مروری بر طراحان لباس

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
طراحی لباس

مروری بر طراحان لباس

طراحان مد با مدرک 2 ساله یا 4 ساله در زمینه طراحی مد که در زمینه مد ، پارچه و منسوجات آگاه هستند ، کارفرمایان به دنبال آن هستند. با توجه به خلاقیت و زرق و برق شغل ، رقابت زیادی برای تبدیل شدن به یک طراح مد وجود دارد. بیشتر مشاغل طراحان مد در کالیفرنیا و نیویورک است.

ماهیت کار برای طراحان لباس

طراحان مد روندهای مد را مطالعه می کنند ، طرح های لباس و لوازم جانبی را ترسیم می کنند ، رنگ ها و پارچه ها را انتخاب می کنند و بر تولید نهایی طرح های خود نظارت می کنند تا اقلام لباس و لوازم جانبی را که مصرف کنندگان می خواهند خریداری کنند ، تولید کنند.

طراحان مد می توانند در پوشاک مردانه ، زنانه و بچه گانه کار کنند ، از جمله پوشاک صمیمی و لباس بارداری. بسیاری از طراحان مد در زمینه پوشاک ، کفش یا لوازم جانبی تخصص دارند ، اما برخی از ایجاد طرح برای هر سه مورد لذت می برند. بین 18 تا 24 ماه ، طراحان مد روند طراحی خود را آغاز کرده و آن را به تولید نهایی تبدیل می کنند. اولین قدم یک طراح مد تحقیق در مورد روندهای مد روز و پیش بینی روندهای بعدی است. طراحان مد چه از گزارش های روندی استفاده کنند و چه تحقیقات خود را انجام دهند ، با تکیه بر این تحقیقات نشان می دهند چه سبک ، رنگ و پارچه هایی در فصل آینده محبوب خواهند بود. گزارشات و تحقیقات روند برای تولیدکنندگان نساجی که از اطلاعات برای شروع طراحی الگوها و پارچه ها به طور همزمان با طراح مد که طرح را طراحی می کند استفاده می کنند ، مهم است. هنگامی که طرح یک طراح مد کامل می شود ، طراح مد و سازنده برای بحث درباره انتخاب پارچه و الگو با یکدیگر ملاقات می کنند. پس از توافق طرح و پارچه ، یک نمونه اولیه ایجاد می شود که از مواد ارزان تر به عنوان مدل برای انجام هرگونه تنظیمات لازم استفاده می کند.

هنگامی که یک طراح مد تصمیم می گیرد ، نمونه مقاله تهیه می شود و در خرده فروشان پوشاک توزیع می شود. طراحان مد همچنین می توانند طرح خود را در نمایشگاه های مد و تجارت در طول سال مشاهده کنند.

اگرچه بسیاری از طراحان مد با دست طراحی می کنند ، اما بسیاری از آنها به کمک رایانه (CAD) طرح هایی را به رایانه تبدیل می کنند که طراحان مد می توانند طرح های خود را روی مدل های مجازی مشاهده کنند.

مشارکت یک طراح مد بستگی به اندازه و تجربه شرکت طراحی دارد. برای شرکت های بزرگ طراحی ، طراحان مد معمولاً نقش طراح اصلی را بر عهده می گیرند که طرح ها را ایجاد می کنند ، رنگ و پارچه را انتخاب می کنند و بر طراحان فنی مسئول تبدیل ایده به محصول نهایی نظارت می کنند. شرکت های بزرگ همچنین ممکن است از سازندگان الگو و خیاط خود استفاده کنند. برای طراحان مد که در شرکتهای کوچکتر کار می کنند ، بخش عمده ای از کارهای آنها شامل نظارت بر جنبه های فنی ، الگو سازی و دوخت است. برخی از طراحان مد انتخاب می کنند که برای عمده فروشان یا تولید کنندگان پوشاک کار کنند. این شامل طراحان مد برای طراحی برای توده هایی است که طرح ها در رنگ ها و اندازه های مختلف ارائه می شوند.

بسیاری از طراحان مد نیز مشاغل آزاد دارند و برای مشتریان خاص و همچنین کسانی که طرح های خود را به فروشگاه های خرده فروشی یا تخصصی می فروشند طراحی می کنند. طراحان مد در طراحی لباس برای فیلم های متحرک ، هنرهای نمایشی یا تولیدات تلویزیونی تحقیقات گسترده ای را در مورد سبک ها و دوره های خاص انجام می دهند و سپس طرح هایی را ترسیم می کنند ، پارچه ها را انتخاب می کنند و بر تولید نظارت می کنند. آنها همچنین ممکن است به بودجه لباس محدود شوند.
طراحان مد که در موسسات تولیدی ، عمده فروشان یا شرکت های طراحی به کار گرفته می شوند ، معمولاً ساعات عادی و معمولی کار می کنند ، در حالی که کسانی که به صورت آزاد کار می کنند ، می توانند به صورت شغلی یا تحت قرارداد کار کنند. طراحان مد مستقل می توانند ساعت های طولانی در محیط های کوچکتر که فشار مشتریان زیاد است کار کنند. خواه طراحان مد در شرکت های بزرگ ، شرکت های کوچک یا مستقل کار کنند ، گاهی اوقات ساعتهای طولانی برای همه طراحان مد که باید مهلت ها را رعایت کنند یا برای نمایش های مد آماده شوند ضروری خواهد بود.
ارتباطات برای طراحان مد که دائماً با تأمین کنندگان ، مشتریان و تولید کنندگان سر و کار دارند ضروری است.
همچنین ممکن است طراحان مد برای نمایش مد یا تهیه پارچه به سفر بروند.

آموزش ، سایر شایستگی ها و پیشرفت برای طراحان لباس

یک طراح مد معمولاً برای یافتن کار نیاز به مدرک کاردانی یا کارشناسی در زمینه طراحی مد دارد. طراحان مد که ممکن است به فکر راه اندازی مشاغل یا فروشگاه های خود باشند نیز می توانند مدرک طراحی مد را با درجه کسب و کار ، بازاریابی یا فروش مد ترکیب کنند. دوره های معمول برای مدرک کاردانی یا کارشناسی در زمینه طراحی مد شامل رنگ ، پارچه ، خیاطی و خیاطی ، الگو سازی ، تاریخچه مد و طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) است. گذراندن دوره های آناتومی انسان ، ریاضیات و روانشناسی نیز می تواند برای درک بدن و نحوه اداره یک شرکت مفید باشد.

حدود 300 موسسه پس از متوسطه با برنامه های هنری و طراحی توسط انجمن ملی مدارس هنر و طراحی معتبر هستند. اکثر مدارس انتظار دارند که یک دوره اولیه هنر یا طراحی قبل از ورود رسمی به یک برنامه تکمیل شود. همچنین ممکن است قبل از پذیرش طرح هایی درخواست شود.

کارآموزی ، کار در شرکت های تولیدی ، کار در فروشگاه های خرده فروشی یا با یک استایلیست شخصی می تواند به طراحان مد کمک کند تا مهارت های لازم این صنعت را بیاموزند.

کسانی که می خواهند طراحان مد موفق شوند نیز می توانند طرح های خود را در مطالب آماتور یا دانشجویی وارد کنند.

طراحان مد باید زیبایی شناسی قوی داشته باشند ، مهارت های ارتباطی خوبی داشته باشند ، بتوانند مشکلات را حل کرده و طراحی کنند. داشتن یک نمونه کار خوب برای داشتن یک طراح مد مشتاق مهم است. توانایی کار خوب در تیم ها نیز برای طراحان مد که با تولید کنندگان ، لوازم و خریداران در تماس خواهند بود ، مهم است.

اگرچه طراحی بخش مهمی از تبدیل شدن به یک طراح مد است ، اما آنها باید در الگو سازی و دوخت نیز آگاه باشند. آگاهی از این مهارت ها طراحان مد را برای آموزش نحوه ساخت لباس به دیگران راحت تر می کند.
کسانی که از طراحان مد شروع می کنند ، معمولاً به عنوان دستیار طراحی برای نشانگرهای الگو شروع می کنند. پس از کار برای یک طراح با تجربه ، طراحان مد ممکن است بتوانند در موقعیت هایی مانند رئیس بخش طراحی یا طراح اصلی پیشرفت کنند.
برخی از طراحان مد نیز شروع به کار خود می کنند یا طرح های خود را به فروشگاه ها می فروشند.

10 مدرسه پرطرفدار طراحی مد و پوشاک

1. موسسه فناوری مد (نیویورک ، نیویورک)
2. موسسه مد طراحی و تجارت ، لس آنجلس (لس آنجلس ، کالیفرنیا)
3. مدرسه جدید (نیویورک ، نیویورک)
4. دانشگاه هنر (سان فرانسیسکو ، کالیفرنیا)
5. آکادمی بین المللی طراحی و فناوری (مکان های متعدد پردیس)
6. دانشگاه ایالتی آیووا (ایمز ، آیووا)
7. مدرسه کاترین گیبز ، شهر نیویورک (نیویورک ، نیویورک)
8. کالج هنر و طراحی ساوانا (ساوانا ، جورجیا)
9. موسسه هنر ایلینوی – شیکاگو (شیکاگو ، ایلینوی)
10. دانشگاه مشترک المنافع ویرجینیا ، ریچموند (ریچموند ، ویرجینیا)

اشتغال و چشم انداز شغل طراحان مد

حدود 15،780 شغل در اختیار طراحان مد است ، 31 درصد برای پوشاک ، اجناس قطعه و عمده فروشان و 13 درصد برای تولیدکنندگان پوشاک کار می کنند.
با تقاضای زیاد برای پوشاک ، کفش و لوازم جانبی ، ممکن است مشاغل جدیدی برای طراحان مد باز شود. مصرف کنندگان با درآمد متوسط ​​خواستار پوشاک مقرون به صرفه و در عین حال شیک هستند ، به این معنی که طراحان مد در عمده فروشان پوشاک مورد نیاز خواهند بود.

از آنجا که بیشتر تولید پوشاک در خارج از کشور انجام می شود ، مشاغل تولید و برش دوخت احتمالاً کاهش می یابد.
شرکت های طراح که لباس های بزرگ را در فروشگاه های بزرگ و فروشگاه های خرده فروشی طراحی می کنند بیشترین فرصت های شغلی را برای طراحان مد ارائه می دهند.

درآمد و دستمزد طراحان مد

میانگین دستمزد سالانه طراحان مد حقوق و دستمزد 64260 دلار است. درآمد متوسط ​​50 درصدی بین 44،110 دلار تا 90،020 دلار است. کمترین 10 درصد کمتر از 32،320 دلار و بیشترین 10 درصد بیش از 130،900 دلار درآمد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *