نقش طراحی به کمک رایانه (CAD) در الگوی Tech Pack

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Tech Pack

نقش طراحی به کمک رایانه (CAD) در الگوی Tech Pack

فناوری در صنعت مد نقش بسزایی دارد. این حوزه شامل بسیاری از حوزه های صنعت از طراحی مد تا تولید لباس است. طراحی مد به دلیل خلاقیت های متنوع و نوآورانه مشهور است و استفاده از نرم افزار عنصر جدید و تازه ای در نحوه ساخت لباس به وجود می آورد.

درست است که بیشتر طراحان هنوز ترجیح می دهند طرح های اولیه را روی یک کاغذ قرار دهند. با این حال ، اکنون بسیاری از آنها رئوس مطالب را به قالب های دیجیتالی ترجمه می کنند. نرم افزار جدید به افراد اجازه می دهد تا از پتانسیل خلاقیت کامل خود استفاده کرده و رنگ ها ، شکل ها و اندازه ها را آزمایش کنند.

طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) چیست؟

طراحی با کمک رایانه (CAD) به معنای استفاده از رایانه برای طراحی اشیا است. با این حال ، CAD می تواند چیزی بیشتر از تولید اشکال برهنه داشته باشد. فناوری نرم افزار CAD با قابلیت ایجاد اشیا in در فضای دو بعدی (2D) و سه بعدی (3D). بسته به نیاز شما ، می تواند شامل اندازه گیری ها ، ارائه اطلاعات در مورد مواد ، تلرانس ها ، فرآیندها و سایر جزئیات نمادین باشد.

مزیت اصلی استفاده از چنین ‘شبیه سازی های رایانه ای’ شامل کاهش هزینه های تولید و تسریع در چرخه تولید طراحی است. قلم و مداد اهمیت خود را در طراحی مد حفظ می کنند. با این وجود ، سهولت درج کپی ، تغییر شکل و ایجاد پوشش هایی از نقاشی های اصلی ، سطح بالاتری از جزئیات را برای کارایی می افزاید.

 

آموزش صفر تا صد مدلسازی الگو (لباس زنانه)

استفاده از CAD در ساخت لباس

در بسیاری از دوره های کارآموزی مد و دوره های تحصیلی ، روش های سنتی طراحی هنوز با تزریق دیجیتال آموزش داده می شود. این ترکیب هنر و نوآوری در صنعت باعث بهبود ترجمه طراحی مد به مرحله تولید می شود.

پذیرش نرم افزار و سهم آن در صنعت مد به طراحان مد و کارخانه های لباس کمک می کند. این فناوری در بسیاری از زمینه ها از جمله مشخصات اولیه از طریق چاپ ، الگو و تولید محصول نهایی کمک می کند.

نرم افزار طراحی لباس همچنین در ساخت لباس با توجه به مشخصات مهم است. این نوع نرم افزار در مرحله طراحی به الگوی بسته فنی نیز کمک می کند. استفاده از برنامه های طراحی مارک های مد را قادر می سازد تا نقشه های واقع گرایانه را دوباره بسازند. این تصاویر الزامات دقیق الگوی مانند درز ، محل قرارگیری چاپ ، برش پارچه و رنگ را نشان می دهد.

استفاده از نرم افزار طراحی برای طراحان مد نیز مزایای تجاری بسیاری دارد. نگاهی به زیر بیندازید:

در روند طراحی باعث صرفه جویی در وقت می شود – نرم افزار می تواند زمان طراحی و تولید را ساده کند. این امر باعث می شود مشاغل کوچک بتوانند برای صرفه جویی در هزینه ها سریعتر و دقیق تر کار کنند.
خطاها را کاهش می دهد – طراحی ها به راحتی قابل تفسیر هستند تا حاشیه خطا یا ارتباط نادرست بین مارک و کارخانه را کاهش دهند.
یادگیری نسبتاً ساده – نرم افزار طراحی مد به راحتی قابل اجرا است و دوره های زیادی برای بهبود مهارت های شما در دسترس است.

همانطور که در مقاله ما توضیح داده شده است: نحوه ساخت بسته فنی ، می توانید روند انجام اولین نمونه مناسب را مشاهده کنید. این فرایند برنامه ریزی برای درست شدن ضروری است و انتقال دقیق مشخصات شما می تواند از خطاهای پرهزینه جلوگیری کند.

آینده تولید لباس

پیشرفت در فن آوری و ادغام آن در صنعت مد همچنان در سراسر بخش موج می زند. از جنبه های خرده فروشی تا فرآیندهای کارخانه ، از جنبه های مختلف مشاهده تغییرات چشمگیری در نحوه مدیریت نرم افزار برای کارهای روزمره وجود دارد. یکی از مزایای قابل توجه این بخش معرفی اتوماسیون است.

نرم افزار طراحی مد امکان سرعت بخشیدن به فرایندهایی را که زمانی دشوار و وقت گیر بودند ، فراهم می کند. به دلیل جایگزینی افراد در بعضی از نقشها ، عناصر منفی در اتوماسیون وجود داشته است. اما در حقیقت ، مزایای آن بیشتر از این نکات است. در بسیاری از بخش ها ، افراد می توانند در زمینه های دیگر آموزش ببینند تا مهارت های خود را در بخش های مختلف در بخش مد بهبود دهند.
تغییر در هر صنعتی اجتناب ناپذیر است. جهش در طراحی و فن آوری باعث می شود که بتوان لباس را از ایده به سمت تولید با کارایی بیشتری برد. برای حمایت از این نوآوری ، Sewport یک روش ساده و در عین حال موثر برای ارتباط با تولیدکنندگان لباس در سراسر جهان ارائه می دهد. این پلتفرم همچنین منابعی مانند سازنده Tech Pack ، لیست اصطلاحات و جعبه ابزار محاسبه پارچه را فراهم می کند.

ایجاد یک حساب کاربری ساده است و شما می توانید در چند مرحله ساده طرح ها و ایده های خود را با تولیدکنندگان لباس به اشتراک بگذارید. شما همچنین می توانید متخصصان صنعت مناسبی برای کمک به ترجمه ایده های خود به طرح های دیجیتالی پیدا کرده و از تجربه و دانش یک طراح CAD استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *