نحوه دوخت سوراخ دکمه در ۹ مرحله

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

نحوه دوخت سوراخ دکمه در 9 مرحله

دانستن نحوه دوخت جا دکمه با چرخ خیاطی یک مهارت لازم برای پروژه های مختلف خیاطی است. مبتدیان می توانند با دنبال کردن چند مرحله ساده، کامل کردن این تکنیک خیاطی را بیاموزند.

4 وسیله برای دوخت سوراخ دکمه

علاوه بر چرخ خیاطی، چند ابزار برای دوخت جای دکمه ها نیز نیاز دارید:
1. جای دکمه خودکار: پایه جا دکمه ای یک پایه فشاری است که روی چرخ خیاطی شما گیره می دهد و به شما امکان می دهد هر بار که می خیاطید جا دکمه های ثابت و بی نقصی بدوزید.
2. نخ: نخ ها در رنگ ها، عرض ها و وزن های مختلف وجود دارند، بنابراین می توانید سبک ماشین DIY یا پروژه های دست دوز خود را سفارشی کنید. نخ Corespun برای سوراخ دکمه ها به خوبی کار می کند. اگر پارچه ضخیم تری مانند پشم دارید، از نخ پنبه ای یا نخ گلدوزی استفاده کنید. می توانید انتخاب کنید که نخ دکمه خود را با مواد مطابقت دهید یا از رنگ متضاد استفاده کنید.
3. کاتر سوراخ دکمه ای: کاترهای سوراخ دکمه ای اسکنه های کوچکی هستند که دهانه های تیز و شفاف را برای دکمه های بدون دکمه برش می دهند. برش‌های سوراخ دکمه‌ای در مقایسه با درزگیرها دقیق‌تر و کارآمدتر هستند.
4. Fray stop: Fray stop که به نام Fray check نیز شناخته می‌شود، یک فرمول مایع است که از ساییدگی نخ‌های شما هنگام قرار دادن یک دکمه جدید جلوگیری می‌کند. از یک یا دو قطره از این مایع قابل شستشو با ماشین لباسشویی برای محکم کردن انتهای دوخت استفاده کنید.

نحوه دوخت سوراخ دکمه در 9 مرحله

هنگام یادگیری نحوه دوخت سوراخ دکمه، قبل از اضافه کردن دکمه به پیراهن لباس، سعی کنید روی یک تکه پارچه ضایعاتی تمرین کنید. این آموزش گام به گام را دنبال کنید تا یاد بگیرید چگونه دوخت سوراخ دکمه خود را کامل کنید:
1. پارچه خود را تنظیم کنید. قبل از شروع دوخت، مقداری رابط سبک وزن را روی سمت اشتباه پارچه خود فشار دهید. این پشتی یا تثبیت کننده پارچه به عنوان تقویت کننده زیر سوراخ دکمه های دوخته شده عمل می کند.
2. موقعیت های سوراخ دکمه خود را علامت گذاری کنید. می‌خواهید سوراخ‌های دکمه‌هایتان را به‌طور یکنواخت باز کنید، بنابراین اندازه‌گیری کنید و خطوط مشخص شده کوچکی را در گچ خیاط ایجاد کنید تا مشخص کنید که کجا می‌دوزی. علامت سوراخ دکمه باید مانند ‘T’ با خطوط برای ارتفاع و عرض باشد. یک ترفند خوب برای اندازه گیری طول بین دکمه ها، اضافه کردن قطر و ارتفاع دکمه با هم است. این مجموع فاصله بین دکمه ها خواهد بود.
3. تاپیک خود را آماده کنید. نخ کافی را به ماسوره خود اضافه کنید – برای ایمن بودن، همیشه بیشتر از آنچه فکر می کنید نیاز دارید اضافه کنید). پای سوراخ دکمه را به چرخ خیاطی خود ببندید.
4. تنظیمات خود را تنظیم کنید. یک دوخت ساده زیگزاگ روی چرخ خیاطی شما برای این فعالیت خیاطی به خوبی کار می کند. عرض دوخت را روی 2.0 و طول را روی 0.5 در دستگاه خود تنظیم کنید.
5. سوزن خود را ردیف کنید. مطمئن شوید که سوزن شما برای شروع دوخت در یک خط مستقیم، از بالای نوار ‘T’ تنظیم شده است.
6. در پایان خط اول خود سرعت خود را کم کنید. هنگامی که به پایین سوراخ دکمه رسیدید، سوزن را بالا بیاورید و دستگاه را به عرض 5.0، طول 0 تنظیم کنید. این کار باعث ایجاد بخیه های مستقیم در قسمت پایین سوراخ دکمه می شود تا به محکم شدن چسب نوار کمک کند.
7. به حالت اول برگردید. طول و عرض دوخت اولیه خود را تنظیم کنید و مطمئن شوید که سوزن شما در سمت راست خط دکمه شما قرار دارد و آماده حرکت به سمت عقب است. دستگاه را به انتهای دیگر نوار چسب، جایی که شروع کردید، هدایت کنید. پس از تکمیل سوزن را بالا بیاورید.
8. شکاف سوراخ دکمه را بپوشانید. تنظیم سوراخ دکمه خود را روی (عرض 5.0، طول 0) تنظیم کنید و برای ایجاد یک نوار چسب بالایی بدوزید. این فاصله بین خطوط دوخت شما را می پوشاند.
9. سوراخ دکمه را برش دهید. دو سنجاق را از پارچه خود در انتهای سوراخ دکمه خود قرار دهید. پین ها باید موازی یکدیگر باشند تا مواد سفت شوند. با استفاده از کاتر سوراخ دکمه، وسط خطوط دوخته شده خود را برش دهید، و سوراخی برای بیرون زدن دکمه ایجاد کنید.
چرخ خیاطی شما ممکن است تنظیمات خاصی برای دوخت جای دکمه داشته باشد. حتماً دفترچه راهنمای دستگاه خود را به طور کامل بخوانید تا پای سوراخ دکمه را به درستی بچسبانید و دستگاه خود را برای پروژه های دوخت سوراخ دکمه تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.