معایب طراحی مد چیست؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
معایب طراحی مد چیست؟

معایب طراحی مد چیست؟

طراحی مد دنیایی از امکانات خلاقانه است. طراحان مد باید به رنگ، شکل و روندها توجه داشته باشند. دانش آموزانی که مدرک طراحی مد را دنبال می کنند باید برای کار سخت و یادگیری مهارت های بسیاری از جمله پارچه کشی، خیاطی و الگوسازی آماده باشند. اگرچه شغل در طراحی مد مزایای زیادی دارد، اما هیچ شغلی همیشه پر زرق و برق نیست.

ساعات طولانی

یک طراح مد نوپا باید برای ساعات طولانی کار کند. خانه های مد ممکن است تحت مهلت مقرر کار کنند یا با مشتریان برای رفع نیازهای خاص آنها کار کنند. در چنین مواقعی که می‌تواند ادامه داشته باشد، طراحان مد می‌توانند 12 ساعت در روز کار کنند. از آنجایی که صنعت رقابتی است، یک فرد باید مایل باشد که در این ساعات کار کند یا به راحتی توسط شخص دیگری جایگزین شود.

کارهای روزانه

بسیاری از مردم ممکن است یک روز متوسط ​​از زندگی یک طراح مد را به عنوان ایده های طراحی و کار با پارچه های مجلل در طول روز تصور کنند. با این حال، این واقعیت نیست. طراحان مد روزانه کارهای مختلفی دارند. تکمیل مدارک، مانند برگه های مشخصات، ممکن است یک کار روزانه باشد. برگه های مشخصات شامل اندازه گیری ها، مشخصات نمونه رنگ و توضیحات محصول می باشد.

رقابتی و مکان

صنعت مد افراد زیادی را به خود جذب می کند. به گفته وب سایت Fashion Designer Salary Data، علاوه بر ماهیت رقابتی این صنعت، موقعیت های زیادی در لس آنجلس یا نیویورک متمرکز شده است. طراحان مد این تجمل را ندارند که بتوانند در هیچ شهری شغلی پیدا کنند.

حقوق اولیه پایین

حقوق اولیه برای یک طراح مد ممکن است به اندازه شرح شغلش جذاب نباشد. داده حقوق و دستمزد طراح مد خاطرنشان می کند که حقوق پایین اغلب برای یک موقعیت طراحی سطح پایه معمول است. حقوق اولیه برای یک طراح مد ممکن است از آوریل 2011 حدود 25000 دلار باشد. با این حال، اگر طراحان مد مایل به کار سخت و پشتکار باشند، می توانند از 60000 دلار تا 100000 دلار و بالاتر در سال درآمد داشته باشند. مدت زمان افزایش دستمزد یک طراح بسته به شرکت متفاوت است.

مزایای طراحی مد چیست؟

طراحی مد یک انتخاب شغلی هیجان انگیز است که به طراحان اجازه می دهد لباس و لوازم جانبی بسازند. آنها روندهای مد را مطالعه می کنند، طرح ها را طراحی می کنند، رنگ ها، پارچه ها و سبک ها را انتخاب می کنند و نمونه های اولیه را ایجاد می کنند. انتخاب شغل در طراحی مد مزایای زیادی دارد، از جمله محدوده دستمزد و آزادی ایجاد طرح های پیشرفته. طراحی مد همچنین فرصت هایی را برای سفر و قرار گرفتن در معرض روندها و ایده های مد فراهم می کند.

حقوق پر سود

بر اساس دفتر آمار کار، طراحان مد متوسط ​​دستمزد ۷۶۴۸۰ دلار در سال ۲۰۱۶ دریافت کردند که بسیار بالاتر از میانگین ملی است. با این حال، متوسط ​​دستمزد سالانه طراحان مد 65170 دلار بوده است، به این معنی که 50 درصد از این حرفه ای ها بیشتر و 50 درصد کمتر از این مقدار درآمد دارند. تفاوت بین میانگین و میانگین نشان می دهد که طراحان مد در انتهای طیف دستمزد، میانگین کلی را افزایش می دهند. 10 درصد بالای کارگران 130050 دلار در سال یا بیشتر درآمد داشتند، در حالی که 10 درصد پایینی کارگران 33740 دلار یا کمتر درآمد داشتند.

حداقل آموزش رسمی

کسانی که مدرسه را دوست ندارند خوشحال خواهند شد که بدانند هیچ نیاز آموزشی گسترده ای برای دنبال کردن حرفه ای در طراحی مد وجود ندارد. مدرک دیپلم دبیرستان حداقل شرط است، اگرچه برخی از طراحان مدرک 2 ساله یا 4 ساله در تجارت مد یا یک رشته مرتبط دریافت می کنند. طراحان مدی که خلاقیت تولید طرح های تخیلی و کاربردی را به نمایش می گذارند و همچنین توانایی هنری طرح ایده های اولیه طراحی را دارند، برای کارفرمایان جذابیت بیشتری دارند.

محیط کاری هیجان انگیز

بیش از نیمی از طراحان مد ایالات متحده در مناطق متروی نیویورک و لس آنجلس متمرکز هستند که هر دو مراکز پیشرو فرهنگ، سرگرمی و تجارت هستند. اکثر طراحان مد چندین بار در سال به تجارت و نمایشگاه های مد سفر می کنند و گاهی اوقات برای ملاقات با تولید کنندگان و تامین کنندگان به کشورهای دیگر سفر می کنند. علاوه بر این، طراحان مد می توانند دیدگاه و خلاقیت خود را به گونه ای بیان کنند که متخصصان در بسیاری از مشاغل دیگر نمی توانند. اگرچه BLS انتظار رشد محدودی در طراحی مد از سال 2014 تا 2024 دارد، اما فرصت‌هایی در شرکت‌های طراحی تخصصی و برای طراحان مد که خوداشتغال هستند وجود خواهد داشت. نیاز به سبک‌های راحت، کاربردی و مقرون به صرفه، و همچنین طرح‌هایی که از پارچه‌های جدید مانند مواد ضد رطوبت استفاده می‌کنند، به افزایش تقاضا برای مشاغل جدید کمک می‌کند.

گرایش و کارآفرینی

طراحی مد این فرصت را به شما می دهد که یک ترند و کارآفرین باشید. به عنوان مثال، وب‌سایت شورای طراحان مد آمریکا ماهانه طراحان را برجسته می‌کند. اوجینیا کیم در اکتبر 2013 مورد توجه قرار گرفت، که از طراحی کلاه برای ‘روزهای بد مو’ به برنده جایزه CFDA برای طراحی لوازم جانبی برای سرپوش های آوانگارد که روی جلد مجله های مد ووگ، ELLE و دیگر مجلات مد زیبایی می بخشد، رسید. علاوه بر این، مجله Entrepreneur فهرستی از چهره های جدید کارآفرینی مد را منتشر کرد. این افراد در ایجاد بازارهای خاص موفق بودند، که برخی از آنها به درآمد سالانه بین 20 تا 100 میلیون دلار منجر شدند.

ویژگی های شخصی برای اینکه یک طراح مد موفق باشید

یک طراح مد استعدادهای خلاقانه را با اشتیاق به لباس، پوشاک یا کفش ترکیب می کند. برخی از طراحان در بوتیک های تاسیس کار می کنند، اما شما همچنین می توانید تجارت طراحی خود را راه اندازی کنید. اگرچه داشتن مدرک طراحی مد می تواند به یافتن شغل کمک کند، اما اگر فرصت کارآموزی خوبی به دست آورید و توانایی به نمایش گذاشتن یک سبک متمایز را داشته باشید، می توانید بدون تحصیلات رسمی شغلی موفق ایجاد کنید.

سطح اعتماد به نفس بالا

طراحان مد معمولا به سطح بالایی از اعتماد به نفس شخصی نیاز دارند. صنعت مد بسیار ضعیف است. ارائه کار اصلی خود به کارفرما، خریداران خرده‌فروشی و بازار به اعتماد به نفس نیاز دارد. شما باید ایمان داشته باشید که همه این سهامداران خلاقیت شما را به عنوان شیک و مطلوب می پذیرند. همچنین ممکن است در طول مسیر خود به سمت حرفه طراحی مد چندین بار با رد شدن مواجه شوید. نام و نام تجاری شخصی شما جزء لاینفک موفقیت بلندمدت است، اما برای ایجاد شهرت زمان می برد.

هنری و خلاق

طراحان مد هنرمندان لباس یا پوشاک هستند. آنها خیلی بیشتر از صرفاً بافتن تکه های پارچه در یک لباس منحصر به فرد انجام می دهند. طراحان باید استعدادی نسبت به روندها، سبک متمایز و درک چگونگی و چرایی خرید انواع خاصی از لباس‌ها، اکسسوری‌ها یا کفش‌ها داشته باشند. با ترکیب آگاهی از بازار با یک سبک متمایز، طراحان مد می توانند به طور موثرتری برندهای متمایز ایجاد کنند.

تفکر سریع

در حالی که برخی از طراحان مد به طور مستقل کار می کنند، بسیاری از آنها تیمی را رهبری می کنند که طراحی، توسعه و تولید می کند. در برخی موارد، طراح باید در مورد مواد، قیمت گذاری، تولید، بازاریابی و فروش تصمیم گیری کند. قاطعیت به دلیل احساس فوریت برای قرار دادن محصولات مد روز در قفسه ها در زمانی که تقاضا در بالاترین حد است، مهم است. طراحان اغلب هنگام کار بر روی یک طرح یا محصول جدید باید تصمیمات فوری بگیرند.

کسب و کار

طراحی یک تلاش خلاقانه است، اما طراحان مد معمولاً یک تجارت را اداره می کنند یا نقش مهمی در یک شرکت ایفا می کنند. یک طراح خوب به تجارت نیز توجه زیادی دارد. بسیاری از طراحان تجزیه و تحلیل ها و تحقیقات خود را انجام می دهند تا درک درستی از آنچه در صنعت اتفاق می افتد داشته باشند. آنها برای اطمینان از تمایز، رقبا را تجزیه و تحلیل می کنند. شما همچنین باید توانایی مذاکره، مدیریت بودجه و تعیین قیمت هایی را داشته باشید که در بسیاری از موارد سود ایجاد می کند.

اطلاعات حقوق و دستمزد 2016 برای طراحان مد

بر اساس دفتر آمار کار ایالات متحده، طراحان مد در سال 2016 متوسط ​​حقوق سالانه 65170 دلار دریافت کردند. در سطح پایین، طراحان مد 46020 دلار حقوق صدک 25 را به دست آوردند، یعنی 75 درصد بیش از این مقدار درآمد داشتند. حقوق صدک 75 92550 دلار است، یعنی 25 درصد بیشتر درآمد دارند. در سال 2016، 23800 نفر در ایالات متحده به عنوان طراح لباس مشغول به کار شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *