهم.

چه نوع فردی در حرفه مد موفق است و پیشرفت می کند؟ چه تیپ فردی ممکن است مناسب ترین نباشد؟

انواع مختلفی از افراد در مد موفق هستند. وجه مشترک همه آنها این است که آنها نه تنها مهارت های خود را کامل کرده اند، بلکه سلیقه و ترجیحات زیبایی شناختی خود را توسعه داده اند و آنها را به خوبی درک می کنند.

دانستن اینکه چگونه انتقاد کنید بخش بزرگی از این کار است. اگر کسی با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند، به این معنی نیست که برای مد مناسب نیست – فقط ممکن است لازم باشد روی پذیرش نقد کار خود کار کند.

یک روز معمولی برای یک طراح مد چه روزی است؟ معمولاً روی چه کارهایی کار می کنید؟

من روی هر مرحله از فرآیند طراحی کار می کنم، از تحقیقات اولیه و طراحی یک مجموعه گرفته تا جا دادن نمونه لباس ها و انجام اصلاحات با طراحان فنی.

من طراحی با دست را ترجیح می دهم تا ایده هایم به جریان بیفتد، اما کارم را در Illustrator و گاهی اوقات در یک برنامه سه بعدی طراحی می کنم. زمان زیادی از صفحه نمایش و ویرایش و بازبینی زیاد است.

این ایده نصب شده مبنی بر اینکه مد دنیایی پر زرق و برق است، کاملاً درست نیست. این یک حرفه بسیار عملی است.

با چه کسی ارتباط دارید؟

من هر روز با چندین تیم مختلف ارتباط دائمی دارم. من بیشتر با توسعه دهندگان محصول و طراحان فنی که مسئولیت ساخت لباس و تنظیم یراق آلات برای طراحان را بر عهده دارند، از نزدیک کار می کنم.

من همچنین با یک تیم گرافیک و یک تیم چاپ و همچنین با تیم های طراحی دیگر مانند پیراهن های بافته شده و لباس های بیرونی کار می کنم.

تیم من علاوه بر ارتباط با افراد خلاق، نزدیک به تیم بازرگانی نیز کار می کند که نیازهای مجموعه فصلی را دیکته می کند. این واقعا یک تلاش تیمی بزرگ است.

همکاران شما چه کسانی هستند؟

همکاران من بیشتر طراحان مد و پارچه هستند، اما همچنین تصویرگران، طراحان گرافیک و طراحان محصولات نیز هستند. همه ما از جاهای مختلف آمده ایم و همه ما نقاط قوت خود را داریم که به میز می آوریم. کار کردن با افرادی که می توانید از آنها نیز یاد بگیرید عالی است.

به دانشجویان توصیه می‌کنید علاوه بر برنامه‌های مدرک طراحی مد لباس، چه کاری انجام دهند تا از نظر کارفرمایان متمایز شوند؟

هر چیزی که واقعاً برایشان جالب است [که] می توانند برای تقویت طرح های خود از آن استفاده کنند. هنگام مصاحبه، من همیشه به سمت نامزدهایی جذب می‌شدم که چیزی در مورد آن علاقه و دانش داشتند، که می‌توانستند عناصری را از آن برای اضافه کردن به خلاقیت‌های خود استفاده کنند. این در مورد متمایز کردن خود و آوردن چیز جدیدی به میز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.