نحوه ساخت لباس مجلسی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

نحوه ساخت لباس مجلسی

لباس های مجلسی به طور معمول لباس های بلند و بلند با کمر باریک هستند ، اما می توانند در مدل های مختلف باشند. می توانید لباس های مجلسی دو تکه با بالاتنه و دامن جدا ، لباس مجلسی بدون بند و لباس مجلسی آستین بلند پیدا کنید. لباس های مجلسی می توانند گران باشند ، بنابراین ممکن است طراحی و ساخت لباس مجلسی خود را در نظر بگیرید. با برخی از مهارت ها و ابزارهای اولیه خیاطی ، می توانید لباس مجلسی خود را با هزینه بسیار کمتر از خرید آن تهیه کنید.

1.طراحی لباس مجلسی شما

 

لباس مجلسی

 

پارچه ای درجه یک انتخاب کنید رنگ های نئونی ، چاپ روی حیوانات و دیگر طرح های بلند برای لباس های مجلسی که معمولاً برای استفاده در مراسم رسمی مجلل مناسب هستند مناسب نیستند. در عوض ، از رنگ ها ، چاپ ها و بافت هایی استفاده کنید که ضعیف تر هستند. برخی از رنگها ، چاپها و بافتهایی که ممکن است برای پارچه های مجلسی خود در نظر بگیرید عبارتند از:
.رنگ های تیره مانند آبی ، مشکی ، آلو و سبز.
.پاستل هایی مانند صورتی کم رنگ ، آبی بچه و سبز نعناع.
.چاپهای ضعیف ، مانند گلها ، بروشها و سایر جزئیات گرافیکی مبهم.
.پارچه های بافت دار ، مانند توری ، سوئیسی خالدار و تور.

لباس مجلسی

به دنبال الگوهای لباس بلند باشید. لباس های مجلسی معمولاً طول کف دارند ، بنابراین طرح لباسی را انتخاب کنید که تا زمین همخوانی داشته باشد. اگر نمی خواهید لباس مجلسی شما تا زمین برود ، طرحی را انتخاب کنید که حداقل آنقدر بلند باشد که مچ پای شما را بپوشاند.
.حتما کفش هایی را که می پوشید نیز در نظر بگیرید. اگر از کفش های پاشنه دار استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید آنها را کمی خودنمایی کنید ، و یک لباس تا مچ پا برای این کار بهترین کار را می کند.

 

از طرح های آشکار خودداری کنید. نشان دادن بیش از حد شکاف ، پشت یا پاهای شما می تواند لباس مجلسی شما را از درجه یک به سطل آشغال تبدیل کند. اشکالی ندارد وقتی در حال پوشیدن لباس خود هستید ، مقدار کمی از پوست را نشان دهید ، اما مطمئن شوید که زیاده روی نکنید.
.به عنوان مثال ، ممکن است لباسی را انتخاب کنید که بازوهای شما را نمایان می کند ، مقدار کمی از رخ ، قسمتی از کمرتان یا نیم نگاهی به پاهای شما با شکافی محافظه کارانه داشته باشید.

در نظر بگیرید که شریک زندگی شما چه لباسی خواهد پوشید. اگر لباس مجلسی خود را در رویدادی که قصد احترام به شریک زندگی خود دارد ، مانند یک توپ دریایی ، می پوشید ، مطمئن شوید که هنگام طراحی لباس خود ، شریک خود را در نظر بگیرید. برخی از سوالاتی که ممکن است در نظر بگیرید عبارتند از:

.چه نوع لباس مجلسی تکمیل کننده لباس فرم او خواهد بود؟
.او چه رنگهایی را روی شما دوست دارد؟
.ممکن است او از دیدن شما در چه نوع طراحی لذت ببرد؟

2.جمع آوری مواد برای لباس مجلسی شما

لباس مجلسی

 

الگویی را انتخاب کنید که با مجموعه مهارت های شما مطابقت داشته باشد.*الگوهای دوخت بسیار زیبایی برای ساخت لباس مجلسی وجود دارد. برای بازدید از فروشگاه صنایع دستی محلی خود کمی وقت بگذارید و فهرست الگوها را مشاهده کنید. سبک هایی را که مناسب تیپ بدنی شماست در نظر بگیرید تا به شما در محدود کردن انتخاب ها کمک کند. سپس ، الگوی مناسب برای سبک لباس مجلسی را خریداری کنید.
.استفاده از مدل خیاطی نیاز به درجات مختلفی از مهارت دارد . سطح تخصص دوخت و دوز خود را در نظر بگیرید . به عنوان مثال ، اگر شما یک مبتدی هستید پس به طرح‌هایی که به عنوان ” مبتدی ” یا ” ساده ” نامگذاری می‌شوند ، بچسبید .اگر یک باتجربه هستید ، به دنبال الگوها به عنوان ” واسط ” یا ” پیشرفته ” بگردید

لباس مجلسی

 

اندازه گیری های خود را انجام دهید.*هنگام استفاده از الگو ، مهم است که از اندازه گیری ها برای تعیین سایز مورد نیاز برای تهیه لباس مجلسی خود استفاده کنید تا به اندازه ای که معمولاً می پوشید. دور سینه ، کمر طبیعی و وسیع ترین قسمت باسن خود را اندازه بگیرید. سپس ، نمودار روی الگوی خود را بررسی کنید تا مشخص شود که برای تهیه لباس مجلسی به چه اندازه نیاز دارید.

 

لباس مجلسی

 

پارچه خود را بخرید.*لباس مجلسی شما احتمالاً به مقدار زیادی پارچه نیاز دارد ، زیرا بیشتر لباس های مجلسی دامن های بلند و بلند دارند. بسته الگوی خود را بررسی کنید تا مشخص کنید که چقدر پارچه برای خرید نیاز دارید. بسته به نوع لباس مجلسی شما ، ممکن است به پارچه کمابیش نیاز داشته باشید. مقدار پارچه مورد نیاز باید در پشت بسته الگو مشخص شود.

.وقتی روی پروژه دوخت کار می کنید ، همیشه بهتر است بیش از آنچه فکر می کنید به پارچه نیاز دارید پارچه بخرید. در نظر بگیرید که الگوهای پارچه پیشنهادی را تا نزدیکترین مقدار جمع کنید. به عنوان مثال ، اگر الگوی 2 ¾ یارد از نوع خاصی از پارچه را توصیه می کند ، ممکن است بخواهید تا 3 یارد گرد کنید.
.هنگام انتخاب پارچه ، توصیه های الگوی خود را برای نوع پارچه در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، اگر الگو توصیه می کند از پارچه ای سبک مانند ساتن یا کرپ استفاده کنید ، پس به این نوع ها پایبند باشید. پوشیدن پارچه سنگین تر ممکن است بر نحوه آویزان و حرکت لباس تأثیر بگذارد.

 

طراحی لباس

تصورات خود را بخرید*علائم الگوی مورد نیاز برای اجرای طرح را بررسی کنید. همراه با پارچه ، الگوی شما همچنین ممکن است شما را ملزم به خرید رابط ، زیپ ، قلاب و بستن چشم ، روبان یا مفاهیم دیگر کند. قبل از شروع کار روی لباس مجلسی ، لیستی از همه چیزهایی که به آن نیاز دارید تهیه کنید و این موارد را خریداری کنید.

 

آموزش طراحی لباس و پارچه با نرم افزار

 

3.دوختن لباس مجلسی

طراحی لباس

قطعات الگو را همانطور که نشان داده شده برش دهید.*وقتی همه مواد خود را با هم داشتید ، تمام ورق های الگو را از بسته خارج کنید. یکی را روی میز یا سطح کار تمیز و مسطح دیگری قرار دهید و برش را در لبه های قطعات مطابق شکل شروع کنید. شما باید خطوطی را روی بسته خود مشاهده کنید که نشان می دهد برای هر اندازه کجا باید برش دهید. بر اساس خطوط مشخص شده برای اندازه خود برش دهید.
.با دقت برش بزنید و مطمئن شوید که الگو را کوچکتر از آنچه نشان داده اید برش ندهید. شما باید هدف خود را برش مستقیم روی خطوط یا درست خارج از خطوط قرار دهید.

.حتی ممکن است برجسته سازی خطوط اندازه الگوی مورد نیاز برای شما مفید واقع شود.

پارچه خود را تا کنید و قطعات الگو را مطابق شکل روی آن سنجاق کنید.*شما باید پارچه خود را پهن کرده و سپس آن را از وسط تا کنید. از دستورالعمل های الگوی خود به عنوان راهنما برای اتصال قطعات الگوی خود به پارچه استفاده کنید. هر الگو کمی متفاوت خواهد بود ، بنابراین مهم است که دستورالعمل ها را با دقت دنبال کنید.

.اگر درباره معنی هر یک از نمادها مطمئن نیستید ، دستورالعمل الگو را برای واژه نامه بررسی کنید.
.اگر احساس می کنید گم شده اید ، شاید لازم باشد ابتدا نحوه خواندن الگو را بیاموزید. حتی ممکن است قبل از اقدام به تهیه لباس مجلسی ، چند درس خیاطی برای بهبود مهارت های خیاطی خود در نظر بگیرید.

طراحی لباس

پارچه را در امتداد لبه های الگو برش دهید.*پس از اتمام چسباندن قطعات الگوی خود به پارچه برای لباس مجلسی خود ، می توانید برش را در اطراف لبه های طرح خود شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که در امتداد لبه های قطعات الگو برش دهید و نه در بیرون یا داخل آنها.

.داخل خطوط را قطع نکنید ، ممکن است لباس مجلسی شما خیلی کوچک شود.

طراحی لباس

دستورالعمل های الگو را برای دوخت قطعات پارچه به یکدیگر دنبال کنید.* هر الگو متفاوت است ، بنابراین مهم است که دستورالعمل های الگوی لباس مجلسی را که انتخاب کرده اید دنبال کنید.به آرامی کار کنید تا دچار اشتباه نشوید. به احتمال زیاد برای جمع آوری لباس خود باید پارچه های یکسان را به هم بچسبانید و سپس در امتداد لبه ها همانطور که در الگو نشان داده شده دوختید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *