مشاغل در صنعت مد: چگونه شروع کنیم

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

مشاغل در صنعت مد: چگونه شروع کنیم

قدم زدن در صنعت مد ممکن است دلهره آور باشد. این یک دنیای بسیار رقابتی است که در آن افراد خلاق و استراتژیست های جسور باید با هم کار کنند تا با روندهای به سرعت در حال تغییر و مخاطبانی که برای انتخاب ناامید هستند، هماهنگی کنند. همانطور که گفته شد، مشاغل مد می تواند برای فارغ التحصیلان جوان و مبتکر دانشگاهی که عشق به صنعت مد تنها با عزم آنها برای به جا گذاشتن اثر خود در آن مشابهت دارد، بسیار جذاب باشد. در این مقاله یاد می‌گیرید که چگونه پای خود را با استیلتو در درب قرار دهید.
تجربه من با صنعت مد این است که وظایفی که آن را سرپا نگه می‌دارد، متنوع‌تر از آن چیزی است که از بیرون به نظر می‌رسد. ممکن است برخی محیط‌های مد وحشیانه وجود داشته باشد، اما به طور کلی، The Devil Wears Prada تصویری کمتر از دقیق‌تر از صنعت است! در اینجا نکاتی در مورد اینکه کجا به دنبال فرصت ها بگردید، چگونه از آنها نهایت استفاده را ببرید و چگونه خود را در این مدت آماده کنید، آورده شده است.

بخش 1: کجا به دنبال فرصت ها باشیم

به دنبال کارآموزی مد باشید

بهترین مکان برای شروع کارآموزی است. حتی اگر چیزی مرتبط با مد مطالعه کرده باشید، هیچ چیز بهتر از تجربه دنیای واقعی نیست. شما باید با شروع از پایین کاملاً مشکلی نداشته باشید. کارآموزی مد تضمینی است که دانش کتاب درسی شما را تکمیل می کند و مهارت های شما را توسعه می دهد. علاوه بر این، یک دوره کارآموزی هر چند وقت یکبار به عنوان یک مصاحبه شغلی طولانی عمل می کند و می تواند یک موقعیت دائمی برای شما ایجاد کند.

ماهی های بزرگ در حوضچه های کوچک

همه ما شغلی از نوع لورن کنراد نخواهیم داشت. مهم ترین درسی که باید یاد گرفت این است که نقش آفرینان در این صنعت بیشتر از Vogue و Fashion TV است. بازیکنان کوچک‌تر اغلب فرصت‌هایی را ارائه می‌کنند که در آن شما بیشتر یاد می‌گیرید، تجربه بیشتری کسب می‌کنید و شناخت بیشتری دریافت می‌کنید. استارت‌آپ‌های مد تا حد زیادی به کارآموزان متکی هستند، و از آنجایی که این شرکت‌ها هنوز در حال توسعه هستند و پای خود را پیدا می‌کنند، نظرات شما می‌تواند دو برابر ارزشی را داشته باشد که برای کپی کردن و سفارش قهوه در برخی از مجلات براق می‌تواند داشته باشد.

آنلاین حضور داشته باشید

وقتی نوبت به صنعت مد می‌رسد، مهم‌ترین جایی که می‌توانید باشید آنلاین است. از موتورهای جستجو، شبکه های وبلاگ نویس و رسانه های اجتماعی برای پیگیری پلتفرم های مد در منطقه خود و خارج از کشور استفاده کنید. اکثر سازمان ها پیوندی به صفحه «شغل» خود خواهند داشت. همچنین سایت های زیادی وجود دارند که به عنوان مرکز مشاغل در صنعت مد عمل می کنند. شبکه های رسانه های اجتماعی مانند لینکدین نیز پلتفرم های عالی برای یافتن فرصت ها هستند. عادت کنید که این صفحات را به طور منظم بررسی کنید و به محض اینکه چیزی ظاهر شد، آن را اعمال کنید. لازم نیست تاکید کنید که چقدر مهم است که هر نامه پوششی را با شغلی که برای آن درخواست می کنید، تنظیم کنید. نقاط قوت خود را برجسته کنید و به وضوح نشان دهید که آنها چه سودی برای شرکت خواهند داشت.

بخش 2: چگونه از یک فرصت بهترین استفاده را ببریم

مهارت های به دست آمده را پیگیری کنید

مانند هر فرصت شغلی، داشتن ذهنیت مثبت از همه مهمتر است – حتی زمانی که کارهای یکنواخت انجام می دهید یا احساس می کنید که بیش از حد کار می کنید. هر بار که چیز جدیدی یاد می‌گیرید یا در مهارتی مسلط می‌شوید، یادداشت کنید. تعجب خواهید کرد که رزومه شما چقدر سریع گسترش می یابد.

شغل مد رویایی خود را شناسایی کنید

یکی از مولدترین کارهایی که انجام داده‌ام، شناسایی شغل رویایی‌ام (مهم نیست که در آن زمان چقدر دست نیافتنی بود) و تمرکز بر آنچه که باید بدانم و بتوانم انجام دهم تا در نظر گرفته شوم، بود. بله، ممکن است سال ها طول بکشد تا چنین تجربه ای به دست آورید، اما تصمیم گیری شغلی و تعیین قدم بعدی را آسان تر می کند.

از پرسیدن نترسید

در طول اولین کارآموزی ام، یاد گرفتم که درخواست برای انجام کاری ساده ترین راه برای رشد خود است. آیا می خواهید در مورد روابط عمومی بیشتر بدانید؟ چرا از مسئول آن نپرسید که آیا می‌توانید به روشی کوچک کمک کنید یا صرفاً می‌توانید فرآیند را مشاهده کنید؟ پیدا کردن یک مربی در صنعت نیز راهی است که از طریق آن می توانید چیزهایی غیر از موارد ذکر شده در شرح شغل خود بیاموزید.

بخش سوم: در این مدت چه باید کرد…

به حرکت ادامه دهید

من در مورد مهارت زیاد گفته ام. واقعیت این است: صنعت مد به افرادی با استعدادهای بسیار متفاوت نیاز دارد. آنها به نویسندگان، استراتژیست ها، طراحان، رهبران پروژه، توسعه دهندگان کسب و کار، بازاریابان، عکاسان، حتی حسابداران نیاز دارند! چسبیدن به چیزی که در آن مهارت دارید، نقطه عزیمت عالی است. اگر در یافتن فرصتی در یک محیط مد ناموفق هستید، هنوز سازمان‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید همان مهارت‌های مورد نیاز صنعت مد را توسعه دهید.

ابتکار عمل داشته باشید

من نمی توانم به اندازه کافی تأکید کنم که ابتکار عمل چقدر ارزش دارد. ایجاد یک وبلاگ یا یک صدا در رسانه های اجتماعی یکی از بهترین راه ها برای ایجاد یک شبکه و به رسمیت شناخته شدن در دنیای مد است. حتی اگر کارفرمای آینده شما هرگز نام شما را نشنیده باشد، نشان دادن کارهایی که در اوقات فراغت خود به دست آورده اید به شما یک قدم بزرگ می دهد. ایجاد یک پلت فرم آنلاین امروز ساده تر از همیشه است. از آن برای به اشتراک گذاشتن افکار، الهام، سبک شخصی و مهارت های نوشتاری/خلاقیت/ویرایشی خود استفاده کنید.

با روند مد همراه باشید

آخرین، اما نه کم اهمیت، با اتفاقاتی که در صنعت مد رخ می دهد به روز باشید. یک راه آسان برای انجام این کار، دنبال کردن چند عکس بزرگ یا خانه رسانه در توییتر، و اسکن موضوعات داغ و آخرین روندهای مد قبل از صبحانه هر روز است. وقتی به موفقیت بزرگ خود رسیدید، به اندازه کافی آگاه خواهید بود که بتوانید نظر خود را شکل دهید و ورودی ارزشمندی ارائه دهید.

فرصت های زیادی وجود دارد. اشتیاق و خلاقیت شما قوی ترین دارایی شما در دنیای مد است. اشتباه نشستن را مرتکب نشوید – آستین ها را بالا بزنید و به این صنعت نشان دهید که از چه چیزی ساخته شده اید!

جودی هافمیر به دو چیز علاقه دارد: مد و دنیای دیجیتال. او در حال حاضر برای جامعه مد آنلاین STYLIGHT کار می کند. چه چیزی را در شغلش بیشتر دوست دارد؟ شرکت در هفته های مد، نوشتن در مورد جدیدترین روندها، گفتگو با وبلاگ نویسان مد و کاوش در گوشه و کنار زادگاه فعلی خود، مونیخ.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *