طراح لباس در مقابل طراح مد

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

طراح لباس در مقابل طراح مد

مشاغل طراح مد و طراح لباس هر کدام شامل طراحی لباس است. تفاوت اصلی بین طراحی لباس و مد در سرویس دهی به مخاطب است. طراحان مد قطعات تجاری ایجاد می‌کنند که به عموم مردم فروخته می‌شود و توسط آن‌ها می‌پوشند، در حالی که طراحان لباس متخصصانی هستند که قطعات قانع‌کننده‌ای را برای بازیگران و هنرپیشه‌ها فراهم می‌کنند تا در نمایش‌ها، نمایش‌های تلویزیونی و فیلم‌ها، در میان تولیدات دیگر، استفاده کنند.

مبانی طراح مد

طراحان مد معمولاً برای خرده‌فروشان یا شرکت‌های پوشاک کار می‌کنند، اما برخی خوداشتغال هستند و طرح‌های خود را به مشتریان متعدد ارائه می‌دهند. طراحان مد مجموعه ای از انواع پوشاک از جمله لباس، کفش و لوازم جانبی را طراحی می کنند. برخی از طراحان در نوع خاصی از پوشاک، مانند کیف های دستی، یا یک بازار خاص، مانند لباس های کودکانه یا لوکس، تخصص دارند.

طراحان مد تمایل دارند مجموعه هایی از قطعاتی را ایجاد کنند که به صورت فصلی در فروشگاه ها معرفی می شوند. ابتدا برای هر قطعه از مجموعه طرح مفهومی ایجاد می کنند و پارچه ها و تزئینات را انتخاب می کنند. سپس با سایر اعضای تیم برای ایجاد نمونه های طراحی که در ساخت استفاده می شود، کار می کنند. برخی از طراحان همچنین بر تولید نمایش های فصلی باند که اولین طرح های آنهاست نظارت می کنند.

مبانی طراحی لباس

طراحان صحنه و لباس ممکن است برای یک شرکت تئاتر یا نمایش تلویزیونی کار کنند، اما بسیاری از آن‌ها حرفه‌ای آزاد هستند که بر اساس تولید به‌تولید کار می‌کنند. آن‌ها با تیم خلاق تولید کار می‌کنند تا روی موضوعی برای لباس‌ها حل و فصل کنند، سپس طرح‌هایی ایجاد می‌کنند که ویژگی‌های هر شخصیت و سایر اجزای تولید را منعکس می‌کنند و در عین حال موضوع را در خود جای می‌دهند. در طرح ها باید بودجه تولید برای مواد لباس و نیروی کار در نظر گرفته شود.

مد در مقابل طراح لباس

هم طراحان مد و هم طراحان لباس، طرح های منحصر به فرد و بدیع را خلق می کنند، اما هر کدام محدودیت هایی دارند. طراحان مد باید به خواسته های بازار خرده فروشی توجه کنند و طرح هایی ارائه دهند که فروش داشته باشد. طراحان لباس اغلب باید یک دوره تاریخی خاص را تکرار کنند یا طرح های کاربردی ایجاد کنند، مانند رقصندگان باله یا اسکیت بازان. همچنین، طراحان لباس اغلب باید با قطعات موجود خریداری شده یا اجاره شده برای تولید کار کنند تا طرح های اصلی.

مسیر تحصیل و شغل

سابقه آکادمیک در این زمینه برای حرفه ای در طراحی مد یا طراحی لباس ضروری نیست. با این حال، تحصیلات دانشگاهی خاص در این زمینه می‌تواند در طراحی مد و طراحی لباس، شروعی پیشرو داشته باشد و چشم‌انداز کارفرمایان بالقوه را بهبود بخشد. هیچ کدام از این رشته ها به مجوز یا گواهی نیاز ندارند. در هر دو مسیر شغلی، طراحان اغلب یک دوره کارآموزی را انجام می دهند و زیر نظر طراحان با تجربه تر کار می کنند تا به آنها کمک کنند تا طرح های خود را تحقق بخشند.

چشم انداز پرداخت و شغل

اداره آمار کار ایالات متحده گزارش می دهد که متوسط ​​حقوق طراحان مد در سال 2017 67420 دلار بوده است. این دستمزدی است که نیمی از طراحان بیشتر و نیمی کمتر درآمد داشته اند. دستمزد طراحانی که در صنایع فیلم و فیلم کار می‌کردند 75470 دلار بود، در حالی که آنهایی که در تولید پوشاک بودند 66400 دلار درآمد داشتند. پیش‌بینی می‌شود که اشتغال طراحی مد در ایالات متحده بین سال‌های 2016 تا 2026 به دلیل تولید پوشاک بین‌المللی تنها 3 درصد رشد کند. پیش بینی طراحان لباس از اداره آمار کار در دسترس نیست.

مسئولیت های شغلی یک طراح لوازم جانبی

طراحان لوازم جانبی لوازم جانبی – از جمله کیف های دستی، جواهرات و کفش – را برای همراهی با لباس ها و لباس های بیرونی ایجاد می کنند. طراحان لوازم جانبی در تنظیمات مختلفی از جمله تولید کنندگان لباس، فروشگاه های بزرگ و خرده فروشان آنلاین کار می کنند. برخی از طراحان کسب و کار خود را دارند. اداره آمار کار ایالات متحده گزارش می دهد که طراحان مد در سال 2010 به طور متوسط ​​62860 دلار حقوق دریافت کردند. اگرچه مدرک دانشگاهی در این زمینه مورد نیاز نیست، بسیاری از طراحان برنامه هایی را در زمینه طراحی مد یا بازرگانی دنبال می کنند. مهارت های کلیدی مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک طراح لوازم جانبی شامل خلاقیت، فن آوری و مهارت های ارتباطی است.

تحقیق در مورد روند مد

از آنجایی که طراحان لوازم جانبی سعی می کنند طرح هایی ایجاد کنند که هم برای خرده فروشان و هم برای مشتریان جذاب باشد، طراحان لوازم جانبی زمان زیادی را صرف تحقیق در مورد روند مد می کنند، اغلب با بررسی گزارش های منتشر شده توسط گروه های تجاری مد. آنها همچنین مجلات مد را بررسی می کنند و در نمایشگاه های مد شرکت می کنند تا برای لوازم جانبی جدید ایده و الهام بگیرند. آنها اطلاعات را بر اساس یک حوزه خاص مورد علاقه تحقیق می کنند. به عنوان مثال، یک طراح کفش بر روندهای صنعت کفش تمرکز می کند.

طرح های اسکیس لوازم جانبی

قبل از اینکه کسی بتواند لوازم جانبی بسازد، طراحان باید طرح های لوازم جانبی را ترسیم کنند. طراحان لوازم جانبی که برای فروشگاه‌ها و شرکت‌های خرده‌فروشی بزرگ کار می‌کنند، ممکن است مجبور باشند طرح‌های خود را به یک مدیر خلاق و طراحان بخش‌های دیگر ارائه دهند. به عنوان مثال، یک طراح روسری ممکن است با یک طراح لباس کار کند تا طرح های آنها مکمل یکدیگر باشند. طراحان لوازم جانبی با فروشگاه خود یا کسانی که برای یک شرکت کوچکتر کار می کنند، انعطاف بیشتری در ایجاد طرح دارند.

در نمایشگاه های تجاری و مد شرکت کنید

طراحان لوازم جانبی در رویدادهای مختلفی از جمله نمایشگاه های تجاری و نمایش مد شرکت می کنند. آن‌ها در نمایشگاه‌های تجاری شرکت می‌کنند تا جدیدترین پارچه‌ها، سبک‌ها و رنگ‌ها را برای گنجاندن در طرح‌های خود کشف کنند. آنها در شوهای مد شرکت می کنند تا برای لوازم جانبی جدید ایده بگیرند. بسیاری از طراحان لوازم جانبی طرح های خود را در شوهای مد به نمایش می گذارند، مانند مواردی که در هفته مد در شهر نیویورک برگزار می شود. در طول این نمایش های مد، طراحان ساعت های طولانی کار می کنند و وظایف مختلفی از جمله انتخاب طرح ها، انتخاب مدل ها و برنامه ریزی رویداد را انجام می دهند.

طرح ها را به فروشگاه ها و مصرف کنندگان ارتقا دهید

بسته به اندازه شرکتی که در آن کار می کنند، طراحان لوازم جانبی ممکن است در تبلیغ طرح های خود به خرده فروشان و مصرف کنندگان مشارکت داشته باشند. ممکن است از آن‌ها انتظار داشته باشیم که در مراسم راه‌اندازی با نمایش لوازم جانبی خود، به‌ویژه در فروشگاه‌های بزرگ، شرکت کنند. طراحان لوازم جانبی در فروشگاه های کوچک ممکن است با سردبیران مد و خبرنگاران مصاحبه کنند تا در مورد طرح های خود بحث کنند. در یک خرده‌فروش یا شرکت بزرگ، یک مدیر خلاق ممکن است مستقیماً با بخش تبلیغات و مطبوعات همکاری کند تا طرح‌های جدید را تبلیغ کند.

اطلاعات شغلی طراحی مد

طراحان مد، شکل و ظاهر لباس ها، کفش ها و اکسسوری هایی را که هر روز می پوشیم تعیین می کنند. بیشتر طراحان مد، که «طراحان داخلی» نامیده می شوند، برای عمده فروشان و تولیدکنندگان کار می کنند. با درک کاملی از صنعت مد و توجه به روندها، تعدادی از طراحان مد به عنوان طراحان خوداشتغال یا به عنوان صاحبان شرکت های مد خود موفق هستند. هنوز طراحان دیگری در صنایع تجسمی و هنرهای نمایشی استخدام می شوند.

آموزش و آمادگی

برخلاف بسیاری از مشاغل، کارفرمایان در دنیای مد لزوماً حق بیمه بالایی برای تحصیلات رسمی پس از متوسطه قائل نیستند. در عوض، نامزدهای استخدام معمولاً مهارت ها و چشم انداز خود را از طریق مجموعه ای از کارهای طراحی نشان می دهند. با این حال، مدرک کاردانی یا لیسانس در طراحی مد یا تجارت مد خالی از لطف نیست. چنین آموزش‌هایی می‌تواند به طراحان آینده‌نگر زمان بدهد تا هنر خود را تمرین کنند، نمونه کارها را جمع‌آوری کنند و مهارت‌های لازم برای حرفه خود مانند خیاطی و طراحی به کمک رایانه را بیاموزند.

وظایف

طراحان مد از ابتدا تا انتها بر ایجاد پوشاک و لوازم جانبی نظارت دارند. این وظیفه طراح است که روند مد را مطالعه کند. یک موضوع را برای مجموعه انتخاب کنید. رنگ ها و پارچه ها را انتخاب کنید؛ و طرح ها را با دست یا از طریق استفاده از برنامه های طراحی به کمک کامپیوتر — یا CAD — ترسیم کنید. آنها ممکن است بر تولید واقعی لباس ها نظارت کنند و اطمینان حاصل کنند که دید آنها به طور دقیق اجرا می شود. برخی از طراحان در بازاریابی محصولات خود نقش دارند. طراحان مد که در فیلم‌ها یا تولیدات تئاتر کار می‌کنند، که گاهی اوقات طراح لباس نامیده می‌شوند، اغلب قبل از ایجاد لباس در مورد لباس دوره تحقیق می‌کنند.

چشم انداز اشتغال

طراحی مد یک زمینه بسیار رقابتی است. با توجه به BLS، انتظار می‌رود بین سال‌های 2010 تا 2020 رشد اشتغال در این زمینه کم باشد. این بدان معناست که طراحان جدید و آینده باید برای فرصت های شغلی ایجاد شده با بازنشستگی طراحان فعلی با یکدیگر رقابت کنند، زیرا مشاغل بسیار کمی ایجاد می شود. همچنین درست است که طراحی مد به عنوان صنعتی که به شدت توسط مجلات و برنامه های تلویزیونی واقعیت جذاب شده است، و در نتیجه این حرفه طراحان مشتاق بسیار بیشتری را نسبت به آنچه که ممکن است استخدام کند، جذب می کند. بهترین فرصت‌های شغلی احتمالاً در کالیفرنیا یا نیویورک، دو قطب اصلی صنعت مد ایالات متحده است.

مشخصات شغلی برای طراحی مد

حرفه ای ها در طراحی مد خلاقیت خود را از طریق پوشاک، کفش و جواهرات بیان می کنند که در نهایت به مصرف کنندگان راه پیدا می کنند. اداره آمار کار بیان می‌کند که حدود 30 درصد در سال 2010 خوداشتغال بودند و برخی از شرکت‌ها نام خود طراح را دارند. اکثراً به عنوان کارمند خانه های مد شغل «در داخل» پیدا می کنند.

وظایف

طراحان مد روندهای مد را مطالعه می کنند تا پیش بینی کنند چه چیزی برای مصرف کنندگان جذاب خواهد بود. آنها زمان نمایش مجموعه ها را برنامه ریزی می کنند. طرح طرح های لباس; در مورد پارچه، رنگ و لوازم جانبی تصمیم بگیرید. و یک نمونه اولیه با تیمی از طراحان ایجاد کنید. سپس طرح های خود را به مدیران خلاق ارائه می دهند یا آنها را در نمایشگاه های مد و تجاری به نمایش می گذارند. هنگامی که به آنها مجوز داده می شود، بر تولید محصولات خود نظارت می کنند و آنها را به خرده فروشان یا مستقیماً برای مصرف کنندگان عرضه می کنند. روند از مفهوم تا تولید می تواند حدود شش ماه طول بکشد. بسیاری از طراحان در اقلام لباس، مانند کفش یا لوازم جانبی، یا در بازارهای خاص، مانند مد زنانه تخصص دارند.

اموزش

طراحان مد هنگام ورود به این حرفه نیازی به آموزش رسمی ندارند. با این حال، آنها می توانند مهارت های خود را در حین تحصیل در رشته های طراحی مد یا تجارت مد بیاموزند که ممکن است دو تا چهار سال طول بکشد. برنامه ها در موسسات پس از متوسطه معتبر توسط انجمن ملی دانشکده های هنر و طراحی موجود است. طراحان آینده نگر باید نمونه کارها را ایجاد کنند که بهترین طرح های آنها را به نمایش بگذارد تا کارفرمایان بالقوه بتوانند خلاقیت آنها را قضاوت کنند. طراحان معمولاً تجربه کاری خود را با کارآموزی یا کار به عنوان دستیار طراح به دست می آورند. آنها ممکن است قبل از اینکه به طراح مستقل، طراح اصلی یا مدیر خلاق بروند، به عنوان دستیار طراحی زیر نظر طراحان با تجربه تر شروع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *